Автор Тема: Какво се случва тука?  (Прочетена 76099 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #75 -: Юли 04, 2011, 01:24:09 am »
Прощавай Magnolia, одеве бях ясен - въпросът не подлежи на обсъждане! Приеми тезата, че съм се "изразходил" и стоенето ми тук с нищо не допринася за развитието на сайта. Мога да го чета и оффлайн, но нямам какво да пиша тук. Прощавай, ако тонът ми ти се е сторил рязък.
Няма проблем. Въобще не си рязък. Просто ми беше интересно. Но тук постоянно разни дечица хленчат и се оплакват, бетер детска градина е. Чудя се на модераторите как търпят.
Нали знаеш, че влизайки в интернет всеки от нас си е свалил гащите малко или много по една или друга причина? Всеки сам си е преценил риска. Не можеш да очакваш административният персонал да носи отговорност за нашите решения.Приеми го като тренировка за едно друго нещо.
Всяка наша дума, мисъл, действие оставя отпечатък във Вечността.Да не го забравяме!Във виртуалното пространство е същото. ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Sirius

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 155
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #76 -: Юли 04, 2011, 07:36:32 am »
Здравей cdms. Относно полезността на форума - спор с теб нямам. Обаче, ако не е нужно да пиша или да се логвам, то защо ли пък ми е регистрацията? От друга страна - като един от потребителите вече делегирах достатъчно ясно какво искам от администрацията на форума! Толкова е просто един потребител да бъде изтрит, че няма накъде! Още повече, че нямам кой знае колко публикации тук, но мълчанието на "правоимащите" да го направят, ме кара да мисля, че тук не се уважава правото на личния избор. Кореспонденция на лични по въпроса не приемам и ако имат какво да кажат, да го направят на всеослушание.

Здравей Magnolia. Явно с този пост, рискувам да попадна в категорията на споменатите от теб "дечица". Всъщност не се оплаквам - имам въпрос и го задавам, като естествено очаквам съответно действие, но не задължително и отговор. Не разбирам за какъв риск може да става дума тук, въпросът опира до желанието на административния персонал да уважи определено лично решение, а не да носи отговорността за него! Ако не желаят да ми трият постовете - воала - заместват ника ми с "изтрит потребител" и толкова! Но едва ли съм казал нещо толкова ценно, че то да не може да бъде заличено. Относно паралела който шеговито правиш в края, само ще добавя, че разлика има определено и нещата не са еквивалентни, точно поради факта че в едното място могат да се правят корекции, а в другото - не!

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #77 -: Юли 04, 2011, 14:01:24 pm »
Потребителят Sirius получи забрана за влизане във форума, с което почти изпълнявам желанието му.
Както му казах и на него, и не другите - никой не ви е карал на сила да се регистрирате. След като сте го направили доброволно, не посещавайте доброволно форума и готово.
Всеки има право да си иска каквото пожелае, но аз пък имам правото да решавам, дали ще го изпълня. Който не е доволен - може да се оплаче.
Както прочетохте по-горният пост на бившия RIO (cdms) същият изкопа земята да ме убеждава как трябвало да му изтрия регистрацията, че и мненията. Категорично отказах.
В последвалото тръшкане на EON, той се изнервил и изпълнил молбата му.
Е, не минаха и 6 месеца - ново тръшкане, да сме върнели регистрацията, грешка бил направил
Следващите недоволни директно си получават БАН-а, така ще им е по-лесно да не влизат, защото понякога имам чувството, че всеки неудовлетворен в живота, решава че АЗ персонално и в частност форума сме му виновни, че отписването от този форум ще му решат проблемите с магическа пръчка.
« Последна редакция: Юли 04, 2011, 14:04:33 pm от Black Adder »
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #78 -: Юли 04, 2011, 14:23:41 pm »
Да не би той да се е притеснявал, че няма анонимност или нещо такова?!
За протокола - за "ония", които са "те" :) анонимност няма.

Иначе се съмнявам, че админите ще тръгнат да разкриват айпи адреси, мейли и кой кой е, за да се ползва писаното като компромат. Но дори и така да е, поне ще разберем, че са част от конспирацията  8)

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #79 -: Юли 04, 2011, 14:42:00 pm »
Забравяте, че има закон за следенето в интернет. Ако службите пожелаят, ще получат всякаква информация.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #80 -: Юли 04, 2011, 16:04:47 pm »
Който не е разбрал, че анонимни в нета няма почти (малко са тия с уменията) нека се информира малко.
Тук се следи какво се пише постоянно, това е ясно!
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #81 -: Юли 04, 2011, 19:41:26 pm »
Забравяте, че има закон за следенето в интернет. Ако службите пожелаят, ще получат всякаква информация.

Едва ли данданията е заради службите. Нямат си друга работа, ще тръгнат с нас да се занимават.

Въобще, който се притеснява от неща от сорта на това, че пишейки по някакъв начин ще бъде разкрит на някакви зли и лоши служби, се притеснява напразно. Има къде къде по-важни хора от вас/нас, с които да си се занимават.

