Автор Тема: Какво се случва тука?  (Прочетена 76622 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #120 -: Април 27, 2012, 12:33:55 pm »
Това е ограничение.Няма да доведе до нищо добро.ГМ67 добре го каза..

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #121 -: Април 27, 2012, 12:48:36 pm »
Ограничение е! Но и в друга тема съм споменавала нещо за ограниченията.
Ако нямаше ограничения на скоростта по пътищата ... по-малко ли щяха да са катастрофите? Или всички щяхме да хвъркаме със самолети, защото в небето няма ограничения. Но гадните ченгенца се сетили начин да изкарват кинти и плеснали едни ограничения.
Самоограничението, вече е нещо интересно. Именно това предлагам, аз, за да не излязат Администраторите лошите. Но, ако някой има проблем с вземането на решения и самоограничаването му стига до там да не си изкарва негативите от шибания работен ден на близките, но пък за това има чуден форум... където какво по-яко да си цъкаш с непознати, безплатно, че и да разтоварваш междувременно. Е, тогава вече няма да може да се възползваме от желанието на единия батко, да направи нещо, което не го мързи.
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #122 -: Април 27, 2012, 12:56:19 pm »
Кефиш ме  как си се"загрижила"за админите.. :D ..Не помага много..да знаеш.. :drinks:
Ограниченията са полезни когато са приемливи,не крайности.Граничи с диктатура.
Саоограниченията са нещо друго..но и това е субективно,та едва ли ще има полза..Ще дам пример..Както вече видяхме..Твоите си писаници,може и от по 1стр.да са..ама тряя да се приемат с овации като върха на мъдростта.Щот са твои..Ако обаче друг си позволи подобно нещо,веднага му скачаш,колко е празнословен,безсмислен и т.н...Субективност..човещинка..Кво да праиш..
Същото ще е и със самоограниченията.
« Последна редакция: Април 27, 2012, 13:01:16 pm от konstantin2007 »

Неактивен вещичка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 202
  • Виждам те!
    • Уникални подаръци за любими хора
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #123 -: Април 27, 2012, 15:11:46 pm »
Ако на теб ти е интересна астрономията, езотериката, религията, науката и Фън раздела, избираш си тях и си пишеш там. Ако искаш да ти се промени достъпа, тогава пишеш на Админите. Ама не, днес съм в това настроение, утре в друго и да ги побъркате само да ви сменят достъпа. Изберете си за половин година интересите- като в университет. Все едно си избираш предмети по програмата и така.


Това да не е майтап  :o ?  И къде отиде природната любознателност на духа като ще го оковаваме във вериги? Достатъчно запрещения има на тази планета, че да се започват и тук в такъв вид форум. Всеки пише където му е интересно и това е...
Отсъствието на доказателство не е доказателство за отсъствие!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #124 -: Април 27, 2012, 15:21:13 pm »
Ако ще правим аналогия с пътищата,
ограниченията са в скоростта, и спазването на правилата, по всички пътища.
А не само по някои.
Т.е. безмислено е да ограничаваме потребителите до писане само в някои теми. Все едно да ограничим колите да си изберат и да се движат само по половината пътища.
Много по-важно е, когато пишеш (или шофираш), да спазваш правилата и да не се "изхвърляш" "с превишена скорост".
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен 396

Re: Какво се случва тука?
« Отговор #125 -: Април 27, 2012, 15:47:16 pm »
Да не излязат администраторите лошите!? Сега ще ти кажа точно кой какъв е, че на такива като тебе никога нищо не им е ясно.
 
 
 
 
Цитат
Хнетбг е създаден за онези от вас, които сериозно се интересуват от уфология, конспирации, езотерика и мистика и тези, които наистина искат да научат нещо ново и интересно.
 Хнетбг цели
 - да информира българите за ставащото около тях, за нещата които не се споменават от медиите и информационните агенции,
 - за новостите в технологиите
 - да държи будни хората отворени за нещо различно, хората търсещи отговори на своите въпроси

 
 Това или е съставяно като реклама или като пълнеж за празните полета... от хора, които в онзи момент в действителност не са имали никаква визия как да се постигне нещо такова (което е най-вероятно) или се е изродило в последствие.
 
