Автор Тема: Ваксини  (Прочетена 460407 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #135 -: Октомври 01, 2008, 20:55:40 pm »
Дори и да помогне срещу полио могат да се развият най-различни други заболявания. Може и полио да се развие, в бг-мама четох от няколко майки с такива случаи.

Breath

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #136 -: Октомври 02, 2008, 16:50:33 pm »
Здравейте, на синковеца предстои имунизация с Imovax (срещу полиомиелит) и Дифтет (срещу дифтерия и тетанус).На 7 и половина е.Притеснява ме тази за полиомиелита.Какво може да стане ако не се постави такава ваксина.Струва ли си риска да се запъна и да не разреша да му я поставят?Но от друга страна, недай Боже пък се разболее защото не му е поставяна въпросната ваксина, как ще му обясня защо не сме му я поставили и т.н.Мисълта ми колко е голям рискът  неваксинирано  срещу полиомиелит дете да развие болестта срещу която е ваксината?Дайте съвет, какво да правя?Предварително благодаря на отзовалите се!

Предполагам, че си наясно, че полиомиелитът е детски паралич, който е вирусно заболяване и ваксинациите започват ако не се лъжа някъде около 2 или 3 месец след раждането на бебето, ако не и по-рано, веднага след раждането. Реваксинации се правят 3 пъти до 7 г.възраст.
Така че твоя син вече има поставена ваксина и това е реваксинация, която се прави на тази възраст.
И в двата случая няма никакво значение, имам предвид дали ще я поставят или не.
С ДТК-ато нещата стоят май по-същия начин. Тези ваксини са правени вече и вкарани в организма преди много време. Ако тогава си ги отказал, откажи ги и сега. Но ако тогава не си и знаел какво правите, вече няма никакво значение. А и това не са от "най-страшните" според мен.

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Ваксини
« Отговор #137 -: Октомври 18, 2008, 19:59:04 pm »
Свински имунитет
Учени създадоха инкубатори за човешки Т-лимфоцити в свински ембриони

Американски учени от Университета на Мичиган в Ен Арбър създадоха технология за отглеждането на човешки имунни клетки в свински ембриони, съобщава The Telegraph. В бъдеще, получените по този начин клетки могат да залегнат в основата на нови методи за лемчението на онкологични заболявания и остри имунодефицитни състояния, катогорични са специалистите.

Екипът учени под ръководството на д-р Джефри Плат (Jeffrey Platt), въвел прото Т-лимфоцити от костния мозък на човешки донор в ембрионите, чиято незряла имунна система не ги разпознавала като чужди. Това позволило безпроблемното им възпроизвеждане в организма на прасенцата и диференцирането им в различни разновидности зрели Т-клетки.

Смесвайки отделените от кръвта на новородените прасенца Т-лимфоцити с кръвта на донора, било установено, че те както преди възприемат донорските клетки като свои и съжителстват безпроблемно с тях, и атакуват като чужди само клетките на други хора.

Когато новородените прасенца били ваксинирани срещу вирусни или бактериални инфекции, получените в тях Т-лимфоцити унищожавали безпроблемно съответните разновидности на болестотворните микроби.

Д-р Плат вярва, че младите имунни клетки, отгледани в свинските ембриони, могат да бъдат модифицирани за борба със специфични заболявания. “Ако аз имам HIV, мога да инжектирам мои имунни клетки в свинските ембриони и да ги имунизирам със HIV-ваксина. Така аз мога да получа имунитет от прасенцето, който никога не бих могъл да развия в моето тяло”, посочва специалистът. Този подход може да се използва, ако съществуващите ваксини се понасят тежко от човешкия организъм или недостатъчно бързо взаимодействат с имунната му система.
http://www.bgfactor.org/index_.php?cm=10&id=16848

Max

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #138 -: Октомври 19, 2008, 01:17:50 am »
Кои възрастови групи подлежат на задължително ваксиниране към настоящия момент. И какво предвижда законът, ако откажеш да се ваксинираш?

Помня, че за последен път ме ваксинираха , когато бях на 20, в университета. Забравил съм срещу какво беше, но няколко дена сякаш имах мускулна треска, едва ходех.

