Автор Тема: Дънов, Ванга и Ню Ейдж  (Прочетена 116106 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен MartOh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #30 -: Януари 08, 2011, 15:09:49 pm »
" Да ми го слагате над Пасии, Раковски, Левски си е кощунство над българския род!  Angry
Да си ходи при Юдиното коляно, българите са от друго брашно месени  Wink "

Я да помислим малко сега и да оставим настрана националната си идентичност (което си е чиста заблуда и лъжа за мен, защото всички сме ХОРА , а не националности). Паисии е бил аскет, обикалял е наляво и надясно, и е събирал информация за минали постижения на българите, под минали постижения се има предвид кръвопролитни войни, които българите са печелили. Той е открил всички завоевания, които българите са правили и всичко това го е сложил в една малка книжка - "История славянобългарска".ГОЛЯМ ПРИНОС,неговото послание е било: глейте кви яки сме били преди време, дайте и сега да станем по същия начин да ги смажем тез турци гадни. Е да ама не, за мен начина не е в насилието. Левски е бил със силен дух, обиколил е 2 пъти България, първия път е ходил с възпален апендисит, ходил е криел се е, става водач на вморо (не съм сигурен точно името на о-цията), но в крайна сметка той не дава никакви реални мъдрости и духовни наставления на народа, той също е възприел насилническата съпротива, убивал е по време на обиколките си, когато е изпадал в опасност, това което той всъщност прави е да оррганизира комуникационна мрежа, благодарение, на която да могат да се подготвят бъдещи "освободителни" боеве. Добре де, вие ако виждате в тази дейност нещо духовно и възвишено, то аз не виждам, но пък от друга страна, аз може да съм просто поредния идиот, защото може би насилието е ОТГОВОРЪТ. Аз лично не смятам така, мисля, че богатстовто,което Дънов ни дава в стотиците си беседи и книги е милион пъти по-голямо от наследството на останалите национални "герой", които така усилено биват лансирани от комунизма, образователната ни система и т.н. Защо дънов го няма в учебнциите, ами защото истината се крие от всички нас, както и Ванга я няма, но пък за сметка на това ги има всички останали Хайдути, Диваци, Ханове, Манове, Царе и всякакви такива типове. Все пак казвам последно мнение в този форум и не мисля повече да пиша тук, не се правя на някакъв повече от другите, но наистина тук човек не би могъл да открие фундаментална истина за каквото и да било.

Боже прости им, те не знаят какво правят!

Неактивен tres1

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #31 -: Януари 08, 2011, 16:00:02 pm »
 В доста от мненията ясно рпозърта мерака един да се изкара по "светнат" или по-прави  по обсъжданата тема. Не ни ли омръзна на нас хората, непрекъснато да търсиме и изкарваме някой по-праведен от Папата./резултата е разкол в църквата и хилядите секти/. Не разбрахме ли, че е нужно да се правиме на по-умни отколкото сме?/открихме ядреното оръжие, но не и как да го унищожиме или да се справиме от последиците му/.
   Разбрахме, че в космоса със сигурност не сме сами и до кога ще продължаваме да се държиме сякаш сме единствени и неповторими? Вече се знае, че сме резултат от генетична модификация, проведена от извънземна цивилизация с авалогичната технология. Остава ни да докажем дали резултата е положителен и колко./ако разбира се не се самоунищожим преди това/.
 Та и приказките за Ванга и Дънов - били такива, онакива и служели на тоя или оня. Ей направете по една стотна от това което са постигнали за името българско и тогава евентуално се огледайте къде са те и къде вие. Когато оценявате някого, защо бързате и бъркате оценяването с осъждането. Кои сте и от името на кого ще раздавате правосъдие? Пледирате за истината, а дали сте чували, че тя никога не е с едно лице? Все едно да сте намерили монета с две еднакви страни. За да не изпадам в менторски уклон ще предложа да вникнете малко повечко в съдържанието на думата мярка и граница. Тоест в приказките и коментариите да се съблюдават тези два постулата. Това надявам се да допринесе за по-смислени и полезни дискусии и обсъждания.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #32 -: Януари 08, 2011, 18:07:52 pm »
Тези типове/диваци/ханове/манове си жертваха живота днес да сме българи.
Те заслужават много повече уважение и признание от един обладан човечец.
Паисии написа История Славно Българска (а не славяно-българска) като официален отпор на панславизма и манипулациите на Мавро Орбини.  За съжаление бандата на Златарски, Иричек и компания нанесе тежки зулуми на българската история. Раковски също е публикувал сериозни исторически проучвания, но те са табу за дошляшката теория превзела БАН.

