Автор Тема: Масонството - тайна или не  (Прочетена 144705 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #360 -: Януари 27, 2011, 14:06:28 pm »
Цитат
Многократно казах, че Истина няма само на едно място
Точно това казва Луцифер, облян в светлина като дава Книгата на Мормон, на един масон който основава Църквата на Мормон и си мисли, че това е ангел.
Точно това казва и като дава пръстена на Соломон, който мисли че му го дава Архангел Михаил.
Има различни виждания, спрямо степента на разбиране на реалността. Точно затова никой от нас няма истината, имаме само части от нея.
Противно на твоето мнение обаче, Истината е само една, защото различните места, предполагат различни истини.

Дори още повече - в 3Д, Истина, в чист вид, има само на ЕДНО място... Вътре в душата. Всяка друга "истина" е осветена от фалшивата светлина на тези "ангели" и благодарение на това преминава през 5те (или 6те) сетива.

Още един пример ще дам за заблуждения.
Когато се вдига меча, това не е нищо повече от един обърнат кръст, използван в миналото за превръщане на битките в ритуални жертвопринушения, за падналите ангели на Луцифер. Нещо което масоните и техните господари използват и в днешно време, но с други методи.

Цитат
вярвай на папата ти...
Никъде не съм писал, че вярвам на папата...
Според мен католицизма е ВЕЩЕРСТВО, където ритуалите и олтарите са много близки с масонското вещерство.
Цитат
Точно тези заключения, които правиш в този си пост са свързани с нещо, което си възприел но дори не знаеш защо си го възприел, просто така ти е било наложено едно време.
Знам защо съм възприел тези изводи, елементарно е.
По делата ще ги познаете!
Не казвам, че "всички масони са лоши". Има и добри хора, или поне такива които са искали да правят добро. Но самата ДОКТРИНА и тези над нея - са от Тъмните.
Пак казвам - По делата ще ги познаете!
Цитат
Дръж си съзнанието отворено, защото си нямаш на представа и ти нито какво е Светлина, нито пък какво са масонските ритуали.
Същото трябва да правят и тези, които си мислят представа какво са и какво не.
Все още чакам кометрари за кое греша и защо :)
Цитат
Ами църковното символично пиене на кръвта на Христос и яденето на плътта му? Как ги определяш ти тези ритуали? Ами лъжите в доктрините за какво служат според тебе? Защо липсват най-важните евангелия в Библията и изобщо изучил ли си ти днешното така наречено Християнство кой го е създал, как, защо и на какво е базирано?
Слаб начин за манипулация на четящите тук.
Никъде не съм казал, че те не са изопачени! Или с други думи какво? Слабо мислещите като четат това да си помислят - "ето тоя е християнин и масона му показа че неговите неща грешни, знчи масоните са прави". Много дясно мислене, лишено точно от това за което претендират ложите - духовност.

Неактивен Alexiev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #361 -: Януари 27, 2011, 14:16:41 pm »
Масончо, хората избягаха защото ти не умееш да водиш диалог ;) на всеки въпрос който ти се зададе отговаряш или двузначно или категорично, като очакваш да се приеме за чиста истина. Постоянно казваш на този да не вярваме, на онзи да не вярваме а само на тебе един човечец някакъв дето е прочел буквара за първи клас и тръгнал да ни дава отговори за кандидат студентските изпити. ;D

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #362 -: Януари 27, 2011, 16:07:51 pm »
Не се съсредоточавате в информацията, която може би ви се дава

Ето тук се крие ключът за палатката Розенкройче, в може би-то. :)


Аз викам да направим анкета на кой му се слушат глупостите ти и на кой не. Каквото каже народа това да е  ;D

+1
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 16:16:43 pm от Sangre »
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #363 -: Януари 27, 2011, 16:09:36 pm »
Ето цитат от 58 страница на документа с посвещения от 1-3 степени, който ми изпрати почитаемия масон :)
Цитат
Непосветени, поздравявам се за вашата смелост. Остава последното
изпитание. Тържественото обещание, което сега ще дадете, ще бъде
написано на пергамента, според обичая, и ще трябва да бъде подпечатан
с кръвта ви
, за да бъдете пазен от Огъня на владението на Невидимия. И
всички Пактове, божествени или дяволски, винаги са били подписвани
по този начин.
:o
Тука има ли нужда да коментирам?!