Винаги съм приемал като насилие всякакви медицински интервенции, още от хлапе, без да знам що за звяр е медицината. Тва докторята са садисти. Хич не вярвам нормален човек да избере такъв занаят. Ще да е от подсъзнателното желание да имаш законна власт да издевателстваш над някого.
« Последна редакция: Октомври 20, 2008, 01:16:07 am от Max »

Неактивен vesela

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 50
Re:Ваксини
« Отговор #139 -: Октомври 21, 2008, 10:51:37 am »
"Бъди промяната, която искаш да видиш в света"

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Re:Ваксини
« Отговор #140 -: Октомври 21, 2008, 13:05:28 pm »
Кои възрастови групи подлежат на задължително ваксиниране към настоящия момент. И какво предвижда законът, ако откажеш да се ваксинираш?

Помня, че за последен път ме ваксинираха , когато бях на 20, в университета. Забравил съм срещу какво беше, но няколко дена сякаш имах мускулна треска, едва ходех.

Винаги съм приемал като насилие всякакви медицински интервенции, още от хлапе, без да знам що за звяр е медицината. Тва докторята са садисти. Хич не вярвам нормален човек да избере такъв занаят. Ще да е от подсъзнателното желание да имаш законна власт да издевателстваш над някого.

Тук не съм особено съгласен. Половината ми рода са лекари. Това, че в България принизиха тази благородна професия, не го говорим въобще. Със сигурност има и пълни прошляци измежду тях. Преди време един френд беше бил някъв, щото нещо товарел бременната му жена:))) Дай 100 лв. и си готова, ама не случил на мъжа и:))

Ваксините не са лошо нещо. Повечето. Друг е въпроса, какви са сегшните ваксини. Щото едно време си бяха ок. Не си ли забелязал колко деца са болни сега и страдат от затлъстяване? Сега нацията е в пъти по-болна, отколкото преди.
Само се загледай, като минаваш покрай някое училище, как минава часа по физическа култура, и ще ти стане ясно за кво говоря. Ако 1/3 от класа е там, е постижение. Нямат спортни облекла, висят ми по кафетата, боцкат се, правят ми се на интересни пред офиса - поркат бира, а мустаки нямат още. Че и си хвърлят бутилките в тревата, като свине, каквито са всъщност.
За кво са им ваксини, като живеят като скотове?
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Breath

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #141 -: Октомври 21, 2008, 14:14:16 pm »

http://www.bgpetition.com/lipsa-na-izbor-pri-vaksinirane/index.html

Хубаво нещо, но не съм сигурна докъде биха я докарали с тая петиция. Прикрива се реалния брой на децата получили увреждания от ваксини, а се покрива много дълбоко колко деца са починали от ваксини. Педиатрите подписват "документи" за неразпространение на информацията.

В периода 1995-1996 има починали над 300 деца само от полио. Тогава ако някой се е интересувал ще знае, че смениха вида и производителя на тази ваксина и започнаха друга, която нарекоха "алтернативна" и по-добра от предната. Но причината за тази смяна така и не излезе наяве.

Неактивен Shin-On

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Ваксини
« Отговор #142 -: Октомври 21, 2008, 20:15:03 pm »
Breath, вероятно нямаш медицинско образование и не си поглеждала нито едно специализирано списание, за да говориш такива абсурди.Препоръчваш и да не се ваксинират, без  отново да си личи медицинската ти "компетентност". Защо премълчаваш тези 300 от коя държава са? За да знаеш това, значи знаеш и причината.Не е вярно, че не било обяснено ;). Искаш ли да знаеш кои точно се страхуват най-много от ваксините? Циганите. В момента върлува туберколоза в Европа и тези, които са пропуснали ваксината - тежко им. Това е болестта, която беше уж само на бедните, но вече не е само тяхна. Сега новородените се ваксинират задължително срещу хепатит В, туберкулоза, детски паралич,дифтерия, тетанус и коклюш, и три вида шарка. Ако тази "мода" обхване всички, замисляш ли се какво ще се случи? Даваш ли си сметка заразите колко бързо се разрастват?Ние живеем в големи градове и рисковете са огромни. Това не е едно време в селцата, хората не са пътували далеч, не са идвали чужденци, а винаги когато е имало такива случаи (при война примерно), "новата" болест е покосявала цялото селище. Най-елементарният филм е "Пандемия". Друг пример са сектите, които също отказват ваксини и така в една секта загинаха няколко деца.


Цитат
Винаги съм приемал като насилие всякакви медицински интервенции, още от хлапе, без да знам що за звяр е медицината. Тва докторята са садисти. Хич не вярвам нормален човек да избере такъв занаят. Ще да е от подсъзнателното желание да имаш законна власт да издевателстваш над някого.

