Автор Тема: Етническо напреженение  (Прочетена 29319 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Атила

  • Гост
Етническо напреженение
« -: Септември 11, 2005, 12:10:42 pm »
Нещо в последно време усещам едно нарастващо етническо напрежение в България.
Странното е че то не е от страна на българите.

Медиите бълват всекидневно изцепки на цигани из цялата стана и коя от коя по брутална, от турците се появиха явни екстремисти.
От друга страна Атака беше вкарана в парламента - кой седи зад тях мога само да предполагам, ама те за сега не правят проблеми.

Та имам едно чувсто, че ни се спретва една много добре обиграна и до болка позната постановка.

Има обаче и факти който са против тази теория:
България е член на НАТО - та с две думи, единствените които теоритически биха ни "освобождавали" биха руснаците (или китайците).
САЩ & Co. май нямат файда от гражданска война.

...а може и да някаква игра на нашите бивши генерали от ДС - те си знаят защо...
« Последна редакция: Септември 11, 2005, 19:20:27 pm от Horus »

tarikkat

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #1 -: Септември 12, 2005, 18:15:38 pm »
Всеки се опитва да се бори за власт. Има напрежение и то е на всички възможни нива. Жалко за системата идва 15 Септември и най-вече впоследствиеот тези неща си патят децата ни
Каквата и цел да имат Големите които се смятат за недосегаеми ПОВЯРВАЙТЕ МИ идва и тяхното време да изпитат това което причиняват ;D

Атила

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #2 -: Септември 13, 2005, 19:25:31 pm »
новините от днес
Цитат
Цигани атакуват в Перник техници от Енергото

... ако продължава така може скоро гражданска война да очакваме и потърпевшите ще са мангали и турци, но тия свади идват по друг сценарий.

нещо се мъти водата - нали тогава се хващат големите риби

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #3 -: Септември 13, 2005, 19:32:55 pm »
Ескалира, ескалира и не се знае къде ще избие. Повече ме тревожи, каква е целта на всичко това?
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Eon

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #4 -: Септември 15, 2005, 18:34:28 pm »
мен ако питате, хората си избраха Атака заради нестандартните изявления, които прави

НАТО аут, МВФ - аут, КОЗЛОДУЙ - ин, ИРАК - аут и т.н и т.н.

а не толкова заради етническите изявления;
но малко или много всеки има нещо против циганите (дори и ние тука) защото малко или много всеки си е патил от тях (я открадната чанта, джебчийки, и т.н.) или просто хората мразят циганията...
както каза Ахмед Доган на пресконференцията, като го питаха за Атака:
"Ще видим накъде отиват и тогава ще си дадем мнението за тях. Още е рано да ги съдим"

Цитирам по-спомен. т.е. преразказвам....

а и да не забравяме, че много хора гласуваха за тях. имам лични наблюдения   :D

Неактивен Zikko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
  • The Sleeper must Wake Up
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #5 -: Септември 16, 2005, 14:04:49 pm »
Напълно съгласен с Еон!!!
Само да не се окажат поредните Клакьори.......
И сам войнът е войн!

Атила

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #6 -: Септември 16, 2005, 19:23:42 pm »
Цитат
Само да не се окажат поредните Клакьори.......
те са създадени от ченгетата и обслужват техните интереси - в това спор няма.
Волен е предал всички негови избиратели още преди те да са гласували за него.
Вижте само обкражението му - все бивши ченгета и военни.

има една приказка:
с дърти к***и нов бардак не се отваря

факта че не им спряха кранчето след изботите като се разбра къв процен имат и ги регистрираха като партия гвори достатъчно по въпроса ... или някоя е мнение, че това е "нормално" и в България има демокрация ?!?!
Софиянски като взе да надига глава му я отрязаха от глезените - ама той е дърт играч и пак се набута у парламента => плати на другите "националисти" ВМРО с над 110 г. история

... не мога да фана за ко им е тва етническо напрежение само ?!?! Те покрай мангалите така или иначе ще получат сума си кинти за да ги "интегрират" .. или искат да ги "интегрират" по друг начин - като швабите на време са ги интегрирали в атмосферата през кумините на пещите (ама и тва колко в вярно е тема на друг разговор)

Атила

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #7 -: Септември 18, 2005, 00:18:50 am »
и провокацийте продължават
http://www.news.bg/article.php?cid=7&pid=0&aid=163762

каде ли ще му е краят ?

в казармата бяхме фанали 2 циганина да кадът и с лопата си копаха гробове, обърнахме ги с гръб кам стената, старшината раздаде патрони - зареди, за стрелба ... огън
... 5 изстрела във в въздуха - единият се изпонасра а другият припадна. Казахме че следващият път няма да е във въздуха и ги пуснахме => сигурен съм че тия покрай военно поделение не минават оттогава ..

та ако продължава така мое и трупове скоро да очакваме

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #8 -: Септември 20, 2005, 03:09:34 am »
Ескалира, ескалира и не се знае къде ще избие. Повече ме тревожи, каква е целта на всичко това?

