Автор Тема: Упражнения на петимата тибетци  (Прочетена 31056 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен DAOC

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Упражнения на петимата тибетци
« -: Юли 01, 2011, 21:51:21 pm »
Здравейте, преди време попаднах на 5-те упражнения за здраве. Има много изписано в интернета и мисля , че почти всеки е запознат с тях. Това което ме тревожи и смущава е първото упражнение в серията. Самото въртене според повечето е по часовниковата стрелка, тоест на дясно. Но в танците на Дервишите те се въртят обратно на чесовниковата стрелка. Кое е правилното? Може и двете да са правилни, но тогава каква е разликата. Ако го съпоставим с теорията на Терзийски за лятещите чиний, че посоката на въртене определя дали чинията се отблъсква или притегля от земята. То и в този случай в упражнението би било много важно в коя посока се изпълнява.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #1 -: Юли 01, 2011, 22:05:42 pm »
Правилното е наляво! Всичко с божествен произход е наляво. ДНК спиралата върти наляво. Има още много примери, но сега не се сещам.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #2 -: Юли 01, 2011, 22:59:59 pm »
А защо се забравя, че това, което е със знак "+" в Природата, в радиестезията дава въртене на махалото по посока на часовниковата стрелка, тоест надясно? ;)

"Живата" вода е с дясно завъртане, "мъртвата"- с ляво.

« Последна редакция: Юли 01, 2011, 23:17:32 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #3 -: Юли 01, 2011, 23:32:18 pm »
Индивидуално е. Когато махалото казва при един човек да в едната посока, при друг ще е не в същата посока. Затова е добре винаги да се калибрира с въпрос за проверка.
« Последна редакция: Юли 02, 2011, 08:48:54 am от Mirotvorec »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #4 -: Юли 01, 2011, 23:44:25 pm »
Това са радиестезични левичари, тоест такива, които са "бити през пръстите" като малки( нали все ни уеднаквяваха/уеднаквяват).Лесно е да се разбере кой е левичар с теста за ръкопляскане.Много хора не знаят, че са левичари, но при ръкопляскане слагат лявата ръка отгоре, тоест те са същински левичари, които са се научили да ползват дясната ръка по една или друга причина.Но това е по- скоро изключение.И те, когато разберат, че са такива, си имат това предвид, че при тях "да" е наляво, именно заради физиологията.

Тоест ако замерим един домат и парче салам(без да задаваме конкретен въпрос), при кое махалото ще се завърти надясно? ( Човекът, който мери е десняк) ;)
« Последна редакция: Юли 02, 2011, 08:49:37 am от Mirotvorec »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #5 -: Юли 02, 2011, 14:35:59 pm »
Аз се въртя на дясно, по посока на часовниковата стрелка. По-лесно ми идва, а и един йога ми каза, че така трябва.Засега съм жив.Определено имат много положително въздействие. :drinks:

Неактивен DAOC

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #6 -: Юли 04, 2011, 09:16:26 am »
Е то ще ти е по-лесно, защото това идва от въртенето на земята. Това е както когато бягаш в непозната местност - гора да кажем. В един момент правиш голям кръг, защото колко и да си мислиш че бягаш на право ти леко , по-леко отиваш в дясно просто ти идва от "вътре"

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #7 -: Юли 04, 2011, 10:19:48 am »
Е то ще ти е по-лесно, защото това идва от въртенето на земята. Това е както когато бягаш в непозната местност - гора да кажем. В един момент правиш голям кръг, защото колко и да си мислиш че бягаш на право ти леко , по-леко отиваш в дясно просто ти идва от "вътре"


Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #8 -: Юли 07, 2011, 21:12:53 pm »
Всъщност знам, че упражненията са 6 на брой. Но има и още нещо. Започва се с Шива Шакти Мудра и тя се прави след всяко упражнение.

Неактивен DAOC

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #9 -: Юли 18, 2011, 21:12:02 pm »
Аааа Шави, мави това нищо не ми говори. Поне дай линк. И какво е според теб 6 то упражнение. Аз знам, че за мъжката част е да се произнася ОМ или М няколко пъти, нещо такова май беше.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #10 -: Юли 18, 2011, 22:24:05 pm »
Вчера най накрая ги намерих листовете и ще ги напиша тук, но утре защото сега си лягам. За съжаление нямам засега възможност да ги сканирам.

Неактивен DAOC

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #11 -: Юли 20, 2011, 20:48:00 pm »
Хммм още нещо което дочух, е че ръцете при въртенето не били с дланите надолу, а с дясна на горе и с лява на долу/пак е според - зависи!?!/. Явно много се задълбичихме по темата за въртенето  ;D

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #12 -: Юли 20, 2011, 21:13:51 pm »
не, тва за което говориш е друго. Хубаво е преди самите упражнения да застанеш прав, в такава поза - едната длан нагоре, другата надолу. И да почувстваш как приемаш енергия отгоре през обърнатата нагоре длан, а през другата да я отдаваш към земята.
Относно шива-шакти мудра, ако някой знае, не разбирам как става спускането на ръцете надолу (накрая). Пише, че трябва да се пресичат пред лицето и после пред гениталиите, но наистина мисля, че не го схващам правилно.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #13 -: Юли 21, 2011, 18:26:39 pm »
Да така е пресичат се.Утре след работа ще се опитам ако имам време да сканирам листовете.там си е обяснено и кога и как да диша. Но шестото упражнение е за хора които се въздържат от полов живот. Поне така ми казаха.
Ще се опитам да обясна мудрата. Заставате прави и стъпалата да са на нивото на раменете.Коленете са леко свити демек леко клекнали сте, но много леко.Ръцете са до тялото и трябва да ги свиете леко като шепи.Вдишвате, като вдигате ръцете с длани нагоре до височината на кръста,лактите са до тялото.Представете си че изтегляте енергия от земята нагоре.
Издишвате, като изтласкате ръцете право напред на височината на раменете, дланите са напред и вертикално. Вие отдавате така енергията обратно на света.
Стегнете китките и вдишайте, като повдигате ръцете над главата,дланите са разтворени нагоре /ръцете сочат 10 и 2 часа по циферблата/.
Издишайте много бавно и съзнателно докато ръцете слизат надолу  в две големи дъги. Дланите са към тялото, ръцете се разминават пред лицето ви и после отново пред гениталиите. Когато ръцете се пресичат, не им позволявайте да се докосват, понеже това ще предизвика късо съединение за енергията.
Дано успеете да го направите, а в събота ще постна снимките, ако намеря скенер.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #14 -: Юли 21, 2011, 18:29:51 pm »
А и още нещо. С тази мудра са започва и се прави почти след всяко упражнение.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27