Пази, Боже! И аз хич не вярвам това нормален да го писал или поне зрял човек. С кое са садисти, младежо? Че те лекуват ли? Че ако те блъсне кола ще хукнат да ти спасяват живота ли? А може би са мазохисти, понеже носят хиляди професионални болести като хепатит, спин и т.н., докато са спасявали нечий живот. С кое точно "докторята" издевателства над теб? Мислиш, че му е много приятно да обяснява на малоумници, че ваксината не цели да те направи бездетен или действа според заверите на ционистите? Не се сещаш, че си на този свят  благодарение И на тези садисти, които са те вадели от на майка ти корема.

Извинете, но вие (противниците на медицината) сектанти ли сте? Има ли хора тук, които да са медицински лица, понеже си спестих нервите да започна от 1стр.?

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Ваксини
« Отговор #143 -: Октомври 21, 2008, 20:38:28 pm »
Shin-On, бих се трогнал от яростната ти защита за лекарското съсловие (аз също имам роднини лекари), но за огромно съжаление ако погледнеш реално фактите ще установиш че всичките "лекарства" барабар с ваксините са най-малкото една пошла индустрия имаща за цел всички хора да са винаги ХРОНИЧНО БОЛНИ  от нещо и постоянно да премат някакво лекарство, за да захранват най-голямата индустрия в света която по ирония на съдбата трябваше да бъде най-хуманната а не да печели от хорското страдание.И става все по-контролираща - много скоро ще искат да задължат хората да ходят на "лекар" за да може контрола да бъде пълен.А недай си боже някоя пандемия ей така дет се вика "от нищото" да се появи (ако си мислиш че тези нови вируси не са изработени от човек мога само да ти завидя на наивността)- нарича се биологично оръжие, ще стане много интересна картинка като от филмите - уж фантастични.Най-големия аргумент е че всъщност вместо хората да стават все по здрави благодарение на все  по-технологичната медицина - те стават все по-болни - но умело поддържани с различни стимуланти колкото да ги държат докато се пенсионират.

Androctonus

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #144 -: Октомври 21, 2008, 20:40:41 pm »
В България да плюеш чичо доктор се е превърнало в хоби. Причините за това са основно, че доброто здравеопазване е скъпо. Навсякъде е така.
И се чудят хората, защо за тунинга на голфа им искат по-малко, отколкото при доктор... и го псуват човека, макар да не са му нито на образованието, нито на отговорността.
Ако някой си мисли, че е много лесно, да се лекува сам и толкоз :)
Да не си плаща осигуровките, да не роптае срещу Системата.

По-лошото в това отношение, че хората губят вяра и в медицината.
А 21ви век е века на откритията именно в тази област - биотехнологии, медицина, микробиология.
Да оставим на страна спекулациите, с които ни заливат развлекателните сайтове всекидневно (статии ала "Докторите от САЩ измислиха как да уголемят размера на човешкия пенис до 40см").



Другата страна на медала е прекомерната употреба на измислени продукти, недоказани и нетествани. Те се появяват на пазара или като "козметични продукти", или като лекарствени средства след солиден рушвет.
После защо децата страдали от толкова много алергии... Ми тъпчи ги с боклуци и гледай какво става.

Неактивен Shin-On

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Ваксини
« Отговор #145 -: Октомври 21, 2008, 21:00:25 pm »
Alien, "яростаната" ми "защита" беше обяснение за 4-годишни деца :). Предполагам няма да се трогнеш ако ти изпиша няколко стотин страници за ваксини, болести, вируси, епидемии, графики. Ще се възмутиш. А аз ще се възмущавам, че роднините ти не са ти обясняли елементарно с картинки какво значи вирус, за да мислиш в стил "фантастика". Биологично оръжие не значи нов, изобретен вирус в лаборатории, Alien, а вирус или бактерия, която се използва като такова. Има и биологична война, която се води в момента срещу птичи грип, спин и т.н.

Androctonus, поздравления! Причина е главно, че медиците ни се оказаха с най-неблагодарната професия, най-недооценената. Здравеопазването е сринато. Хората не си дават сметка до 5 години какво ще се случи. всеки ден масово напускат лекари и стават бояджии. Утре няма кой да ви бие ваксини, няма кой и да ви лекува. Ще ходите при "гурута" в частни клиники и ще експериментират върху вас, защото там се върти бизнес, а не в Спешното отделение, където лекарите стоят по 20часа за жълти стотинки, обиждат ги пациенти и дори понякога и ги пошляпват.

