Автор Тема: Дънов, Ванга и Ню Ейдж  (Прочетена 115988 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Astronomer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #15 -: Ноември 18, 2010, 11:01:04 am »
"Ванга е била лично питана за личността на д-р Мун.
Тя е порицала остро критиците му."


Ако това е вярно значи тя наистина работи за Мун. Мун, предполагам че идва от Луна и означава точно това. Нека сега пък се замислим за кого работят Мун-овци, след като има връзка между тях и Луната. Сещам се на кои флагове на държави има изобразена Луна. На някои арабски, включително Турция. Оттам не знам и не съм сигурен кой е този техен Аллах, който почитат. А ако това е Ташкан Ал Бин без те да знаят? Обикновено така става в повечето религиозни мозъци, където има само догма и праволинейност.
Надявам се да съм уцелил отговора. Ако не, насочи ме agrippa. Но мисля си че посоката е правилна :)
Общо взето в този дуалистичен свят или работиш за едната страна или за другата. Средно положение няма. Исус също го е казал. Който не е с мен е против мен. Стига дори да не си мърдаш пръста, за да отидеш от другата страна. Поздрави.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #16 -: Ноември 18, 2010, 12:11:21 pm »
"Ванга е била лично питана за личността на д-р Мун.
Тя е порицала остро критиците му."
Това не е вярно, така пишат по жълтите вестници, ама вие на базата на тях си правите изводи.
Това е.
Гледате:
-еФтини статии
-филмчета

От онзи линк единственото вярно нещо е:
Цитат
Цитира се пророчество на Ванга, в което се казва, че "Христос отново ще дойде на Земята в бели дрехи. Настъпва времето, когато определени хора ще почувстват със сърцето си завръщането на Христос".
После има 1 тон врели не кипели...
« Последна редакция: Ноември 18, 2010, 12:13:20 pm от P.E.A.C.E. »

Неактивен Public_Enemy

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
  • make us and The State enemies
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #17 -: Ноември 18, 2010, 14:21:01 pm »
Доста от нещата дотук които чета са или неверни, или плод на развинтено въображение или пък на противници на Ванга и Истината като цяло. Две неща мога да кажа със сигурност по темата: 1-Ванга е от "добрите"; 2-Ванга не лъже.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #18 -: Ноември 18, 2010, 16:25:18 pm »
Ванга е била една от мнооого малкото, която е била Истинска и е говорела Истина.
Приела е и е говорила с хиляди хора от цяла България.

А заглавието на темата е толкова грешно, че няма на къде повече.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #19 -: Ноември 18, 2010, 18:15:34 pm »
Странно, но се замислих по тази тема. Странно, защото не съм върл фен нито на Дънов, нито на Ванга. Преди години четях за тях в търсене на зрънцата Истина и за обща култура.
Определено и двамата са знакови фигури за България, освен това са твърде известни и зад граница. И не само известни, но и почитани, с голям брой последователи и привърженици. Не малко ги приемат като едни от най-изявените водачи на българския народ.
Един от начините да се обезличи, да се премахне един народ, е да му отнемеш водачите/разбира се не става дума за политиците, а за хората, които народът тачи/. Ако народът е прост, то това става твърде лесно-осмей водачите му, подиграй им се за това, което правят, свържи ги чрез интриги с някакви не дотам добронамерени същества и организации, пусни една солидна доза фалшива информация за тях и ... започват споровете в интернет-пространството.   ;D  Разбира се, това е най-малкото, което може да се постигне-появата на недоверие. Другото, по-голямото, е удар по душевността на българина, по неговото исконно право на духовност и то така, както самият той го разбира, а не както му кажат доктринерите на Ню Ейдж.
За мен лично е твърде странно да се свързват имената на Беинса Дуно/Петър Дънов/ и Ванга/Вангелия Гущерова/, по дух и плът българи, с нещо като Ню Ейдж-твърде чуждо нам движение или както там се нарича, но всеки има глава на раменете си.  ;)
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #20 -: Ноември 18, 2010, 23:54:36 pm »
Добре де, според Вас Ванга е от добрите. Не споря. Също така не искам да опорочавам и личноста Бениса Дуно. Но все пак, защо никой негов фен, не ни разясни, какво е правил той при мормоните в САЩ? Защо упорито се премълчава точно този период от живота му? Явно там се крие отговора от кои е?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #21 -: Ноември 19, 2010, 00:17:22 am »
Аз също съм си говорил с мормоните.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #22 -: Ноември 19, 2010, 00:50:07 am »
Аз също съм си говорил с мормоните.