То по тая логика трябва да са изловили маса народ - който плюе по властта, евреите, комунистите, американците и циганите и т.н. - из другите десетки форуми в българското интернет пространство.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #82 -: Юли 04, 2011, 21:02:35 pm »
Мрънкането на Sirius не е заради страх от следене.
Мрънкането му е, защото го сърби, ама не знае къде да се почеше.
Здравей Black Adder! Имам голямо желание да напусна форума, но не мога да намеря начин да изтрия регистрацията си. Искам да те помоля за съдействие!
Е ако утре същият потребител се събуди с желанието да го направя Администратор, ще ли трябва да се съобразя с неговите искания?
Айде леко, леко и ... бегом.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #83 -: Юли 04, 2011, 21:13:54 pm »
 ₪ Eon ₪, според мен не това, че сме важни, а това да се види на къде са насочени мислите на хората ги интригува.
Но както и да е, няма да навлизам в подробности.

При положение, че някой е писал и е давал мнение,а след това другите надграждат и пишат според изказаното преди тях, как ще се изтрият мнения и тн.?Така се губи смисъла,последователноста а и времето което са вложили в написаното хората тук.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #84 -: Юли 04, 2011, 21:36:34 pm »
При положение, че някой е писал и е давал мнение,а след това другите надграждат и пишат според изказаното преди тях, как ще се изтрият мнения и тн.?Така се губи смисъла,последователноста а и времето което са вложили в написаното хората тук.

Това исках да кажа и аз одеве. Преди време се дискутираше подобен казус и се стигна до решение да не се трият мнения, защото при изтриването останалите потребители изглеждат като малоумни, все едно говорят сами на себе си. А дори и да изтрием името (ако някой толкова се плаши да не бъде разкрит и да се заличи всичко оставено от него) все ще се намери някой пост, който да го цитира казвайки: "Потребител А, аз пък мисля така и така...", което обезмисля, цялото упражнение по слагането на някакъв въображаем псевдоним от сорта на 'изтрит потребител'.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #85 -: Юли 05, 2011, 02:10:03 am »
А дори и да изтрием името (ако някой толкова се плаши да не бъде разкрит и да се заличи всичко оставено от него) все ще се намери някой пост, който да го цитира казвайки: "Потребител А, аз пък мисля така и така...", което обезмисля, цялото упражнение по слагането на някакъв въображаем псевдоним от сорта на 'изтрит потребител'.
И като се изтрие името, то не остава в кеша на форума? :-X
Аз мисля, че няма нещо, което да се изтрие така, че да не може да бъде възстановено.
« Последна редакция: Юли 05, 2011, 02:11:39 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #86 -: Юли 06, 2011, 18:43:44 pm »
Хора, занимавайте се с нещо по-продуктивно, оставете Администраторите на мира.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен Rado

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
    • Infernal Works
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #87 -: Август 03, 2011, 23:26:01 pm »
Питам се дали е възможно да се сложи определен ранг.Тъй като забелязвам някой не смислени коментари който преливат на моменти ... но тези постове качват ранга на потребителя и така че колкото повече постове имат толкво по-голям рангът им е по-висок.Според мен това не е честно.Не искам да се бъркам но не смят че е честно всеки новодошъл потребител да отваря безсъдържателни теми или теми който се дублират.Всъщност съм на мнение че опцията "отвори нова тема" или нещо подобно не трябва да се позволяват на всеки новодошъл.Исках да кажа че статусът (напредващ, редовен потребител, експерт) да се дава на хора който са си го заслужили с коментари, оформление на темите, стил и език на писане, поведение във форума.Както ви споменах по-горе колкото повече постове толква по-голям ... медалът!
...Infernal Works...

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #88 -: Август 04, 2011, 11:44:30 am »
За да имаш претенции не трябва да допускаш това:
Турци (направо цигани) се въртят в кръг, говорят нещо, ... чак ми се стори "шокиращо"!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re: Какво се случва тука?
« Отговор #89 -: Април 21, 2012, 17:05:29 pm »
Понеже не ми се бачка, взех че почти изчетох темата:)
Много се смях, ама и много тъжно ми стана.

Вижте, дайте да гледаме в една посока. Не всеки да иска да бръкне в окото на другия. Пък после, правете си тема и се оплаквайте от България - ние в един форум не можем да се държим нормално и да спазваме някакви граници, вие искате управляващите да могат да управляват 8 милиона народ и всичко да е наред:)

Аз съм от 2005 година във форума, ама какво от това? Това, че съм един от най-старите тук, не ме прави нещо по-особено от 14 годишен младеж с 5 поста. Въпроса е, как искаме да си обеменяме информация.

Ето, аз например се дразня, когато някой, знае - не знае, чул -подочул, напише "това са пълни глупости" ( както младежа, дето обясняваше в темата за Новини от НАСА, че не знам си коя снимка била пълна глупост, сякаш той е експерт по телескопа Хъбъл, и е виждал свръхнова ). По-добре е да кажеш "Аз не мисля че това е свръхнова", или "Това ми се струва малко шменти-капели", нещо от тоя сорт. За да кажеш "Това са пълни глупости", трябва да си на 100% убеден, че това е така и да го докажеш, а не просто си мислиш така, и поста на колегата ти отива по дяволите.

Просто начина по-който се изразяваме...как да кажа, тука всеки му е по 30см, знаем:)

Тук лоши хора няма, има интелигентни и мислещи хора, които обаче явно трябва да научат да общуват, а не да драскат първосигнално.

Оберон от Амбър.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27