Автор Тема: Необходима ли е агресивността?  (Прочетена 28501 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Необходима ли е агресивността?
« Отговор #15 -: Март 06, 2011, 14:02:57 pm »
Съжалявам че ще го напиша толкова грубо, за мен човек който проявява агресия към по слаби от него е чиста проба помияр!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Iveta

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 265
Re:Необходима ли е агресивността?
« Отговор #16 -: Март 06, 2011, 22:37:51 pm »
Агресията е полезна дотолкова, доколкото човек я използва да защити личното си мнение, Аз-а си. Не веднага да се съгласява с чуждото. Това се нарича разумна агресия.
oтговорна съм за това което пиша, но не и за това което разбирате.

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Необходима ли е агресивността?
« Отговор #17 -: Март 07, 2011, 09:32:41 am »
Не бъркай инстинкта за самосъхранение с агресията.
Всеки е агресивен разбира се до някаква степен.
Арака,инстинктът ни за самосъхранение е базиран на агресията.Или обратното..все тая..Няма как да се защитиш,ако не притежаваш доза агресия.Според мен няма как и да си пълноценен човек без да носиш "агресията"у себе си.Би бил безгръбначно..Финтата е да,знаеш,"че можеш,че я носиш у себе си",и да умееш да се контролираш.Баланс.
Олд,хубаво си го казал.

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Необходима ли е агресивността?
« Отговор #18 -: Март 07, 2011, 12:01:47 pm »
Къде е базата, когато бягаш тогава?А,да се защитя има толкова много начини в които не присъства агресия.
Толкова време(хиляди години)сме живели чрез и с агресия,че даже не можем да си представим живота си без нея,даже казваме че дължим оцеляването си на нея :lol:.
Ако живеш в общество в което няма агресия, ще знаеш ли що е това?
Да,всеки е агресивен до известна степен,защото чашите ни са пълни с агресия.Така са ни учили да живеем.
Аз прелагам да изпразним чашите и да ги напълним с нещо ново.Някой беше споменал (във 'Философия на родителството'),че 'диска' на бебето е 'празен', от нас зависи с какво ще се напълни(поне в началото),а това е основата.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Необходима ли е агресивността?
« Отговор #19 -: Март 07, 2011, 12:13:32 pm »
Първо ще започна с това какво разбирам под „агресия“, а дали е необходима нека всеки сам си определи. И така, агресията според мен е налагането на нашата воля над нечия чужда воля. Обикновено когато говорим за агресия се разбира това налагане да се извършва с груби, най-вече физически средства. И обикновено до такива средства прибягват хората, които изпитват трудност да действат по друг по-интелигентен начин. Значи, с това не казвам, че хората проявяващи агресия задължително са неинтелигентни. Обикновено са такива, но далеч не винаги. Но когато интелигентността на човек не може да му осигури реализирането на неговата воля, той може да използва по-груби средства.

Неактивен gabriella33

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 82
Re:Необходима ли е агресивността?
« Отговор #20 -: Март 08, 2011, 00:35:29 am »
За съжаление,в някои отношения,човек просто отказва да се развива.Способността ни да четем си остава на ниво 9 годишни или 500-900 думи в минута,а какво да кажат онези с 25000-30000 думи в минута :oАгресията,проявявана в настоящето не се различава много от онази, първобитната,архаичната,на принципа "Аз ли ще го изям,или то мен?!".Разликата е там,че днес можем да я контролираме, но не желаем.Осъзнаваме,че има агресия,изследваме я,даваме й определения и въпреки всичко продължаваме да я използваме.И аз мисля,че агресия в малки дози е необходимост,нали няма отрова ,а има превишена доза.Лошото е,че ние умишлено превишаваме дозата.
Агресивността е символ на първичната ни ,животинска същност,от която няма как да се откажем, но можем да я подчиним.Агресивността се определя, не само от генетичния код,но и от модела на обществото,в което живеем и семейното възпитание,което получаваме от най -ранна възраст.
Може би агресията ще успеем да преодолеем тогава,когато повече хора започнат да си задават този въпрос-Необходима ли е агресивността?.
За сега мисля,че все още сме в света на Ал Капоне,а той е казал:"Ако не става с добра дума,то става с добра дума и пистолет!"
ЮДА ПРЕДАДЕ ХРИСТОС И ТОЙ ОТИДЕ В РАЯ.ПРЕДАТЕЛ ЛИ Е ЮДА?

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:Необходима ли е агресивността?
« Отговор #21 -: Март 08, 2011, 18:20:16 pm »
Естествено че е необходима, освен това тя е неизбежна.
" Trust no one."

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Необходима ли е агресивността?
« Отговор #22 -: Март 10, 2011, 23:09:17 pm »
Агресията в голяма степен не е необходима, но много хора го осъзнават едва, след като са я проявили и въпреки това пордължават да боравят с нея.
Ако живеш в общество в което няма агресия, ще знаеш ли що е това?
Ако живееш в такъв свят нама да има нужда да знаеш що е то агресия.
А сега коато вече знаят какво е аграсията хората, защо продължават да бъдат агресивни?

