Автор Тема: Как да се събудя  (Прочетена 28222 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Как да се събудя
« -: Март 23, 2011, 12:06:50 pm »
Хора, кажете как да се събудя от съня. от тази реалност в която съм.
Случайно попаднах на Аз съм сега и тои ми пише следното

Цитат
Здравей Братко,

Аз не съм пророк. Но знам ти можеш да се събудиш още сега!

Това което пишеш за съня е така. Мога да сънувам осъзнато когато поискам. Всички мечти в живота ми са реалност. Аз съм след самадхи и ти го можеш !

Сигорен съм Бог е с теб. Той и Ти сега сте едно. Всичките ти проблеми са илюзия, сън.
Но ти вече знаеш ще само да решиш че си буден и скоро ще си буден. Навярно вече си буден!

Бъди себе си!
Обичам те!


Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Как да се събудя
« Отговор #1 -: Март 23, 2011, 12:14:56 pm »
Спри да се храниш. Ако си буден, това не би трябвало да е от значение.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #2 -: Март 23, 2011, 12:16:23 pm »
Спри да се храниш. Ако си буден, това не би трябвало да е от значение.

Не става дума за това

Вадим Зеланд говори за събуждане в съня, в самия сън. Това е така наречения осъзнат сън – когато сънуваш и съзнаваш , че сънуваш. Освен това осъзнаваш, че може да правиш всичко, което си поискаш и сам си творец на съня си. В осъзнатия сън можеш да летиш, да ходиш където си поискаш, ти си творецът. Достатъчно е само да си помислиш, че искаш да полетиш и политаш.
Та така е и в реалността. Просто трябва да си осъзнат, да осъзнаеш, че всичко е като сън, обстоятелствата те бутат насам натам и ако „спиш“, ти си мислиш, че нямаш избор. Но когато се „събудиш“, съзнаваш, че можеш да избираш и че сам можеш да управляваш съдбата си.
« Последна редакция: Март 23, 2011, 15:07:36 pm от cyber »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Как да се събудя
« Отговор #3 -: Март 23, 2011, 16:35:43 pm »
Не знам кой ти е написал горното, но някой те впряга ужасно. (или ти впрягаш нас).

Ако някой е минал самадхи, ще пише перфектно на всички възможни езици.
А горното е писано с граматични грешки.  ;D :writer:

За неяденето спорта е прав, но ти автоматично го прескочи. Не било това, не било онова, дай ми мъзел и самопристигащо будене/самадхи.
Ми няма кой да ти ги даде, сори.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #4 -: Март 23, 2011, 17:32:23 pm »
За това става дума - как да се събудя от съня наяве

Надзирателят: Занимавайте се с управление на реалността, т.е. с транссърфинг. Това е много добър начин да повишите самооценката си. Събуждате се в съня си наяве и ставате Създател на своята реалност. Чувствате се господар в слоя на своя свят. Вече разбирате какво става в действителност. Осъзнавате, че сте способни да подчините сънищата си на своята воля. Повече не сте марионетка в ръцете на манипулаторите. Давате си сметка какви правила на играта се мъчат да ви натрапят махалата. Вече сами създавате свои правила. Всички наоколо спят, а вие сте се събудили и можете свободно да се разхождате в този сън. Не се лутате слепешката, както преди, а действате осъзнато. Известни са ви принципите за управляване на реалността и знаете какво трябва да правите, за да постигнете целите си.
Когато почувствате в себе си силата на Създател, предишната ви неувереност ще ви се стори смешна и жалка. Ще ви издам една мисъл-форма, която е сто пъти по-мощна от която и да е мантра. Тя звучи просто и непоколебимо: “С мен е Силата”. Повтаряйте си тази формула колкото се може по-често и вълшебната сила – външното намерение – действително винаги ще бъде на ваше разположение. И ако не зарежете занятията с транссърфинга, отсега и завинаги ще се сдобиете със спокойна увереност в себе си.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Как да се събудя
« Отговор #5 -: Март 23, 2011, 17:46:57 pm »
Създател на реалност казваш?На моята реалност?
Това ми звучи като "Аз съм ..."
От кое да се събудя?От съня или от илюзорната 3д реалност?
Когато сънуваш осъзнато наистина е яко.Ти контролираш всичко.Първо обаче трябва да забележиш съзнателно, че сънуваш.По време на сън съзнанието се забелязва едва на фона безсъзнателното действане в съня.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Как да се събудя
« Отговор #6 -: Март 23, 2011, 19:15:41 pm »
Спри да се храниш. Ако си буден, това не би трябвало да е от значение.
Спорт-Здраве4,може ли да обясниш по-подробно каква е връзката между храната и събуждането,защото,ако в даден сън човек яде като прасе-все тая,нали в крайна сметка сънува? :D
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #7 -: Март 23, 2011, 19:54:45 pm »
Създател на реалност казваш?На моята реалност?
Това ми звучи като "Аз съм ..."
От кое да се събудя?От съня или от илюзорната 3д реалност?
Когато сънуваш осъзнато наистина е яко.Ти контролираш всичко.Първо обаче трябва да забележиш съзнателно, че сънуваш.По време на сън съзнанието се забелязва едва на фона безсъзнателното действане в съня.

