Автор Тема: Камъни в градината на идеята за прераждане  (Прочетена 26794 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #60 -: Февруари 16, 2011, 22:16:38 pm »
Ирис, добре казано. :hi:

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #61 -: Февруари 16, 2011, 23:08:34 pm »
Iris мерси за отговора.За мен също личноста умира,но просто исках да попитам как стоят нещата. Както каза нисшия аз умира и аз като сегашната ми личност един ден ще си замине(аз съм млад човек,но все пак природни закони ). Другата причина да питам е,че един познат твърди,че няма да умре защото има и други животи.Нисшия му аз ще загине,но висшия ще остане.Защото това,че душата е вечна звучи на някои хора едва ли не,че можем преспокойно да се хвърлим от Дунава или че не трябва да изживяваме този живот.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #62 -: Февруари 16, 2011, 23:31:42 pm »
Блейд, един писател го каза така: Обречени сме на безсмъртие.Поне аз мисля, че е прав.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #63 -: Февруари 17, 2011, 11:17:14 am »
Ти си нещо много повече от това, което си представяш, че си, но просто нямаш достъп до спомена за това.
А аз си мисля, а и виждам всеки ден почти, че множеството хора са много по нищожни и мижави и т.н...... от това за което се мислят и от това за което се представят. Та предствям си ако им изплува и спомена в какво ще се превърнат, но обикновено такива хора (не визирам в частност никой) никога ама никога не им идва акъла в главата.
Така, че пиедестала на който издигате човешкото същество със всичките му тела чакри и полета ми се вижда леко кашкавален.
« Последна редакция: Февруари 17, 2011, 11:26:42 am от fishbone »

Неактивен teni

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 717
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #64 -: Февруари 17, 2011, 12:36:08 pm »
фиш, голям смях.смях се от сърце.поздравления. :hi:

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #65 -: Февруари 17, 2011, 13:15:25 pm »
     Що  е  то  нищо?   "Това  е  човешко  понятие,  с  което  изразяваме  нашето  ниво  на  осведоменост  и  възможности!  Ако  от  една  сфера  се  изсмука  и  последната  материална  частица  (теоретично) и  се  създаде  100%  процента  вакуум,  тоест  100% празнота  откъде  се  явява  тази  енергия  за  засмукване?  .........................Така,  че  "нищото"  е  изчистено  от  материята  пространство-време  с  своите  си  закони  (усуквания  нагъвания  и  т.н.)  пораждащо  онази  протоинформащия  дала  началото  на  всичко  което  днес  съществува.  Пространство-време -- протоинформация -- Бог  и  всичко  материално!  Преди  материята  бе  словото!


С физическото и етерно тяло нещата са най-прости. Те се разграждат, едното веднага след смъртта, а другото малко по-късно.......................

     Не,  не  умира, а  само  се  редуцира  до  ....  както  при  компютрите  натисни  ТУК  и  инфото  се  появява  

Умът като умствени способности се запазва, но не и като памет и знания. Висшият аз е един и същ, но нисшия, т.е. личността е различна. Личността умира, но самото отъждествяване на човека с личността е илюзия. Ти си нещо много повече от това, което си представяш, че си, но просто нямаш достъп до спомена за това. От нивото на висшия аз всички спомени за настоящата ти и за предходни личности могат да бъдат извикани при желание, тъй че нищо не се губи.
    Умът  като  умствени  способности  е  нещо  вървящо  строго  с  дадената  личност  от  съответната  инкарнация!  При  следващата  такава  идваме  с  различна  личност  и  различен  интелектуален  потенциал!  Тези  умствени  възможности  могат  да  са  по-високи  или  по-ниски  от  възможностите  в  предходната  инкарнация  въпрос  на  избор!
     Много  ме  дразнят  разделенията  на  нисши  и  висши!  Азовете  са - един  постоянен  АЗ  и  много  временни  такива!  Постоянният  АЗ  е  сбор  от  всички  временни  Азове!  Пъзел =  Постоянен  АЗ,  всички  части  от  пъзела  са  временните  Азове
      Нищо  на  този  свят  не  е  илюзия!  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #66 -: Февруари 18, 2011, 09:43:36 am »
Митко, не мога да си преведа думата "редуцира", колкото и да се опитвам. По - точно не мога да направя разграничение между "редуцира" (за мен това е "разпада се на съставните си части и се връща там, откъдето е дошло")и "разграждане". Помогни ми да разбера.
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Камъни в градината на идеята за прераждан&
« Отговор #67 -: Февруари 18, 2011, 11:15:26 am »
       Ти,  госпожо,  се  редуцираш  до  една  яйцеклетка,  аз  до  един  сперматозоид,  а  когато  дойде  денят  се  разпадаме  на  нещо........  пръст  от  пръста! 
« Последна редакция: Февруари 18, 2011, 19:18:23 pm от mitko »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #68 -: Февруари 18, 2011, 13:03:47 pm »
цитат на Митко:  Не,  не  умира, а  само  се  редуцира  до  ....  както  при  компютрите  натисни  ТУК  и  инфото  се  появява 