Цитат
Непосветени, заради желанието си да станете Масон и защото
свободно приехте последиците(1) от този езотеричен Ритуал, върху вас и
във вас самия, сега трябва да продължите вашето бавно придобиване на
Душата на нашето свещено Братство
(2). Преди малко изпихте питието от
глог, предназначено ви лиши от самоличност, да ви отнеме всяка лична
воля
(3).
1 - кармични последици, да
2- завоалиран изказ, може да бъде заменен с една единствена дума - ОБСЕБВАНЕ
3- след договора, после след обсебването, се изпълнява ЧУЖДА воля, която работи за колективната организация, като всеки отделен изпълняващ елемент притежава само частичка от голямата картина...

Мога да продължавам до утре така, не само с Вашите документи, скъпи ми масоне, а и с други.
Противно на Вашето мнение, из интернет не веднъж е изтичала информация, за най-различни ордени, ложи и т.н.
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 16:15:55 pm от P.E.A.C.E. »

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #364 -: Януари 27, 2011, 16:20:53 pm »
Това е тип кошерно съзнание, следващо желанията на пчелата майка(лидер, велик магистър) и то безпрекусловно. Правото ти на мислене се отнема, или ти сам се отказваш от него.


И това за какво? Заради една антиБългарска организация с неясни цели?
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 18:56:37 pm от Mirotvorec »
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #365 -: Януари 27, 2011, 16:26:47 pm »
Ето цитат от 58 страница на документа с посвещения от 1-3 степени, който ми изпрати почитаемия масон :)
Цитат
Непосветени, поздравявам се за вашата смелост. Остава последното
изпитание. Тържественото обещание, което сега ще дадете, ще бъде
написано на пергамента, според обичая, и ще трябва да бъде подпечатан
с кръвта ви
, за да бъдете пазен от Огъня на владението на Невидимия. И
всички Пактове, божествени или дяволски, винаги са били подписвани
по този начин.
:lol:

P.E.A.C.E. поиска да знаеш и аз ти дадох нещо, на което да стъпиш. Предупредих те така за начина, по който е написан документа, в нито един масонски документ не се говори по конвенционалния начин, заради такива като тебе. Злоупотребата е нещо отвратително а хората, които злоупотребяват си плащат цената рано или късно, най-вече се отнася за тебе! Ето още едно доказателство, че не бива да се дават такива неща на профани и грешката си е моя, понеже си помислих, че си от хората които наистина искат да знаят. Ти няма и да разбереш какво точно пише вътре, защото не знаеш как да разчиташ писаното, с тази злоупотреба си отряза възможността да разбереш.

Това, което цитираш е начин за даване на тържествена клетва. Същия начин е използван на много други места като например Революционните Комитети на Левски, побратимяването и т.н

Хвърляш пясък в очите на целия форум по този начин, злоупотребата ще си я изплатиш, бъди сигурен.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #366 -: Януари 27, 2011, 16:31:37 pm »
Rosenkreuz, това са празнословия висящи във въздуха!
Моля аргументирайте се, ако не можете да обясните така, че и баба ви да ви разбере - незнаете какво говорите!

Цитат
Ето още едно доказателство, че не бива да се дават такива неща на профани и грешката си е моя, понеже си помислих, че си от хората които наистина искат да знаят.
Да скъпи мой, аз наистина искам да знам!
И ви уверявам, че не за 1ви или 2ри път попадам на такива документи, както казах и по-рано...

пп.
Ако вие не искате да знаете, то поне нека други разберат и всеки да мисли САМ и за СЕБЕ СИ!
"Невидимят" има владение, а БОГ владее ВСИЧКО, включително и владенията на този "невдим", "скрит" "бог", познат от древен Египет като- АМОН... От където идват и ОГРОМНА част от знанията на зидарите - от робовладелското, феодално, класово разделено общество на египет.

Нииищо общо с Българският Дух и изобщо Свободния Човешки дух, който казва:
СВОБОДА, РАВЕНСТВО И БРАТСТВО!
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 16:36:36 pm от P.E.A.C.E. »

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #367 -: Януари 27, 2011, 16:36:25 pm »


Това, което цитираш е начин за даване на тържествена клетва. Същия начин е използван на много други места като например Революционните Комитети на Левски, побратимяването и т.н

Хвърляш пясък в очите на целия форум по този начин, злоупотребата ще си я изплатиш, бъди сигурен.


Тогава е имало турско робство. А сега? Какъв е смисъла на кръвната клетва?

