Автор Тема: Как да се събудя  (Прочетена 28358 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Как да се събудя
« Отговор #30 -: Март 24, 2011, 20:18:42 pm »
Аз бих ти препоръчал да гледаш филма Матрицата (само първата част), ако не си го гледал. Не знам за другите но аз така интерпретирам твоето събуждане. Матрицата, е светът създаден от материалното и контрола от страна на "важните глечки", щом разбираш че искаш да се събудиш значи имаш желание да се освободиш от Матрицата. Подигравайте ми се че сравнявам човешкия живот с филм, но аз така виждам нещата.
" Trust no one."

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Как да се събудя
« Отговор #31 -: Март 24, 2011, 20:52:21 pm »
не ми се чете цялата тема, ама найстина ли питаш как да се събудиш в съня си или под сън имаш нещо друго в предвид? Щото ако е в съня си лесен,поне при мен отне около 2-3 седмици тренировки и започнах да имам ос.Даже онзи ден имах.Та ако е това кажи,ще ти кажа как.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Как да се събудя
« Отговор #32 -: Март 24, 2011, 22:47:31 pm »

:lol: :lol: :lol:Е то ако ставаще толкоз лесно,всички щяхме да си"фъркаме"насън..да си правим срещи нейде у астрала и да бистрим темите"на живо"..ма на..както виждаш,цъкаме у форумчето и тва е.Щото тая работа със"събуждането"не става току-така..И готови рецепти за тази цел,няма.Не знам Зеланд кви ги пише..ама не става нито с четене,нито с писане,нито с чужди рецепти.Дет се вика.."който го може,го може".Останалите желаещи да "фърчат"насън, първо трябва да усвоят някои други по-елементарни техники.Като обикновенната медитация например..Така си мисля де.

Ами то не е кой знае колко трудно да се осъзнаеш насън.Трудното е да задържиш това състояние достатъчно дълго и да не отидеш в друг сън.
Няма общо с медитацията.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #33 -: Март 25, 2011, 10:20:10 am »
Искам да се събудя в този сън - живота.Вадим Зеланд говори за събуждане в съня, в самия сън. Това е така наречения осъзнат сън – когато сънуваш и съзнаваш , че сънуваш. Освен това осъзнаваш, че може да правиш всичко, което си поискаш и сам си творец на съня си. В осъзнатия сън можеш да летиш, да ходиш където си поискаш, ти си творецът. Достатъчно е само да си помислиш, че искаш да полетиш и политаш.
Та така е и в реалността. Просто трябва да си осъзнат, да осъзнаеш, че всичко е като сън, обстоятелствата те бутат насам натам и ако „спиш“, ти си мислиш, че нямаш избор. Но когато се „събудиш“, съзнаваш, че можеш да избираш и че сам можеш да управляваш съдбата си.
Говоря за истинско събуждане.Вижте какво казва Надзирателя – Махалата разединяват душата и разума на човека, лишавайки го от неговата божествена сила. Но ако в света на сънуващите внезапно се появи някой събудил се, чиито душа и разум са слети в едниство, при него се връща вълшебната сила на Твореца. И тогава този просветлен осъзнава че между него и Бога няма никаква принципна разлика.Именно за това става дума

