Автор Тема: За масовата депресия  (Прочетена 12764 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За масовата депресия
« Отговор #15 -: Април 26, 2011, 17:42:39 pm »
А ти в момента не правиш ли точно същото от което се оплакваш?

Оплакваш се за някакви проблеми, че хората били еди кви си, вместо да си решиш проблема сама.
В резултат пълниш форума с отрицателна енергия, караш хората да ти съчувстват и се храниш от това.
Мине се не мине година или половин и все същата тема отваряш, но с малко променено заглавие. И вътре все същите работи. "Хората" били еди кви си, сложени под общ знаменател.

Ти ако си мислиш, че позитивните хора, които търсиш си умират да слушат такива глупости и да се прехласват, лъжеш се. Помисли си ти какво би дала и допринесла на позитивните хора, тея, които сами си решават проблемите. И дали на тях си им дотрябвала.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:За масовата депресия
« Отговор #16 -: Април 26, 2011, 18:21:51 pm »
Нормално е хората да се депресират понякога. Все пак не сме в Рая. В БГ сме.
И аз преди 2 часа се депресирах, ама сега ми мина.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За масовата депресия
« Отговор #17 -: Април 26, 2011, 19:29:53 pm »
Tangra, не искам темата ми да се превръща в поредната ви арена на славата.Ако имаш проблем с темите ми ,не ги чети,а ако имаш проблем с моята личност,пиши ми на лични.

Неактивен Edge of Sanity

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 400
Re:За масовата депресия
« Отговор #18 -: Април 26, 2011, 19:59:27 pm »
Аз не мисля че депресираните хора поради финансови причини, са изцяло виновни за това че са депресирани. Същото е със старите хора, търсят на кой да се оплачат, даже и да си непознат. Но със сигурност не всички които изглеждат депресирани са депресирани, просто се правят на жертви за да има някой да ги слуша. Все пак, депресията при много хора е нещо нормално, от време на време губиш посока, но естествено че ако искаш да оцелееш трябва да забравиш за отчаянието.
" Trust no one."

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:За масовата депресия
« Отговор #19 -: Април 26, 2011, 20:28:29 pm »
Tangra, не искам темата ми да се превръща в поредната ви арена на славата.Ако имаш проблем с темите ми ,не ги чети,а ако имаш проблем с моята личност,пиши ми на лични.
Не ми е в стила да се изразявам, както го направих по горе.
Просто копирах вашите думи, които вие ползвате.
Защо останалите да ги ползват, а аз не?

Както вече казах принципа е същия. Оплакваш се от проблемите си.


В тази връзка отново ще повторя думите ти, но с различно адресиране:

Ако имаш проблем с темите на някого, не ги чети, а ако имаш проблем с даден а личност, пиши и на лични.

Както става очевидно, прилагаш двоен стандарт.
Пиша постовете, за да го покажа, а не за да се заяждам, както си въобразяваш.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:За масовата депресия
« Отговор #20 -: Април 26, 2011, 21:58:29 pm »
Четох, четох и не разбрах поради что е изгубила време eses да напише тази тема. И отговор не намерих.
Няма въпрос, няма съждение, просто няколко реда празни приказки /както отбеляза и Tangrata_/
Не разбрах и защо си губите Вие времето в опити да отговорите на нещо, което просто не ви питат.
Ще да ме прощава eses, но който го напира да си излива наблюденията, да вземе да си направи БЛОГ. Не е трудно (даже бих и помогнал), вместо да пълни форума с поредните си сутрешни прозрения, удобно представени като "философски мисли"

Щото аз самия не съм депресиран, а и покрай мен депресари няма.

/а аз си изгубих времето да пиша, просто за да не ме обвинят пак, че трия наред/
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За масовата депресия
« Отговор #21 -: Април 27, 2011, 09:11:13 am »
Black Adder не знам до колко си философ, но ако си такъв би трябвало да знаеш, че философията се занимава с решаване на проблеми,както на хората,обществото така и на битието.А ние сме изправени пред проблем и аз го наричам масова депресия.Това че на някой не му прави впечатление този "феномен" не означава ,че той не съществува.Също така не озаначава че всички са депресирани.Това ,че в твоето обкръжение няма такива хора,далеч не означава ,че ги няма никъде.И въпроси има зададени,очаквам да се зададат такива и от участниците в темата.Относно губенето на времето, за който е губене на време и смята ,че не го засяга темата нека не пише.А ако все пак смяташ за толкова безпочвена темата ми, заключи я. Но ако няма да се обсъждат реални проблеми,а само такива за рептили,извънземни и прочие, по добре изтриите този раздел за да не се заблуждават хората ,че този форум има за цел да разкрива истината.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За масовата депресия
« Отговор #22 -: Април 27, 2011, 09:16:11 am »
Продължавам отзад напред.
Тангра, търся решение.Проблема не е локален,затова го пускам във форума,за събиране на информация и различни гледни точки,за решаването му.
Изправени сме пред бомба със закъснител,дори да звучи малко пресилено си е точно така.Не са случайни статистиките,че всеки 3 българин е имал психологичен проблем.Не си измислям,виждам го с очите си.Да вярно е по един или друг начин повдигането на тази тема е един вид оплакване,но то е защото търся първо решение за себе си и после за всички онези който рано или късно ще бъдат косвено засегнати.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За масовата депресия
« Отговор #23 -: Април 27, 2011, 09:23:24 am »
Аз не мисля че депресираните хора поради финансови причини, са изцяло виновни за това че са депресирани. Същото е със старите хора, търсят на кой да се оплачат, даже и да си непознат. Но със сигурност не всички които изглеждат депресирани са депресирани, просто се правят на жертви за да има някой да ги слуша. Все пак, депресията при много хора е нещо нормално, от време на време губиш посока, но естествено че ако искаш да оцелееш трябва да забравиш за отчаянието.
Да пораженческото мислене е много типично за българина,но за мен лично това е поради липса на будност.Чудя се кое е онова което кара българина да предпочете да бъде жертва? Ген, наследство,манталитет или умора. Хората сякаш са масово уморени от живота. И проблема се явява двустранен.Веднъж за депресираните и втори път за онези които са съумяли да открият в себе си стимула.Смятам ,че и двата вида хора имат нужда от помощ.Едните да се справят със собствената си реалност а другите с общата такава. Защото не може вторите да живеят в заблуди дълго време.Не може за да запазят спокойствието си да игнорират вечно другите.Защото другите са минали прага на търпимост и скоро поведението им ще излезе от контрол.

