Автор Тема: Ваксини  (Прочетена 460413 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Re:Ваксини
« Отговор #225 -: Декември 13, 2008, 10:12:00 am »
Мисля, че друго имаше напредвид той като каза 'абсолютно задължителна'. ;)
Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Ваксини
« Отговор #226 -: Декември 13, 2008, 12:41:26 pm »
Ами какво да кажем за една от първите ваксини(естествена), които всяко дете трябва да поеме-майчината кърма.Доказано е, че тя предпазва от много болес-ти и засилва много естествените имунни защити на организма, нервната система. Не малко майки се отказват от кърменето рано или въобще и го заместват с изкуствени детски храни и мляко от магазина или краве, овче, козе.
В миналото децата са сучели (бозали  :)) от майката минимум 1-2 години. Не се учудвам защо сега заболеваемостта сред децата е много по-голяма,както и  пристрастяването към алкохол и наркотични вещества е много по-лесно.
Е животът сега е по-напрегнат, по-несигурен-вярно, но който си е взел кърмата е по-стокоен и по-здрав.Така мисля.А как сме оцеляли под робство толкова века?? :-\ :-\ :D

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #227 -: Декември 13, 2008, 16:30:06 pm »
И като спре да суче детето какво става?

Androctonus

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #228 -: Декември 13, 2008, 17:41:26 pm »
Той ще дойде сам, ако се отървем от капиталистическото общество.
Хехе...
Що, аз и при това полоижение вече измислих метод - вместо на животни, да се бият антигените на бедни хора - така ваксините ще съдържат по-малко ненужни антитела. Трябва да го предложа. Може да стане кампания и "донорите" на антитела да получават парички ;)

Какво като свърши къмата?
Тогава, например, се предполага, че имунната система на детето вече се е задействала и както се казва - то си е поело нещата в свой ръце :)
Но тъй е - все повече майки нямат кърма, а някои направо се отказват от кърменето, за да не им увиснат гърдите (!?!). Кой както иска да си го тълкува. една особена група от обществото може да пробва да си гледа дечицата на соево мляко, да не ги трови с животинско продукти :) :) :)
Но преди някой да си е помислил нещо твърде конспиративно - задължителните ваксинации са срещу болести, антитела среещу които не получаваме чрез майчината кърма ;)

А относно непречистеността на ваксините - процесът на "пречистване" е труден, защото и самите антитела не са кой знае колко устойчиви.

Аз например съм си слагал само веднъж противогрипна ваксина и организмът ми реагира много буро. Втори път няма да пробвам.

Но, с исвинение, да си от мъжки пол и да не идеш да ти сложат една против заушка...
Повечето масови ваксини доказано действат.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Ваксини
« Отговор #229 -: Декември 13, 2008, 19:04:47 pm »
Кой както иска да си го тълкува. една особена група от обществото може да пробва да си гледа дечицата на соево мляко, да не ги трови с животинско продукти :) :) :)
Ти в ред ли си бе!!!! :o
Случайно да си чувал за последствията от употребяването на храна основана на соя и нейните производни, и защо световният елит толкова масово е наложил соята като хранителен продукт за широка употреба?

Неактивен dlakon

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
  • 65% chance for critical post
Re:Ваксини
« Отговор #230 -: Декември 13, 2008, 19:30:56 pm »
Какви са последствията? имаше един период от няколко месеца, когато ядях постоянно соя.. не съм забелязвал последствия..
Asatoma sat gamaya, tamasoma jyotir gamaya, mrityorma anritam gamaya..

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #231 -: Декември 14, 2008, 01:10:17 am »
Май го каза саркастично.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #232 -: Декември 14, 2008, 04:24:08 am »
Мисля, че друго имаше напредвид той като каза 'абсолютно задължителна'. ;)


Разбрах, но не съм много съгласна.

И като спре да суче детето какво става?

Кърмата спира.
Смята се, че минимум две години майката трябва да кърми бебето, за да му осигури добра защита.
Някой каза горе, че някои жени нямали кърма. Няма такова положение. Може да намалее количеството/ коригира се при желание/ или да спре при шок примерно/ също временно/, но да няма.. :-X Природата си знае работата! Животът трябва да оцелява при всякакви условия.