Та относно съня, зрителната зала и осъзнаването – Ние живеем като на сън, водени от неосъзнати импулси, заучени реакции, навици. Идваме в този свят и ни се натрапват определени правила – трябва да правиш това и това, да ходиш там и там, да се държиш така и така. Обстоятелствата ни люшкат насам натам, махалата ни оплитат в мрежите си и ни карат да вървим в определена посока. Ставаме като роботи и въобще и не си помисляме, че може да бъде по друг начин, че можем да реагираме по друг начин.

Защото ние спим, ние сме вътре в играта, участваме в една роля и толкова сме се вживяли в нея, че си мислим,че тази роля и сцената са единственото, което съществува.

Затова трябва да се събудим, както се събуждаме в осъзнатия сън. Да осъзнаем, че реагираме заучено, че гневът, страхът, чувството за вина и т. н. са конците, за които ни дърпат махалата. И тогава да излезем от ролята си, да отидем в зрителната зала – тоест да застанем сякаш отстрани, сякаш наблюдаваме цялата тази игра, която играем(живота ни) като зрители, да се видим как реагираме, какво правим, как се оставяме на външни фактори да определят живота ни.

После, когато се осъзнаем и сме се събудили в съня(живот) разбира се пак ще се върнем на сцената(живота), но осъзнато и ще си даваме сметка защо нещата се случават сякаш против нашата воля. Защото досега сме спяли. Но вече събудени, знаейки правилата, ние може да поемем живота си в свои ръце.

Неактивен Георги Ангелов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Как да се събудя
« Отговор #8 -: Март 23, 2011, 20:22:34 pm »
Самият факт ,че пишеш в този форум,и четеш книги подобни на Аз съм сега , говири ,че си събуден. Какво означава да си събуден ? Да знаеш ,че не си само материано тяло и има по-важни неща от парите и материалните удоволствия ,тези хора които имат интуицията ,че има духовно има нещо повече са събудени.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #9 -: Март 23, 2011, 20:36:52 pm »
Самият факт ,че пишеш в този форум,и четеш книги подобни на Аз съм сега , говири ,че си събуден. Какво означава да си събуден ? Да знаеш ,че не си само материано тяло и има по-важни неща от парите и материалните удоволствия ,тези хора които имат интуицията ,че има духовно има нещо повече са събудени.

Ако си осъзнат, ако се събудиш, ти можеш да режисираш своя живот. Създаваш си намерение и постигаш това, което искаш. Да, но как става това. Нямам опорна точка спрямо реалността. Когато сънувам осъзнато имам опорна точка и това е реалността в която се връшам след като се събудя. А как да открия опорната точка в реалността.
На всяко живо същество Бог е предоставил свобода и власт да формира своята реалност според своята осъзнатост. В зависимост от нейната степен животът се превръща или в несъзнателно сънуване, където сънуващият е безпомощен и се намира във властта на обстоятелствата, или в осъзнато сънуване, което може да се контролира и да се насочва със силата на намерението.
Животът прилича на неосъзнато сънуване наяве, защото човек няма опорна точка спрямо реалността.Как да я открия тази опорна точка

Цитат
Умирайки, вие се връщате при тази начална отправна точка. Но всеки път, когато се раждате, забравяте началния пункт и потъвате в нов сън - поредния живот. Ако бихте могли да си спомните кой сте всъщност, щяхте да осъзнаете, че сте способни да управлявате този свой сън - живота.
« Последна редакция: Март 23, 2011, 20:39:50 pm от cyber »

Неактивен Георги Ангелов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Как да се събудя
« Отговор #10 -: Март 23, 2011, 20:51:29 pm »
Какво не можеш да режисираш на живота си ? Прави това което искаш,ти си в тази реалност,защо да се събуждаш ? Къде ще ходиш ? Това което е,Е .
Осъзнаните сънища са пътуване с астралното тяло, твоята душа/висш аз е решил/а да имаш такъв опит . Опорната ти точка е ,че не си дошъл тук в тази реаност сучайно.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #11 -: Март 23, 2011, 21:02:09 pm »
Трябва да се събудя. Искам да зная какво има над реалността и да се прикача към опорната си точка. :)
Eто какво казва Зеланд
Цитат
Осъзнайте реалността като сън. Само в осъзнатото сънуване сте способни истински да контролирате ситуацията. Когато спите наяве, не контролирате ситуацията, а се борите с махалата.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Как да се събудя
« Отговор #12 -: Март 23, 2011, 21:05:33 pm »
Щом вече си обмислял въпроса, не мислиш ли че вече си се събудил и осъзнаваш какво ти се случва?
Но  ;) дали си се събудил наистина или си се събудил от съня в друг сън?
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Как да се събудя
« Отговор #13 -: Март 23, 2011, 21:09:37 pm »
Човек мой съвет е да спреш да се захласваш по Зеланд. ;)


Цитат
Трябва да се събудя. Искам да зная какво има над реалността и да се прикача към опорната си точка.

Това ще го разбереш когато му дойде времето, щом сега не ти се отдава значи не е за сега.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #14 -: Март 23, 2011, 21:14:11 pm »
Да, но аз искам да управлявам реалността си и да постигна мечтите си :)
« Последна редакция: Март 24, 2011, 09:07:41 am от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27