Неактивен Djijko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 35
Re:Как да се събудя
« Отговор #34 -: Март 25, 2011, 11:37:29 am »
Вадим Зеланд не съм чела,май бях дръпнала няколко негови книги от 'спиралата',но ги изтрих след време.Изтрих ги,не защото не са полезни,може би,а защото това е само един от възможните начини.Аз вървя по друг път...
Мисля,че осъзнатото сънуване е по-трудният начин.
В лек полусън да се "изстреляш"-това е начинът!
Най-големият враг-страхът!Страхът изобщо,от всичко и навсякъде-тук и 'там'...
Как се освободих от него-пак "там",но то се пренесе и "тук'
Моят съвет,ако искаш да се събудиш:разкарай Страхът от живота си,тотално го изкорени,унищожи го-това е първата крачка!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Как да се събудя
« Отговор #35 -: Март 25, 2011, 15:04:55 pm »
Тоя Зеланд каква пералня за мозъци е  ;D
И друг път мисля че водихме такъв разговор.Но да ти кажа ,не можеш да се събудиш тук, не и преди да умреш.А ако можеш,представяш ли си колко ще си самотен  ;D
Само едно ще ти кажа,това няма да те направи щастлив, замисли се какво точно искаш.дали да следваш на някой измислените светове,в който най вероятно временно си повярвал или да си създадеш и ръководиш твой свят.Защото това е целта.Не е целта да излезеш от тук,това ще се случи така и така, целта е ръководейки своя свят да се обединиш с висшия такъв.Но нали знаеш ,не вярвай на никой.
Но ако ще ти подейства добре и аз така исках като теб да се събудя,но повчрвай ми сега го отчитам като период на депресия.

Неактивен xthing

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 237
  • xthingxthingxthingxthing
Re:Как да се събудя
« Отговор #36 -: Март 25, 2011, 18:52:40 pm »
Прочети всичките книги на Кастанеда и Ксендзюк това ще  е едно добро начало...

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Как да се събудя
« Отговор #37 -: Март 25, 2011, 19:50:16 pm »
Колкото и да четеш нека ти кажа нещо.
Просто намери своя начин да се изразяваш в тази реалност без да пречиш на другите изразяващи себе си. Ако си с отворен ум и се вслушваш в душата си,ще разбираш в подходящия момент какво да направиш.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #38 -: Март 25, 2011, 19:50:45 pm »
Тоя Зеланд каква пералня за мозъци е  ;D
И друг път мисля че водихме такъв разговор.Но да ти кажа ,не можеш да се събудиш тук, не и преди да умреш.А ако можеш,представяш ли си колко ще си самотен  ;D
Само едно ще ти кажа,това няма да те направи щастлив, замисли се какво точно искаш.дали да следваш на някой измислените светове,в който най вероятно временно си повярвал или да си създадеш и ръководиш твой свят.Защото това е целта.Не е целта да излезеш от тук,това ще се случи така и така, целта е ръководейки своя свят да се обединиш с висшия такъв.Но нали знаеш ,не вярвай на никой.
Но ако ще ти подейства добре и аз така исках като теб да се събудя,но повчрвай ми сега го отчитам като период на депресия.

Мисля че Зеланд е намерил отговор на това
В осъзнатото сънуване си спомняте кой сте всъщност. Вие сте този, който сънува. Въобразявате си, че щом се събудите, всички видения ще изчезнат. Но можете да останете в съня си и с намерението си да го насочвате. Докато не осъзнаете, че сънувате и не помните опорната си точка, вие сте изцяло във властта на съня. Зависим сте от обстоятелствата, намирате се в калъфа на предопределеността.
Реалността се отличава от съня по това, че винаги се връщате в нея. За да определите дали е сън или реалност, е необходимо да имате отправна точка, защото и сънят, и реалността са относителни. Сънищата са нереални спрямо реалността. А спрямо какво е нереална самата реалност? Къде е отправната точка за определяне на реалността?
Умирайки, вие се връщате при тази начална отправна точка. Но всеки път, когато се раждате, забравяте началния пункт и потъвате в нов сън - поредния живот. Ако бихте могли да си спомните кой сте всъщност, щяхте да осъзнаете, че сте способни да управлявате този свой сън - живота.
Това е изключително сложно да се направи. :)


Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Как да се събудя
« Отговор #39 -: Март 25, 2011, 20:23:05 pm »
Е, според тази логика ще се събудим когато му дойде времето  ;D  :drinks:
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #40 -: Март 25, 2011, 20:27:57 pm »
Е, според тази логика ще се събудим когато му дойде времето  ;D  :drinks:

Но аз искам да се събудя още сега. Как да открия своята опорна точка. Искам да превърна живота си в осъзнато сънуване :)

на всяко живо същество Бог е предоставил свобода и власт да формира своята реалност според своята осъзнатост. В зависимост от нейната степен животът се превръща или в несъзнателно сънуване, където сънуващият е безпомощен и се намира във властта на обстоятелствата, или в осъзнато сънуване, което може да се контролира и да се насочва със силата на намерението.

