Автор Тема: Как да се събудя  (Прочетена 28368 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Как да се събудя
« Отговор #45 -: Март 25, 2011, 21:42:02 pm »
Всички подобни практики,медитация,осъзнато сънуване,визуализация,не се ли случват при"забавен"ритъм на мозъчните импулси?Ето ви го най-елементарното общо на прима виста.
« Последна редакция: Март 25, 2011, 21:43:20 pm от konstantin2007 »

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Как да се събудя
« Отговор #46 -: Март 25, 2011, 22:52:46 pm »
 ;D Кибер,мисля си че ни провокираш с държанието си.
Не знам дали си забелязал, но ти имаш отговорите.Явно те кефи да повтаряш едно и също и да си блъскаш главата в стената.
Силата която търсиш си е доста мощна,а когато бързаш тази сила ще те изгори.
Тя не ходи при слабите хора,защото един слаб човек ще бъде погубен от нея.
Не бързай, дай си време да осмислиш нещата.
Точката която търсиш е енергията която задържа реалноста в която искаш да се събудиш.Телата ни биват задържани цели благодарение на тази енергия.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Как да се събудя
« Отговор #47 -: Март 26, 2011, 00:36:18 am »
Така... не съм чела другите, какво ти са писали по темата. Споделям аз какво мисля - от много четене и търсене на такова инфо - тотално си се объркал... Много бързаш, а за всяка нещо си има начин и време... Забави малко!
Някак си не мога на пълно да приема, че си искрен. Прекалената категоричност не ми допада в случая.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #48 -: Март 26, 2011, 21:14:32 pm »
Ама мен ме интересува дали да си отворен към силата на сътворяването е равносилно на това да си открил своята опорна точка спрямо реалността

Животът прилича на неосъзнато сънуване наяве, защото човек няма опорна точка спрямо реалността.


Ако открия своята опорна точка ще мога да правя буквално чудеса.  :)

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re:Как да се събудя
« Отговор #49 -: Март 28, 2011, 08:28:24 am »
Малко ми е неясно, какво означава да си открил своята "опорна точка" и защо е нужно, когато се търси обяснение на нещо и не можете да го обясните, защото нямате реален опит, да включвате и прибягвате до някакви ирационални и въображаеми измишльотини?
Какви чудеса по-точно? Ще можеш ли да съживяваш мъртъв? Да ставаш невидим? Да се телепортираш? За тия неща (които въпреки невероятността си и прекалено филмовите примери, не са точно чудеса, но примерно)"опорната точка" едва ли ще ти помогне.
"Събуждането" е въпрос или провокация, която в мига на случването си  ти дори няма да разбереш че е станало, защото няма да имаш реален спомен от съня живот, а само някакво усещане за нещо преживяно.
« Последна редакция: Март 28, 2011, 08:50:00 am от Mirotvorec »

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #50 -: Март 28, 2011, 17:15:56 pm »
Eто за такива чудеса става дума. да накараш света сам да ти даде това което искаш. И това става със събуждане от съня наяве.

За да различите къде действа вътрешното или външното ви намерение, използвайте следните двустранни съпоставки: опитвате се да изтръгнете нещо от този свят - той сам ви дава онова, което искате; борите се за място под слънцето - светът разтваря за вас обятията си; мъчите се да отворите заключена врата - тя сама се разтваря пред вас; опитвате се да минете през стена - стената се разтваря пред вас; стараете се да предизвикате някакви събития в живота си - те идват сами. Изобщо с вътрешното намерение се опитвате да изместите реализацията си спрямо пространството на варианти, а външното измества самото пространство на варианти така, че реализацията ви се оказва там, където трябва. Схващате ли разликата? Резултатът е един и същ, но пътищата за постигането му са различни.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Как да се събудя
« Отговор #51 -: Март 28, 2011, 23:48:30 pm »
Всичко това което си описал се постига с 3 неща.
1. Имаш вярата, че ще получиш това което искаш
2.Правиш 1 крачка
3.Имаш абсолютно доверие, че каквото и да се случи,ще е най добре за теб.
Но всъщност за да можеш да го правиш,трябва да спреш да търсиш тайната на тайните,а да се събудиш,наистина от съня си,а не да се вкараш от 1 сън - колко съм отворен в 2 сън, но съм и окултист.Живота ни буквално е сцена,не метафорично, не можеш да излезеш от този филм,но можеш да се научиш да го управляваш.А ти всъщност и това искаш.

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #52 -: Март 29, 2011, 14:50:20 pm »
Именно.
Но как да имам такава вяра в такива неща?
« Последна редакция: Март 29, 2011, 16:37:15 pm от Mirotvorec »

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Как да се събудя
« Отговор #53 -: Март 29, 2011, 14:58:31 pm »
Просто- спри да се съмняваш!  :lol:
...water can flow, and water can crash...