Религиозните фанатици не долюбват много историческите факти и  мисловните упражнения.
По-лесно е да вярваш и изпълняваш, иначе те чака камшика. Лунните религии, каквато е и тази на Дънов са едни от най-силните програми за контрол на съзнанието на хората.  Никой не може да ви отнеме правото да си вярвате в каквото и когото си искате. Отдавайте си енергията на Елохимите, това си е ваш избор. 




Неактивен Hannibal

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 200
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #33 -: Януари 08, 2011, 23:08:07 pm »
" Да ми го слагате над Пасии, Раковски, Левски си е кощунство над българския род!  Angry
Да си ходи при Юдиното коляно, българите са от друго брашно месени  Wink "

Я да помислим малко сега и да оставим настрана националната си идентичност (което си е чиста заблуда и лъжа за мен, защото всички сме ХОРА , а не националности). Паисии е бил аскет, обикалял е наляво и надясно, и е събирал информация за минали постижения на българите, под минали постижения се има предвид кръвопролитни войни, които българите са печелили. Той е открил всички завоевания, които българите са правили и всичко това го е сложил в една малка книжка - "История славянобългарска".ГОЛЯМ ПРИНОС,неговото послание е било: глейте кви яки сме били преди време, дайте и сега да станем по същия начин да ги смажем тез турци гадни. Е да ама не, за мен начина не е в насилието. Левски е бил със силен дух, обиколил е 2 пъти България, първия път е ходил с възпален апендисит, ходил е криел се е, става водач на вморо (не съм сигурен точно името на о-цията), но в крайна сметка той не дава никакви реални мъдрости и духовни наставления на народа, той също е възприел насилническата съпротива, убивал е по време на обиколките си, когато е изпадал в опасност, това което той всъщност прави е да оррганизира комуникационна мрежа, благодарение, на която да могат да се подготвят бъдещи "освободителни" боеве. Добре де, вие ако виждате в тази дейност нещо духовно и възвишено, то аз не виждам, но пък от друга страна, аз може да съм просто поредния идиот, защото може би насилието е ОТГОВОРЪТ. Аз лично не смятам така, мисля, че богатстовто,което Дънов ни дава в стотиците си беседи и книги е милион пъти по-голямо от наследството на останалите национални "герой", които така усилено биват лансирани от комунизма, образователната ни система и т.н. Защо дънов го няма в учебнциите, ами защото истината се крие от всички нас, както и Ванга я няма, но пък за сметка на това ги има всички останали Хайдути, Диваци, Ханове, Манове, Царе и всякакви такива типове. Все пак казвам последно мнение в този форум и не мисля повече да пиша тук, не се правя на някакъв повече от другите, но наистина тук човек не би могъл да открие фундаментална истина за каквото и да било.

Боже прости им, те не знаят какво правят!

... аман от изфирясали сектанти бе....
Кой по дяволите си ти, че поставяш под съмнение героизмът на велики родолюбци като Левски?! 5 века сме били мачкани, клани и унижавани, как си го представяше нашето освобождение с розови шалчета, розички и любовна поезия ли? Колко българи напоиха земята ни с кръвта си, за да имаш днес някакви човешки права и да се наричаш свободен българин?
Яж си просото, пий си отварите, носи си белите чаршафи, не ми пречиш, но не се подигравай с паметта на онези, които заплатиха с живота си заради нас. Имай поне малко уважение!

Неактивен forian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
  • Amor vincit omnia.
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #34 -: Януари 09, 2011, 00:30:14 am »
1. учителя ДЪнов и леля Ванга по никакъв начин не се свързват с термина "Ню-Ейдж" , или поне не с неговото вече комерсиално значение :)
2.За толкова любопитковците - съществата с които е комуникирала Ванга са на мнооого по-горни нива от всякакви ваши любими гущери,сиви,зелени,бембени.Всъщност Те нямат никаква аналогия с тях : Всяко същество в тази видима и невидима Вселена и не само в нея съществува под строго определена Йерархия.За да бъде изпълнен Закона за Баланса ,има както Добро , така и Зло.На тези двете пътищата им са успоредни но все пак различни.Както има Интилигентно Добро , така има и Интилигентно Зло.И при двете съществуват определени НИВА на обучение , израстване , еволюция.Всичко е една безкрайна спираловидна стълба :)
 Та да се върнем на въпроса .Съществата  направлявали леля Ванга са от първата Йерархия на Доброто , на Истината и повярвайте те са много Светли , интелигентни и Чисти създания , колкото и комерсиално  да звучи за някои.Изказването относно фамилията на Ванга ,не чувствам нужда въобще да се коментира.Ще кажа само,че този който иска да подплати своето изживяване за една ИЛЮЗОРНА представа за реалността в един момент заживява с това чувство и започва да бърка кое е истина кое е не - кривото прави право и обратното.Това ,което постъпва във вашето съзнание ,като информация е само една много малка % част от Реалната Истина за нещата , предвид,че в 90% от случаите това идва от хартийки ,написани от ХОРА , а всяко нещо минало през ръката на човек е вече ,малко или повече , мутирало, видоизменено от първоначалния му вариант и замисъл.Факт !!!

