Автор Тема: Ваксини  (Прочетена 472457 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 658
  • WATCHER
Re:Ваксини
« Отговор #105 -: Март 27, 2008, 00:39:29 am »
Няма ли вариант да се мине с номера че сте "алергични" ?

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #106 -: Март 27, 2008, 00:40:02 am »
Закона е така направен,че все едно детето е на държавата,а не на родителя му.
Да, така излиза. :(  Сети се за задължението да раждаш  в болница и прочие глупости..



Между другото носи бележка в градината или училището,че не желаеш да ти ваксинират детето.
Тук въобще никой няма да ти приеме детето на детска градина/ няма значение, дали е държавна или частна/, ако няма отбелязани всички ваксини в картона
« Последна редакция: Март 27, 2008, 00:44:31 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #107 -: Март 27, 2008, 00:43:12 am »
Няма ли вариант да се мине с номера че сте "алергични" ?
Това също не става автоматично. Трябва да се мине през комисия и евентуално, ако комисията одобри, могат да отложат ваксинирането или да отменят някои ваксини, но автоматично освобождаване става рядко. Което не значи, че е невъзможно. Абсолютно е възможно да се измъкнеш, само да имаш желание, мотивация и да не се отклоняваш от пътя, слушайки "добронамерените" и вървейки по утъпканите пътеки.
« Последна редакция: Март 27, 2008, 00:44:06 am от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Re:Ваксини
« Отговор #108 -: Март 27, 2008, 01:04:39 am »
Тук въобще никой няма да ти приеме детето на детска градина/ няма значение, дали е държавна или частна/, ако няма отбелязани всички ваксини в картона

Приемат,приемат,ама е голямо разкарване и разправии между ХЕИ,педиатри и кой ли не.Имам една позната,дето детето и няма БЦЖ и го записа  на градина.Пък да не говорим за малоумщината да искат някакви изследвания на детето и родителите,за да го приемат там.
Най-чистия номер за сега си е с уговорката или заплащането на  докртор,че уж ги е направил,пък само ги вписва,но пък от друга страна трябва да се отучат от париците.


Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
    • Music of the world
Re:Ваксини
« Отговор #109 -: Март 27, 2008, 07:24:28 am »
Тук въобще никой няма да ти приеме детето на детска градина/ няма значение, дали е държавна или частна/, ако няма отбелязани всички ваксини в картона
Много иронично и един от безкрайните абсурди, за които със сигурност разните лекари, управители на детски градини и всевъзможни други агенти на Матрицата, както ги наричам, изобщо не се и замислят: След като ваксините действат, тогава какво ги притеснява? В смисъл, като другите деца са ваксинирани, значи детето ти не представлява никаква опасност за тях.

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #110 -: Март 27, 2008, 13:40:11 pm »
Тук въобще никой няма да ти приеме детето на детска градина/ няма значение, дали е държавна или частна/, ако няма отбелязани всички ваксини в картона
Много иронично и един от безкрайните абсурди, за които със сигурност разните лекари, управители на детски градини и всевъзможни други агенти на Матрицата, както ги наричам, изобщо не се и замислят: След като ваксините действат, тогава какво ги притеснява? В смисъл, като другите деца са ваксинирани, значи детето ти не представлява никаква опасност за тях.
Да, точно така е. Наскоро имаше много случаи на коклюш, и то точно сред ваксинирани деца. Въпреки това лекари, родители, институции повтарят заучените фрази като папагали и отказват да си извадят главата от пясъка.


