Автор Тема: Какво се случва тука?  (Прочетена 76097 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #15 -: Май 02, 2011, 21:41:32 pm »
Забелязъл съм, че няколко души с много на брой постове и големи като обем умишленно спамят, отиват в офтопик, заяждат се, но не с администраторите де, просто поразгледайте акаунтите и сами ще го видите. А за авторката на темата си изказах другаде мнението, не искам да съм груб или женомразец, но в тази тема тя просто размахва знаме, на което е сложила моето мнение.
 :drinks:
« Последна редакция: Май 02, 2011, 21:52:25 pm от ₪ Eon ₪ »
Soli Deo Gloria!

Неактивен forian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
  • Amor vincit omnia.
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #16 -: Май 02, 2011, 21:47:13 pm »
Всичките тези нападки , обиди , нетолерантност , взаимно неуважение в този форум показват нивото на съзрялост на булшинството от потребителите в него.Според мои лични наблюдения това е така , заради водещата тематика на форума - конспиративната част, от която се роди и небивалата нео-идеология натрапвана и в следговорите на книгите  на вашето издателство.Разглеждането на доброто просто като друга , отделна "фракция", неразличаваща се много много от злото, и измислянето на трета , дистанцирана позиция, с които драгите авторитети тука , се опреличават, просто защото те немогат да се причислят нито към едните и нито към другите.Тези с по над 1000 коментарите да знаят,че в природата всичко е бяло или черно.Това в което сте избрали да вярвате е временна позиция,до момента в който плана не се погрижи и за вас.Тогава ще спрете да сте "сиви" (като цвят) и ще ви се наложи вече да направите окончателно своя избор.Конспиративната част е най-масовата и най-лесно смилаемата за повечето души с "проблясъци".Проблясъци , защото при тях духовното ,истината най-общо казано не е утвърдена , а се явява все още на периоди.Не отричам конспирациите, напротив даже са ми интересни,но те са само част от общата картинка.Когато вие гледате случващото се само през очите на конспирациите,тогава вие рискувате да изпуснете важни моменти и детайли, които при други обстоятелства не биха ви обягнали.Аз съм този,който най-малко има желанието да промени вашите разбирания(друг е въпроса,че истинското убеждение трябва да е вътрешно), но ви приканвам - разширете хоризонта си,  разширете възприятията си.Тази натрупана енергия я култивирайте и я насочете към нещо градивно, а не да избива на агресия.Агресията произлиза от неразбраност, от липса на внимание и социален живот.Тези ,които трябва ще ме разберат, на другите с ниско-интелигентния речник не обръщам внимание.Техния ред просто не е дошъл :)

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #17 -: Май 02, 2011, 22:49:22 pm »
Всичките тези нападки , .... от която се роди и небивалата нео-идеология натрапвана и в следговорите на книгите  на вашето издателство.
Мислех точно в тази тема да не се изказвам, ама поредната проява на НЕГРАМОТНОСТ направо ми не даде да остана безучастен.
Какво издателство, какви 5 лв. те гонят forian???   ::)Поредният пример за преобладаващият тип потребители, обичащи да пишат, но не и да си правят труда да четат.
За хора като Вас, навярно като гледате рекламите на Бонукс, Фафла Трепач и Каменица си мислите, че тези марки са собственост на Нова Телевизия и бТВ и че същите тези телевизии имат сумати супермаркети, фабрики за шампоани и какво ли още не. ???

И айде, объркването, че XNETBG издава книги с мед да го намажеш /макар, че поради тази причина, разни натякват, че пари били давали на форума!???!??/, ама да кажеш, че конспиративната част била 'булшинството:lol: от темите - айде моля моля, всичката плява се намира в раздел "Духовно" и най-вече в подраздела "Философски мисли".

Колкото до темата - периода на изтрещаване на поредния 'недоволен' съм го засекъл - точно месец и половина е затишието преди някой пореден да се извъка, недоволен от нещо си и да повлече поредната безсмислена пародия на дискусия.

Аз решението за спирана не празното бръщорлевене го знам, ама на Вас няма да Ви хареса, скъпи писатели.  :writer:
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #18 -: Май 02, 2011, 23:34:36 pm »
бУлшинството??? Не съм спец, но май идва от руското больше, тъй че се пише с  О. Болшинството. Не е зле форито да наблегне на граматиката, пък тогава да се впуска в дълги словоизлияния, без някакъв замисъл.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #19 -: Май 03, 2011, 09:26:24 am »
Нека го поясня и аз, защото Black Adder ви е оставил да мислите. Но все пак, за да изключа пак възможността за спекулации ще го напиша по ясно:

има издателство "Паралелна Реалност"

има Xnetbg.com

Тези 2 неща са различни. Xnetbg си няма издателство.