Една от причините за инфлацията понякога са очакванията за инфлация. От някъде тръгва слух за предстояща инфлация, някои търговци слагат нови по-високи цени, калкулирайки в тях бъдеща евентуална инфлация, само за да са подготвени за събитието. Други ги последват. Процентите се мултиплицират по веригата. И така лавинообразно, накрая, имаме увеличение на цените, без фактически да има икономическа база и причини за това. Само от едните слухове.

Така и с "ескалирането" на напрежението. Не виждам да има реално ескалиране. Но пък се наблюдават все повече "тревожни сигнали" в "медиите". И в крайна сметка ще стане така, че ако евентуално има някакъв сблъсък, хората вече ще са подготвени и едва ли не ще очакват нещо такова. И виновни за това ще са както ТВ и вестниците, така и тези които постоянно говорят за това как "нещо ще става" и "някъде ще избие", и то не на база на някакви факти и проверена информация, а въз основата на всякакви слухове и клюки. Да няма призиви "аре сега да ги избием всичките". Защото всичките цигани не са виновни за това че 100на от техните са тръгнали да бият полицаи. Въпросните 100на трябва да си понесат назаканието. Както и всеки от останалите да си понесе наказанието за това което е виновен. Щото ако почнем да генерализираме и слагаме всички под общ знаменател, ще го докараме малко като Дивия Запад.

Неактивен asdfghjkl

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 783
  • Невъзможно е нищо
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #9 -: Септември 20, 2005, 03:18:55 am »
Точно в това е проблема, че не си понасят заслуженото. Имат права без никакви задължения, отвън ги подкрепят всякакви правозащитни организации, които постоянно им наливат пари. Не стига това, ами и управниците ги поддържат и стават неуязвими. Един пример. След случая в "Захарна фабрика" повдигнали обвинение срещу един от мангалите, той ревнал и от чужбина с пощтта на една такава организация отишли да съдят човека подал иска, съдили го за дискириминация! Значи ако утрепеш някой и ти потърсят отговорност те дискриминират. Ето за това говоря, че тях ги поддържат с милиончета и явно има причина за тази поддръжка. А за Дивия Запад, няма смисъл да говоря, защото тука е сто пъти по-зле. Вече е всекидневие в някое село да заколят старец заради 2 кокошки.  :'(
Oh, look at you... Look at you! Stop trying to control everything and just LET GO! LET

Неактивен Zikko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
  • The Sleeper must Wake Up
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #10 -: Септември 20, 2005, 13:29:49 pm »
Ама капитане, тия дето вдигат излишна пара по медиите как ще са конкурентноспособни и ще се продават на свободния пазар, без такива изцепки. Относно наказанията - нема стане щото тея дето наказват цакат на тея дето реват по медиите. Ти нали не искаш да гледаш по новините само кое АПК колко е ожънало? Искаш медии като фокснюз сиенен (на Бг целенасочено - иначе го моем и на енглиш) и т.н.
А относно теорията ти за спиралата на инфлацията -  хареса ми, макар че Адам Смит, Алфред Маршал, Кейнс и др. може би вече се въртят около оста си от яд, че не са я прозряли о време. Поинтересувай се от неща като еластичност на цените, пределна полезност, закон за търсенето и закон за предлагането, инфлация, хиперинфлация, дефлация, криза, депресия, Кондратиев и т.н. Има теории, как слуховете и очакванията влияят на цените и икономиката, ама при нас нещата са малко в страни от техническия анализ, повече клонят към фундамента (ако разбираш какво ти казвам).
И сам войнът е войн!

Oberon

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #11 -: Септември 20, 2005, 15:45:31 pm »
Зикко мен:)))
 Ти да не си колега икономист бре:))))? Мойта шефка, която е строителен инженер, а аз съм магистър финанси ( в БГ дипломите е ясно кво са ама все пак ), скоро ми каза че първия закон на икономиката найш кой бил? На търсенето и предлагането . хахахахаха така се смях. Поговорих и малко за ограничеността на ресурсите ( нейните най-вече хахахахахаха)

Оберон от Амбър

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #12 -: Септември 21, 2005, 01:24:48 am »
Ама капитане, тия дето вдигат излишна пара по медиите как ще са конкурентноспособни и ще се продават на свободния пазар, без такива изцепки. Относно наказанията - нема стане щото тея дето наказват цакат на тея дето реват по медиите. Ти нали не искаш да гледаш по новините само кое АПК колко е ожънало? Искаш медии като фокснюз сиенен (на Бг целенасочено - иначе го моем и на енглиш) и т.н.
А относно теорията ти за спиралата на инфлацията -  хареса ми, макар че Адам Смит, Алфред Маршал, Кейнс и др. може би вече се въртят около оста си от яд, че не са я прозряли о време. Поинтересувай се от неща като еластичност на цените, пределна полезност, закон за търсенето и закон за предлагането, инфлация, хиперинфлация, дефлация, криза, депресия, Кондратиев и т.н. Има теории, как слуховете и очакванията влияят на цените и икономиката, ама при нас нещата са малко в страни от техническия анализ, повече клонят към фундамента (ако разбираш какво ти казвам).