 
 
 
 Така поставени, тези цели изискват ВИЗИЯ и ясна МЕТОДОЛОГИЯ. План. Защото културата не е нещо, което ще изкристализира остамособесе си, ако всеки достигне едно и също ниво на култура. Културата, когато бъде оставена без основа, без грижи, без стожери и без да се полагат усилия за нея, се разпада и всяко едно общество се връща назад към примитивното.
 
 Културата, както и всяка добродетел, не е нещо, което се наследява и се получава само, а е нещо, което ВИНАГИ И ЗАВИНАГИ изисква усилия и постоянно отвоюване и заслужаване. Това е вградено в самата дефиниция за "култура" и "добродетел".
 
 
 
 Вместо това обаче, никога не е имало нещо подобно. Винаги е имало контролиран самотек, като се е разчитало на това, че читателите сами ще пораснат до еднакво културно развитие, а щом имаш качествени елементи, значи и сглобката им ще бъде качествена.
 Това не е вярно разбира се, защото самата култура като явление не работи по този начин - тя никога не може да е повсеместна. Затова има нужда от ядро, което да я поддържа и да полага усилията за нейното пребъдване.
 
 
 Естествено администраторите и тогавашните администратори не са си давали сметка за това.
 
 И отвоно администраторите са отговорните за това, че това лого не е било перефразирано и променено, когато нещата са се сговнили след проверката на времето.
 Не казвам, че не са били заменеси в техни си междуособици. Не казвам също, че всички от тях могат да се теглят под общ знаменател.
 
 Но пък казвам, че продължават да са точно толкова некадърни, колкото и преди. Само един от примерите е затварянето на Философския раздел - примитивна хирургическа намеса на отстраняване на болна тъкан, поради коренната безпомощтност на лекаря пред този проблем. Само по себе си това представлява някаква лудост - да затвориш философския раздел и едновременно с това да запазиш началното лого.
 
 
 
 
 Както и да е - всеки се учи, но това не означава, че отговорността не е тяхна.
 
 От друга страна вие, читателите, просто си играете вашата роля в това да разтваряте оставената без надзор култура и да разграждате всичко до най-примитивната му форма. Навъдили сте се навсякъде - безлични и еднакви, примитивни и обречени, неспособни да обслужвате интересите си сами, натякващи привичния ви примитивизъм и налагайки го като норма.
 
 Онези от вас, които са най-гладни за внимание, се изтъкват с невежеството като с някаква заслуга, при положение, че вие читателите не правите нищо друго от това да се възползвате от администраторската безстопанственост.
 
 
 
 А ето този резил:
 
 
Цитат
Вече 5 години Xnetbg.Com следва пътя на своето развитие. За това време ние успяхме да се утвърдим като един от най-големите български сайтове, посветени изцяло на темите конспирации, уфология, мистика и езотерика; успяхме да обединим много българи мислещи по един и същи начин и да създадем нови приятелства; успяхме да публикуваме близо 500 статии и да въведем над 200 енциклопедични термина; създадохме модерни онлайн приложения и най-важното създадохме силен екип от хора, които да поддържат и развиват цялата тази система наречена XNETBG

 се е реализирал в свойта най-отрицателна форма. Огромно количество форумен талаш като участници. Темите повечето време просто цитират известното от медиите, без допълнителен интелектуален труд или анализ. Много обединени българи мислят по единия и същ начин - невежо и примитивно - създавайки нови приятелства, които да затвърждават тази норма и да управляват своето мини-обществено форумно мнение.
 
 Силният екип от хора съвсем не развиват никаква система, защото няма система. Те само режат части от буламачата, когато станат неизползваеми в разложението си, и в тази безпаметна механичност се изразява силата им.
 
 
 
 
 Това, което се разиграва тук, е мракобесие над официално заявената цел на Хнет.
« Последна редакция: Април 27, 2012, 15:53:02 pm от 396 »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #126 -: Април 28, 2012, 11:20:27 am »
Моля да се спрат спекулациите относно потенциалните ограничения във форума. Такива НЯМА да има.