Механизмът е такъв: Докато има търсене, има и предлагане. Докато бебето суче, майката има кърма, спре ли, и кърмата спира. Майка- бебе- един перфектен саморегулиращ се механизъм! :-*
« Последна редакция: Декември 14, 2008, 04:26:05 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Androctonus

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #233 -: Декември 14, 2008, 10:41:26 am »
Не съм съгласен. Има много случай, когато майката спира да произвежда кърма след 2-3 месеца. А има и случай, когато кърмата е тотално недостатъчна, за да задоволи нуждите на бебето. В този контекст казах, че няма кърма. Ясно е, че в някакво количество за някакъв период се произвежда.
Да, за соята беше саркастично ;)

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Ваксини
« Отговор #234 -: Декември 14, 2008, 11:32:12 am »
Да при някои майки кърмата спира по-рано,по разни причини.Магнолия го каза много точно : майка и дете-една перфектна симбиоза-макар и временна.
На джеди...еми като спре да суче-ако е сукало дотатъчно му стига.
Пак за ваксините--- Еми ако не бяха ефективни човечеството сега нямаше да е вече 4 милиарда. !! ;) :D

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Ваксини
« Отговор #235 -: Декември 14, 2008, 12:41:04 pm »
Да при някои майки кърмата спира по-рано,по разни причини.Магнолия го каза много точно : майка и дете-една перфектна симбиоза-макар и временна.
На джеди...еми като спре да суче-ако е сукало дотатъчно му стига.
Пак за ваксините--- Еми ако не бяха ефективни човечеството сега нямаше да е вече 4 милиарда. !! ;) :D
As of November 2008, the world's population is estimated to be about 6.7 billion (6,700,000,000).  :-\

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #236 -: Декември 15, 2008, 01:15:50 am »
Не съм съгласен. Има много случай, когато майката спира да произвежда кърма след 2-3 месеца. А има и случай, когато кърмата е тотално недостатъчна, за да задоволи нуждите на бебето. В този контекст казах, че няма кърма.
Това става само, ако бебето е дохранвано с изкуствено мляко, т.е. е намаляло търсенето, както казах горе. Няма как да не е достатъчно, ако бебето суче постоянно, т.е. непрекъснато "провокира" лактацията. Ако не беше така, както казваш,  представяш ли си, какво би станало с животните. Те просто не биха оцелели. Важно е също и храненето на майката, защотото това се отразява на качествата на кърмата. Ако е яла нещо пикантно, бебето може да откаже да суче и после всички ще си мислят, че няма кърма..
Отплеснах се, извинете.. Невероятно е какви митове и заблуди се ширят у нас относно най- естественото нещо на света, и най- вече в медицинските среди!! Човек едно дете да роди и отгледа, трябва да си скъса задника от четене,защото ако чака на докторите, леле  мале,...Това ми е мнението и за ваксините.

Човечеството не е оцеляло, защото са измислени ваксините, моля, моля.
Който иска, да дойде да кръстосаме шпаги. :)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Androctonus

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #237 -: Декември 15, 2008, 13:38:53 pm »
Теоретично е така, както казваш. При животните е... горе долу така, както го описа, да не се отплеваме.
И въпреки това, има жени и то, както казах, не малко, чиято кърма секва. Имало ги е и преди, има ги и сега , но са много повече. Това се дължи на редица проблеми - стрес, диети, лекарства.
В такива случаи хората казват "Кърмата не стига", например.

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Re:Ваксини
« Отговор #238 -: Декември 15, 2008, 14:30:57 pm »
Аз пък знам от жени за такава ситуация, когато майката има кърма, обаче бебето трябва да се дохранва, защото кърмата се оказва недостатъчна и с липса на хранителни вещества и бебето започва да отслабва и затова започва и изкуствено подхранване и постепенно се спира кърменето му.

Има случаи и на пълна липса на кърма, още от момента на раждането, поради някакво заболяване на майката или изтощаване на организма й и кърма изобщо не се появява.

Аз също си правя редовно ваксините срещу тетанус, но нямам някои от ваксините, които ни ги слагаха като ученици, отказвах ги като си взимах извинителна бележка от участъковия лекар, който ми пишеше причина, поради която да не ми се слагат, а на мед. сестра и на докторката в училище им стигаше само тази бележка. Докато сега е сложно, и трябва да се търси лекар, който да даде бележка, и да запише, че тези ваксини са сложени, ако родителят не иска да бъде сложена една или друга ваксина на детето му.
« Последна редакция: Декември 15, 2008, 14:36:07 pm от хадзапи »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #239 -: Декември 15, 2008, 15:19:03 pm »
Androctonus, хадзапи, споменах тези случаи  малко по- горе. Съставляват не повече от 0,05 % да речем.А какво говорят хората от незнание, хич няма смисъл да дискутирам. Да отворят сайтовете на Ла Лече Лига и подобни и да си попълват знанията.

Та ваксините защо казвате, че са полезни? :-\ Не са. Вредни са и не се ни спасили от болести. Предизвикват нови само и ни правят по- болни.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27