Автор Тема: Как да се събудя  (Прочетена 28223 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Георги Ангелов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Как да се събудя
« Отговор #15 -: Март 23, 2011, 21:16:20 pm »
cyber ,

Тези неща не стават ей така , първо трябва да изучим тази реалност,и тогава когато я разберем напълно ,тогава ще разберем за друга реалност . Няма случайности всичко е така ,както трябва да бъде влез 100 % в този сън и мисли как можеш да се подобриш .
Ако много настояваш, да разбереш другата реалност скочи от покрива на някой сграда =D

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:Как да се събудя
« Отговор #16 -: Март 23, 2011, 21:23:46 pm »
Човек мой съвет е да спреш да се захласваш по Зеланд. ;)


Цитат
Трябва да се събудя. Искам да зная какво има над реалността и да се прикача към опорната си точка.

Това ще го разбереш когато му дойде времето, щом сега не ти се отдава значи не е за сега.

Да, но аз искам да управлявам реалността си и да постигна мечтите си :)

Ми ще ги постигнеш с труд. Не може да си седиш на масичката и да си пийваш нещо и просто така да се материализира това което искаш. :)
Мисловния процес е важен какъвто примерно го обясняват в филма Тайната, но също е важно и действието.
Няма как примерно да искаш кола и да си я представиш и тн. и тя да се материализира пред тебе или да падне от небето.
Трябва да работиш и да изкараш и събереш нужните пари за нея.
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Re:Как да се събудя
« Отговор #17 -: Март 23, 2011, 21:42:58 pm »
Само на мен ли ми се струва странно толкова много усилия да полагаш за да ти се сбъдне ам... мечтата ??? или какво ,виж за да постигнеш състояние в което можеш да правиш от мисъл реалност първо на първо би трябвало да знаеш че следването на точно тази мечта може да те отдалечи максимално от ам..осъществяването и..

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Re:Как да се събудя
« Отговор #18 -: Март 23, 2011, 21:50:12 pm »
cyber ,

Ако много настояваш, да разбереш другата реалност скочи от покрива на някой сграда =D
Е тогава ще узнае другата реалност но няма да може да ни я опише в форума ;D
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Как да се събудя
« Отговор #19 -: Март 24, 2011, 00:05:14 am »
...

Да, но аз искам да управлявам реалността си и да постигна мечтите си :)
Когато човек сънува, има мечти, които след като се събуди нерядко му изглеждат много глупави. Всъщност аза от съня истински ли е, как мислиш? Искаш да се събудиш? – Откажи се от илюзорното си аз и илюзорните си желания.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Как да се събудя
« Отговор #20 -: Март 24, 2011, 00:56:11 am »
Трябва да се събудя. Искам да зная какво има над реалността и да се прикача към опорната си точка. :)

Мисля,  че се сещам какво имаш предвид. Просто хвани някоя техника и я прави известно време. Ако не подейства, пробвай друга и така..
Не съм чела Зеланд, но мисля, че "събуждането" при него е да се откачиш от махалата, не е ли така? Като знаеш какво те държи прилепен за някое махало, прави обратното, за да се откачиш. Много лаишко го обясних, дано ме разбра.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #21 -: Март 24, 2011, 09:35:23 am »
От Аз съм сега.

Цитат
има много методи, Зеланд описва един от тях аз друг. Чети отново и не мисли много ... неможе да се обесни в е-маил с две думи.... но като цяло ако си дадеш разбирането че ще се събудиш и си повярваш то ще стане защото светъе е огледало. Мисля че скоро ще ми напишеш е-маил в който ми казваш че си Буден....

Цитат
Братко,

Ако искаш да осъзнаеш живота. То това може да стане само със собствено усилие. Никои не може да ти помогне освен Бог в теб. Ако някой ти каже че ще ти даде нещо на готово то те лъжи. Така и аз незнам за каква жена говориш но запомни силата е в теб! Не я търси в други хора. Те няма как да ти дадът сила. Ако някой ти каже, че ще ти даде сила - лъжи те!

Ако нещо не ти се дава лесно не му се натискай защото е опасно. Силите са големи. Получават гои само чистите духум. Пречисти се и тогава:

Силата това си ти!

« Последна редакция: Март 24, 2011, 09:41:33 am от cyber »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Как да се събудя
« Отговор #22 -: Март 24, 2011, 10:43:09 am »
Ще ти кажа само едно. Докато си поставяш предварително условие: „искам да се събудя за да постигна целите си“, никога нищо няма да постигнеш. Постави си реални цели и ги следвай. Има безброй степени на осъзнавана, т.е. будност, но те идват със знание, с опит и с развиване на определени качества в човека, т.е. индивидуално усъвършенстване. По-високите реалности изискват ум, способности за разбиране, които да могат да ги обхванат и много сериозна дисциплина. Че ти имаш ли си представа какво би означавало за тебе да се събудиш в един свят където всичко от което се страхуваш моментално ще придобие реална форма. Можеш ли да кажеш за себе си, че всичките ти мисли са дотолкова чисти и светли, че когато попаднеш в един такъв свят няма да създадеш около себе си ад, а красиво обкръжение? Такава е реалността в по-висшите светове. Материята е изцяло подчинена на мисълта и ако влезеш там с нечисти мисли и желания, и без нужната волева и умствена дисциплина, ще изпаднеш в доста неприятна ситуация. Не си поставен в условията в които живееш случайно. По-добре е да ги използваш – затова са ти дадени. Физическата материя и обкръжение се поддават трудно на манипулация от ума, и добре, че е така. Иначе представяш ли си какво би станало при наличието на хора с толкова противоречащи си желания и често толкова враждебно настроени един към друг.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Как да се събудя
« Отговор #23 -: Март 24, 2011, 12:36:18 pm »
Да се събудиш хубаво,но не свършва до там.Отговорноста която трябва да се поеме тогава е доста голяма,защото е доста трудно да знаеш какви са нещата и да вървиш по път по който трябва да си отговорен за действията си.
Методите на Зеланд са интересни и не толкова трудни.Те просто са неговия начин да обясни универсалната истина,че ние сме отговорни за света в който живеем и творим.Тези и подобни методи обаче крият нещо,което може да ни изиграе лоша шега в развитието ни.Аз го наричам "комплекса Аз Съм Бог".
Разбрал че можеш да пречупваш реалноста според волята си можеш да се самозабравиш,можеш да забравиш истинското си място в тази реалност.Когато твориш само своята реалност къде остават другите?Да не забравяме че играем на една сцена,да не забравяме че когато се събудим от един сън можем да си създадем нов.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #24 -: Март 24, 2011, 12:38:10 pm »
Добре. Аз искам да творя своята реалност. Как става?
« Последна редакция: Март 25, 2011, 09:55:59 am от Mirotvorec »

