Автор Тема: Какъв е смисълът на това да се събудиш?  (Прочетена 18046 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
От едно известно време имам подозрения, че всеки събудил се и прозрял фактите на конспирацията бива по един или друг начин атакуван от Тъмните. Сигурен съм, че всеки ще предпочете да мине на страната на Светлите, кагота разбере за всичко това и ще вземе участие в безконечната борба с Тъмните сили.

Имах личен и кратък разговор с H. по тази тема. Попитах го сащото. И той ми отговори следното:

"Тъмните обожават да се бориш срещу тях и Системата - те точно това искат."

И какво излиза от всичко това? Защо са тези купища от изложена информация за неща, които само могат да объркат човека, който тепърва навлиза в дебрите на конспирацията? Адекватната реакция на всеки би била да прави опити да противодейства, както правим всички по един или друг начин. Това се оказва неправилно по думите на H. Дано не се разсърди, че го цитирам.

Казва, че "персонална рецепта няма".

Пускаш мухата на хората и после да се оправя кой както може. 
« Последна редакция: Май 03, 2011, 14:16:49 pm от sidewinder »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Какъв е смисълът на това да се събудиш?
« Отговор #1 -: Май 03, 2011, 15:37:12 pm »
Странно е, че доста хора, а като гледам този постинг може би и ти свързват "събуждането" с конспирациите.
Аз не виждам никакво особено събуждане, заради факта, че вярваш в рептилиите, правителството в сянка, печатането на долари и други такива.

Не че са лъжа  (поне правителството в сянка, де, за рептилиите не съм сигурен).
Но и всичко, в което вярваш да беше истина, нима това ще те направи по-БУДЕН!?

От личен опит ти казвам, ако имаш правилната нагласа (за лично развитие, тренировки, усъвършенстване, дисциплина на егото и тн), то тези допълнителни информации изобщо ама изобщо не променят нищо от пътя ти.
А доколкото виждам във форума, знаенето на тая информация, пък, изобщо не е задължително да отваря (пробужда) човек, към занимания, практика и развитие.
Дори напротив. Тази информация даже пречи. И е възможно нарочно да се спуска.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен lubricant

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 54
Re:Какъв е смисълът на това да се събудиш?
« Отговор #2 -: Май 03, 2011, 16:31:49 pm »
Странно е как, когато търсиш отговор и изведнъж той се появява пред теб, тресва те  в челото :) Точно същото си мислех тези дни, защо точно като ми се проясни картинката и се случва нещо, което те принизява на земята. Системата те събаря и те кара да се чувстваш безсилен, че всичките опити да изплуваш са обречени на неуспех, защото тя ти показва здравия си юмрук, изкарва на показ най-тъмните ти страни.Някой беше казал (цитат по памет) - ако не можеш да промениш обстоятелствата, промени отношението си към тях. Но истината е, че понякога не е хич лесна работата.
Цитат
"Тъмните обожават да се бориш срещу тях и Системата - те точно това искат."
Хубав отговор, но каква е алтернативата? Не, че не се досещам, но все пак ...

@Tangrata, събуждането (личното ми усещане) не е това да си наясно какви конспирации върти световния елит, а как ще използваш информацията за собственото си духовно развитие. И цялото знание на света да има човек, ако не знае как да го използва, все едно няма нищо.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какъв е смисълът на това да се събудиш?
« Отговор #3 -: Май 03, 2011, 18:39:34 pm »
От едно известно време имам подозрения, че всеки събудил се и прозрял фактите на конспирацията бива по един или друг начин атакуван от Тъмните. Сигурен съм, че всеки ще предпочете да мине на страната на Светлите, кагота разбере за всичко това и ще вземе участие в безконечната борба с Тъмните сили.
Добра тема за което  :hi:.
 
Според мен тези неща които си изредил нямат нищо общо със "събуден" човек а точно обратното.Тези така наречени от теб факти отдалечават човека от истината или по друг начин казано го приспиват.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Какъв е смисълът на това да се събудиш?
« Отговор #4 -: Май 03, 2011, 21:10:19 pm »
Ок! Нека всеки, който иска разбира се, да изложи своята теза какво го прави буден.

Аз например преди 5 години ядях месо, не знаех каво са това хранителни добавки, не знаех какво е Аспартам, за рептили и илюминати пък апсурд. Бегло ми се мяркаха някакви думи като масони и винаги ги свързвах асоциативно с марката дрехи Mason`s (само не смейте). Нищо не подозирах за съществуването на психотронни оръжия, а днес вече правя оргонит. Въпреки цялото това невежество от моя страна и заспало състояние, аз усещах, че нещо не е наред.

