Автор Тема: Геометрията на пространството  (Прочетена 52383 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен 396

Re:Геометрията на пространството
« Отговор #30 -: Април 10, 2011, 14:24:58 pm »
Геният на Лионардо ДаВинчи





Ето квадрата (правоъгълния масонски линеал), и гръга. И ето кой играе ролята на пергела.

Ето кой играе ролята на 3-6-9 в йерархията на еволюцията. Поне според гения на Леонардо.

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #31 -: Април 10, 2011, 18:03:42 pm »
 Ел Мория - Математически ченелинг

Осъзнатост - това е вашата лична светлина, което ви позволява   да  вървите по пътя, водещ към общата светлина
(общо светлината = 114 = Бог съзнание = Мелхиседек)

Вие, хората  носите късчета от миналото Единство, разпръснати из цялата земя
(Отломки = 98 = Един Бог = Всичко в Едно = Целият свят = Речник; Парчетата от миналото Единство = 257 = Единство - главният тезис на Бог = Христос + Буда + Мохамед).
Свързвайки се помежду си, огледалните парчета отразяват единното слънце  в един набор от лъчи
(множеството от лъчи = 193 = Отражение - Слънце).

Лъчистите хора = 203 = Собствена светлина  моя пропуск в Небето = Слънчева врата = Божествено начало = Промяна на съзнанието = Истински майстори = Праг на Възнесението = Светлината честота = Чисто мислене = Собствена увереност  =  Синхронизация.

Какво са "блестящи хора"? = 319 = Всички се прави от мисълта = Правилни мисли в сърцето ти = Велика лечебна сила = Изцеление мислите.

Собствена светлина е моят пропуск в небето = 406 =  Звезднита врато "Единадесет: Eдинадесет" = Група на  Любовта Семьонова влиза в центъра = Прилагай Закона на  аналогията  и ще победиш (Тот Хермес)

Единната Светлина на Бог на Земята = 211 = Буда + Исус + Мохамед
Твоята светлина = 78 = Сърце
Твоят пропуск за Рая = 192 = портал Ел-Ан-Ra = Троен портал = Енергията на Сириус
Твоята светлина - твоят пропуск в Небето = 270 = Влизане през вратата на безсмъртието = Това е твоето време, твоя час = Просветлен човек = Три звезди от Пояса на Орион.

 

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #32 -: Април 10, 2011, 18:31:19 pm »
396, тази теория има ли някаква връзка с това?


П.П. Ето и един сайт на английски по темата за вортексната математика.

http://markorodin.com/1.5/
« Последна редакция: Април 10, 2011, 19:23:06 pm от sidewinder »

Неактивен 396

Re:Геометрията на пространството
« Отговор #33 -: Април 10, 2011, 20:13:41 pm »
Ел Мория - Математически ченелинг

Осъзнатост - това е вашата лична светлина, което ви позволява   да  вървите по пътя, водещ към общата светлина
(общо светлината = 114 = Бог съзнание = Мелхиседек)

Вие, хората  носите късчета от миналото Единство, разпръснати из цялата земя
(Отломки = 98 = Един Бог = Всичко в Едно = Целият свят = Речник; Парчетата от миналото Единство = 257 = Единство - главният тезис на Бог = Христос + Буда + Мохамед).
Свързвайки се помежду си, огледалните парчета отразяват единното слънце  в един набор от лъчи
(множеството от лъчи = 193 = Отражение - Слънце).

Лъчистите хора = 203 = Собствена светлина  моя пропуск в Небето = Слънчева врата = Божествено начало = Промяна на съзнанието = Истински майстори = Праг на Възнесението = Светлината честота = Чисто мислене = Собствена увереност  =  Синхронизация.

Какво са "блестящи хора"? = 319 = Всички се прави от мисълта = Правилни мисли в сърцето ти = Велика лечебна сила = Изцеление мислите.