Изборът си е Ваш, о да подстрекавате другите да правят това, което вие вършите е лудост и подсъдимо.Дано ви е ясно. Да уверявате някой да се откаже от ваксинация срещу детски паралич е повече от съмнително. Явно не сте виждали деца болни от това.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Ваксини
« Отговор #146 -: Октомври 21, 2008, 21:06:57 pm »
Цитат
Alien, "яростаната" ми "защита" беше обяснение за 4-годишни деца Smiley. Предполагам няма да се трогнеш ако ти изпиша няколко стотин страници за ваксини, болести, вируси, епидемии, графики. Ще се възмутиш. А аз ще се възмущавам, че роднините ти не са ти обясняли елементарно с картинки какво значи вирус, за да мислиш в стил "фантастика". Биологично оръжие не значи нов, изобретен вирус в лаборатории, Alien, а вирус или бактерия, която се използва като такова. Има и биологична война, която се води в момента срещу птичи грип, спин и т.н.

А това че този вирус се е повил "сега" а преди го е нямало е съвесем в реда на нещата нали - И не ме разбирай погрешно - аз не казвам че няма болести които нанасят големи поражения на хората! Казвам че начина им на лечение е неадекватен и могат да се лекуват супер  евтино и ефективно огромната част от тях ако има воля - факта е че има воля за нещо друго - да има много болни които да взимат всевъзможни лекарства които да има "помагат частично" - тоест да ги държат хронично болни.
« Последна редакция: Октомври 21, 2008, 21:07:57 pm от Alien »

Неактивен Shin-On

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 22
Re:Ваксини
« Отговор #147 -: Октомври 21, 2008, 21:12:52 pm »
Захапал си тази теория и няма пускане, но за съжаление не се усещаш колко смешно звучи. тя дори и противоречи на конспирациите. Благодарение на милиардите хора, някои други са богати - големи коорпорации, банки, държави. Защо по дяволите умират милионери от рак? Дори и лекари, светила при това? Ако смяташ да ми отговаряш, то предварително те моля да ми кажеш твоите роднини как въприемат твоя начин живот? Интересно ми е. Благодаря и доскоро.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re:Ваксини
« Отговор #148 -: Октомври 21, 2008, 21:43:07 pm »
Отговора на този въпрос Shin-On е много лесен, но за хора които не свеждат нещата до това да поставят въпросите двуполюсно на базата "или е това или е другото". Частта от "хората" които участват СЪЗНАТЕЛНО  в тази огромна манипулация е доста малка и те не умират от рак защото имат начини да си го лекуват. Тези които са жертви са просто част от "обслужващия персонал" - няма значение че са "милионери" или са Бритни Спиърс. Нали се сещаш че схемата нямаше да работи ако "богатите" бяха  някакви свръххора и  не се разболяваха от болестите на "бедните". Нали целия този маскарад трябва да се води по  някакви правила.Огромната част и от лекарите и от "научното общество" наистина си вярват че положението е такова - и е нормално защото след като от малък ти е "промит мозъка" всекидневно че  едни неща стоят по един начин е нормално да вярваш в тях. И под промиване на мозък нямам предвид някаква специaлна процедура - дори елементарното ходене на училище и в университет също е такова - въпроса е с какво ти го промиват. И не виждам защо едно лекарство трябва да те разболява от десет други болести за да ти  "излекува" зададената - като разните ваксини и прочие. Химиотерапията и тя е много "яка" -  нищо че унищожава имунната система.
« Последна редакция: Октомври 21, 2008, 22:47:34 pm от Alien »

Breath

  • Гост
Re:Ваксини
« Отговор #149 -: Октомври 21, 2008, 21:54:16 pm »
Breath, вероятно нямаш медицинско образование и не си поглеждала нито едно специализирано списание, за да говориш такива абсурди.Препоръчваш и да не се ваксинират, без  отново да си личи медицинската ти "компетентност". Защо премълчаваш тези 300 от коя държава са? За да знаеш това, значи знаеш и причината.Не е вярно, че не било обяснено ;).

Не, нямам медицинско образование  :D
И не, не премълчавам тези 300 от коя държава са, аз живея в България и пиша за българските деца, мислех, че се подразбира. Ако трябва да говорим за други страни, по същото време в Африка, където усилено се ваксинираха децата със същата ваксина, починаха много повече от 300, ама много повече. Докторите правеха ваксинации на деца с ХИВ, деца болни от СПИН. Предполагам, че знаеш, че същите тези ваксини, НО приети орално как действат в тоя случай?
 
Ще ми бъде изключително интересно да прочета някъде обясненията и да се образовам.



Цитат
Извинете, но вие (противниците на медицината) сектанти ли сте? Има ли хора тук, които да са медицински лица, понеже си спестих нервите да започна от 1стр.?

 ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27