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #54 -: Март 29, 2011, 16:24:22 pm »
Зеланд отговаря: „Истинската вяра е знание. Изхвърлете думата“вярвам“ и я заменете с думата „знам“. Позволете си да знаете, че вашето желание ще се изпълни. Остава още мъничко – да получите това  знание. За тази цел трябва да свикнете с него, да го приемете. Вашата цел е не да се уговаряте, а от време на време да си напомняте, че знаете, че целта  ви ще бъде постигната.“
« Последна редакция: Март 29, 2011, 16:37:44 pm от Mirotvorec »

Неактивен Георги Ангелов

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 36
Re:Как да се събудя
« Отговор #55 -: Март 29, 2011, 20:07:03 pm »
Окей вярвай  ,че твоята вяра е знание, и си готов за лудницата  = ) .
Просто- спри да се съмняваш!  :lol:

Лесно е да се каже, човек може да каже ,че не се съмнява в нищо а просто знае, но дали в подсъзнанието е така ?
Според мен събуждане за което кибер говори е далече, първо трябва да задалбаем яко , в този сън,че да се подготвим за събуждането .
« Последна редакция: Март 29, 2011, 20:09:50 pm от Георги Ангелов »

Неактивен m2f

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 581
  • Животът е изумително приключение
Re:Как да се събудя
« Отговор #56 -: Март 29, 2011, 20:32:28 pm »
CYBER, задаваш съвсем същите въпроси в поне още два форума които чета, направи ми впечатление, защото ги пействаш едно към едно, човече...Прави ми впечатление, че пействаш и купища цитати от книгите на Зеланд, но дотам. т.е. не си изпробвал на практика нищо сам. Моето мнение е, че не вникваш много надълбоко (моля те да ме извиниш, но си е така)...Изпробвай нещо сам: провали едно махало! Най - простото махало, първото, което ти се изпречи на пътя. Усети какво е да си върнеш назад енергията!Попрочисти своя слой от света (изпробвай техниката на амалгамата). Изпробвай себе си с привличането на нещо малко  на първо време (нещо с естествено ниска степен на важност). Тогава ще започнеш сам да усещаш нещата за себе си - ще поизскочат и блокировките ти, и фалшивите (егрегорните) желания, и истинските ти стремежи...С други думи: живей го тоя живот! Не става друг да ти го преразказва - има неща, които просто трябва да направиш сам!
Добрите решения идват с опита. А голяма част от опита идва с лошите решения.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Как да се събудя
« Отговор #57 -: Март 29, 2011, 21:41:44 pm »
Зеланд отговаря: „Истинската вяра е знание. Изхвърлете думата“вярвам“ и я заменете с думата „знам“. Позволете си да знаете, че вашето желание ще се изпълни. Остава още мъничко – да получите това  знание. За тази цел трябва да свикнете с него, да го приемете. Вашата цел е не да се уговаряте, а от време на време да си напомняте, че знаете, че целта  ви ще бъде постигната.“
Много добре го е казал.За да започнеш да вярваш(знаеш) трябва да се научиш.То е като всичко останало в този живот- учи се. Започваш от малките неща.Напремер,че сутринта като станеш ще пиеш най хубавото кафе,което си пил.Визуализирай и се отпусни,знай че ще го получиш,просто знай че то вече е твое.После с други пак така малки неща,до като започнеш да вярваш че имаш вярата.От опит ти казвам ,че това става бързо.Съвет, когато поискаш нещо,поискай го и забрави за него, не го мисли повече, защото колкото повече го мислиш значи се съмняваш,когато си поръчаш в заведение салата,не мислиш през цялото време дали ще ти донесат салата нали. И така, бавно но славно,ще достигнеш момента в който ще започнеш да твориш.Но аз ще се повторя,в една друга твоя тема ти го казах вече. Когато видиш че можеш ,ще се откажеш сам от него, просто защото да получаваш вече няма да ти е приоритет, даже по лошо,няма да има какво да искаш  :o А нещата който все пак искаш,ще се случват без въобще да мислиш дали ще ги получиш или не.Но тогава ще имаш други проблеми.Всичко това,естествено през моята призма и опит,не е задълже да важи за който и да било друг.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Как да се събудя
« Отговор #58 -: Март 29, 2011, 21:44:33 pm »


Лесно е да се каже, човек може да каже ,че не се съмнява в нищо а просто знае, но дали в подсъзнанието е така ?
Според мен събуждане за което кибер говори е далече, първо трябва да задалбаем яко , в този сън,че да се подготвим за събуждането .
Защо го мислиш подсъзнанието, то така или иначе ти поднася всекидневни задачки . Кой мислиш че управлява тея мръвки?

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Как да се събудя
« Отговор #59 -: Март 29, 2011, 22:27:58 pm »
Ама мен ме интересува дали да си отворен към силата на сътворяването е равносилно на това да си открил своята опорна точка спрямо реалността

Животът прилича на неосъзнато сънуване наяве, защото човек няма опорна точка спрямо реалността.


Ако открия своята опорна точка ще мога да правя буквално чудеса.  :)
Опорна точка... Ще ти дам една идея. Излез в мислите си, целите и представите си извън границите на земния си живот, извън този период от някакви си 60- 80 години. Само така ще можеш да се докоснеш до този си истински аз, за който животът е само една пиеса. Искаш дадено твое желание да се реализира. Но ако желанието ти е ограничено в рамките на твоята настояща личност (примерно да си 1.90, да имаш вила на Карибите или каквото и да е друго ненадхвърлящо рамките на настоящия ти живот) ти все още сънуваш и ще продължиш да сънуваш. Самото ти мислене (и забележи в цялост, а не отделни откъслечни мисли) трябва да излезе извън ограничението на настоящото въплъщение и да обхване гледната точка на самия въплъщаващ се. Методи като тези описани от Зеланд или от филми като Тайната действат, чрез тях можеш да реализираш много от желанията си, но аз не бих нарекъл резултатите събуждане. При събуждането се променят самите мисли, самите желания, самите цели, самия поглед върху света.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27