 За учителя Петър ДЪнов и неговите срещи с мормони ,въплътени елохими и прочие , моля прочете по-горните 2 изречения.Той също е много еволюирало същество,просто мисията му е била различна от тази на Ванга .Знаете всеки човек с пътя си и мисията. Това,че в днешния си вид Бялото Братство в България е с много ИЗКРИВЕНИ представи за учението на Беинса Дуно е отделен въпрос и това само потвърждава изказването ми за човека и преиначаването на Истината.Който има очи да види , ще види.Това естествено произлиза не от друго,а от незнанието и встъпването в една "Положителна илюзия",какъвто е основния проблем и на Ню-Ейж движението btw .Положителна , отрицателна , няма разлика щом все пак е Илюзия.

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #35 -: Януари 09, 2011, 02:28:25 am »
Всяко едно съзнание излъчва светлина и тя може да е доста ярка, такава че да го помислиш за ангел спасител или даже Бог.  Имайте винаги едно на ум и не приемайте на доверие "представителите" на йерархии и пирамидални структури на организация...

Неактивен forian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
  • Amor vincit omnia.
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #36 -: Януари 09, 2011, 14:32:15 pm »
Не всяко съзнани излъчва светлина.Това е,като да кажеш,че всички хора на планетата са ангели хаха .Съзнанията идващи от нисшите свезди ,ако излъчват някакво Сияние ,то то е по изкуствен начин и не е светещо отвътре.Да съм споменал някъде за ангели спасители , Богове разни :)Всъщност аз не изисквам от никого да приема каквото и да било от мене.Даже настоявам да не го правите,но както за мене , така ве моля и да не хлътвате и по информацията ,която ви се дава отвън,защото най-големия "роб" е този,който си мисли,че е свободен от всякакви системи и ограничения.Първо за това което говорих , няма нищо общо със земните понятия и определения , камо ли "организация",също така става въпрос за йерархични нива,които са отвъд вашите представи на възприятие. Защо ли ? Защото не това пише в "добрите книги" предназначение за масовия читател.
« Последна редакция: Януари 09, 2011, 20:13:48 pm от Mirotvorec »

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #37 -: Януари 09, 2011, 16:11:57 pm »
Представа си нямаш за знанията на другите хора, за това не обобщавай така смело кое е извън техните възприятия.

Неактивен MartOh

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 16
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #38 -: Януари 09, 2011, 17:15:21 pm »
xnet-user, нека поговорим за знанията. Ти казваш,че хората имали определени знания и те не биват да се оспорват. Аз виждам следната картинка тук,съдейки по това,което хората пишат и по начина на изказване. Аз виждам как арогантността е превзела умовете на повечето потребители тук. Всеки излиза с някакви затвърдени ЗАУЧАВАНИЯ по определени теми и с тях той напада хората,които имат изказвания, които не се побират в нормите му за "нормално". Виждам хора, които ми поднасят някакви "ФАКТИ" за лунни религии  :o ,лансират идей за национална гордост и национално наследство, а в същото време, една от идейте на този форум, на новия начин на мислене е да се забравят националните принадлежности и всички хора да се възприемат като едно цяло, което да живее на закона взаимната помощ. На всичкото отгоре, ако все пак някой има претенции, че е "ЗНАЕЩ", то защо не бъде така добър да сподели това свое универсално знание с останалите хора, защо вместо да критикува и да оборва НЕзнаещи хора като мен, да не направи нещо на практика и в крайна сметка да отиде и да покаже на света, че Дънов всъщност е идиот-масон и да изложи неговите идей, които предполагам, че са истинни, имайки предвид, че той е ЗНАЕЩ.Но аз не виждам как това ще стане, защото знанието е единствено в Бога, а това което вие, така егоцентрично ми лансирате като знание, е в по-голямата си част различни гледни точки на учени и много често, на параноични болни мозъци. Така че, възприемането на подръжателната култура и прочитането на няколко книжки в никакъв случай не правят човека знаещ. А ако вие до такава степен сте приели "дявола" и си мислите,че знаете нещо и че разбирате дори и 0.1% от това, което има да се разбира, то поне не обърквайте хората, които са все още са с отворен ум и които се надяват чрез този форум да открият поне една малка частичка истина.