Собствена светлина е моят пропуск в небето = 406 =  Звезднита врато "Единадесет: Eдинадесет" = Група на  Любовта Семьонова влиза в центъра = Прилагай Закона на  аналогията  и ще победиш (Тот Хермес)

Единната Светлина на Бог на Земята = 211 = Буда + Исус + Мохамед
Твоята светлина = 78 = Сърце
Твоят пропуск за Рая = 192 = портал Ел-Ан-Ra = Троен портал = Енергията на Сириус
Твоята светлина - твоят пропуск в Небето = 270 = Влизане през вратата на безсмъртието = Това е твоето време, твоя час = Просветлен човек = Три звезди от Пояса на Орион.

 




Цитат на: 369
Може да се направи един извод от всичко това - вече не ни трябват авторитети, шарлатани, дъновци и лавашовци и други емоционално объркани люде, които да пишат статии по жълти вестници, касаещи сериозни неща, за които в настоящия момент същестувват сериозни и задълбочени научни направления.


В това число и тъпия Мория, Наско. Ако обичаш, опитай се да се придържаш към контретиката. Или самостоятелно, или чрез други хора, цитирайки хора с БИСТРО, а не умопомрачено, съзнание.





sidewinder
, разликата е, че видеото е направено според конвенционалната математика.

Тоест, ако някой хване тези числа и върви по тях (конвенционалните математически числа), няма да може да направи нищо от изобразеното като идея в това видео.


Защото математиката е сгрешена и грешката на математиката е нейното фактическо ограничение.


Доказателство за това е, че математиката не може да изброи всичките си елементи. Тоест математиката е незавършена наука.
И никога не може да бъде завършена, понеже тя не борави с точни величини - математиката е НЕТОЧНА наука.



Забележи, че основата на математиката се крепи на милостта на логиката, а не на нещо доказано. Няма нито една основна математическа константа, която да е назована в пълнота. Всичко е приближение. А ако една константа е приближение, оставена безкрайна, с нея не може да се работи, защото то продължава да бъде неизвестно. Ако пък тя се обобщи, става директно невярна.


Математиката не може да опише един прост кръг - толкова е окаяна.

И затова ще води човечеството само към мизерия.



Докато във вортексната математика няма половинки и безкрайности. Тя е крайна и завършена наука, съставена само от цели величини и известни константи.



Да, аз не знам как може да се представи съответното видео на езика на вортексната математика и в случая не мога да послужа за пример със себе си. Само че ми е невъзможно да давам личен пример за всичко, за което говоря, само за да дам доказателство на масите. При положение, че не ми пука за масите.

Така че ако искаш да заместиш напълно математиката с вортексно основана математика, ще трябва ти самия да се задълбочиш в линковете или ровейки по ключовите думи.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #34 -: Април 10, 2011, 20:32:18 pm »
Ок, съгласен съм. Но в такъв случай ти отричаш творението на създателя. Защото забележи, във видеото става въпрос за прословутото златно сечение, което и дори самия Леонардо е използвал. Всички живи форми са построени по това правило. Дори фалангите на пръстите ти са с пропорция една към друга по това природно правило.

Да не се окаже, че вортексната математика идва от друг свят?! ;D

Днес целия ден го посветих на изучаване на тези закономерности във вортексната математика, и смея да твърдя, че е нещо уникално. Все ми се струва, че правилата на микро света не важат за макро света. А вортексната математика ми се струва, че повече описва микро света - този на частиците.
« Последна редакция: Април 10, 2011, 20:40:17 pm от sidewinder »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #35 -: Април 10, 2011, 20:34:16 pm »
Разсъжденията в темата в много случаи са обвързани с използването на десетична бройна система, а при друга система са невалидни. Това вече показва, че им липсва универсалност. С това не казвам, че не са интересни, даже напротив, но не се опитвай да ги противопоставиш на традиционната математиката, защото от нея няма как да избягаш.