Самото естество на форума и дискутираните тематики са от такъв сорт, че не предразполагат такова разграничение на "експерти" (които да са избрани да пишат в секции с ограничен достъп) и обикновени потребители (ако мога така да се изразя).

396 ако следвам твоите съвети, във форума ще останат хора, които се броят на пръстите на едната ми ръка. Забелязал съм тези тенденции, които описваш от доста отдавна. Прилагането на драстични мерки ще доведе единствено до намаляването на потребителите до 5 бр (в най-добрия случай) и 10-тина поста на седмица. Съгласен съм с повечето неща, които си описал, но мисля, че прилагането на тези мерки, няма да доведе до нищо позитивно. Да - мога да следвам твоите съвети 396 (и съм обмислял и твоя вариант), но това означава едно 95% от постовете да бъдат трити и да отделям 1 час всеки ден за да се занимавам с това.

А от моя страна, със сигурност ако искам, мога да установя контакт с тези 5 човека и да комуникирам в извънфорумна среда и да обменям идеи. Това ще доведе до качествен обмен на информация, позитивен и за двете страни, без да нарушава правото на останалите да четат и да постват във форума. Не мога да забраня достъпа на някой до форума, само защото според моята преценка той разтяга локуми, говори общи приказки без обосновка (само защото е чул нещо отнякъде), или пуска безмислени "философски" постове (особено в езотерика), частично заяждайки се с останалите, стараейки се по този начин да изтъкне себе си и собствените си виждания - наторявайки егото си. И още десетки и десетки причини.

Форума е огледало на самото общество и всякакви усилия от наша страна ще доведат единствено до създаването на една изкуствена среда, която няма да отразява реалността.



Надявам се да съм се изразил ясно.
« Последна редакция: Април 28, 2012, 11:30:10 am от ₪ Eon ₪ »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #127 -: Април 28, 2012, 23:43:55 pm »
Не само ясно, а пределно ясно сте се изразил.
Рядко се случва да се четат точни и пределно ясни отговори, но не мога да не отбележа ... мъдростта в написаното.
Както и да изглежда отстрани мнението ми, искам да отбележа само адекватните реакции за това, което се случва. И на мен лично ми харесва това.
Недоволство и неразбиране винаги ще има. Хора ... устремени да `торят Егото си`(много ми хареса) също.
Но все пак, заради човекът `отворил` казуса, е добре да оценим съвсем доброжелателното му предложение. И, ако някой ден се предцени да се използва :) До тогава, свободните и умните да пишат, а обикновените потребители да се чувстват добре докато четат, дори и да не могат да отговорят :)
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #128 -: Април 29, 2012, 04:33:37 am »
Що баннахте спорта, бе?
Човека беше малко сприхав и пиперлия, но определено имаше голям колорит. На мен ще ми липсва :)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #129 -: Април 29, 2012, 11:55:37 am »
Що баннахте спорта, бе?
Човека беше малко сприхав и пиперлия, но определено имаше голям колорит. На мен ще ми липсва :)

И на мен.Интересен ми беше много.

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #130 -: Април 29, 2012, 17:51:10 pm »
Цитат
Моля да се спрат спекулациите относно потенциалните ограничения във форума. Такива НЯМА да има.


Хахаа, ами това че слагате бан на потребителите и че се изисква обяснение защо искате да се регистрирате във форума не е ли вид ограничение?


Написано е обяснение до потребителя 396, странното е че след като ти ударят бан нямаш достъп до форума дори и само за четене. Е, що си правите труда да пишете, като той няма как да го прочете?


А, колкото до изкуствените среди, то виртуалното си е достатъчно пластмасово.


Не ми отговаряйте, но нали все пак сме конспиратори :D
« Последна редакция: Април 29, 2012, 17:56:30 pm от Iveta »
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #131 -: Май 14, 2012, 21:32:37 pm »
Само не разбрах, защо заключихтетемата за Нибиру - астрономическа..? Аз знам защо де, ама просто трябваше или д апредупредите потребителя да спазва темата, или да му изтриете постовете...