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Необходима ли е агресивността?
« Отговор #23 -: Март 10, 2011, 23:27:11 pm »
И аз това се питам РибяКост:)Но се радвам,че все повече хора си задават въпроса "Необходима ли е агресивноста".Радва ме защото, при наличието на такъв въпрос се заражда мисъл и идея за нейното отсъствие от живота ни:)
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Необходима ли е агресивността?
« Отговор #24 -: Март 11, 2011, 00:05:41 am »
Така е arakha. Дано повече хора се обърнат към позитивността и добротата или поне се помъчат. Ама Защо да е лесно, като може и да е трудно...??? ;D
Агресията е част от от пътя към себепознанието и същевременно най-голямата спънка към него, независимо дали ще е насочена навън или навътре.
Само този, който стои над нея знае как да си служи с нея и кога. Така, че не е достаъчно само да знаем какво е тя. Важното е да знаеш как да я трансформираш, да я накараш да работи за теб.
« Последна редакция: Март 11, 2011, 00:08:39 am от fishbone »

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Необходима ли е агресивността?
« Отговор #25 -: Март 11, 2011, 12:05:41 pm »
С момента на трансформацията съм съгласен.
Има един капан обаче.Поне според моите наблютения,в повечето от случаите когато отключваме агресията го правим благодарение на фалшивото си его.
На моменти съм реагирал ненужно агресивно зада защитя това си его.Забелязвам,че тази защитна реакция се дължи на така наречения 'рептилки мозък',който реагира на момента без да се обмисли каквото и да е.Явно (според мен) фалшивото его използва тази способност(или обратното)на този мозък и в повечето случаи ни оставя в небрано лозе.Забележете също така, как когато това се случи се чувтваш сякаш това не си ти, и впоследствие се включва съвеста обясняваща ни какво сме направили.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Необходима ли е агресивността?
« Отговор #26 -: Март 11, 2011, 18:57:43 pm »
Балансът е едно,а липсата на "отпорни сили",доза агресия и въобще..както искате го наречете,си е съвсем друго нещо.И ето защо безспирно ни заливат с езо-бози и всякакви ню ейдж пропаганди,та чак до ченълингите..И мантрата от религиозните писания,та до днешните модерни текстове си е една!"Бъдете добрички и хрисими"че та не играе сопата.пардон..да не се наложи да ни спасяват от самите нас 8)..Мдаам..Чудя се..само аз ли чувам новозаучените тонални изявления на стадото? :unknown:
Някак..цялата мода да си"духовен","добър","хрисим"и квито още"добродетели"се сетите..лека-полека се превръща в новата приспивна песничка на овцете..А те милите..ще се избият да се доказват..кой от кой по-хрисим..парсон..добър..спазващ нам си кви закони,живеещи според 3,5,8 или не знам си кое "законие" и предписание..Не,че има лошо де..избор.Но..някак без да си дава сметка,че като залитне(без значение в коя посока)губи равовесието.Балансът.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Необходима ли е агресивността?
« Отговор #27 -: Март 11, 2011, 19:23:34 pm »
Мдаам..Чудя се..само аз ли чувам новозаучените тонални изявления на стадото? ................
:hi: винаги съм знаел че си умно момиче!
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен arakha

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 301
  • "Тишината е по-мелодична от всяка песен."
Re:Необходима ли е агресивността?
« Отговор #28 -: Март 11, 2011, 19:47:52 pm »
Не си само ти:)
Баланс може да има и без агресия(ако съм разбрал правилно К2007).Ако някой те нападне със сопата, можеш да се защитиш чрез хладнокръвие примерно.
Има различни стада от овце,да не забравяме че всеки един от нас е част от някое стадо.
Колкото пъти се опиташ да надхитриш Бог и да излъжеш дявола, толкова пъти се сблъскваш с истината!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Необходима ли е агресивността?
« Отговор #29 -: Март 11, 2011, 21:54:45 pm »
Защо слагаш еквивалентност между хладнокръвието и липсата на агресия.
Това са си съвсем отделни понятия.

Някои хора имате много странни определения за някои понятия. Сами сте си ги измислили от някъде.

Ето какво ми попадна
http://bgsociety.nbu.bg/data/00013.pdf
четох до 2ра страница, но мисля, не е лошо, за да даде повече гледни точки.
Там може да видите 10 ина вида агресия.
Цитат
ВИДОВЕ АГРЕСИЯ
Афективна агресия
Включва интензивни автоматични модели, свързани с активиране на симпатична и
адреналинна стимулация.
Подбудена от страха агресия
Придружена е от страх и се проявява, когато бягството не е възможно. Предизвикана е
от предшестващ неприятен опит.
Агресия, свързана с храната
Насочена е към хора или животни, които се приближават към храната. Ранен индикатор
за развитие на една доминираща агресия.
Агресия между женските екземпляри
Агресия за доминиране
Агресия между мъжките екземпляри
Борба между мъжките, включваща елементи на съревнование за територията и на
сексуална агресия.
Майчина агресия
Защита на малките, вариант на доминиращата агресия.
Неафективна агресия
Без автономна активация
Агресия, предизвикана от болка
Защитна агресия, предизвикана от болка
Игрова агресия
Появява се по време на игра
Притежателна агресия
Форма на доминиращата агресия. Реакция, която възниква, когато някой се опитва да
отнеме нещо на субекта.
Грабителска агресия
Насочена към обекти, които се движат бързо, дори и да са интимни партньори.
Защитна агресия
Обикновено при защитаване на територията
Пренасочена агресия
Агресия към трети субект, намесващ се при бой между два субекта или като удобен за
изкупителна жертва.
Териториална агресия
Поведение за защита на дадена област от индивид или група, при опит на други да
влязат в нея.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27