Автор Тема: Плодовото Гладуване / Лечение  (Прочетена 40272 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Witch

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #15 -: Април 08, 2011, 12:17:16 pm »
Дам, това звучи налудничаво, но всъщност има смисъл в него...
!Харесва ми!  :blush:
Пролетния карнавал на вещиците не е за изпускане!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #16 -: Април 09, 2011, 21:52:31 pm »
Tangrata_ ,какво те накара да започнеш този режим?
Впрочем това не е гладуване. Не знам Емилова защо го рекламира така.  :unknown:
За "гладуване" говорим, когато няма приемане на храна /като всичко, различно от вода се брои за храна/- водно гладуване или дори на вода- сухо гладуване.Всичко останало са диети.
На мен ми е по- лесно да гладувам, ако имам нужда, отколкото това.
Пробвай! ;)

Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #17 -: Април 13, 2011, 02:21:12 am »
Ами що гладуване, не знам. Сигур щото си гладен отвреме на време.  :lol: ... шегувам се.

Дали ще мога на чисто гладуване на вода, не знам. Чувал съм, че не е добра идея.
Или поне за неподготвен организъм. Все пак плодовете дават някаква подкрепа на кръвната захар и мозъка.
Колко дни можеш да изкараш само на вода?

Виж само на сокове може би е по-възможно.

За сега плодояденето ми харесва. Днес завършвам 26я ден. След 3-4 дена започвам захранването.

На английски термина е 'фастинг' - постене.
То и на бг може да се използва.

Предполагам Емилова говори за гладуване, защото Лидия Ковачева прави гладувания.
И оттам Емилова иска да има паралел с нея.
Всъщност плодояденето (1-2кг плодове на ден) е олекотена форма на лечебния глад.

едит:
Сега видях, че забравих първия въпрос.
Какво ме накара?

Преди 7 години имах една приятелка тогава. Ходехме сравнително сериозно. Баща и имаше високо кръвно и му трябваше спешно да го намали. Сигурно от много ядене и пиене, нещо такова.
Та той чул за тоя център и решил да иде. Съответно решили цялото семейство да идат на Пампорово - гаджето, майка и баща и.
Реших и аз да ида. Така и така съм там обаче, реших да го направя това плодово гладуване.
После много ми хареса резултата и започнах периодично да го правя.
Не съм пробвал други разновидности.
« Последна редакция: Април 13, 2011, 02:25:35 am от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен 396

Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #18 -: Април 13, 2011, 07:10:45 am »
На мене не са ми ясни едни неща.



Кое не й е доброто на идеята да се пие само вода. И за бога, как да е подготвен някога един организъм за това, ако не го направи. Какво означава "неподготвен за гладуване" организъм, тва не мога да го разбера.



Какво общо има ...-ядство с глад? 1-2кг-ядство, и глад?

Как се определя един глад като нелечебен? Как се вкарва тоя термин "лечебен" глад?

Неактивен sahusot

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 13
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #19 -: Април 13, 2011, 16:25:58 pm »
На мене не са ми ясни едни неща.

Кое не й е доброто на идеята да се пие само вода. И за бога, как да е подготвен някога един организъм за това, ако не го направи. Какво означава "неподготвен за гладуване" организъм, тва не мога да го разбера.

При пълен глад настъпва ацидоза, демек окисляване на организма. Ако си плюскал 25-30 години джънк фууд, шоколади, количка и разни там "цивилизовани" храни и изведнъж решиш да гладуваш, ще разбереш горния пост. Тялото има нужда от периодична почивка и пречистване. Всичко в природата е на фази, енергията от АТФ-а ти също се освобождава на порции, иначе ще експлоадираш. Моят съвет е постепенно преминаване към пълен глад, за да се подготви организма, а не шокова ацидоза.

Успех!

Неактивен 396

Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #20 -: Април 13, 2011, 16:48:31 pm »
С времето и аз взех това да съветвам.

Това обаче не отговори на нищо от онова, дето не ми беше ясно.
« Последна редакция: Април 13, 2011, 19:46:31 pm от Mirotvorec »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #21 -: Април 13, 2011, 16:55:24 pm »
Ми не е добра идея, защото умът се поддава на внушението на социума, на масите, на авторитети и тъй нататък. Все пак човек се учи като следва примера на другите. Така че ако умът не го смята за възможно, тялото го следва (така или иначе). Тази е и причината някои хора да издържат много време без храна (и вода), докато други набързо си гушват букета като се намерят в такава ситуация.