Аз като един бъдещ админ хаха, апелирам към всички - моля да спазваме темите. Сигурно и аз съм спамил, ама в темата за Нибиру да си говорим, че напия Бог е Слънцето...смешна работа.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #132 -: Май 15, 2012, 03:27:17 am »
Ура!
Оберон ще е хАдмин.

Но така целия фън във форума ще се трие. Ааа, аз съм против!  :lol:

Пича с Нибируто какво го одумвате. Беше си доста убедителен, с последния постинг. Щом аз почти се убедих. А аз не съм от най-доверчивите. То този бай Милю беше, дето твърдеше, че Нибируто идвало от "Северозапад"
Така и не ми стана ясно като се върти Земята, в коя точно посока е било тоя северозапад.
Ама аз какво ли разбирам от духовни измерения. Те са само за магаретата. Нали така казал, че животните ходели из измеренията.  :bomb: :lol:
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен trepa4a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 189
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #133 -: Май 15, 2012, 07:53:32 am »

 А ето този резил:
 
 
Цитат
Вече 5 години Xnetbg.Com следва пътя на своето развитие. За това време ние успяхме да се утвърдим като един от най-големите български сайтове, посветени изцяло на темите конспирации, уфология, мистика и езотерика; успяхме да обединим много българи мислещи по един и същи начин и да създадем нови приятелства; успяхме да публикуваме близо 500 статии и да въведем над 200 енциклопедични термина; създадохме модерни онлайн приложения и най-важното създадохме силен екип от хора, които да поддържат и развиват цялата тази система наречена XNETBG

 се е реализирал в свойта най-отрицателна форма. Огромно количество форумен талаш като участници. Темите повечето време просто цитират известното от медиите, без допълнителен интелектуален труд или анализ. Много обединени българи мислят по единия и същ начин - невежо и примитивно - създавайки нови приятелства, които да затвърждават тази норма и да управляват своето мини-обществено форумно мнение.
 
 Силният екип от хора съвсем не развиват никаква система, защото няма система. Те само режат части от буламачата, когато станат неизползваеми в разложението си, и в тази безпаметна механичност се изразява силата им.
 
 
 
 
 Това, което се разиграва тук, е мракобесие над официално заявената цел на Хнет.

396,това което споделяш като цяло в поста си много ми допада и е едно интересно виждане на нещата такива каквито ти ги виждаш и предполагам не само,но един от малкото така директно си се осмелил да ги напишеш тук.
Като цяло повечето неща са интересни и любопитни,но и многото информация обърква,а ако човек не се възползва от това по някакъв начин да извлече полза за себе си е един вид мъртво знание или сама по себе си остава само информация без никаква стойност.Ако го няма осъзнаването в хората каквото и да им да се предлага за четене,все тая според мен.В един пост ARRI написа,че тук ние обичаме да си философстваме и да сме като в по-по-най!

Една добра притча която може би се вписва в тона на твоя пост 396:
„Авицена имал много старателен новоизпечен ученик. Веднъж при великия лекар довели слепец. Учителят казал какви компоненти да се смесят, за да се получат два пластира. Ученикът направил всичко точно и на другия ден болният прогледнал.
А съседът на ученика бил също сляп. Вдъхновен от успеха си ученикът направил още два такива пластира и ги сложил на очите на слепия. На следващия ден очите на слепия изцяло изтекли.
Добросъвестният идиот дотичал до учителя целия в сълзи:
- Как така, учителю, аз направих точно както ти каза предишния път! Защо се случи така?
- В дълбока печал мъдрецът отговорил:
- Слепотата се дължи на различни причини: сухост на организма, влажност, жега, студ и т.н. Хиляда слепци са слепи по хиляда причини. Иди си, сине. Ти можеш да работиш само като хлебар.“
Форумите са място за раздумки и една словесна игра.Има хора които пишат тук и задоволяват някакви нужди и аз съм го правил това,не ми пречи да си го призная.Всеки приема нещата такива каквито ги вижда,а не каквито са сами по себе си.Идеята да помогнеш и спасяваш човечеството е непосилна и бих казал неосъществима за този който има желание да направи нещо и поведе хората към един по различен и по-добър път.Ако сме 7 милиарда в момента на Земята,това означава,че съществуват точно толкова различни същности.Споделял съм на познати за форума и едно от нещата които явно им е направил впечатление,че ако не се хареса нещо от написаното тук се изтрива и админите са много крайни.Живеем в демократично общество,искаме да има свобода на словото въпреки това постоянно от някъде ти налагат ограничения.Бях блокиран за месец защото в темата за чиповете започнах с това,че не съм чел темата и нямам намерение да я чета.Тук четенето е важно,а не друго
.В началото по духовната пътека се навлиза в дълъг период на сух интелектуализъм,но не и на практика.Повечето искате първо да станете първо велики познавачи на теория за секса преди да скъсате с девствеността си.А ако имам семейство,деца и други грижи да ги оставя и да чета всичко наред ли,след като имам лично мое мнение и право да го споделя.Имаше една история за едно дете,което питало баща си колко му плащат на ден,а бащата се ядосал и му казал да си ляга.Но не го оставил на мира този въпрос и отишъл да пита синът си все пак.Синът извадил 20долара и му ги дал казвайки,че иска да си плати за да му отдели от времето си за него.По този повод се сетих и за една друга много интересна приказка:

Всеки може да закара едно магаре до водата, но никой не може да го накара насила да пие.
И това което преди седмица ме накара да се осъзная и много дълбоко замисля върху себе си е-Ако искаш да спасиш земята,защо не се замислиш,дали земята не иска да се спаси от теб!
Поздрави! :hi:
« Последна редакция: Май 15, 2012, 08:07:37 am от trepa4a »

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #134 -: Май 15, 2012, 22:18:08 pm »
Понеже с басни и иносказателно, явно потребители или продължават да не четат или просто не разбират ясните постове на Администратори, ще си позволя и аз да споделя една басня:

"Магарето решило, че неговият стопанин, градинаря, му дава много малко храна и го товари с много работа и затова се помолило на Юпитер да му помогне да си смени стопанина. Юпитер предупредил магарето, че може да съжалява за избора си и го пратил при тухларя. Малко след това, като видяло, че товарите са по-тежки и работата в тухларната е по-трудна, магарето се обърнало с нова молба да му сменят стопанина. Като казал на животното, че това ще му бъде за последен път, Юпитер уредил то да бъде продадено на кожаря, който щавил кожите.  Като разбрало, че попаднало в още по-лоши ръце магарето си казало натъжено: “Трябваше да си мирувам където бях в началото, защото сега, даже като умра, стопанинът ми ще има полза от мене като ми ощави кожата”.

Поуки няма да пояснявам. Всеки да си ги извади, ако е възможно нелично.
Относно оправданията и недоволствата на хората ... винаги съм се чудила, ако има "страшен съд" или просто всеки наистина се окаже в ситуация да се защитава без адвокат, дали ще успее да убеди съдия-та в своята си неизменна човешка правота и мотиви. Или просто "дън" чукчето по масата, ще чуе "Осъден!"
"Но господин съдия..."
"500 лева глоба за обида на съда и неприемане на решението му!"

Друг път, когато не е толкова "страшно" или реално като в съд, да се сетиш и да помислиш какво може да НЕ/ се прави, за да няма нужда от оправдания. Може и да е само форум. Може да сме непознати чипове. Може да нямаш време за детето или да изведеш кучето, но в пъти е по-логично, да не напишеш нищо (тъкмо ще спестиш и още време за близките), отколкото да заявиш, че твоята незаинтересованост от другите мнения и знания е по-важна от това да се пишат смислени неща. Които развиват една тема, а не я зациклят.
С горното никого не обвинявам. Само отбелязвам, че когато се изразява недоволство, то трябва да е наистина основано.
Например, ако сте полицейски инспектор или лекар и ви извикат по спешност. Но вие сте достатъчно компетентен и хората следователи и останали правили изследвания лекари и колеги започнат да ви обясняват какъв е случая- т.е. да ви запознават с нещо, което няма как да знаете. Но вие нямате време и им кажете " не ме интересува. Аз ще си напиша доклада, че явно негъра е стрелял пръ, респективно ще оперираме и махнем далака. Пък вие после както искате се оправяйте..."
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27