Автор Тема: Ваксини  (Прочетена 472535 пъти)

0 Потребители и 2 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Re:Ваксини
« Отговор #90 -: Март 20, 2008, 18:07:28 pm »
Цитат
... доста неща липсват. Като например спинът

Kакво е спин? Синдром на придобита имунна недостатъчност. Или като объркат имунната система като пеленаче с ваксините, не се учудвай, че после хората ги хваща това. Както и ги напуска след време. Там има други теории, но сега не ми се търси.
А иначе в документа със сигурност липсват много други "екстри", с които е въжможно да се сдобие човек.
« Последна редакция: Март 20, 2008, 23:09:06 pm от Eon »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #91 -: Март 20, 2008, 20:26:27 pm »
А иначе в документа със сигурност липсват много други "екстри",с които е въжможно да се сдобие 4овек.
Но пък има "гърчове, припадъци"- нещо, което повечето лекари категорично отричат като следствие от ваксина!!Не го пишело в листовката.. >:(
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 570
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #92 -: Март 20, 2008, 22:37:11 pm »
Якото е, че на много ваксини си пише отзад до какви последствия може да доведат.
Информираното съгласие:
Глава II. Съгласие
 
 
Член 5 (Общо правило)
Всяка интервенция, свързана със здравето, се извършва само със свободно и съзнателно изразеното съгласие на заинтересованото лице.
Това лице получава предварително необходимата информация за целта и естеството на интервенцията, както и за произтичащите от нея последствия и рискове.
Заинтересованото лице може свободно да оттегли съгласието си във всеки момент.

КОНВЕНЦИЯ за защита на правата на човека и на човешкото достойнство във връзка с прилагането на постиженията на биологията и медицината: Конвенция за правата на човека и биомедицината
 
Ратифицирана със закон, приет от 39-то НС на 26.02.2003 г. - ДВ, бр. 21 от 7.03.2003 г. Издадена от Министерството на здравеопазването, обн., ДВ, бр. 32 от 12.04.2005 г., в сила за Република България от 1.08.2003 г.
Значи мога да откажа и те нямат право да ме барат?
Благодаря за отговорите!
« Последна редакция: Март 20, 2008, 22:39:43 pm от jediguardian »

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #93 -: Март 21, 2008, 00:21:55 am »
Значи мога да откажа и те нямат право да ме барат?
Благодаря за отговорите!
Засега -да. Но имай предвид, че ако утре възникне едно "извънредно положение", примерно обявят епидемия от птичи грип, въобще няма да се трогнат от горната конвенция и от никакви права/ те такова животно нема и без друго ;)/ на човека.
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Re:Ваксини
« Отговор #94 -: Март 21, 2008, 10:14:35 am »
Тези васкини са с чипа.

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #95 -: Март 23, 2008, 17:52:56 pm »
За ваксините изобщо не искат информирано съгласие. Те просто са задължителни по закон. Детето ми го тормозят вече 5 година. В първи клас ги пропуснахме, защото плачеше и не даваше. Сега, в пети клас, отново отлагаме... Не зная до кога. Не искам да ваксинирам. Но и не подписвам отказ, защото има глоби. Просто отиваме в кабинета, детето не дава и си тръгваме. Само, че предстои една опасност- и в България вероятно ще стане като в САЩ, Германия и т.н. децата няма да ги записват в училище ако не са ваксинирани. Сега в детските градини е така. Какво ще правим?!

Неактивен Martin

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 509
    • Music of the world
Re:Ваксини
« Отговор #96 -: Март 23, 2008, 18:32:51 pm »
За ваксините изобщо не искат информирано съгласие. Те просто са задължителни по закон. Детето ми го тормозят вече 5 година. В първи клас ги пропуснахме, защото плачеше и не даваше. Сега, в пети клас, отново отлагаме... Не зная до кога. Не искам да ваксинирам. Но и не подписвам отказ, защото има глоби. Просто отиваме в кабинета, детето не дава и си тръгваме. Само, че предстои една опасност- и в България вероятно ще стане като в САЩ, Германия и т.н. децата няма да ги записват в училище ако не са ваксинирани. Сега в детските градини е така. Какво ще правим?!
Че какво по-хубаво? Отървавване от 2 вредни неща наведнъж.  8)

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 570
    • Сериалът Heroes
Re:Ваксини
« Отговор #97 -: Март 23, 2008, 19:53:22 pm »
Да видим как ще ме накарат като се преселя в гората :D

