Автор Тема: Етническо напреженение  (Прочетена 29320 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #60 -: Септември 06, 2008, 10:09:34 am »
Еон, а какво ти е мнението за останалото от написаното ??

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #61 -: Септември 06, 2008, 10:17:08 am »
В Щатите знам, че когато се роди дете първата му име задължително тряя да е Английско или американско-и те си имат наръчници с имена.Аз съм виждал такива-български. ;)

Барак Хюсеин Обама не ми прилича много на английско име. А такова животно като американско име няма... :)

А за останалото не съм съгласен.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #62 -: Септември 06, 2008, 10:33:08 am »
Сега-възможно е за имената данните ми да стари- но преди време е било така-а Джон Атанасов и т.н. Няма да споря. Въпросът е, че този процес в Б-я претърпя абсолютен неуспех.Да не говорим за стреса на много българи.
Но за останалото-случайно съм бил в такива села някъде през врмето-1984-1999,за 1974 съм го чул от стари учители, виждал съм опашките на чакащи турци, теглещи спестявания и застраховки, пред ДСК и БНБ и т.н.Виждал съм опразнените магазини за техника.. Незнам на колко год. си бил тогава. ;D :) Аз, а и много мои познати сме видели това, за коети писах.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #63 -: Септември 06, 2008, 10:36:21 am »

Но за останалото-случайно съм бил в такива села някъде през врмето-1984-1999,за 1974 съм го чул от стари учители, виждал съм опашките на чакащи турци, теглещи спестявания и застраховки, пред ДСК и БНБ и т.н.Виждал съм опразнените магазини за техника.. Незнам на колко год. си бил тогава. ;D :) Аз, а и много мои познати сме видели това, за коети писах.

За това си прав. Не съм съгласен с твърдението, че на някой задължително трябва да му се налага някакво име, от някакъв произход - в случая българско. Родителите са свободни да избират името на детето си. А не да се ограничават от държавата.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #64 -: Септември 06, 2008, 10:45:24 am »
Добре де-за имената си е така-аз говорех за контекста на възр. процес и за времето-1984-1989.И аз не искам държавата да ограничава избора на име-това е безсмислено.
Въпросът бе за темата-че комунистическото правителство на Б-я в миналото, ни циганизира и турцизира поради липсата на правилна политика по въпроса :)
Защо в цяла Европа ( ;D без Румъния) циганите и турците се съобразяват със закона, и там няма етнически партии????  ;) ;) :D

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #65 -: Септември 06, 2008, 10:56:59 am »
Защо в цяла Европа ( ;D без Румъния) циганите и турците се съобразяват със закона, и там няма етнически партии????  ;) ;) :D

Може би защото турците в България са най-много отколкото, в която и да е друга държава в Европа. А и не съм чул турците в България да не се съобразяват със закона.

Циганите нямат етническа партия.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #66 -: Септември 06, 2008, 11:36:09 am »
А и не съм чул турците в България да не се съобразяват със закона.

Това че живееш в столицата е основната причина за това мнение. Ако живееш в район с преобладаващо небългарско етническо население, друго ще приказваш. Просто ти е бедна фантазията!!! София не е България!!! Ела да видиш при нас "как се съобразяват местните управляващи" от ДПС със закона!!! Абсолютни циници (!!!), които от детската си възраст не са хващали, да не говорим, че не са и си купували, книга!!! Само парите и пълните джобове ги интересува! За пример: упорито се говори, че жената на депутата Хасан Адемов, който е председател на социалната комисия в парламента /самоволно напуснала болницата медицинска сестра преди около две години/, е членка на около десет борда на директори в разни фирми!!!

Цитат
Може би защото турците в България са най-много отколкото, в която и да е друга държава в Европа.

Доколкото знам в Германия има между 20 и 25 милиона етнически турци. В процентно съотношение спрямо България сигурно излизат повече.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #67 -: Септември 06, 2008, 11:42:01 am »
А и не съм чул турците в България да не се съобразяват със закона.
Абсолютни циници (!!!), които от детската си възраст не са хващали, да не говорим, че не са и си купували, книга!!! Само парите и пълните джобове ги интересува! За пример: упорито се говори, че жената на депутата Хасан Адемов, който е председател на социалната комисия в парламента /самоволно напуснала болницата медицинска сестра преди около две години/, е членка на около десет борда на директори в разни фирми!!!
Това го има и сред българските управници.
Цитат
Може би защото турците в България са най-много отколкото, в която и да е друга държава в Европа.

Доколкото знам в Германия има между 20 и 25 милиона етнически турци. В процентно съотношение спрямо България сигурно излизат повече.


Не са 20-25 Милиона. А са 2,5 Милиона. Откъде ги измисляш тези цифри не ми е ясно.
И в процентно съотношение в България са 9.50%, а в Германия са 3%.
« Последна редакция: Септември 06, 2008, 11:48:34 am от Eon »

Неактивен хадзапи

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 808
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #68 -: Септември 06, 2008, 12:12:21 pm »
В Германия са се усетили, че заради приемането на гастарбайтери от Турция сега си имат проблеми с нарастването на мюсюлманите в страната. И подобно на Испания имат закон, с който се дават пари на тези, които напуснат доброволно страната, като си запазват правото на пинсия от Германия, но...никой не иска да напуска. А започват да искат телевизия и новини на турски, също и училища, защото броят им не е малко и като живеят там си искат да слушат и изучават родният език на родителите им.
Германия въведе от 1 септември изпит, за тези, които искат да получат немско гражданство и този изпит не е лек.

Отделно искам да кажа и за нещо, което ме учуди, когато го разбрах. Оказва се, че ако в блок пълен с немски семейства се настани само 1 семейство турци, то германците, които са собственици на жилища в този даден блок веднага пускат в продажба жилищата си и се махат от там, а наемателите, тъй като имат по-добра мобилност веднага напускат. Явно немците не обичат турците (това заключение си извадих). Това е от човек, който е в Германия и е наблюдавал подобно явление.

А да не говорим за жертвите сред млади момичета, които са израстнали там и са учили там, и които не желаят да се омъжат за избраните от техните бащи и братя и се обичат с някой (немец например). Въпреки помощите на различни организации за измъкване от такива семейства и даже изваждане на документи с нови имена, са редки случаите, когато тези момичета да не бъдат намерени от семействата си и да бъдат или насила прибирани и омъжвани или направи убивани (Законите им на честта - да им имам законите тъпи). Изключително редки са случаите, когато на момичета от образовани семейства да им бъде разрешено да се омъжат за когото те си искат, даже и за немюсюлмани. Такива момичета са си направо късметлии.
Още са подвластни на законите от 19 век.

Breath

  • Гост
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #69 -: Септември 06, 2008, 12:24:44 pm »
Отделно искам да кажа и за нещо, което ме учуди, когато го разбрах. Оказва се, че ако в блок пълен с немски семейства се настани само 1 семейство турци, то германците, които са собственици на жилища в този даден блок веднага пускат в продажба жилищата си и се махат от там, а наемателите, тъй като имат по-добра мобилност веднага напускат. Явно немците не обичат турците (това заключение си извадих). Това е от човек, който е в Германия и е наблюдавал подобно явление.

Това е лееееееко преувеличено според мен и ПАК слагаме всичко и всички под един знаменател и вадим някакви генерални заключения........

Неактивен jediguardian

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 571
    • Сериалът Heroes
Относно: Етническо напреженение
« Отговор #70 -: Септември 08, 2008, 01:39:52 am »
Админа не е ли в Германия? Я той да каже как е там.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27