Автор Тема: Дънов, Ванга и Ню Ейдж  (Прочетена 115384 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Astronomer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« -: Ноември 16, 2010, 23:14:28 pm »
Много са ми странни някои неща около споменатите личности. Аз не отричам успеха им в определена степен, но има някои неща, които, меко казано, доста смърдят. Не нарочвам никого от тях двамата за какъвто и да било, просто търся каква е истината за тях и по-конкретно за последната.
Знам, че Ванга се изказва много ласкаво за Дънов, казва как учението на Бялото братство ще стане водещо в света след определен период от време. Как Дънов също така изглеждал като светец и т.н.
Дали се опитва да манипулира или и самата тя не знае?
Проблемът се състои в следното. Дънов наистина има доста ценни неща, но определено има и много простотия. Знаем, че след 33-тата му годишнина в тялото му се вселява Елохим и т.н. Самият той го казва. Е тогава, как Ванга, след като е живяла по-дълго от него, се изказва ласкаво за Елохим?!? Това е невъзможно! Значи и тя играе за лошите, което хич не е добре. Всъщност самата тя казва, че е само един проводник. Някой и говори, но и самата тя не знае кой е това (най-вероятно). Т.е. може да бъде и най-вероятно е била манипулирана.
Другото странно нещо е това, в една от книгите на Петър Баков, нейн много приближен пише следното:

Цитат
Отвреме навреме, излизат на брега да видат Сънцето и Луната. Луната, чедо, е нашата прародина. Луната, да знаеш, не Земята. Луната е нашата майка. Като си идеме зад нея, ке видиш, че е така. Там са ТЕ. Нали знаеш кои, а. При пълнолуние, усетиш ли нежна жалост, да знаеш, че ТЕ пеят. Пеят на звездите - очите на предпредците ни. И ние сме от звездите и ке си идеме при звездите си, синче. Ке си идеме. Там, и това е шестото измерение на Душата. На Кармата. Кармата, Законите на причините и следствието във всеко измерение. Душата си е една и съща, чу. Чу. Закона на законите е Душата. Силата. Да, Силата.

1. Значи ето я първата лъжа. Луната била наша прародина. Е, това не е вярно. Самата Луна се отделя от Земята. Това се обяснява и от авторитетни автори.

2. Като си идеме ЗАД нея?!? Че защо трябва да си ходим на нея, след като не е наша родина? Че и на всичкото отгоре ЗАД нея? Т.е. на тъмната й страна ли? Какво има да правиме там. Не може ли да отидем в по-висши светове и Луната да я подминем като малка гара? Може, разбира се. Стига да сме си свършили работата.

3. При пълнолуние ТЕ пеели? Знаете какво става при пълнолуние. За приказките за върколаци и т.н. не са хич случайни. И кои са ТЕ?!? Ако някой ми отговори на този въпрос кои са те, направо ще го призная! Защото аз не знам кои са ТЕ, а ми е супер интересно да разбера!

4. Знаем за Звяра, описан в Откровение на Йоан. За неговото управление, какви чудеса ще прави и т.н. Може би ще остане една Ню Ейдж религия, а според Ванга именно учението на Дънов ще остане и ще отпаднат всички религии!

Е какво излиза, че Дънов работи, или по-точно Беинса Дуно работи за тъмните сили, а наред с него и Ванга ли или какво?!?