Така че критиките и дискусиите за идеологията на издателството ги отправи към издателството.

Пак ви казвам, Хнет е това, което сте вие, това е ВАШЕТО огледало. За такива теми пишете, следователно това представлява Хнет... Пишете хубави неща и не се яжте и всичко ще е ОК.

Аз лично като не си харесвам отражението на огледалото, отивам се избръсвам, подстригвам и т.н., не чупя огледалото. То не ми е виновно.

Неактивен 396

Re:Какво се случва тука?
« Отговор #20 -: Май 03, 2011, 14:57:44 pm »
И Хнет и България са болни от едно и също нещо - от запек!


Форумът е жив заради вече написаното. Заради всичко от миналото и заради нищо от настоящето.
И е толоква жив, колкото е жив човек, дето не е срал от една седмица. И точно толкова му остава.


После ще стане като всички сгради в българия - ще си е отживяла славното начало, и после никой няма нито да иска, нито да може да я реставрира. А тя самата няма и да си заслужава реставрацията. Виждали сме го толоква години наред.



И всичко това е заради хората! Има само един начин да се излекува човек със запек и държава с малоумници!

Неактивен Sekhmet

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 139
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #21 -: Май 03, 2011, 15:05:56 pm »
Скъпи ми 369 ии 396 или не знам кой пореден номер, не бива да бъдеш толкова озлобен човек, все пак обиждаш толкова много хора, които посещават този за мене феноменален форум. Вярно е, че всеки човек трябва да има своето мнение, но единствено от начина на представянето му си личи културата му на общуване и зачитане и на другите, които качества явно у тебе липсват. С пожелание за повече толерантност и доброта  @--- 

Неактивен 396

Re:Какво се случва тука?
« Отговор #22 -: Май 03, 2011, 15:23:54 pm »
Скъпи ми 369 ии 396 или не знам кой пореден номер, не бива да бъдеш толкова озлобен човек, все пак обиждаш толкова много хора, които посещават този за мене феноменален форум. Вярно е, че всеки човек трябва да има своето мнение, но единствено от начина на представянето му си личи културата му на общуване и зачитане и на другите, които качества явно у тебе липсват. С пожелание за повече толерантност и доброта  @--- 


Залъгвате се с глупости.

Неактивен monk

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 128
  • And darkly bright are bright in dark directed.
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #23 -: Май 03, 2011, 21:03:52 pm »
Цитат на: 396
Не ви ли се струва дразнещо цялото дередже!?
Спортен, ползвам възможността, за да те поздравя за хубавите теми като Геометрията и Майския, които ме зарибиха...
На въпроса ти - дразнещо е... Някои хора не могат да се спрат, ако някой ги назове "поимено", защото са казали невярна глупост, например. Не ми отне много време да разбера, че спорът е безмислен. Дразни ме повече, че се разводняват темите.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #24 -: Май 03, 2011, 21:17:37 pm »
AЗ имам 2 предложения, чрез които може би ще се позачисти форума.
1 - Спиране на приемане на нови потребители за месец.
2  - Слагане на БАН за поне 1 месец на повечето потребители. В т.ч. и мен. Нека админите да оставят само наистина читавите и НЕ спамещи потребители. Смятам, че това ще е добро начало за пролетното почистване.

« Последна редакция: Май 03, 2011, 21:20:24 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Rado

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
    • Infernal Works
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #25 -: Май 03, 2011, 21:22:02 pm »
От скоро съм тук ... но до момента има близо 143 010 публикации, близа 5 170 теми,  и  близо 4 660 човека.Колко от тях всъщност се включват ... защо има теми от сорта на "защо да забраняваме марихуаната" или ... Колко от тези 4 652 (до момента) потребители наистина могат да кажат нещо ново или допълнят сериозна тема?Тук има хубави теми (който са малко).
...Infernal Works...

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #26 -: Май 03, 2011, 22:18:15 pm »
Радо, и аз така мислех за марихуаната, но след като прочетох статията ми стана ясно защо и на кого е неудобна. Ако искаш прочети я и ти.