А такива изказвания по форумите много ги "обичам":
Цитат
Ваксинирам децата си.
Мисля че, така е правилно.Все пак тази практика не е от вчера и не можем с лека ръка да я отречем.
Голяма логика, голямо нещо!! ;D
« Последна редакция: Март 27, 2008, 13:44:48 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #111 -: Март 28, 2008, 08:32:42 am »
Благодаря за съветите! За да няма личната лекарка проблеми, защото ХЕИ я тормозели, подписах въпросната декларация. И аз имам нерви! При всяко посещение ми врънкаха и т.н. Дори и да ми подпише алерголог, че сме алергични, пак трябва да минаваме комисия. Изобщо, разкарване! И не се знае резултата дали наистина ще освободят. А пък /да не ме чуе дявалът/, детето е с изключително силна имунна система. Така, че за "страшните болести" да ви кажа честно, изобщо не се притеснявам. Въпросът беше да се измъкнем по някакъв законен начин, но след като е толкова идиотска системата, подписах декларация в свободен текст, че поради панически страх от игли отказвам и, че това влияе на психическото състояние /дори не трябва да е на амбулаторен лист/. По принцип ако имаш възражения, се нанасят в определена графа на амбулаторния лист. Но за имунизации такъв не се попълва. Поне сега ще ни оставят намира. По принцип има записано, че се налагат някъкви глоби, но ако се стигне до там, ще търсим начин да обжалваме. Искам и друго да споделя. Напоследък нашумя ваксината против рак на шийката на матката. Преди да тръгне кампанията, попадах на информация, че в 70% в случаите на такъв рак е отрит папилома вирусът. Което за мен не означава, че той е причинителят, може би намира благоприятна среда за развитие. Като тръгна кампанията, нещата се представяха по различен начин, а именно, че това е причинителят. Още повече, че ваксината е открита съвсем скоро и как тогава е доказано нейното действие, което ще протече в доста голям период от време. Аз лично мисля, че ще повлияят на детеродните функции на момиченцата /май, че в Африка имаше нещо подобно/. Никога няма да позволя да се сложи такава ваксина!!!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #112 -: Март 28, 2008, 13:00:17 pm »
Напоследък нашумя ваксината против рак на шийката на матката. Преди да тръгне кампанията, попадах на информация, че в 70% в случаите на такъв рак е отрит папилома вирусът. Което за мен не означава, че той е причинителят, може би намира благоприятна среда за развитие. Като тръгна кампанията, нещата се представяха по различен начин, а именно, че това е причинителят. Още повече, че ваксината е открита съвсем скоро и как тогава е доказано нейното действие, което ще протече в доста голям период от време. Аз лично мисля, че ще повлияят на детеродните функции на момиченцата /май, че в Африка имаше нещо подобно/. Никога няма да позволя да се сложи такава ваксина!!!
От "Гардазил"/ "Силгард' има смъртни случаи вече и на Запад май я забраниха, но нашите до скоро я рекламираха.
Наличието на папилома вирус на практика нищо не значи. Много хора си живеят с него в тялото. Вирусите и бактериите си играят определената им от природата роля, а не са някакви "страшни убийци"!
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Re:Ваксини
« Отговор #113 -: Март 28, 2008, 20:17:01 pm »
Напоследък нашумя ваксината против рак на шийката на матката.
......... Още повече, че ваксината е открита съвсем скоро и как тогава е доказано нейното действие, което ще протече в доста голям период от време.

Ами не е доказано,разбира се.Изпробва се директно върху хората и резултатите ще станат ясни след години.Някои наивни люде вече са платили с живота си,както е писала Magnolia.

Неактивен =======

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 385
Re:Ваксини
« Отговор #114 -: Април 26, 2008, 13:16:59 pm »
     Сега е ад със задължителното ваксиниране. Моя позната не си ваксинираше детето почти за нищо, но имаше силната подкрепа на свекърва си, която е лекарка и й помогна да се оправят в лабиринта на това задължително ваксиниране.
     Аз самата нямам ваксините, които ги слагат между 12-18 год възраст. Каквото и да се говори за времето преди 1989 год, тогава васкините не бяха задължителни. Само сестрата и лекарката в училище ми искаха бележка от участъковия лекар и след като я представях повече не ме търсеха. Така че ми се зачете тогава личното ми желание да не ме ваксинират. Но сега е лошо с това задължаване, все едно наистина родителят няма право сам да решава за детето си, а "мъдрата ни и умна" държава е решила, че "знае всичко".
« Последна редакция: Май 13, 2008, 23:24:55 pm от delfin »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #115 -: Май 04, 2008, 16:37:10 pm »

Познайте от три пъти, чии интереси обслужва тази статия. ;)Все повече хора отказват да се ваксинират и веднага използват медиите за насаждане на страх.