Лошо няма. Ама живял ли си две години при тях, и след това получили дадено ''знание''?А преименували се? Не бъди наивен. Там е скрита трансформацията от Петър на бениса.
« Последна редакция: Ноември 19, 2010, 00:51:46 am от ARRI »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #23 -: Ноември 19, 2010, 10:29:31 am »
"Никой пророк не е признат в собствената му страна."
« Последна редакция: Ноември 19, 2010, 10:33:22 am от fishbone »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #24 -: Ноември 19, 2010, 17:01:07 pm »
Аз също съм си говорил с мормоните.

Лошо няма. Ама живял ли си две години при тях, и след това получили дадено ''знание''?А преименували се? Не бъди наивен. Там е скрита трансформацията от Петър на бениса.
Той живял ли е 2 години там?
Дай да прочета от някъде. Пък после да преценя колко е достоверно.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #25 -: Ноември 19, 2010, 17:07:09 pm »
Пиша в тази ъпсурдна тема, за да не заблуждавате хората.
Искам да попитам:
- къде, как свързахте Ванга и Дънов с "ню ейдж"?
- какво означава "ню ейдж"?

Имайте предвид, че за НСР диктуван от илюминати има най-малко 2 варианта.
Световна религия базирана на изопачени стари мистерии и истини.
Атеизъм и масово избиване на вярващте.

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #26 -: Ноември 19, 2010, 22:56:57 pm »
"Ванга е била лично питана за личността на д-р Мун.
Тя е порицала остро критиците му."


Ако това е вярно значи тя наистина работи за Мун. Мун, предполагам че идва от Луна и означава точно това. Нека сега пък се замислим за кого работят Мун-овци, след като има връзка между тях и Луната. Сещам се на кои флагове на държави има изобразена Луна. На някои арабски, включително Турция. Оттам не знам и не съм сигурен кой е този техен Аллах, който почитат. А ако това е Ташкан Ал Бин без те да знаят? Обикновено така става в повечето религиозни мозъци, където има само догма и праволинейност.
Надявам се да съм уцелил отговора. Ако не, насочи ме agrippa. Но мисля си че посоката е правилна :)
Общо взето в този дуалистичен свят или работиш за едната страна или за другата. Средно положение няма. Исус също го е казал. Който не е с мен е против мен. Стига дори да не си мърдаш пръста, за да отидеш от другата страна. Поздрави.


Мисля че си в правилна насока и е възможно  точно Луната  да се окаже платформа и база за трансформация и подмяна на човешки души с такива от кошерното съзнание на астралния сървър . Ако приемем   отчасти, с определени съмнения  сведеденията за Ташкан Ал Бин, както и обърнем внимание на всички флагове на държави изобразени с Луна нещата се навързват и стигат именно до най-силната, егрегорна и контролираща съзнанието религия в света - Исляма, доставяща необходимата енергия за захранване на същества обитаващи пластовете на Брахман.

Цитат
След физическата смърт съзнанието на Ташкан Ал Бин се озовало в един от пластовете на Брахман, където се излъчвали много слаби потоци от основната психична сила... И за да получава съзнанието му необходимата енергия /защото там където попаднал била недостатъчна за него/, в Ташкан се родил пъклен план, който действа и до днес на Земята...

Годината е около 1240 пр.н.е., мястото е Египет.

http://silverunicorn.org/forum/index.php?topic=39.0


За Ванга мога да кажа, че на женицата каквото  са и подавали като информация това е предавала на хората, или дуалистично е била манипулирана и от двете страни, без самата тя да е осъзнавала обективно нещата, съдейки и от светлите  и  смехотворни изказвания, които е направила, относно  личноста на Мун ( разбира се ако това са нейни думи )

Вярно, че е помогнала на много хора, но за това са се погрижили нейните съдружници, които са и диктували съдбата на определен човек , предварително очертана и планирана  от самите тях, и разбира се пророчески осъществена от тях самите.


« Последна редакция: Ноември 19, 2010, 22:59:51 pm от agrippa »

Неактивен Astronomer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 39
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #27 -: Ноември 20, 2010, 11:50:46 am »
Благодаря за отговора agrippa. По отношение на Ташкан и цитирания от теб текст се сетих за нещо, а именно за това къде отива Ташкан след смъртта си и една част от книгата за Ванга. Нека видим какво казва тя:

Цитат
"Нема ад, нема рай. Има само обучение в разните нива. Обучение, нищо друго. Смъртта е поправка. Поправителен... Пази Боже, да попаднеш между нивата. Нема излизане, до пълното пречистване. Там са разните властелини, убийци, самоубийци, разбойници и целата лошотия."