Неактивен 396

Re:Геометрията на пространството
« Отговор #36 -: Април 10, 2011, 20:47:24 pm »
Разсъжденията в темата в много случаи са обвързани с използването на десетична бройна система, а при друга система са невалидни. Това вече показва, че им липсва универсалност. С това не казвам, че не са интересни, даже напротив, но не се опитвай да ги противопоставиш на традиционната математиката, защото от нея няма как да избягаш.


До сега съм избягал от доста неща. И по време на цялото ми бягство съм профучавал покрай много хора, които все са ми казвали къде съм щял да се проваля и какво нямало да мога да направя. Винаги бих ги сажълил, ако имах време да им обърна внимание.




sidewinder
, за да докажеш, че математиката може да възприеме златното сечение, начертай геометричната спирала на златното сечение, следвайки редицата на фибоначи, без да използваш Пи.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #37 -: Април 10, 2011, 20:49:07 pm »


Ето кой играе ролята на 3-6-9 в йерархията на еволюцията. Поне според гения на Леонардо.

Като поразсъждаваш чисто математически се получава : 3+3=6. 6 е ясно. 6+3=9. И 9 е ясно. А от къде идва 3? Изключвам църковните догми, и нейната света троица. Те са ми ясни. От къде идва 3 според Леонардо и Тесла ??? Тука в уравнението 3 е най-важната.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен 396

Re:Геометрията на пространството
« Отговор #38 -: Април 10, 2011, 20:57:03 pm »
Разсъждавайки по този начин няма да можеш да стигнеш до отговор, а само до задънена улица.

Това е същия начи нна разсъждаване, както науката се опитва да намери най-малката градивна частица, но всъщност само изкарва частици без надежда тая тенденция да спре.


И само като зададеш въпроса по този начин, дори някой в действителност да знае отговора, той ще си помисли, че не го знае, понеже въпросът е зададен така, че да не може да му се отговори. Схващаш ли?
« Последна редакция: Април 11, 2011, 08:00:07 am от Mirotvorec »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #39 -: Април 10, 2011, 21:02:48 pm »
Ново 20...

Ето го потвърждението за връзката между вортексната математика и златното сечение:


Това, за което ти говорех: С 1.618 пъти е по-голяма всяка предходна фаланга на  пръстите на човека. Ето, че и тук присъства това число. Има го и в спиралата на ДНК.
 
« Последна редакция: Април 10, 2011, 21:06:39 pm от sidewinder »

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #40 -: Април 10, 2011, 21:08:34 pm »
Нали се чудехте от къде идват 3, 6 и 9. Просто вижте горната схема.

Неактивен 396

Re:Геометрията на пространството
« Отговор #41 -: Април 10, 2011, 21:11:06 pm »
1.618 не е златното сечение.

Че го има, има го. но не можеш да го напишеш математически. Математиката не може да изобрази златното сечение, как не разбираш.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #42 -: Април 10, 2011, 21:12:57 pm »




Разсъждавайки по този начин няма да можеш да стигнеш до отговор, а само до задънена улица.

Това е същия начи нна разсъждаване, както науката се опитва да намери най-малката градивна частица, но всъщност само изкарва частици без надежда тая тенденция да спре.


И само като зададеш въпроса по този начин, дори някой в действителност да знае отговора, той ще си помисли, че не го знае, понеже въпросът е зададен така, че да не може да му се отговори. Схващаш ли?

По какъвто и начин да разсъждавам 3ката ми се губи. Кажи ми ти значението и. АЗ не го откривам, а 3ката е най-важна в уравнението. До като не я разгадаем, си чешеме езиците.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Геометрията на пространството
« Отговор #43 -: Април 10, 2011, 21:15:36 pm »
1.618 не е златното сечение.

Че го има, има го. но не можеш да го напишеш математически. Математиката не може да изобрази златното сечение, как не разбираш.

Хайде де...

http://en.wikipedia.org/wiki/Golden_ratio

Неактивен 396

Re:Геометрията на пространството
« Отговор #44 -: Април 10, 2011, 21:30:47 pm »
Не видях някъде в тоя линк да е записано златното сечение.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27