Е кажете сега, тогава или сега съм по-заспал?
« Последна редакция: Май 03, 2011, 21:12:33 pm от sidewinder »

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Какъв е смисълът на това да се събудиш?
« Отговор #5 -: Май 03, 2011, 21:35:22 pm »
Хубава тема, но не бих казала, че това е вид събуждане, а може би преминаване на нов еволюционен етап.
Всичко се променя и всичко еволюира, цикълът е непрестанен.
А каква точно ще е посоката, това зависи от нивото на осъзнатостта на всеки.
Аз вярвам в съдбата и в това, че всеки има предначертан път и крайна цел, която трябва да достигне, независмо дали му харесва или не.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какъв е смисълът на това да се събудиш?
« Отговор #6 -: Май 03, 2011, 21:47:03 pm »
Аз вярвам в съдбата и в това, че всеки има предначертан път и крайна цел, която трябва да достигне, независмо дали му харесва или не.
:hi: Ти си будна!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Какъв е смисълът на това да се събудиш?
« Отговор #7 -: Май 03, 2011, 21:54:11 pm »
Аз вярвам в съдбата и в това, че всеки има предначертан път и крайна цел, която трябва да достигне, независмо дали му харесва или не.

Едни вярват в съдбата, други в късмета, а трети в себе си. И всички са прави.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Какъв е смисълът на това да се събудиш?
« Отговор #8 -: Май 03, 2011, 22:06:25 pm »
Аз вярвам в съдбата и в това, че всеки има предначертан път и крайна цел, която трябва да достигне, независмо дали му харесва или не.
:hi: Ти си будна!

 ;D усещам иронията, кой знае какво имаш предвид *съдба*...
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Какъв е смисълът на това да се събудиш?
« Отговор #9 -: Май 03, 2011, 22:12:12 pm »
От едно известно време имам подозрения, че всеки събудил се и прозрял фактите на конспирацията бива по един или друг начин атакуван от Тъмните. Сигурен съм, че всеки ще предпочете да мине на страната на Светлите, кагота разбере за всичко това и ще вземе участие в безконечната борба с Тъмните сили.

Имах личен и кратък разговор с H. по тази тема. Попитах го сащото. И той ми отговори следното:

"Тъмните обожават да се бориш срещу тях и Системата - те точно това искат."

И какво излиза от всичко това? Защо са тези купища от изложена информация за неща, които само могат да объркат човека, който тепърва навлиза в дебрите на конспирацията? Адекватната реакция на всеки би била да прави опити да противодейства, както правим всички по един или друг начин. Това се оказва неправилно по думите на H. Дано не се разсърди, че го цитирам.

Казва, че "персонална рецепта няма".

Пускаш мухата на хората и после да се оправя кой както може.  

Според мен събуждането за действителното положение на нещата в живота и желанието на човек да живее по-добре са две неща, които може и да са заедно, може и да са отделно.Зависи от всеки дали ще ги съчетае за себе си.Защото човек се събужда, търсейки начини да опознае повече света, или само от интерес или и с цел да направи живота си (а и на околните)по-добър, по-смислен.
Ако човек се мисли за такъв и иска да живее по-добре, ще намери начини да го направи.
И мен ме озадачиха думите на Н за тъмните сили. Но имат и логика. Тъмните сили знаят, че са тъмни, че подтискат другите, затова и очакват отпор от тях, имат си изградени структури и средства (и оправдани разходи). Може би трябва да се търси живот встрани от тях, без преки контакти, нови земи, нови светове и т.н.Но това не е лесно, тъй като нещата са обхванати и почти няма свободни територии.
И все пак е хубаво човек да си е събуден за важните неща.Борбата между доброто и злото е вечна и трябва да има хора, за да се поддържа равновесието, а защо не и превес на доброто.
« Последна редакция: Май 03, 2011, 22:13:28 pm от marhs »

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какъв е смисълът на това да се събудиш?
« Отговор #10 -: Май 03, 2011, 22:38:02 pm »
Ти си будна!

 ;D усещам иронията, кой знае какво имаш предвид *съдба*...
[/quote]

Написах това което мисля, ако го приемаш за ирония, проблемът си е твой!

Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Какъв е смисълът на това да се събудиш?
« Отговор #11 -: Май 03, 2011, 23:02:56 pm »
Понякога съм в настроение да чета и разбирам нещата буквално. Какво представлява физиологичното ви събуждане от сън- буквално? Днес се събудих в определен момент, но продължих да стоя със затворени очи и отпуснато тяло без да сънувам, дори без конкретна мисъл в главата, но усещах нещата около себе си, чувах шумове и реално-видимо, човекът до мен би помислил, че спя, защото съм със затворени очи. Ако така мислейки си го (значи той е буден)реши да се обади на някоя приятелка, дори от съседната стая, но аз го чуя как се уговарят за среща, а на мен ми казва след като се събудя, че тази вечер ще гледат с приятели мач. Тогава аз няма да предпочета да заспя завинаги, но и да съм будна нонстоп, а просто ще разбера, колко добре се получи, че всъщност бях БУДНА и с един цървул по-малко в живота ми.