Ето какво казва за лошите хора. Те отиват между нивата. Според мен е искала да каже между пластовете или нещо подобно. Точно там, където се озовава и Ташкан! Там, където достига много малко енергия от източника, затова той си измисля пъклен план как да източва необходимата му енергия от човешките съзнания, които са като батерии със създаването на такива религиозни, мюсюлмански и т.н. егрегори. Те само го захранват. Като батерии са. Не знам Ванга дали е знаела за Ташкан, но знае къде отиват лошите. Тук мисля, че съм съгласен с нея. Както и на много други места.

Поздрави.

Неактивен MartOh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #28 -: Януари 08, 2011, 00:43:48 am »
Гледам и не вярвам на ушите си  :negative: Arri, най-малкото е, че бъркаш много факти за Дънов. Детайлно се занимавам с неговото учение, то не е единственото, което изучавам, но първо ще ти кажа, че правилното му ДУХОВНО име е БЕИНСА, не БЕНИСА и това си име  (Беинса Дуно) той е получил още преди инкарнацията си на Земята, тоест това си м уе духовното име и той неведнъж го заявява. Да бил е при хамериканците, но е бил там, не защото се е свързвал с различни масонски организации, защото в нашето БГ са го гонили и третирали доста зле като цяло, трябвало му е "свободно" поле за изява. Именно от там се запознава с него Албърт Айнщайн, който "само споменава", че признава единствено 2 неща на този свят - теорията на относителността и Петър Дънов. Дънов е най-великият българин живял от създаването на българската държава, ТОЧКА. Няма Паисии, няма Левски, няма Симеон, вярно, че и те са изиграли някаква решаваща роля относно запазването на българския народ, но никой от тях не дава това духовно богатство, което дава Дънов, единствено той показва пътя на българите към спасение на душата. Всъщност цялото му учение е основано на това на Христос и той почти постоянно прави препратки към него, тоест той като цяло не създава някакво си негово разбиране а се консолидира с Иисус Христос.  @--- За Ванга нямам смелостта да говоря, защото нямам тези знания, които имам за Дънов, но от това, което знам мога да твърдя със сигурност, че тя е пратеник на българския народ да му помага, тоест тя свидетелства за истината и това че е гущер са пълни глупости( да не прекаляваме с теориите за конспирация моля !), друг е въпроса, че всичко й е идвало от друг източник, тя самата не е притежавала "словото".

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #29 -: Януари 08, 2011, 13:45:19 pm »
Цитат
Отдавна, преди 20 години, П.Дънов напусна физическото тяло и сега аз, който ви говоря съм Духът на Истината. Аз съм Елохим, ангел на завета Господен.

Цитат
Евреите може да са пръснати по света, но не могат да изчезнат. Пази ги Великият принцип на живота… На тях Господ им е дал 36 000 обещания - и Той ще ги изпълни

Цитат
...отбрани чада на Истината, предназначени да съставят зародиша на Новото человечество, на което славянското семейство, коляното Юдино, ще стане огнище

Цитат
Аз ида да подкрепя славянския род, комуто е дадено да възтържествува над всички негови врагове и неприятели, препятствуващи му в пътя на неговото благородно знание

Цитат
Господ потърси дом за Себе Си и изборът Му падна в славянското домородие, което Небето възлюби за неговата Божествена добродетел

Цитат
И ви предупреждавам да пазите това, което градя, да го не съборите, защото е свято; и ако се опитате да светотатствате, три злини ще ви допусна: глад, мор и разорение; и няма да ви пощадя, но ще се съдя с вас и ще помните винаги, че Бог е говорил.

Цитат
Аз съм Елохим, Ангел на завета Господен.

Цитат
Обръщам специално вниманието си към българите да ги предупредя, че ще бъдат бити на общо основание. Готви се вече за тях камшик, не човешки, но Божествен. Този камшик ще се слага на гърбовете на българите дотогава, докато узреят главите им, докато се подчинят на Волята Божия и кажат: „Ще турим ума и сърцето си в съгласие с Великата Божия Воля.”

Българите според него са били „синове на славянското семейство”.  Може ли такова невежество, той не знае ли че „славянското семейство” се ражда някъде около 15-16в.  Преди това славяни не е имало нито някой е писал за тях.
Един Господ знае кой се е вселил в него и се представя за Елохим.
Невероятно "духовно богатство" ни е завещал няма що...
Учението му няма нищо общо с това на Христос,  независимо че пише за него тук и там.
Да ми го слагате над Пасии, Раковски, Левски си е кощунство над българския род!  >:(
Да си ходи при Юдиното коляно, българите са от друго брашно месени  ;)


« Последна редакция: Януари 08, 2011, 13:57:46 pm от xnet_user »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27