Митко, нямаше да те тормозя, ако не ми беше важно да го разбера това! :D
Не мога да си представя нещо да се редуцира, без преди това да се е разпаднало... :unknown:
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Камъни в градината на идеята за прераждан&
« Отговор #69 -: Февруари 19, 2011, 13:37:28 pm »
Може би "разпадането", което е употребено в смисълът използван от Iris включва в себе си съвсем физическото изчезване и липса на нещо. Което се отнася за изгниващото/изпепелено, макар и подхранващо почвата или морето/океана преди това тяло. Докато в редуцирането остава съществената част, която е изграждала това тяло и поради това от нея може да възникне или да  се роди друго. Остава семето. Ако сте гледали "петия елемент" там в началото като се разби извънземния кораб и как от една ръка, крайник или каквото беше част, направиха яката мацка Мила Йовович. С духа, душата и съзнанието, обаче според мен е по-сложно- и не съм много наясно, ако взема, че повярвам в някакво относително прераждане къде точно се съхраняват тези етеро-невидими неща докато се преродят? Рая или Адът? или на някоя флашка си ги носиш и отиваш на Венера примерно- хоп, хоп прайш от кал един Бруус Уилис - цъкаш флашката зареждаш му едно съзнание и го оставяш с Мила Йовович да се оправят :)
« Последна редакция: Февруари 19, 2011, 13:44:17 pm от cassio »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #70 -: Февруари 20, 2011, 09:18:46 am »
Редукцията е свиване, намаляване, орязване, свеждане до, може да има и още синоними.
Редукцията на човека при смърт от 7 (или 5, в зависимост от класификацията)в началото до 6 (4), после до 5 (3), 5(2) и т.н. броя тела я разбирам, но само като процес на отделяне и разпадане. Физ.тяло и етерното се разграждат обратно на съставляващите ги части. А астралното? Да, от него се извлича опита на душата във вид на семена, но къде остава и какво става със самото тяло? "Редуцира се" не ми говори нищо в случая!
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #71 -: Май 16, 2011, 18:25:07 pm »
Можем ли да вярваме в теорията на "Учения и просветлен" бай Стивън Хокинг преценетете сами.
Аз лично съм 'удивен' от теорията му.
Стивън Хокинг: Няма рай - това е само приказка...
http://www.webcafe.bg/id_1324572004_Stivan_Hoking:_Nyama_ray_-_tova_e_samo_prikazka


Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Камъни в градината на идеята за прераждане
« Отговор #72 -: Май 16, 2011, 19:25:19 pm »
По - големи глупости скоро не бях чела...Това, че ги приказва известен човек, не значи, че са достоверни и меродавни. Доказателствата са повече от достатъчно на брой, за да се постави прераждането под въпрос. "Счупен компютър"...голяма нелепост. >:(...За всеки, който се отъждествява с тялото си или с егото си, разбира се, че смъртта е краят! Ама това да го надрънка този уж начетен човек...Излагация. >:(
« Последна редакция: Май 16, 2011, 19:29:34 pm от m2f »
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27