Не обвинявам никого и се надявам да греша в изводите си, защото все пак изпитвам уважение към Ванга, но ако действа за другата страна, всеки трябва моментално да си направи изводите за нея и да подхожда много внимателно. Що се отнася до Дуно там нещата са ясни. Той играе за другия отбор и то явно, без да се притеснява особено. Жалко наистина, защото преди го уважавах, защото наистина има добри неща. Но една лъжица катран в кацата с мед и всичко заминава на кино. Всъщност лъжиците може и да са много повече. Съжалявам наистина.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #1 -: Ноември 17, 2010, 13:37:33 pm »
Някакъв си Петър Баков има грешки в книгата си, следователно Ванга и Дънов са лоши?!
Цитат
Съжалявам наистина.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #2 -: Ноември 17, 2010, 16:23:36 pm »
Точно в десетката, Astronomer.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #3 -: Ноември 17, 2010, 16:37:00 pm »
Фамилията на Ванга е Гущерова. Вие си правете изводите. Аз също съм чел нейно пророчество, че един ден религиите ще изчезнат, и ще се наложи учението на Дънов. Ами ако изчезнат наистина религиите, в което лошо няма все пак, не означава ли, че ще се хвърлим в нова религия(учение)? То не било в тикви, а в кратуни. Така ги виждам нещата. Пак стадото, ще се наблъскаме в нова кошара.
« Последна редакция: Ноември 17, 2010, 16:44:43 pm от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #4 -: Ноември 17, 2010, 16:51:02 pm »
И какво като е Гущерова..? Значи е гущер ли?  :o

Между другото книгите на Баков се търсят доста.
http://star05.net/e-books/duhovna.lit/mistika/petar.bakov-na.kolene.pred.vanga.pdf
другата обаче... ;)

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #5 -: Ноември 17, 2010, 16:56:22 pm »
Моята е Ангелов ! Това какво ли означава ? Че съм наследник на паднал ангел ?  ;D
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #6 -: Ноември 17, 2010, 18:46:52 pm »
Момчета, явно Вие не следите темата на Еленко Ангелов, та за това не правите аналог м/у гущери и рептили :o. Ужас.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #7 -: Ноември 17, 2010, 19:24:54 pm »
 ;D  Моите уважения ARRI, по добре напиши каквото мислиш направо, а не да си измиваш ръцете с Еленковата тема, какво пишело там и какво не и съответно да се изс*раш в/у фамилията и паметта на Ванга. Само, че ти това не направи както трябва.
И се явяваш един вид подстрикател в случая, в което няма нищо забавно.
Вместо да се гордеете с Името Ванга и с това, че тя прослави България в наши дни и помогна на толкова много хора, вие се изьождате отгоре и. Срамота!
Във всеки човек има нещо гущерско и нали е по лесно него да гледаме --- давай.
Язък за това дето си гаписал отдолу. Големите българофоби...Пу. ;D

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #8 -: Ноември 17, 2010, 19:33:34 pm »
Момчета, явно Вие не следите темата на Еленко Ангелов, та за това не правите аналог м/у гущери и рептили :o. Ужас.

АRRI, a ти би ли се наел да изясниш детайлно аналога за раликата между гущери и рептили,тъй като на мен лично ми се разминават много неща от сбирщините на Еленко от купищата автори и конспиратори събрани в творчеството му...... :)

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #9 -: Ноември 17, 2010, 20:55:00 pm »
;D  Моите уважения ARRI, по добре напиши каквото мислиш направо, а не да си измиваш ръцете с Еленковата тема, какво пишело там и какво не и съответно да се изс*раш в/у фамилията и паметта на Ванга. Само, че ти това не направи както трябва.
И се явяваш един вид подстрикател в случая, в което няма нищо забавно.
Вместо да се гордеете с Името Ванга и с това, че тя прослави България в наши дни и помогна на толкова много хора, вие се изьождате отгоре и. Срамота!
Във всеки човек има нещо гущерско и нали е по лесно него да гледаме --- давай.
Язък за това дето си гаписал отдолу. Големите българофоби...Пу. ;D

