Автор Тема: Геометрията на пространството  (Прочетена 51485 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #45 -: Април 10, 2011, 21:38:08 pm »
Под каква форма искаш да го видиш? Златното сечение е преди всичко пропорция (съотношение). Какво очакваш да видиш?

Неактивен 396

Re:Геометрията на пространството
« Отговор #46 -: Април 10, 2011, 21:40:40 pm »
Казваш какво е златното сечение, без да си го виждал? Защо е пропорция според теб?

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #47 -: Април 10, 2011, 22:00:55 pm »
Самото сечение не съм го виждал, но ставам свидетел на ефекта от него и най-вече на последствията върху живата природа.

Смятам, че е пропорция, по която великият инженер Природата изгражда всичко живо. Това е нещо като правило, закон, който тя следва неотлъчно.
« Последна редакция: Април 10, 2011, 22:09:18 pm от sidewinder »

Неактивен 396

Re:Геометрията на пространството
« Отговор #48 -: Април 10, 2011, 22:23:17 pm »
Самото сечение не съм го виждал, но ставам свидетел на ефекта от него и най-вече на последствията върху живата природа.

Смятам, че е пропорция, по която великият инженер Природата изгражда всичко живо. Това е нещо като правило, закон, който тя следва неотлъчно.


А аз съм виждал какво е. И съм чувствал какво е. И написах и обясних какво е тук, в тази тема.

Ако не можеш да откриеш къде в цялата тема става дума за така наименуваното "златно сечение", значи, че все още не го разбираш.


Разбира се в това няма нищо лошо =)


Лошото е друго и посланието ми е следното - Не позволявай на някаква институция да мисли вместо теб и не позволявай на институция да бъде посредник между теб и света.

Институция, като математиката.

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #49 -: Април 10, 2011, 22:23:59 pm »
Да не се окаже, че "новото", е забравено старо на хиляди години.
=====================

"Урал, Русия
1992

Тези елементи са открити в началото на 90те години на ХХ век с хиляди в земите на Урал, далеч на север по река Нарада. Странното е, че размерите им са между 3 сантиметра и 0.003 милиметра - а оценката на възрастта им поразява: между 20 000 и 300 000 години...



Спираловидните елементи са изработени по начин, който следва пропорциите на "Златното сечение"... Кому са били необходими тези елементи в древни времена? Металните сплави, от които са направени са трудно възпроизводими днес, а фината изработка е в рамките на нанотехнологиите - наука, която в наши дни все още е в своя зачатък.



увеличение х 100"

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #50 -: Април 10, 2011, 22:55:02 pm »
Самото сечение не съм го виждал, но ставам свидетел на ефекта от него и най-вече на последствията върху живата природа.

Смятам, че е пропорция, по която великият инженер Природата изгражда всичко живо. Това е нещо като правило, закон, който тя следва неотлъчно.


А аз съм виждал какво е. И съм чувствал какво е. И написах и обясних какво е тук, в тази тема.

Ако не можеш да откриеш къде в цялата тема става дума за така наименуваното "златно сечение", значи, че все още не го разбираш.


Разбира се в това няма нищо лошо =)


Лошото е друго и посланието ми е следното - Не позволявай на някаква институция да мисли вместо теб и не позволявай на институция да бъде посредник между теб и света.

Институция, като математиката.

Никога не сам бил добър в математиката и може би за това, защото има нещо сбъркано в нея, както ти казваш, отказвам да я разбера. Не отричам, че в цялата теоретична постановка на вортексната математика (ВМ) е залегнало и златното сечение. Засега не го окривам, но не значи, че не съществува.

Кога ще можем да строим сградите си на базата на ВМ, щом конвенционалната не е наред? Не те провокирам, просто питам.

Неактивен 396

Re:Геометрията на пространството
« Отговор #51 -: Април 10, 2011, 23:10:23 pm »
Хаха, вече го правим ве, sidewinder =D

Но не е ставало дума за това и не съм го споменавал из форума. Просто си падам повече по теориите и концепциите, а това вече е прекалено рафиниран продукт и ми е ограничаващо да му посвещавам тема.

Прави се в Африка.