Опасност от морбили в Европа


Събота 03 Май 2008

Опасност, но не от задръствания, дебне пътниците в Европа. Европейският център за контрол на заболяванията предупреждава за епидемични взривове от морбили, или дребна шарка в много страни. Това е т.нар. дребна шарка. Положението е до толкова сериозно, че здравните власти в Австрия и Швейцария – домакини на европейското първенство по футбол препоръчват на всичките си гости да се ваксинират предварително.



Морбилито вече трябваше да е само история. Учените се надяваха да избутат с ваксини и този вирус от хората. Така както стана с едрата шарка. И така, както трябва да стане и с детския паралич. И след 30 години задължителна имунизация, страната ни почти приключи с дребната шарка. Но системата в Европа нещо се срина.

Д-р Ангел Кунчев – противоепидемичен контрол в МЗ: "След дълги години на добри постижения в имунизацията и така липса на някои заболявания започнаха да подценяват и омалважават ролята на ваксинациите. Освен това се намесиха някои антиваксинални движения, които успяха да разколебаят хората, което доведе до понижаване на имунизационното покритие в някои страни."

Така морбилито в момента е проблем в Германия, Испания, Италия, Великобритания, Австрия и Швейцария. И като се има предвид, че всички ще си дадат среща по стадионите на европейското по футбол – ето ти опасност от епидемия.

Д-р Кунчев: "И то точно по-рискови групи млади хора заминават и затова решихме, че си заслужава да ги предупредим за тази опасност."

Децата се ваксинират задължитено поне от 25 години, като последните 15 с тройната – паротит, рубеола и морбили. Въпреки това са възможни някои пропуски, рискови са и 30-годишни, които не са боледували в детството си. Дребната шарка е най-силно заразната, възрастните могат да я прекарат много тежко. Минава за седмица, но така срива имунитета, че усложненията след шарката може да са смъртоносни.

http://news.bnt.bg/content/view/full/226945


« Последна редакция: Май 04, 2008, 16:44:52 pm от Magnolia »
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Ваксини
« Отговор #116 -: Май 04, 2008, 17:13:29 pm »
Като ме викаха преди 2 г. да ми бият "манту", аз не отидох ;D ;)  Лекарката побесня ;D ;D ;D

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 570
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #117 -: Май 12, 2008, 19:48:23 pm »
Ми и аз няма да отида :)
На мен ми е интересно как ги "предвиждат" тези епидемии. Естествено, че ще има епидемия, след като 30 години са подтискали имунната система да се бори с дребната шарка и сега ваксинираните ще ядат дедовия. И говорят все едно дребната шарка е нещо мега опасно. ДРЕБНАТА ШАРКА!

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #118 -: Май 12, 2008, 20:17:19 pm »
Ми и аз няма да отида :)
На мен ми е интересно как ги "предвиждат" тези епидемии.


E как? Като понакупят десетки милиони ваксини от фармацевтичните гиганти, от които получават пари и тези ваксини започнат да залежават. ;)

 
И говорят все едно дребната шарка е нещо мега опасно. ДРЕБНАТА ШАРКА!

Смешно и трагично същевременно, като е ясно, че дребната шарка е безобидна.
Обаче много хора им вярват.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 570
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #119 -: Май 12, 2008, 21:10:41 pm »
Сега се сетих за един, който на 15 бил болен от туберкулоза и всички лекари го отписвали. Обаче го намерил някакъв диетолог и му казал какво да яде и пие и пича се оправил. В последствие станал и той диетолог и умрял на 96, не заради болест, а защото станал някакъв инцидент докато карал сърф(!) и се удавил.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27