Iзобщо не се изhождам и не бягам. Не виждам с какво баба ти вангелия ни е прославила, освен, че ни навира с предсказанията си, колко е велико СеСеРето, и как ще се наложи над всички славянски държави, включая и ние. Човек, който ми навира манипулативната версия на българският спасител-дядо иван, не ми е по вкуса. Мойте уважения, НО на  гущеро-рептилски  ''пророчици'' , величаещи СеСеРето  не  съм  фен . Защо нито един път вангелия ГУЩЕРОВА, не спомена нас БЪЛГАРИТЕ, като БЪЛГАРИ, а винаги като славяни? Ти си отговори . Аз ,  ще си замълча тактично, и ще остявя Ти  сам да си отговориш на въпроса.
Поздрави ARRI  :hi:!!!
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #10 -: Ноември 17, 2010, 21:29:56 pm »
 ;DГущеро-рептил  .....Ама, че същество ще да е това? Ти си фен на големите "конспиратори" как забравих на големите гущеро-рептили.  ???
Ако не беше СЕСЕРЕТО сега щеше да пишеш на Турски от някое Анадолско село ако имаш късмет, а за слявяни и прабългари надали щеше да си чувал.

Неактивен Astronomer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #11 -: Ноември 17, 2010, 21:59:35 pm »
Не знам дали Ванга е рептил, а и не е толкова важно. По-важно е от кого е направлявана. Защото не е трудно на друго същество, от друг свят (като имаме в предвид, че сме в най-ниско ниво на развитие, както и тя самата казва и е права)да се всели в човешко тяло. Знаем за манипулаторите. Те го правят ежедневно и ежечасно. Идеален пример е г-н Беинса Дуно. За това трябва да внимаваме, а не да изпитваме страх или страхопочитание. Не страх, а разбиране!!! Страхът неминуемо води до манипулация, самият той е инструмент за ръководство.
Аз искам да акцентирам върху две неща, а те са:

1. За кого работи Ванга и от кого е получавала информацията си и дали е осъзнавала за кого в действителност работи;
2. Кои са ТЕ?!?

Това са двата основни въпроси. Всичко друго е отклконяване от темата. Дали пък тези ТЕ не са онези лунни жители, описани от Дънов, които живеели вътре в Луната? Интересен въпрос. Да, на Луната действително живее някой, но кой това е друг въпрос. Най-малкото заради полета на САЩ през миналия век и тяхното изритване от Луната. Само дето не искат да си го признаят. Само че истината си личи от километри и е въпрос на време да поддържат заблудата.

П.С. Искам само да добавя за това който се съмнява кое е първо: Луната или Земята, да прочете Махабхарата от Вяса. В нея е описано точно как Луната се създава от водата на Земята докато водата се бърка, за да се направи сокът на безсмъртието Амрита. По този начин се образува и Луната.

П.С.1. Не коментирам лицето Вангелия Гущерова. Знам на колко много хора е помогнала, включително и Дънов. Интерсувам се от силите над нея и за ТЕ. Това е. Самата тя може да е имала добри намерения, но... уви. Частичната истина не е никаква истина, затова цялата истина!
Поздрави!
« Последна редакция: Ноември 17, 2010, 22:04:44 pm от Astronomer »

Неактивен xdevil1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #12 -: Ноември 17, 2010, 22:09:30 pm »
Така наречените рептилии или влечугоподобни ми напонят на летачите.
Връзка м/у Дънов, Ванга и Ню Ейдж , защото още не съм се запознал напълно с ученията им, но съм убеден, че заради една предполагаема връзка с предполагаеми гущери, не трябва да ги пренабрегваме.

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #13 -: Ноември 17, 2010, 22:20:51 pm »
Цитат
1. За кого работи Ванга и от кого е получавала информацията си и дали е осъзнавала за кого в действителност работи;
2. Кои са ТЕ?!?

Отговарям ти за кого е работила  Ванга !

http://familyfederation.blogspot.com/2009/04/blog-post_14.html,

    а ти ако успееш да ми отговориш за кого работят те....... те поздравявам Astronomer  :drinks:
« Последна редакция: Ноември 17, 2010, 22:53:30 pm от agrippa »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #14 -: Ноември 18, 2010, 10:51:43 am »
В тази  "новина" всичко е: казал - рекъл, и няма нищо черно на бяло. Точно затова не струва и пукната пара.
И аз имам бели дрехи и черни очилца.. ;D

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27