Автор Тема: Нещо което заснех минути преди настъпването на 2011 г.  (Прочетена 15055 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен djbooth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Така, сложил съм снимките в facebook профила ми ето тук http://www.-Цензурурано - Сайт с преобладаваща дезинформация -/photos.php?id=100000413097150#!/album.php?aid=48504&id=100000413097150
Заснети са с фотоапарат CANON IXUS 80IS в режим timelapse 5 секунди затвор. Същото нещо съм заснел с видеокамера но малко по от ниско, което ще кача тези дни като разтоваря записа от касетата. Не искам да кажа че съм заснел нещо необичайно, но да е било и фойерверк, аэ поне до сега такъв не съм виждал - около минута и нещо да ми грее ярко в небето. Вижте снимките и като кача видеото да помислим какво може да е това(снимките не са пипани с никакав редактор, имам и RAW файловете)

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
На видеото ще си проличи
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
А за тези които нямат фейсбук?
Keep 'em occupied!

Неактивен the_special_boy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 179
А за тези които нямат фейсбук?
ето
















« Последна редакция: Януари 01, 2011, 14:34:13 pm от the_special_boy »
Всеки живее в някакъв измислен филм,но като че ли моят филм е по действителен случай!

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Тука отдолу гори огън, а това, което изхвърча нагоре е искрица от огъня. :)

http://www.-Цензурурано - Сайт с преобладаваща дезинформация -/album.php?aid=48504&id=100000413097150#!/photo.php?fbid=182151955141906&set=a.182151921808576.48504.100000413097150

На този адрес цъкайте бързо на снимката, за да се сменят като кадри и ще си проличи.
« Последна редакция: Януари 02, 2011, 00:56:02 am от otnesen »

Неактивен djbooth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Re:Нещо което заснех минути преди настъпван&#
« Отговор #5 -: Януари 02, 2011, 03:26:27 am »

Ако си бе направил труда да погледнеш и един  друг албум снимки от същото място, щеше да видиш какво всъщност е снимано....или на комшията покрива му гори ей така новогодишно  ;D...ето и видеото vimeo.com/18353885[/vimeo]]http://www.Not a valid vimeo URL[/url]
« Последна редакция: Януари 02, 2011, 08:27:44 am от Mirotvorec »

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Това, което е на видеото и онова на снимките са различни неща. Онова се движи, а това е неподвижно. Я като си почнал да снимаш, излез на балкона и снимай същата перспектива на дневна светлина, искам да видя какво има отсреща. :) Макар че при тоя бой на негри в тъмна нощ едва ли мога аз, дето съм от другия край на България да позная дали пейзажа е същия.

Неактивен djbooth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Е тоз клип е сниман от същото място дето са правени снимките http://www.-Цензурурано - Сайт с преобладаваща дезинформация -/#!/video/video.php?v=177327712290997
Виж какво има, въпреки че и на снимките добре се виждат соларните панели на покрива отсреща

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Това на видеото и това на снимките не са един и същ обект. На видеото е неподвижно, а това на снимките се движи с голяма скорост. Ако не е искрица от огън, значи е някой фойерверк. При първото му появяване в кадъра, когато е най-долу се е отпечатало като черта, тоест движи се с голяма скорост. При следващите отпечатвания на другите снимки чертата става все по-къса и по-къса и накрая изчезва. Отдолу, особено вляво има други отблясъци, не знам от какво са - зарадо тях си помислих, че става дума за огън. А и мястото с пейзажа, което ми показваш май не е същото. Профила на покривите не съвпада.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Снимките са много размазани и е снимано отдалеч. Всеки коментар по снимките би бил равнозначен на спекулация.

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Снимките са много размазани и е снимано отдалеч. Всеки коментар по снимките би бил равнозначен на спекулация.
Да разбирам ли, че ми разрешаваш да наспамя със снимки на всяко петънце, което открия по прозорците си?

А довечера може да пробвам как е да снимам нощното небе през стъкло, като зад камерата си разигравам куклен театър с фенерчета. 90% от потребителите във форума ще се вържат, гаранция.  :hi:
« Последна редакция: Януари 02, 2011, 15:31:20 pm от otnesen »

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Снимките са много размазани и е снимано отдалеч. Всеки коментар по снимките би бил равнозначен на спекулация.
Да разбирам ли, че ми разрешаваш да наспамя със снимки на всяко петънце, което открия по прозорците си?

А довечера може да пробвам как е да снимам нощното небе през стъкло, като зад камерата си разигравам куклен театър с фенерчета. 90% от потребителите във форума ще се вържат, гаранция.  :hi:


Можеш да постваш каквото си поискаш. Нали и аз това казвам, че е спекулация - просто няма смисъл да се коментират такива снимки(видеота) - самите коментари са празни приказки поради недостатъчното качество и информация. Иначе е вярно, че 90% от четящите и коментиращите ще ти се вържат.

Неактивен djbooth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Значи ще го кажа така, преди да се дават коментари от рода на това дали дадено нещо е фалшиво или каквото там му хрумне на човек, е до бре да се истегли дадената фотография и да се провери exif-a на изображението!!! Това би било първото нещо което би направил човек който е поне средно компетентен технически относно фотографията. Както съм писал по горе, 5 сек. затвор означава толко дълго експониране на кадъра. Но и никой не е длъжен да е технически грамотен! Целта беше да се заснемат новогодишни фоерверки а не да правя сензации. Обекта се движи и на видеото, не само на снимките, просто следенето от ръка на максимален зуум през визьора е трудно, а и автофокуса в тази тъмница реагира твърде бавно(все пак камерата не е първа младост - D8 камкодер SONY DCR-TRV140E- това имах под ръка в момента).

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Значи остава да е това.




Но и никой не е длъжен да е технически грамотен!

Проблема е в това, че има хора, които злоупотребяват с непознаването от повечето хора на спецификата в някоя област. Това, че съм объркал първото предположение не значи, че ще сбъркам в останалите няколко. Хубаво е да се знае кое какво е, защото понякога стават грешки. Имам познат, който е доста изперкал от тея неща.

Неактивен djbooth

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
Може и да е това да, но пак има доста несъответсвия - интензитета на светене, скороста с която се премества...наблюдавал ли си нощно време излитащ  или кацащ самолет?...най близо до това мога да го опиша(светлината), а тук полоса за авиолайнари няма ;D,дойде от изток, леко се сниши, поувисна извесно време и се отдалечи на юг.

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
0 Отговора
4082 Прегледи
Последна публикация Декември 03, 2010, 16:04:57 pm
от deznam
53 Отговора
25881 Прегледи
Последна публикация Август 13, 2011, 17:18:25 pm
от voodoogoo
31 Отговора
22344 Прегледи
Последна публикация Ноември 12, 2011, 13:33:03 pm
от Z-931
15 Отговора
12693 Прегледи
Последна публикация Юли 07, 2011, 21:08:37 pm
от kalan
0 Отговора
13146 Прегледи
Последна публикация Септември 01, 2011, 19:04:18 pm
от Black Adder

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27