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #39 -: Януари 09, 2011, 18:14:29 pm »
Всяко едно съзнание излъчва светлина и тя може да е доста ярка, такава че да го помислиш за ангел спасител или даже Бог.  Имайте винаги едно на ум и не приемайте на доверие "представителите" на йерархии и пирамидални структури на организация...

Всяко едно съзнание излъчва светлина, т.е. аура, която никой не може да фалшифицира и точно изразява нивото на развитие, както и качеството на мислите и желанията. Вярно е обаче, че за да се възприеме това излъчване е нужно нещо повече от астрално ясновидство. Иначе всяка една астрална същност може да се представи с астрално тяло съответстващо на представите на човека, който желае да заблуди (образа се извлича от съзнанието на самия заблуден, според това как той си представя въпросното висшо същество, Бог, духовен учител или нещо друго). Разбира се един интелигентен и свободно-мислещ човек ще различи въпросното същество след не много дълго време.

Малко ми е странно, че в тази тема се свързват П. Дънов, Ванга и Ню Ейдж. Ню Ейдж е едно изкуствено създадено понятие от някои автори за да могат самите те да добият популярност, причислявайки се към него. Да, новата епоха ще настъпи, и това никой не може да го промени, но не заради едно или друго учение, а защото всичко съществуващо се променя, самия живот е низ от промени и развитие без промяна и без настъпването на нещо ново, което да замени старото не можа да има.

Дънов дава много ценни насоки за индивидуално усъвършенстване, за развитие на мисълта и волята, както и за постигането на една нравствена чистота от страна на човека. За съжаление малко от написаното се прилага и то предимно в лесната за изпълнение част. Много последователи обръщат повече внимание на това колко е велик, изкарва се едва ли не Бог, а учението му се представя за нещо неповторимо и единственото заслужаващо да бъде следвано. Това говори за доста религиозна гордост и за слабо-открояваща се индивидуалност. Ученията се дават за да служат на хората, или с други думи казано хората трябва да използват ученията за своето израстване, а не за сляпо преклонение.

За Ванга нямам какво да кажа. Не виждам нищо общо с Дънов, нито пък е оставила нещо което да бъде от съществена полза за духовното израстване на хората (или поне на Българите). Може би е помагала индивидуално на хората, които са я посещавали, показвайки им върху каква част от себе си трябва да работят и да им е давала духовни наставления, но това биха били съвети, които са неприложими извън конкретния случай. Предсказания не ме интересуват. Не ме е страх от бъдещето и каквото и да ми предостави то, аз ще го надживея. Това е реалността и то не само за мен, но за абсолютно всеки човек.

Неактивен forian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
  • Amor vincit omnia.
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #40 -: Януари 09, 2011, 18:17:29 pm »
Представа си нямаш за знанията на другите хора, за това не обобщавай така смело кое е извън техните възприятия.

Ако съдиме по това , което се показва тука , представата ми за болшинството от "конспиратори" не е много ентусиазирана.Човек е това,което показва.Това мое "обобщение" е изказано не с цел да предизвиквам нисши емоции и страсти във вас , а по скоро е представено като обективно твърдение.Този ,който знае,че нищо незнае , той е направил голяма крачка.Другото е суета ... :)
« Последна редакция: Януари 09, 2011, 18:21:11 pm от forian »

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 321
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #41 -: Януари 09, 2011, 20:41:05 pm »
Именно от там се запознава с него Албърт Айнщайн, който "само споменава", че признава единствено 2 неща на този свят - теорията на относителността и Петър Дънов. Дънов е най-великият българин живял от създаването на българската държава, ТОЧКА. Няма Паисии, няма Левски, няма Симеон, вярно, че и те са изиграли някаква решаваща роля относно запазването на българския народ, но никой от тях не дава това духовно богатство, което дава Дънов, единствено той показва пътя на българите към спасение на душата. Всъщност цялото му учение е основано на това на Христос и той почти постоянно прави препратки към него, тоест той като цяло не създава някакво си негово разбиране а се консолидира с Иисус Христос.
Извинявай ма ...ти ДОБРЕ ЛИ СИ?Въпросът е риторичен,не ми отговаряй...ТОЧКА
Къф е тоя дънов,кви 5 лв,че чак пък нямало Левски,нямало Паисии..
Цялото му дъновско течение за мен е боза,особено па ако се основава на Христовото такова,особено знаейки колко е изопачено то..Някак...да мааш крайници облечен в бяла нощница,не ми се вижда най-удачният начин за духовно просветление..Горе-долу ми изглежда като тва да рупаш корени и банани в райската градина.