От друга страна да видим при двама будни (буквално) какво би се получило. Будни сме, но на разстояние. Т.е. нямаме вербална комуникация- през Нета- ама то тук, ако напиша, че в момента си поркам с Джерард Бътлър у тях, няма как да знаете така ли е или не. Обаче въпреки всичко имам интуиция. Някакво шесто чувство, което сякаш се включва именно, когато другите сетива са доста податливи на заблуда- щото нямат реален досег с обект/субект. Не усещам парфюмът му, не виждам очите и погледа не чувам гласа, но пък "нещо става"- не мога да го докажа. Слагам си го наУм и като се виждаме след няколко дни само след два въпроса човекът сам си каза какво става. Въпросът е, че ако не бях БУДНА и с интуиция можеше никога да не разбере колко неблагодарно качество е, да си искрен.

И следва най-интересната част за "тъмната страна" и силите. Това, че тъмните сили обичали да са врагове не обезсмисля усилията на добрите да ограничат представителите или самата тъмна страна като последователи, а ги прави равноправни противници с добрите, които пък обичат да изтребват тъмни, системно и упорито.

Аз мисля, че всички сме си събудени. Просто на някои не им се занимава да се замислят, а други пък не им е интересно сами да бият вятърните мелници.
И смисълът е, че може да ти е по-интересно, отколкото на някой оттегчен и дремещ.  :drinks:
« Последна редакция: Май 03, 2011, 23:07:39 pm от cassio »

Неактивен 396

Re:Какъв е смисълът на това да се събудиш?
« Отговор #12 -: Май 04, 2011, 00:40:50 am »
Странно е, че доста хора, а като гледам този постинг може би и ти свързват "събуждането" с конспирациите.
Аз не виждам никакво особено събуждане, заради факта, че вярваш в рептилиите, правителството в сянка, печатането на долари и други такива.

Не че са лъжа  (поне правителството в сянка, де, за рептилиите не съм сигурен).
Но и всичко, в което вярваш да беше истина, нима това ще те направи по-БУДЕН!?

От личен опит ти казвам, ако имаш правилната нагласа (за лично развитие, тренировки, усъвършенстване, дисциплина на егото и тн), то тези допълнителни информации изобщо ама изобщо не променят нищо от пътя ти.
А доколкото виждам във форума, знаенето на тая информация, пък, изобщо не е задължително да отваря (пробужда) човек, към занимания, практика и развитие.
Дори напротив. Тази информация даже пречи. И е възможно нарочно да се спуска.

Да ти обясня ситуацията, за която си мислиш, че говориш.

Да разбереш за Орион и Сириус, за Илюминати и за Играта на Земята, означава да разбереш защо живееш, откъде идваш и накъде отиваш. Това означава да се "събудиш".
« Последна редакция: Май 04, 2011, 07:29:15 am от Mirotvorec »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Какъв е смисълът на това да се събудиш?
« Отговор #13 -: Май 05, 2011, 14:01:24 pm »


Да ти обясня ситуацията, за която си мислиш, че говориш.

Да разбереш за Орион и Сириус, за Илюминати и за Играта на Земята, означава да разбереш защо живееш, откъде идваш и накъде отиваш. Това означава да се "събудиш".

Да си"събуден" според мен,изобщо,ама изобщо не значи да си информиран относно извънземните фракции и малките им игрички.Еле па да се"бориш"срещу"тъмните"...Или пък да си въобразяваш,че като се осведомиш за галактическите интрижки,ще откриеш смисълът на живота?!?Да си събуден не означава и да минеш в отбора на"светлите",щото в крайна сметка пак забиваш в едната посока.Т.е.полярност..Това са просто необходими условия за играта която"играем".Нищо повече.Аз мисля,че да си събуден означава да си осъзнат.Да присъстваш съвсем съзнателно във всеки миг от битието си.И най-вече..да си балансиран.Т.е.да корпорираш двете си страни,"тъмна"и"светла" в едно цяло.Щото светлите не са много по-различни от тъмните,колкото и да им се иска да е така 8)
« Последна редакция: Май 05, 2011, 14:04:01 pm от konstantin2007 »

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Какъв е смисълът на това да се събудиш?
« Отговор #14 -: Май 05, 2011, 17:43:29 pm »
Темата със събуждането е нещо много субективно. Според едни хора събуждането се състои в една, за други в друго. Трябва сам да търсиш какво означава това да се събудиш.
" Trust no one."

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
44 Отговора
45821 Прегледи
Последна публикация Март 16, 2011, 00:35:15 am
от fishbone
288 Отговора
75947 Прегледи
Последна публикация Юни 23, 2010, 08:39:47 am
от Eon
10 Отговора
11661 Прегледи
Последна публикация Ноември 16, 2011, 00:08:36 am
от Нова Ера
4 Отговора
4782 Прегледи
Последна публикация Юли 24, 2010, 23:05:53 pm
от old4
81 Отговора
34941 Прегледи
Последна публикация Април 28, 2012, 15:46:42 pm
от m2f

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27