А лечебен глад се води процесът на изяждане на ненужното и изхвърляне на отпадъците. От там нататък като почне да се изяжда здрава тъкан гладът става нормален глад хахаха с опасни последствия, ако се прекрачи границата, след която няма връщане назад. Точно заради това се казва и "плодово гладуване" (колкото и нелогично да звучи), понеже Лидията ви Ковачева открила, че тия процеси на изхвърляне на боклука и вътрешното хранене се отключват и по нейния метод.
« Последна редакция: Април 13, 2011, 17:06:56 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен 396

Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #22 -: Април 13, 2011, 17:06:01 pm »
То всичко това е чудесно, и е ясно.


Но как ще станат тия постепенности, ако човек не почне да гладува. Ей това не ми е ясно.

Щото с едно две кила храна на ден нещата са малко далече от гладуване.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #23 -: Април 13, 2011, 17:07:20 pm »
След пълен глад как и колко се захранваш?

Мога да пробвам 2-3 дена на вода, сега преди края на плодояденето. Днес ми е 27 ден.

Бих спрял и водата, ама много тренирам и се потя.
Едно 2кг пот изпотявам на ден.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен 396

Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #24 -: Април 13, 2011, 17:13:11 pm »
Това не значи, че имаш нужда да пиеш вода. Тялото трудно ще го обезводниш, особено след плодова диета.

А и няма никаква връзак с разума да пиеш вода без да си жаден, а защото си тренирал.

А жаждата има множество признаци и един от тях НЕ Е че устата е суха.



Ти спреш ли да ядеш за три дена, и вода няма да ти се пие, така че защо да я пиеш. Но ако ти се пие...


Не му мисли как и колок се захранваш, храната не е важна. Няма никако значение, ако искаш нагъвай суджуци.
« Последна редакция: Април 13, 2011, 19:47:57 pm от Mirotvorec »

Неактивен 396

Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #25 -: Април 14, 2011, 19:37:04 pm »
Нормално е, всъщност тепърва ще преживееш детоксификационни процеси, защото както казах тялото никога не е гладувало.

Слабостта идва от това, че енергията е преориентирана за по-полезни неща.



И друго - губиш енергия като се наливаш с вода. Нямаш нужда от вода. Налей се с вода и това означава, че тялото трябва да забави важните неща и да отдели енергия да ти поправи тъпия каприз, щото за да я изхвърлиш тая вода трябва енергия, нали се сещаш, натоварваш цялата отделителна система.


Сувереията за водата ги разпространяват лелки с центрове. които лелки изглеждат като вампири, и само вампири мога тда излязат от центъра.




Така че спри да се наливаш. Нямаш нужда от тая вода бе човек. Аз тренирам всеки ден, всеки божи скапан ден, и на ден пия едно каркаде и една мащерка. И ПИКАЯ.


Нооо... ти си свободен човек в крайна сметка. Прави каквото искаш, аз ти казвам как да си спестиш мъките :p


Не спирай да тренираш.

А слабостта ще трябва да я изтърпиш. А и много други неща ще последват, защото това щее първото ти гладуване. Честито =)

Неактивен 396

Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #26 -: Април 14, 2011, 19:38:42 pm »
И знаеш ли защо се потиш?

Точно така - щото си един казан с вода.

Аз не се потя например, ако ще да е след някакъв джогинг.

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #27 -: Октомври 25, 2011, 13:56:48 pm »
Вярвам че тук е мястото за този постин, въпреки че е свързан повече със Стив Джобс.
http://www.webcafe.bg/id_1628413167_Djobs_se_samnyaval_v_avtoritetite_i_higienata
На линка се показва убедително, че рака на панкреаса на Джобс е възникнал поради манията му към плодови сокове и гладуване. Явно драстичното вегетариянство е по-вредно от колкото изглежда. При това неговия тумор се е развил прекалено бързо, поради нездравословната му диета.
Soli Deo Gloria!

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #28 -: Октомври 28, 2011, 18:28:07 pm »
Още нещо интересно
На първата снимка е 51-годишната Джилиян Маккейт, гуру на здравословното хранене. Пропагандира холистичния подход към здравословното хранене, основано на плодове и зеленчуци. Препоръчва вегетарианството и редовно прочистване на стомаха.


На втората снимка е Найгела Лавсон също на 51 години, главен готвач, пуши, пие, лапа пържоли, масло и сладкиши.
Soli Deo Gloria!

Неактивен gogetit

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 96
Re:Плодовото Гладуване / Лечение
« Отговор #29 -: Октомври 28, 2011, 19:42:23 pm »
Ако някой го интересува - може да гледа филма Sugar-the bitter truth.
Там е обяснено ,много добре за фруктозата.Има го във вбокс със субтитри.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27