Неактивен Yoda

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
  • Must be force be with you
Re:За масовата депресия
« Отговор #24 -: Април 27, 2011, 11:38:15 am »
Black Adder не знам до колко си философ, но ако си такъв би трябвало да знаеш, че философията се занимава с решаване на проблеми,както на хората,обществото така и на битието.А ние сме изправени пред проблем и аз го наричам масова депресия.Това че на някой не му прави впечатление този "феномен" не означава ,че той не съществува.Също така не озаначава че всички са депресирани.Това ,че в твоето обкръжение няма такива хора,далеч не означава ,че ги няма никъде.И въпроси има зададени,очаквам да се зададат такива и от участниците в темата.Относно губенето на времето, за който е губене на време и смята ,че не го засяга темата нека не пише.А ако все пак смяташ за толкова безпочвена темата ми, заключи я. Но ако няма да се обсъждат реални проблеми,а само такива за рептили,извънземни и прочие, по добре изтриите този раздел за да не се заблуждават хората ,че този форум има за цел да разкрива истината.

Eses, аз съм философ. Мога да ти го докажа с дипломата си. А ти ... май още го изучаваш това, или бъркам? Това, което си написала за философията с какво се занимава е НЕвярно. Защото е важно проблемите да са философски. В темата ти аз не виждам философски проблем, а твой личностен проблем. ТИ имаш проблем с хората около теб. Те не са депресирани. Просто споделят живота си с теб. Но тъй като ти се чувстваш по-осигурена материално си въобразяваш, че тяхното е мизерия и страдат от това. Не е така. Живеят си доста по-добре от теб и по-спокойно. Реалната депресия е усещането за душевен дискомфорт. Което отново не е философски проблем. Ако беше Ницше нямаше да полудее, а Киркегор да се самоубие.
Останалото, как ти вече да се справиш, че не могат всички да са като теб осигурени би се получило, ако повече мечтаеш, например. Но като те чета ще ти е доста трудно. И все пак като израз на добра воля, ще ти задам един такъв въпрос (философски):

Ако само за един ден или месец размениш живота си с един депресиран (според думите ти) човек, след което отново се окажете в предходни позиции. И го попиташ: Хареса ли ти моя живот? Дали той ще ти отговори с "да"?

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За масовата депресия
« Отговор #25 -: Април 27, 2011, 12:41:09 pm »
хм, странно ,че един философ казва ,че има въпроси с който философията не се занимава. :D Интересно защо тогава и Аристотел и Питагор и Хераклит са се занимавали дори с доста на пръв поглед далечни от философията науки,като астрономия,физика и математика.Интерсно също защо философията е майка на науките и има толкова подразделения колкото има въобще в нашата реалност. Какво да говорим за съвремените философи като Бодрийар, Маркузе,Касирер и тн,който разглеждат теми засягащи именно психичното и социално поведение и живот на социума именно в проблематиката на съвремения човек.Да не говорим пък за Ерих Фром. Може да съм студентка още,но това не ме прави незнаеща. После аз не казвам ,че живея по добре,че съм матерялно осигурена и подобни,а казвам ,че наблюдавам масова депресия,в която смятам,на този етап не съм подвластна.Що се отнася до въпроса ти, много ясно че на никой няма да иска да живее чужд живот.И да аз се опитвам да разреша личен проблем,но това разрешение ще доведе до по глобален резултат, защото ще имам отговор, май така правеха философите - размишляват и търсят решения за хората  :hi: А иначе дипломата ти не ме интересува,тя не те прави философ.
« Последна редакция: Април 27, 2011, 13:11:44 pm от eses »

Неактивен Witch

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re:За масовата депресия
« Отговор #26 -: Април 27, 2011, 14:36:40 pm »
Есес, пробвала ли си да мислиш с фенкция? Опитай, и няма да проектираш :)
Пролетния карнавал на вещиците не е за изпускане!

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:За масовата депресия
« Отговор #27 -: Април 27, 2011, 14:43:28 pm »
Ще разясниш ли? Не знам какво е фенкция.
« Последна редакция: Април 27, 2011, 19:33:46 pm от Mirotvorec »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27