Тези типове/диваци/ханове/манове си жертваха живота днес да сме българи.
Те заслужават много повече уважение и признание от един обладан човечец.
Паисии написа История Славно Българска (а не славяно-българска) като официален отпор на панславизма и манипулациите на Мавро Орбини.  За съжаление бандата на Златарски, Иричек и компания нанесе тежки зулуми на българската история. Раковски също е публикувал сериозни исторически проучвания, но те са табу за дошляшката теория превзела БАН.

Религиозните фанатици не долюбват много историческите факти и  мисловните упражнения.
По-лесно е да вярваш и изпълняваш, иначе те чака камшика. Лунните религии, каквато е и тази на Дънов са едни от най-силните програми за контрол на съзнанието на хората.  Никой не може да ви отнеме правото да си вярвате в каквото и когото си искате. Отдавайте си енергията на Елохимите, това си е ваш избор.  




А брадатия научи маймуните да носят бели чаршафи и да играят хоро под съпровода на цигулката му :drinks:
« Последна редакция: Януари 09, 2011, 20:45:15 pm от konstantin2007 »

Неактивен forian

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 23
  • Amor vincit omnia.
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #42 -: Януари 09, 2011, 21:02:40 pm »
Браво Константин !!!   :flag_of_truce: твоето изказване е наистина впечатляващо ! Аз на такава духовна и интелектуална изтънченост не бях попадал :)Личи си задълбочеността в изказа и изразяването  :hi:

Неактивен xnet_user

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 315
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #43 -: Януари 09, 2011, 21:48:32 pm »
xnet-user, нека поговорим за знанията. Ти казваш,че хората имали определени знания и те не биват да се оспорват.

Никога не съм твърдял подобни неща. Защо не ме цитираш а ми вменяваш твои приумици?! 
Всеки си върви по избрания път и целта на този форум е хората да споделят натрупаните знания, а който желае може и да ги подложи на анализ...

Според мен учението на Дънов е опасно понеже той преиначава учинието на Исус и издига в култ и захранва  Кошерното/Колективно съзнание и неговите производни лунни съзнания.  За това и твърдя, че неговата религия е лунна.

Цитат
Христос е Велик Колективен Дух! Той е сбор от всички Синове Божии. Всички Синове Божии, съединени в едно цяло, всички разумни души, които живеят в божествено единение и чиито души и сърца бликат от Любов и Живот – това е Христос. В този смисъл Той е глава на Великото Всемирно Бяло Братство.

Цитат
…Тези лунни жители ръководят съдбата на цялото човечество. Преди слизането на Христос от Слънцето всички Велики учители са слизали от Луната…
…Нито една човешка душа не може да завърши земната си еволюция и да напусне Земята без да е научила и приложила законите на лунните жители, защото те са пазители на чистилището. Човешката душа трябва да се пречисти на Луната под ръководството на лунните жители и тогава да влезе в Рая, който се намира на Слънцето.




Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:Дънов, Ванга и Ню Ейдж
« Отговор #44 -: Януари 09, 2011, 23:57:03 pm »
Цитат
Тези лунни жители ръководят съдбата на цялото човечество. Преди слизането на Христос от Слънцето всички Велики учители са слизали от Луната…
…Нито една човешка душа не може да завърши земната си еволюция и да напусне Земята без да е научила и приложила законите на лунните жители, защото те са пазители на чистилището. Човешката душа трябва да се пречисти на Луната под ръководството на лунните жители и тогава да влезе в Рая, който се намира на Слънцето
.

Точно този цитат дава и връзката на учението на Дънов с ню ейдж теченията, разпространени  под различни форми на секти , религиозни и духовни учения, пророчества .Ръководени от лунните жители.

Ако се разгледат нещата от езотерична гледна точка, тези лунни жители или демони обитават тъмната страна на Луната и играят важна роля в духовното устройство на Космоса – помагат на човешките духове да се отърсят от покварата си след смъртта.
Но ако успеят да проникнат в земните селения, приличат на злобни джуджета. Високи около   5-6 годишно дете и са с огромни , хипнотични очи. Най-голяма сила имат при избледняваща луна и днес често се бъркат с извънземни.

Не случайно, много и от култовете на илюминати са свързани именно с луната "Мооnchild", Ванга също е получавала информация от тях.
Не можем да говорим, кой е бил светъл и кой тъмен, при полжение че тъмната страна винаги е работила за светлата.


 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27