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Как да се събудя
« Отговор #25 -: Март 24, 2011, 13:29:12 pm »
Четеш Зеланд, а задаваш такъв въпрос :o
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
Re:Как да се събудя
« Отговор #26 -: Март 24, 2011, 15:09:30 pm »
cyber на колко години си ако не е тайна.
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Как да се събудя
« Отговор #27 -: Март 24, 2011, 16:29:16 pm »
Спри да се храниш. Ако си буден, това не би трябвало да е от значение.

Не става дума за това

Вадим Зеланд говори за събуждане в съня, в самия сън. Това е така наречения осъзнат сън – когато сънуваш и съзнаваш , че сънуваш. Освен това осъзнаваш, че може да правиш всичко, което си поискаш и сам си творец на съня си. В осъзнатия сън можеш да летиш, да ходиш където си поискаш, ти си творецът. Достатъчно е само да си помислиш, че искаш да полетиш и политаш.
Та така е и в реалността. Просто трябва да си осъзнат, да осъзнаеш, че всичко е като сън, обстоятелствата те бутат насам натам и ако „спиш“, ти си мислиш, че нямаш избор. Но когато се „събудиш“, съзнаваш, че можеш да избираш и че сам можеш да управляваш съдбата си.

:lol: :lol: :lol:Е то ако ставаще толкоз лесно,всички щяхме да си"фъркаме"насън..да си правим срещи нейде у астрала и да бистрим темите"на живо"..ма на..както виждаш,цъкаме у форумчето и тва е.Щото тая работа със"събуждането"не става току-така..И готови рецепти за тази цел,няма.Не знам Зеланд кви ги пише..ама не става нито с четене,нито с писане,нито с чужди рецепти.Дет се вика.."който го може,го може".Останалите желаещи да "фърчат"насън, първо трябва да усвоят някои други по-елементарни техники.Като обикновенната медитация например..Така си мисля де.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Как да се събудя
« Отговор #28 -: Март 24, 2011, 16:52:10 pm »

Дет се вика.."който го може,го може".
Май това е истината, аз бих го поизменил малко, на който е дадено (разрешено) той ще го може, на другите татко ще им купи колело, ама друг път.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен 396

Re:Как да се събудя
« Отговор #29 -: Март 24, 2011, 18:17:21 pm »
Спри да се храниш. Ако си буден, това не би трябвало да е от значение.

Не става дума за това

Вадим Зеланд говори за събуждане в съня, в самия сън. Това е така наречения осъзнат сън – когато сънуваш и съзнаваш , че сънуваш. Освен това осъзнаваш, че може да правиш всичко, което си поискаш и сам си творец на съня си. В осъзнатия сън можеш да летиш, да ходиш където си поискаш, ти си творецът. Достатъчно е само да си помислиш, че искаш да полетиш и политаш.
Та така е и в реалността. Просто трябва да си осъзнат, да осъзнаеш, че всичко е като сън, обстоятелствата те бутат насам натам и ако „спиш“, ти си мислиш, че нямаш избор. Но когато се „събудиш“, съзнаваш, че можеш да избираш и че сам можеш да управляваш съдбата си.

Ако ти знаеше за какво става дума, щеше ли още да се чудиш как се прави?


Въпросът е в отпускането и в отказването. Въпросът е да се пуснеш от това, за което здраво си се хванал. Ако направиш това с храната, това може би е нещото, което ще засегне възможно най-дълбоки слоеве от лучената ти глава.

Ако си представим, че сме лучени глави, с пластово устройство.

Ако спреш да се храниш поне за седмица, ще забележиш, как когато затвориш очи и когато изпуснеш контрол над мислите си, когато се унесеш или когато заспиш окончателно, светът изглежда много по-ясен. ТИ изглеждаш много по-ясен, и ТИ изглеждаш много по-действителен, както и това, което сънуваш.

А отвориш ли очи, че видиш нещо, коещо не изглежда нито толкова ясно (прозрачно по смисъл) нито толкова действително, колкото онова, което си чувствал спейки.



А дали наистина искаш това, за което пишеш, или това е просто его-мания и възел от неизяснени желания, си е твоя работа. Аз говоря за това как се прави това нещо, а не за това какво ти преживяваш или си мислиш, че би искал да преживееш.
« Последна редакция: Март 24, 2011, 18:19:09 pm от 396 »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27