Автор Тема: Масонството - тайна или не  (Прочетена 145384 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #330 -: Януари 26, 2011, 13:06:37 pm »
Le Droit Humain се казва. Ами какво за тях? Изпит ли ми провеждаш  :hi: Това е международен масонски Орден, смесен, т.е съставен както от мъже така и от жени. Едни от най-старите смесени ложи са именно от този Орден. Какво по-конкретно те интересува за тях?
Не ти ппровеждам изпит. С какво се различават от другите ордени, тяхната дейност  :)

[/quote]

hobbs амиго, по нищо не се различават от другите Ордени, но понеже ложите им са смесени някои от традиционните мъжки ложи ги считат все още за нерегулярни заради приемането на жени при тях. Еманципацията на жените обаче в ден днешен е факт. За да си масон трябва да си абсолютно независим от всичко и всеки, да бъдеш свободен човек с морал и добри навици. Едно време жените са били зависими от бащи и съпрузи, а и от много древни времена някои от ученията и практиката по тях са били изключително предназначени за мъжете. В ден днешен обаче много жени са независими и биват приемани в смесени ложи от най-различни ритуали от Стария И Приет Шотландски Ритуал, през този от Мемфис И Мизраим до Модерният Френски Ритуал. Всичко е едно и също с много малко разлики.

Няма да пиша подробности, защото тука има хора дето са големи експерти по масонство , направо са професори  ;D и не виждам смисъл да им се меся в лекциите, нека си вярват на каквото си искат  :hi:
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #331 -: Януари 26, 2011, 13:07:40 pm »
Аз не знам дали е тайна или не, но за мен е очевидно като гледам снимки на масонски ложи, че в тази организация хората губят човешкия си облик. Това ще е в следствие на "духовните практики". Един висш масон не съм видял с благ вид от който да блика любовта, а напротив виждам в погледа им омраза и страх... 

Колега, ти колко висши масони познаваш?  ;D ;D ;D

Може сега да ви е смешно, но положението ви е незавидно...

Точно обратното бих казал  :hi:
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен hobbs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 121
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #332 -: Януари 26, 2011, 13:25:21 pm »
Rosenkreuz  може ли да ми кажеш няколко  ложи от ордена в България  :)

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #333 -: Януари 26, 2011, 13:53:16 pm »
В България има доста смесени ложи но не съм сигурен дали са на Le Droit Humain. Информация за различните ложи както казах има в интернет, публична е. Не е моя работа да насочвам хора по ложите, това може човек сам да го направи. Повечето ложи на Le Droit Humain са от Френския Модерен Ритуал, който в България по моя информация не е разпространен.
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 13:54:27 pm от Mirotvorec »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен hobbs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 121
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #334 -: Януари 26, 2011, 14:03:35 pm »
Rosenkreuz  не поддържате ли някакъв контакт с останалите ордени? Не би ли трябвало да знаеш за ложите в България? Ти към кой орден си ?  :)
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 14:17:38 pm от hobbs »

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #335 -: Януари 26, 2011, 14:20:51 pm »
Контакти между ложите съществуват, да, но също така има ложи, които са се опрели на малките различия по между си и не поддържат контакти.
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 18:07:56 pm от Mirotvorec »
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен hobbs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 121
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #336 -: Януари 26, 2011, 14:43:40 pm »
не поддържате контакти, но все пак знаеш за всички ложи в България, нали ?  Щом имат различия имат ли различия в познанията? Има ли момент в който всички представители на ложите се събират на едно място и как става това ? Може ли да знам какво образование си завършил ?  :)
« Последна редакция: Януари 26, 2011, 14:44:54 pm от hobbs »

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #337 -: Януари 27, 2011, 00:55:16 am »
Rosenkreuz,  дай да те питам нещо, след като само за познание и себепознание  говориш...
По-назад в темата се изказа компететно за аурата и приложи разни картинки.
Кой е източникът на Прана в човешкото тяло?
Каква е разликата между чакрите и енергийните центрове, къде се намират едните и другите?
Някой от братята масони бил ли е отвъд пространство-времето и погледнато от страни, какво представлява?


Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #338 -: Януари 27, 2011, 01:33:01 am »
Rosenkreuz,  дай да те питам нещо, след като само за познание и себепознание  говориш...
По-назад в темата се изказа компететно за аурата и приложи разни картинки.
Кой е източникът на Прана в човешкото тяло?
Каква е разликата между чакрите и енергийните центрове, къде се намират едните и другите?
Някой от братята масони бил ли е отвъд пространство-времето и погледнато от страни, какво представлява? 

xnet_user кое те кара да мислиш, че източника на така наречената Прана е в тялото на човека, т.е физическото тяло  :) А самата дума Прана има страшно много значения и ако гледаме някой от тях може и белите дробове да кажем, че са източник на Прана в смисъла и на дихание  ;) Аз не знам индийски език, нито се занимавам с йога.

Цитат
Каква е разликата между чакрите и енергийните центрове, къде се намират едните и другите?
Някой от братята масони бил ли е отвъд пространство-времето и погледнато от страни, какво представлява?

Чакрите са основните енергийни центрове а изобщо по тази тема могат томове и томове книги да се изпишат, чети литература, информирай се щом ти е интересно. Аз не съм учител и се занимавам ексклузивно и само със себе си на тоя етап, отказвам да нося отговорност за други хора.

Да масоните се занимават и с такива практики, но 99% от тях не говорят индийски език нито използват индийски термини като Прана и прочие  ;)

Аз да не би да съм на изпит или нещо подобно?  ;D


Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #339 -: Януари 27, 2011, 01:43:15 am »
не поддържате контакти, но все пак знаеш за всички ложи в България, нали ?  Щом имат различия имат ли различия в познанията? Има ли момент в който всички представители на ложите се събират на едно място и как става това ? Може ли да знам какво образование си завършил ?  :)

Не знам за всички ложи в България, защо си мислиш, че всичките ги знам? Те не са малко!  :) Имат различия в познанията да но на ниво степени, структурата е пирамидална, по-долните нива не владеят из цяло това, което се разглежда в по-горните. Дава се приоритет на личностното развитие и човек сам стига до определени изводи и знания.

Цитат
Има ли момент в който всички представители на ложите се събират на едно място и как става това ?
Да и това го има при определени случаи като например Еньовден  :) важен масонски празник. Правят се често и международни масонски форуми на които участват масони от цял свят принадлежащи към различни ложи. По много поводи могат да се съберат много масони на едно място.

За мене самия изобщо нищо няма да измъкнеш Приятелю а и няма никакво значение кой съм, от къде съм, какво съм завършил и т.н Това не е сайт за запознанства  :hi:
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен hobbs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 121
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #340 -: Януари 27, 2011, 01:48:16 am »
какво става ако някой масон предаде друг масон ? какво става с предателя ?

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #341 -: Януари 27, 2011, 01:52:06 am »
Само да допълня, че в определен момент от инициацията на нововъведения Брат му се дават задачи за неговото собствено личностно развитие или на масонски казано - инструменти с които да дяла камъка, т.е себе си. Така започва всичко. От там нататък се правят различни градежи в повечето случаи писмено. По определена тема масона изказва собственото си виждане пред останалите Братя като по този начин също така показва до какво ниво е достигнал. Чрез градежи се въвежда и в по-горни степени. Аз ви бях постнал един такъв градеж за Тишината, много интересен при това.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Rosenkreuz

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 273
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #342 -: Януари 27, 2011, 01:55:34 am »
какво става ако някой масон предаде друг масон ? какво става с предателя ?

Не знам какво точно имаш в предвид под предател, но човека просто бива изключен от ложата.
Вие трябва да схванете, че сте отговорни за света, с който се срещате. Ако неможете да схванете това

Неактивен Sangre

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 294
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #343 -: Януари 27, 2011, 08:26:46 am »
какво става ако някой масон предаде друг масон ? какво става с предателя ?

Получава подарък дървено пардесю, малко тясно в раменете.
Places change, Faces change, Life is so very strange...

Неактивен Alexiev

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 47
Re:Масонството - тайна или не
« Отговор #344 -: Януари 27, 2011, 10:23:24 am »
какво става ако някой масон предаде друг масон ? какво става с предателя ?

Не знам какво точно имаш в предвид под предател, но човека просто бива изключен от ложата.

Това ли ти казаха?  ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27