Само че за какво ти е Африка. Масоните нали са зидари. Вземи някоя масонска сграда, за която е известен факт, че не е известно как да се построи с конвенционални методи. Ей ти сграда на основа ВМ.

Нали масонството произлиза от Египет. Вземи някоя египетска сграда, дето не е ясно как е направена. Ей ти строителство на основа ВМ.



П.П.
Галене, опиши по-подробно процеса на датиране.

Защото за голямо разочарование на всички, науката ни забива нож в гърба за пореден път.

За жалост, водородно, въглеродно и каквото и да е датиране не ни казва нищо друго, освен това кога е бил сформиран дадения метал или минерал в Земните недра

Така че тия винтчета може да са от вчера.



Хора! Хора! Събудете се!!!!! Няма наука! сами сме, не разбирате ли!
« Последна редакция: Април 10, 2011, 23:12:08 pm от 396 »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #52 -: Април 10, 2011, 23:26:19 pm »

Галене, опиши по-подробно процеса на датиране.


И на мен ми е ясно, че има големи манипулации с датировките.

Просто това материалче го прочетох преди няколко дни, и сега, четейки твоята тема си помислих, че се вързва...

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #53 -: Април 10, 2011, 23:35:11 pm »
Fibonacci series as Rodin numbers


Неактивен 396

Re:Геометрията на пространството
« Отговор #54 -: Април 10, 2011, 23:39:31 pm »
То тая тема е посветена на Вселената, има ли нещо, с което да не се връзва...

Но човечеството в момента не може да каже кога нещо е направено. Знаеш ли, че не знаем кога са напарвени пирамидите?

Мдааа... колко жалко и мизерно. Датировката показва кога се е сформирала скалата, а не кога е изрязана и подредена в пирамида. И затва стожерите на научното общество датирали въглените на най-близкото открито вкаменено огнище.

И това е възрастта на пирамидите. Enjoy

И най-вече! Учете си уроците по история, както ни учи мама. Ще й зашиете шамар за собственото й невежество като пораснете.
« Последна редакция: Април 10, 2011, 23:43:04 pm от 396 »

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #55 -: Април 11, 2011, 00:06:19 am »
Аааа, без насърчаване към агресия в тази тема, моля. На друго място се дискутира за нея. ;D

Като каза за пирамидите, ето един интересен материал.

"ЧОВЕКЪТ, КОЙТО РАЗКРИ ТАЙНИТЕ НА ФАРАОНИТЕ"

http://bikinizine.blogspot.com/2009/07/blog-post_4930.html

Неактивен 396

Re:Геометрията на пространството
« Отговор #56 -: Април 13, 2011, 07:33:01 am »
Революционна книга!

Johnson - The Secret World of Magnets (Spintronics)


Не мога точно в момента да я почна, кашата от инфо е на ръба да се случи и я отлагам за в скоро време, такаче който я прочете и има някакви прозрения, да пише задължително! =)


Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #57 -: Април 13, 2011, 10:43:57 am »
Ето пряка връзка за тези, на които не им се тегли торент.

Johnson-TSWM.pdf

Неактивен raliko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 146
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #58 -: Април 13, 2011, 12:28:53 pm »
sidewinder Благодаря! :)
Боиш ли се от Мрака,превърни се в Слънце. Ако ли не – изчакай утрото./Африканска поговорка/

Неактивен Passiflora

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 215
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #59 -: Април 15, 2011, 00:44:14 am »
Благодаря! Изключително интересна тема и невероятно огромно количество информация - структурирана и събрана на едно място! Благодаря за положения труд!  

За да дам и аз някакъв принос към темата (по-скоро насока, над която може да се помисли): преди време се интересувах от сакралната геометрия и точно тогава гледах филм за Нютон, от там разбрах,че Нютон изучавал библейските текстове. Според него, древните храмове криели тайната на Вселената и Бог. Той възстановил храма на Соломон по описание от Библията, извършвайки огромни математически изчисления и от там придобил представа за Вселената, нейната ориентация и размери... Тогава ми мина през ума, че вероятно благодарение на тези знания е успял да формулира общите закони за движението на небесните тела. По-късно попаднах на изображение на "Ключът на Соломон" :
http://lucan.blog.bg/photos/83708/Aemethms.gif

та си представям храмът какъв е бил!  :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27