Неактивен 396

Re:Какво се случва тука?
« Отговор #27 -: Май 03, 2011, 23:55:57 pm »
Радо, и аз така мислех за марихуаната, но след като прочетох статията ми стана ясно защо и на кого е неудобна. Ако искаш прочети я и ти.

Това беше коментар номер 733. Или пък е самия 734.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #28 -: Май 04, 2011, 01:12:23 am »
Даа, ето новоизлюпеното тролче, което откровено, още в началото е тръгнал да руши и се саморазправя из форума. Естествено, след като няма какво съществено да каже по темите.
Е какво не му харесвало тук :
-  с какви букви са имената на някои потребители, само това ме кара да се съмнявам в здравия ти разум-ми всеки има право да си избира името.Не съм виждал по-изкривен поглед по тоя въпрос, но доживяхме ;
-  когато му посочат неточностите -  аз му казах само, че астероидният пояс не е между Марс и земята, а между Марс и Юпитер, с доброто намерение да се получи някакъв диалог, но не би ;
-  казах някоя хубава дума за Танграта ;
-  веднага, без никакъв принос към сайта, започна да събира и разделя потребители, явно с цел да си създаде съмишленици, за да  поскара тук там някои хора и да създаде напрежение, и да гледа сеир.
   Въпросът е, че тук има и други единици, като него, които просто говорят общи приказки, не могат да намерят общи думи с повечето сериозни хора тук и групичката рушачи се заформя.Но, това си е самият живот.Свикнали сме с всякакви форми на рушене на нещо изградено.Този начин на мислене явно, обхваща все повече хора, които не могат да се реализират, и да намерят мястото си в живота.
     396 като гледам май - теб те гонят някакви тъмни чувства, параноя и некомпетентност.Но като се казва, с каквито си живял, такъв ставаш.Какъв ти е реалният принос за тоя сайт, колко съществени са ти постовете по темите, та да съдиш други.Като гледам, общи приказки, и доказано непознаване на факти.Ти просто плачеш за внимание, искайки обаче това внимание към теб да стане за сметка на други.Не можеш да си забележим с нещо стойностно,затова искаш да те забележат с окалване на други хора. Но това просто няма да стане. Защото сайтът е не е клюкарница, нито място за интриги, каквито ти се опитваш още в началото да правиш, с явно опорочения си начин на мислене.Естествено, че си забелязан-леките неща винаги изплуват отгоре, но водата пък ги отнася бързо.

Надявам се, че  админите да вземат мерки, защото сайтът наистина започна да са превръща в злонамерен чат или скайп, с единици, дошли да се дразнят и да пълнят с безсмислици форума.
А и в последно време не отделни постове, цели теми-спам се зараждат, а какъв е смисълът им-да се противопоставят хора от форума. Е айде да спрем с пубертета-"все другите ми са виновни"- за такива изблици си има чат и скайп. Ама там та блокират ако дотегнеш на някого....

ПС Искаше ми се да кажа и аз някоя хубава дума за тебе, ама каквото повикало, такова се обадило.Не започнах аз първи с обидите.


  
« Последна редакция: Май 04, 2011, 01:53:50 am от marhs »

Неактивен N*e*a

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 34
Re:Какво се случва тука?
« Отговор #29 -: Май 04, 2011, 04:19:17 am »
 396 e достоен заради постиженията си и заради хората, които е вдъхновил за едно или друго нещо, аз съм един от тях, защото промених някои свои възгледи и стремежи относно ежедневните битовизми(които всъщност са немалка промяна и в духовен план)и съм му благодарна естествено.
  396, разбирам защо си се ядосал толкова, но картината не е толкова зле, колкото си си втълпил. И нещата си се променят и стават в естествен ход, бунтът които демонстрираш с малко повече положителна нагласа, може да бъде наистина смислен и още по-полезен.
 
Скъпи ми 369 ии 396 или не знам кой пореден номер, не бива да бъдеш толкова озлобен човек, все пак обиждаш толкова много хора, които посещават този за мене феноменален форум. Вярно е, че всеки човек трябва да има своето мнение, но единствено от начина на представянето му си личи културата му на общуване и зачитане и на другите, които качества явно у тебе липсват. С пожелание за повече толерантност и доброта  @---  


Залъгвате се с глупости.
Можеш ли да кажеш точната прична, защо мислиш така? =)
« Последна редакция: Май 04, 2011, 04:29:01 am от N*e*a »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27