Подкрепям ПИЙС, това Розенкройче е информация. Нещо което ти в 25 страници съвсем старателно укриваш.
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 16:39:10 pm от Sangre »
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #368 -: Януари 27, 2011, 16:47:04 pm »
Rosenkreuz, това са празнословия висящи във въздуха!
Моля аргументирайте се, ако не можете да обясните така, че и баба ви да ви разбере - незнаете какво говорите!

Цитат
Ето още едно доказателство, че не бива да се дават такива неща на профани и грешката си е моя, понеже си помислих, че си от хората които наистина искат да знаят.
Да скъпи мой, аз наистина искам да знам!
И ви уверявам, че не за 1ви или 2ри път попадам на такива документи, както казах и по-рано...

пп.
Ако вие не искате да знаете, то поне нека други разберат и всеки да мисли САМ и за СЕБЕ СИ!
"Невидимят" има владение, а БОГ владее ВСИЧКО, включително и владенията на този "невдим", "скрит" "бог", познат от древен Египет като- АМОН... От където идват и ОГРОМНА част от знанията на зидарите - от робовладелското, феодално, класово разделено общество на египет.

Ще жънеш туй дето си посял, както и аз. Ще си платиш за злоупотребата вярвай ми и изобщо не ме интересува кой какво ще каже, то си е огледален ефект и ти ше му носиш последицте. В интернет такива документи няма, не и толкова подробни. Казах ти, сам си отряза възможността да ти се обясни кое какво е, и защо се пише по определен начин с точно определена цел. Ей такива неща повече няма да си позволя, профанска ви работа, който иска да търси сам от тук на татък нищо повече няма да пратя нито да кажа. Ти избърза и злоупотреби, когато можеше да ме питаш и да ти обясня и тогава да говориш. Носиш последствията от тук нататък и аз си нося моите за това, че се опитах да пратя нещо, което трябваше да е полезно и по което можехме много да говорим и много да разберем. Но на хората като тебе просто не трябва да им се дават такива неща, примера с АК47 и детето е супер валиден тука. Нещата, които говориш публично пред дуги и злоупотребяваш с тях не знаеш какво могат да ти донесат, предупреждавам те да спреш, защото на първо място не знаеш с какво боравиш и ще станеш опасен за самия себе си! Предупреждавам те, за твое добро е, не борави с инструменти, които не разбираш! Отнася се за всички, на които си пратил документа.

Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #369 -: Януари 27, 2011, 17:00:48 pm »
Радвам се, че ме заплашвате за 2ри път! Ако бяхме извън виртуалното пространство, на живо, какво? Щяхте да ме набиете ли? Това ли са вашите възвишени идеали и езотерична духовност?
Последствия за мен - няма да има кой знае какви, освен ако не се оплачете на някой, че вадя скритите думи и ги правя ЯВНИ, който някой, да ми прави разни енергийни атаки, присъщи за черните магове...

Продължавате със словоблудствата, с което ви уверявам, усилвате последиците за Вас!

Отказахте да коментирате каквото и да било - при това многократно! Като се позовавате единствено на лъжеученията на Лукавия! Защото видиш ли... доктрината така казва... без аргументи, без диалог.

Моето съзнание остава чисто, делата ми не ги съдете Вие, няма да ги съди и вашият скрит "бог"... Има кой!

Защото нашата борба не е срещу кръв и плът, но срещу началствата, срещу властите, срещу духовните сили на нечестието в небесните места.

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #370 -: Януари 27, 2011, 17:11:21 pm »
Не P.E.A.C.E., ти ми извърташ думите! Не пожелахте да разговаряме като хора, наблегнахте на нападки и провокации.

Цитат
Защото нашата борба не е срещу кръв и плът, но срещу началствата, срещу властите, срещу духовните сили на нечестието в небесните места.

Ами станете и направете нещо тогава! Що не направите нещо да ви видя борбенските способности!? Мойта борба е същата, ти не си чел и 5% от това, което пиша, нито другите като тебе са чели! Къде говоря аз за себе си като част от някаква тайна организация или нещо подобно? Написах най-различни начини служещи за манипулация на хората. Чете ли постовете назад? Човек имащ тъмни намерения би ли се опитал да покаже това, което знае и вижда, че е вредно за останалите? 

Извъртяхте темата на разговора и то съвсем целенасочено. А за документа, ще си носиш последиците, ти сам решаваш. Чрез лъжа получи документа днес доказа, че е така, и това поведение е присъщо за Лукавия, чрез лъжа да се сдобиеш с нещо и след това да го използваш за манипулация и спекулиране! 