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #98 -: Март 23, 2008, 20:43:25 pm »
Не ние трябва да ходим в гората, а тия, които ни управляват. Как само всичко е във вреда на народа?! И как манипулират съзнанието на хората!!! Факт е, че ваксините причиняват вреда. На две мои близки семейства се случи. Слава богу, не беше необратимо. Трябва да съм луда, за да позволя да ваксинират детето ми.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Re:Ваксини
« Отговор #99 -: Март 23, 2008, 21:09:22 pm »
Само, че предстои една опасност- и в България вероятно ще стане като в САЩ, Германия и т.н. децата няма да ги записват в училище ако не са ваксинирани. Сега в детските градини е така. Какво ще правим?!

Аз не разбрах дали здравето на детето ти е по-важно?Аkо е така ще намериш начин  и ще ги откажеш.Ако не-ще намериш причината в другите.

За САЩ не знам как е,но за Германия-това са глупости.И се разспространяват от българи,живеещи там и свикнали да не се интересуват от правата си,а да се подлагат доброволно,така както са свикнали.Освен това битува мнението,че ваксините спасяват от смъртоносни болести и това трудно можеш да го изкорениш от мислененто на хората.Ваксините в Гремания са препоръчителни-ако искаш правиш,ако не искаш-отказваш.БЦЖ пък  са го спрели от  години,но пък  нищо чудно остатъчните партиди да се предлагат за БГ и Африка.

Училището и градината не зависят от това дали имаш ваксини.Както между другото и в БГ-закона за задължителното образование е по-силен от закона за задължителните ваксини.Интересувай се,ще си спестиш много проблеми.

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #100 -: Март 23, 2008, 22:05:49 pm »
Не ме разбра Тук и сега. Нямам законен начин да ги откажа. Но така или иначе няма да ги направя. Знам само, че масово се изпращаха факсове до Германия с направените в БГ ваксини, защото не записвали децата на училище. А за детските градини, повярвай, така е.

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Re:Ваксини
« Отговор #101 -: Март 23, 2008, 23:35:24 pm »
Не знам за коя година говориш с тези факсове?Имунизационния препоръчителен календар за Германия може да се намери от всеки,който го интересува -който не го знае може да ходи до факса. :)

Като няма законен начин за отказване,се прилага незаконния.И не само за това.

Неактивен Мама Котка

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
Re:Ваксини
« Отговор #102 -: Март 26, 2008, 08:04:31 am »
Виждам, че Тук и сега е от съвремените будители, но българинът е изпаднал в такава апатия, че подобни гласове нещо не се чуват. Аз съм от едно малко градче и тук съм черната овца, защото имам собствено мнение. И си стоя безработна /да е жив и здрав съпругът ми, няма да умрем от глад/. Утре трябва да подпиша, че отказвам имунизации на детето ми. Посъветвайте ме какъв текст да скалъпя.Да искам някакво отлагане поради панически страх от игли дали ще свърши работа?

Неактивен Magnolia

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 236
Re:Ваксини
« Отговор #103 -: Март 26, 2008, 12:37:44 pm »
Посъветвайте ме какъв текст да скалъпя.Да искам някакво отлагане поради панически страх от игли дали ще свърши работа?
Не се налага писане на текст. Докторът пише едно голямо "НЕ" на цяла страница на формуляра и ти се подписваш. Мисля, че можеш да отложиш и отказа даже. Убеждението си против ваксините го изпиши на лицето и никой не може да те пипне. ;)
Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Неактивен Тук и сега

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 253
Re:Ваксини
« Отговор #104 -: Март 27, 2008, 00:27:24 am »
Утре трябва да подпиша, че отказвам имунизации на детето ми. Посъветвайте ме какъв текст да скалъпя.Да искам някакво отлагане поради панически страх от игли дали ще свърши работа?

Сега го виждам чак.Какво стана?
И изобщо не знам защо ще трябва да се подписва документ,че се отказваш,след като никой не те е питал за подпис,че искаш..Закона е така направен,че все едно детето е на държавата,а не на родителя му.
Аз лично не плащам данък "обществено мнение". ;)

Между другото носи бележка в градината или училището,че не желаеш да ти ваксинират детето.Има закон за изпробване на лекарства върху деца,уж със съгласието на родителите им,ама ваксините ги изпробват без да питат кой е съгласен.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27