Цитат
Сигорен съм Бог е с теб. Той и Ти сега сте едно. Всичките ти проблеми са илюзия, сън.
Но ти вече знаеш ще само да решиш че си буден и скоро ще си буден. Навярно вече си буден!
« Последна редакция: Март 25, 2011, 20:34:29 pm от cyber »

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Как да се събудя
« Отговор #41 -: Март 25, 2011, 20:35:28 pm »
Пробвай будилник. Ако не става, поръчай събуждане по телефона.

Виж, за опорната точка е по-сложно. Трябва да откриеш на какво ще се опира. Спрямо какво ще е неподвижна.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен cyber

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 116
Re:Как да се събудя
« Отговор #42 -: Март 25, 2011, 20:56:12 pm »
Да не би опорната точка да е това? Просто да осъзнаеш че има част от твореца в теб.И че можеш да правиш каквото си поискаш.


03:50 имам послание за теб
 аз: да
 Mariya: Силата е нищо без контрол.
  Става въпрос, че сега си открил тайна
  която може да ти даде голяма сила
  и ако не я контролираш постоянно
03:51 има възможност тя да започне да контролира желанията ти
  затова бъди внимателен

 Mariya: Тренирай мъдрост и доброта
  визуализирай, че си мъдър човек
  който спазва Вселенските закони
03:52 за да не се опариш от Силата
  защото ти имаш достъп до извора й
  за сега може би не осъзнаваш как точно се е получило
 аз: как разбра че имам достъп
 Mariya: и можеш да станеш могъщ
03:53 само ако спазваш законите на Вселената
  тоест искай с мяра и не само за задоволяване на егото си
  виждам го

 
  кажи сега
  каква сила имам
 Mariya: на съ-творец
  каквато има всеки от нас
03:57 просто ти си ''отворен'' към нея
 аз: защото като малък запазих детското в себе си
 Mariya: и нямаш колебания дали съществува или не, просто я използваш
« Последна редакция: Март 25, 2011, 21:13:50 pm от cyber »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Как да се събудя
« Отговор #43 -: Март 25, 2011, 21:24:00 pm »

:lol: :lol: :lol:Е то ако ставаще толкоз лесно,всички щяхме да си"фъркаме"насън..да си правим срещи нейде у астрала и да бистрим темите"на живо"..ма на..както виждаш,цъкаме у форумчето и тва е.Щото тая работа със"събуждането"не става току-така..И готови рецепти за тази цел,няма.Не знам Зеланд кви ги пише..ама не става нито с четене,нито с писане,нито с чужди рецепти.Дет се вика.."който го може,го може".Останалите желаещи да "фърчат"насън, първо трябва да усвоят някои други по-елементарни техники.Като обикновенната медитация например..Така си мисля де.

Ами то не е кой знае колко трудно да се осъзнаеш насън.Трудното е да задържиш това състояние достатъчно дълго и да не отидеш в друг сън.
Няма общо с медитацията.
Според мен има общо ама тва си е за другата тема,за медитацията..Освен това,не става въпрос случайно да се уловиш в"осъзнат"сън и да останеш там,а да започнеш да го"предизвикваш"и контролираш когато и както пожелаш.Бая практика трябва
« Последна редакция: Март 25, 2011, 21:25:02 pm от konstantin2007 »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Как да се събудя
« Отговор #44 -: Март 25, 2011, 21:39:28 pm »
Бая практика трябва
Чак пък бая.Месец и то доста елементарна практика и няма общо с медитацията,не и пряко.Можеби медитирайки дълго време достигаш до мисълта за ос,но нищо повече.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27