Тука няма черни магьосници, с това което вършиш ти сам на себе си вредиш, не ми извъртай думите.
« Последна редакция: Януари 27, 2011, 19:01:55 pm от Mirotvorec »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #371 -: Януари 27, 2011, 17:12:41 pm »
Искам да направя едно обърщение към всички съфорумци, с изключение на Rosenkreuz!

Сами станахте свидетели, как в темата
Цитат
Масонството - тайна или не
Става явно и видно, как и защо масонството Е тайно!
Също така видяхте, как зад привидната маска на любезността и еродираното поведение се крие лицемерие, което отправя директни заплахи и обиди, претендирайки за точно обратното!

Неактивен bai_lun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #372 -: Януари 27, 2011, 17:16:33 pm »
Ако се има впредвид връзката на масоните с мормоните и Ню ейдж, може да заключим общия им произход. Масони, илюминати, мормони и нюейджъри са част от са едно общо движение.
Тъй като мормоните са сталинисти и определено са свързани със земните последователи на НЛО астронавта от бъдещето Сталин, http://forum.xnetbg.com/index.php/topic,17192.0.html
масоните също вероятно са свързани с тези астронавти. Мормоните го наричат с гръцкия превод на прозвището му Сталин(стоманен) - Адамас. Мормоните наричат върховния си бог Адам.Той не е създател на света, но те го смятат са велик архитект и манипулатор на света.И масоните се кланят на Великия архитект. Очеввидно и те се кланят на Сталин. Разбира се неофициално се знае че архитекта на света на масоните е сатаната, но староеврейската версия на названието на Сталин е Сатанаил, Сатан.
Ако се има впредвид, каква каша е при тези масони, илюминатити и прочие с "тайното им знание" , най-вероятно за "вярната" им служба Сталин ще ги разстреля.
Тоест те знаят ли на кого служат?
Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #373 -: Януари 27, 2011, 17:24:15 pm »
 
Цитат
Ами станете и направете нещо тогава! Що не направите нещо да ви видя борбенските способности!?
Търся и дискутирам намереното със съфорумците. Изводите, които се правят от всеки индивидуално, спомагат за личната борба в ежедневието, борба с лъжите и манипулациите зад всеки ъгъл и градивен камък на илюминатско-масонския храм на Луцифер.
Цитат
Мойта борба е същата, ти не си чел и 5% от това, което пиша, нито другите като тебе са чели!
Затова нещата които сте чели, не давате на другите, а говорите за таях завоалирано и двуяко.
 
Цитат
Къде говоря аз за себе си като част от някаква тайна организация или нещо подобно?
Противоречие.
Цитат
Написах най-различни начини служещи за манипулация на хората. Чете ли постовете назад?
Написаните неща, са известни на повечето хора тук по един или друг начин.
Нищо ново. Стара песен на нов глас, изглежда имала цел да спечели доверие и прилагане на софизъм.
Цитат
Човек имащ тъмни намерения би ли се опитал да покаже това, което знае и вижда, че е вредно за останалите?
Вие многократно показахте, че това което знаете не е за "профаните", а само за кръг от избрани, умишлено крито от другите!
Цитат
Извъртяхте темата на разговора и то съвсем целенасочено.
Напротив, точно сме си по темата.
 
Цитат
А за документа, ще си носиш последиците, ти сам решаваш.
Това е 3та заплаха, че ще нося последствия! Дано осъзнаете, че Светлите не се държат така, това е присъщо на едни други...
 
Цитат
Чрез лъжа получи документа днес доказа, че е така, и това поведение е присъщо за Лукавия, чрез лъжа да се сдобиеш с нещо и след това да го използваш за манипулация и спекулиране!
Кое е лъжа?
Имах една нагласа, до запознаването с документа, защото мислех, а от от товите думи, излизаше ДРУГО.
После видях как това което пишеш и това което пише в документа НЯМА НИЩО ОБЩО - лъжата е твоя.
Цитат
Тука няма черни магьосници, с това което вършиш ти сам на себе си вредиш, не ми извъртай думите.
Тук, може и да няма, но ви уверявам, че в храма където се дават кръвни клетви към "невидимия" - черни магове има!

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #374 -: Януари 27, 2011, 17:26:32 pm »
Розенкройче, в големи каши си се забъркал. В нашето измерение кръвната клетва е доживот. Наясно ли си? Нито се дава нито се иска току така.
Твойте шикалкавения за познанието относно масонството са като сиренцето в капана за мишки. Много да внимават желаещите да се хванат на това хоро.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27