Не става въпрос за цензура по медиите, много ясно. А просто в тях да работят наистина професионалисти в журналистиката, които да притежават способността да преценяват кое наистина ще информира и кое просто ще предизвиква излишна истерия.

Теорията за спиралата на инфлацията не е моя, прочел съм я накъде из дебелите книги по Економикс :) Относно останалите неща, достатъчно съм се интересувал от тях в първи и втори курс, че даже и са ме изпитвали на тях. Даже и завърших, но пък няма да се хваля какво :)

Неактивен Zikko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 95
  • The Sleeper must Wake Up
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #13 -: Септември 21, 2005, 16:04:18 pm »
Оберон, икономист съм. Е нямам магистратура, само скромен бакалавър. Ама не щот ме домързя, а имах публичен (лекционен) спор с един от прокламаторите на Новия Световен Ред - преподавател по Европейска Икономическа Интеграция. Смятам знаеш за какво иде реч. И човечеца каза, че от мене икономист (по- точно бизнес администратор) нема стане щом съм евроскептик и таквиз немат место сред нас. И така останах неук - само тоя изпит не можах да взема. Ма като гледам загубата не е особено тежка - хахахаха.
Иначе съм привърженик на Алвин Тофлър. Наистина е велик. И най интересното е, че след разговори с един преподавател, даже май беше и декан на стопанския, стигнах до извода (по- точно ме насочиха), че другаря Маркс е мнооого по- близко до Тофлър и технологично - информационната парадигма отколкото до познатите ни на всички социализъм и марксизъм-ленинизъм. Те са предимно политически инструменти за подчинение на масите. Подобно на фашизма, развития капитализъм и т.н. Китайците - Евала. Някой учен мозък беше казал, че те са Цивилизация с претенциите да се нарича Нация.
Относно шефката ти - светния, че нещата са малко по- сложни от колкото си го мисли, ама простено да и е...
Виж, от гледна точка на ограничените ресурси - точно тяхната ограниченост и непропорционално разпределение водят до асиметрия на властовото отношение. Щото властта не е предмет и никой не я притежава. Тя е отношение. И това отношение е породено (основано, възможно) точно от ресурсня дефицит и начина на неговото разпределение, както в познатата ни природа, така и между индивидите и групите индивиди. Прощавай, че използвам филисофски категории, но те най- точно изясняват проблематиката. На пръв поглед звучи много логично. И би било цялата истина. Да ама не, както казваше Бочаров. За да се поддържа тази властова асиметрия някой някога е създал научния филтър, а за да се запази тайната - историческия филтър. И двете системки си бачкат.
Мдааа, ресурсите, дори и във Вселенски мащаб са ограничени. Това означава, че и генераторите на Тесла не са перпетум мобиле, а разходват някакъв енергоносител - торсия, ефирни частици и т.н. Да ама от гледна точка на това, че ограничеността на тези ресурси от наш мащаб, от гледна точка на нашето потребление не съществува, а те са и безплатни ресурси..... Кво става - асиметрията става симетрия, и какво - йок властимащи, илюминати и др. бандити. И това е пример само с едно нещо - енергията. Я насложи и фармацията, медицината, транспорта, комуникациите. И както един неук попита тук - ако всички тея мечти се сбъднат кво ша праим - има какво. Еми вместо да се бориме ша вземеме да се развиваме. Духовно. Ше вземеме да станеме Прогресори, после Странници и т.н. Нима е лошо да даваш на неимащия, когато имаш в изобилие. Но си си мисля, че питащия имаше по- прозаичен въпрос. Как ще се развиваме, ако живееме по- дълго и всичко е еднакво възможно и еднакво скъпо (евтино за всички). Значи нема да има конкуренция и конкурентноспособните да управляват неконкурентноспособните и да богатеят на техен гръб. Ша взеиме да вегетираме и край с назе. Еми има полета на изява като дизайн, изкуство.... Там, чрез личностни качества ще се конкурираме, а не база аз ще скрия от теб благинките и ако ми се репчиш - девет грама в сърцето, и колкото да моеш пак ще си под мен.
Хубавото е, че тука има хора, които не са на принципа око да види ръка да пипне. Щото и аз не съм виждал совалката, нито съм я пипал ама тя си лети. Е чат пат и гори. Лошото е, че някои изпадат в параноични истерии от време на време. Но така е по- добре от колкото овчедушието на елементарния материализъм.
« Последна редакция: Септември 21, 2005, 16:23:43 pm от Zikko »
И сам войнът е войн!

Неактивен Joro Velev

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 541
  • Живот за пример, това е начинът. Мисия Bell Ringer
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #14 -: Септември 22, 2005, 00:57:18 am »
Zikko,
подкрепям те с всичките си ръце, и всичките си крака.(главите са за други  ;) )
Евала друже.
Образованието си е образование.
Когато човек поиска да постигне нещо, намира начин, в противен случай - причина.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27