Автор Тема: Упражнения на петимата тибетци  (Прочетена 31059 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Hound Dog

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 86
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #15 -: Юли 22, 2011, 01:44:41 am »
И то три пъти, да. Но това, за което питам е, когато ръцете слизат, понеже се казва дъги в книгата, а аз повече си го представям като ес-образна траектория.
Мудрата се прави по 3 пъти: 3 пъти преди да се започне, 3 след 2-ро упражнение -вдигането на краката и 3 пъти след 4-то. Не съм сигурна дали имаше след 3-то.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #16 -: Юли 22, 2011, 12:02:55 pm »
 
<a href="http://www.youtube.com/v/juZxrvc8-A4?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0" target="_blank" rel="noopener noreferrer" class="bbc_link bbc_flash_disabled new_win">http://www.youtube.com/v/juZxrvc8-A4?version=3&amp;amp;hl=bg_BG&amp;amp;rel=0</a>

Друго си е да видиш как се правят. А мудрите са си мудри. Спиралата
Всеки според възможностите си по схемата (6-9)+3 до 21 пъти ведъж дневно
Древни тибетски упражнения  и  "Изворът на младостта" в Xnet


Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #18 -: Юли 24, 2011, 19:47:10 pm »
Колкото до клипчето не го харесах ама хич. Този човек фитнес ли прави или йога. По време на тези упражнения се ДИША.Освен това йога се прави бавно.  Познавам човек който от 20 години ги прави и каза, че клипа е абсурден и заблуждаващ.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #19 -: Юли 24, 2011, 19:59:45 pm »
Всъщност може би последното упражнение е за завършек и да не го броят за упражнение. Също така се прави и медитация след упражненията.

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #20 -: Август 19, 2011, 20:12:48 pm »
Но шестото упражнение е за хора които се въздържат от полов живот. Поне така ми казаха.

Ей туй дето го написах преди няколко поста е пълна глупост. Вчера се сетих,че става въпрос за други упражнения. Просто ги обърках. Сори

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #21 -: Август 29, 2011, 13:57:44 pm »
Но шестото упражнение е за хора които се въздържат от полов живот. Поне така ми казаха.

Ей туй дето го написах преди няколко поста е пълна глупост. Вчера се сетих,че става въпрос за други упражнения. Просто ги обърках. Сори
Не е глупост. Така е.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #22 -: Август 29, 2011, 16:32:35 pm »
Защо да е така. Кажи къде го пише?

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #23 -: Август 29, 2011, 17:00:20 pm »
Правя тези упражнения доста години, единствената разлика с този който ги показва е че той малко преиграва, правят се бавно и се диша, правя ги по 3 и ми са предостатъчно.

П.С.А съм виждал и йоги да ги правят пак със такава последователност по една от телевизиите.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 134
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #24 -: Август 29, 2011, 17:58:10 pm »
Но шестото упражнение е за хора които се въздържат от полов живот. Поне така ми казаха.

Ей туй дето го написах преди няколко поста е пълна глупост. Вчера се сетих,че става въпрос за други упражнения. Просто ги обърках. Сори
Не е глупост. Така е.
Аз пък четох в българската книжка, че е полезно за половата активност, но за въздържанието за първи път чувам.  :-X

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #25 -: Август 30, 2011, 03:08:44 am »
Защо да е така. Кажи къде го пише?
В книгата на Келдър го пише. Не знам откъде четете.
 Ето тази.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #26 -: Август 30, 2011, 14:23:08 pm »
Не съм чела тази книга. Но човек който ги прави от години ми каза, че наистина са хубави за половата активност. Но ми каза, че физическата сексуална енергия се трансформирала на по-високо ниво след медитация. Иначе ми каза, че няма нищо общо с полово въздържание.
Иначе да те питам за дишането. Понякога много се обърквам. Става въпрос за това упражнение където се вдигат краката. При мен пише като се вдигат краката да се издишва и като се свалят да се вдишва. А пък на други места съм чела обратното. Ти как го правиш дишането?

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #27 -: Август 30, 2011, 15:35:22 pm »
Не съм чела тази книга. Но човек който ги прави от години ми каза, че наистина са хубави за половата активност. Но ми каза, че физическата сексуална енергия се трансформирала на по-високо ниво след медитация. Иначе ми каза, че няма нищо общо с полово въздържание.
Иначе да те питам за дишането. Понякога много се обърквам. Става въпрос за това упражнение където се вдигат краката. При мен пише като се вдигат краката да се издишва и като се свалят да се вдишва. А пък на други места съм чела обратното. Ти как го правиш дишането?
Прочети я. Горещо я препоръчвам, защото упражненията са обяснени много добре.
Отдавна не съм ги правила и съм забравила.За втори ритуал става дума, нали? В момента ти пиша указанията от втората част на книгата ( първата не е при мен):

Ако ви е трудно:

За да повдигнете по- лесно краката, опитайте да дишате по друг начин.Първо вдишайте когато сте в изходно положение.После издишайте силно, докато повдигате главата и краката.Отново вдишайте, когато завършите движението нагоре и издишайте бавно, докато отпускате главата и краката надолу.Когато ви стане по- лесно да повдигате краката, преминете към дишането, описано в указанията за ритуала.*

*
Указанията са:
Изходно положение
Легнете по гръб на пода, краката са изпънати. ПОставете ръце отстрани, успоредно на тялото, с длани обърнати към пода и събрани пръсти.
Вдишайте през носа и повдигнете главата от пода, прибирайки брадичката към гърдите.Едновременно с това вдигнете двата събрани крака възможно най- близо до вертикално положение..
Важно е да запазите краката колкото може по- изпънати.Ако не можете да ги изпънете напълно, свийте коленете само колкото е абсолютно неоходимо.Стремете се да се научите да ги повдигате, без да ги свивате в коленете.
Бавно и едновремено отпуснете главата и краката обратно на пода, като се все така се стремите да държите краката възможно най- изпънати.Издишайте леко през носа.
Дайте на мускулите миг почивка и повторете движението.
« Последна редакция: Август 30, 2011, 15:37:24 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #28 -: Август 30, 2011, 16:05:43 pm »
Благодаря. Явно на това упражнение съм дишала неправилно.Иначе вече изтеглих две книги и ще ги прегледам.

Неактивен DAOC

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Упражнения на петимата тибетци
« Отговор #29 -: Септември 03, 2011, 11:37:07 am »
Аз само исках да благодаря на Калан за сканираните неща. Хубава тема се получи благодаря и на другите от форума за напътствията. Свърши морето и отпуската, да започнем упражненията!  :yes:

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27