Автор Тема: CSETI  (Прочетена 48589 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен jeni

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 30
Re:CSETI
« Отговор #15 -: Октомври 21, 2010, 16:43:13 pm »
Цитат
Нужда, не.  :)
Да, не се изразих правилно  :yes:

Съзнавам, че въпросите ми са на моето ниво на опитност и преживявания, както на много колеги тук, и търся обяснение на база собствените си предсъници /и многото прочетени, но неизживяни неща/. Затова ще се радвам, ако Вашите обяснения разширяват конкретиката на питанията ми.

-Има ли предварително поставена тема за обсъждане при такъв контакт - получаване на информация, специално обучение или др. /все пак целта не е само да си стиснем ръцете :unknown:/. Коя страна определя темата.
-Коя или каква, според вас, е важната информация, която бихте могли да споделите с нас. Имате ли собствени преживявания и информацията, които можете да ни разкажете.
-А нагледни материали /в по-близък план, ако не звучи много нахално :blush:/. Аз съм от хората които искат да знаят какво се случва - с преживяване и разбиране.
Или ще ям сандвич  ???.

Отново благодаря

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:CSETI
« Отговор #16 -: Октомври 21, 2010, 16:58:52 pm »
Нещо се посъживи форума с тази тема! От лятото не имало толкова интересна тема!

Мисля, че трябва да отправим благодарност на CSETI Bulgaria за диалога ни с нас и неговото толератно отношение!

CSETI Bulgaria, благодаря за комуникирането в този форум, но и благодаря и за доста "земното" отношение към проблемите ни с извънземния живот!

Дано не се откажеш бързо-бързо, както го направи "посветения" пред лятото, а продължиш да сееш информация! Все пак отваряш очите ни за организация и неща, за които доста българи не знаят съвсем нищо! Аз лично бих искал да науча повече за вас и дейността ви.

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:CSETI
« Отговор #17 -: Октомври 21, 2010, 17:09:31 pm »
В каква материална форма сте ги виждали?

Можете ли да опишете как изглеждат?

В какви местности се осъществява контaкта?

Предварително благодаря за отговора!

« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 17:19:23 pm от agrippa »

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:CSETI
« Отговор #18 -: Октомври 21, 2010, 17:33:37 pm »
Здравей CSETI Bulgaria  :)

 ( ще използвам приятелската форма "ти" - надявам се да нямаш нищо против )

 Благодаря ти за желанието и отделеното време от мое име и името на останалите съфорумци  :hi:

1.Как обикновен човек може да стане част от вашата организация ?

2.ЕТ биха ли били благосклонни да отговорят на определен брой наши въпроси от сферата на разискваните тук теми - езотерика,конспирации,исторически факти ?

3.Можем ли да организираме,с ваша помощ,контакт между ЕТ и избрана група от нашият форум ?


Благодаря предврително  :)
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Неактивен CSETI Bulgaria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:CSETI
« Отговор #19 -: Октомври 21, 2010, 18:44:10 pm »
Благодаря ви за въпросите, които стават малко многобройни. Преди всичко искам да уточня нещо. Аз лично разбрах за този форум преди два дни от няколко е-мейла. Нямам никаква представа от предисторията на обсъжданията тук, нямам и идея какво е писано и обсъждано, с изключение на малкото написано за CSETI в две теми, които отворих. От вашите публикации разбирам че е имало някакви проблеми с хора с претенции. Аз претенции нямам и както написах по-горе нямм за цел да защитавам нищо. Нито имам комерсиален интерес, нито никакъв друг освен нормална човешка готовност да помогна за по-добра информираност. Има обаче определено неща за които не бих писал тук и ви моля за извлечете каквото можете от това общуване, докато то продължава, и да не се сърдите на лаконични отговори или на липсата на отговори. Просто има някои аспекти от обсъжданото които са меко казано деликатни и не им е мястото в публичното пространство.

Ще карам поред въпреки че малко ме давите във въпроси и не знам дали ще смогна на темпото, тъй като времето ми е доста ограничено в момента.

Цитат
-Има ли предварително поставена тема за обсъждане при такъв контакт - получаване на информация, специално обучение или др. /все пак целта не е само да си стиснем ръцете unknown/. Коя страна определя темата.

Не, няма. Може би звучи странно но практически всички контакти проведени до момента са срещи на добра воля и "стискане на ръцете" е всъщност доста добро определение на това което се случва. Срещата между две космически цивилизации е нещо много сложно и деликатно и всъщност е едно много висше упражнение в етикет и усет. Много често възникват възможности за обмен на информация и е имало дълги "сесии" с въпроси и отговори, но ние се стремим да не упражняваме никакъв натиск. ЕТ правят голям жест към нас в момента с това общуване. Ние сме много различни. Нещата не се развиват както човек си го представя - ние можем да поемем и обхванем много малка част от онова, което ЕТ могат да ни дадат. Много е трудно да се обясни на някой който не го е виждал.

Цитат
-Коя или каква, според вас, е важната информация, която бихте могли да споделите с нас. Имате ли собствени преживявания и информацията, които можете да ни разкажете.

Не бих искал да създавам образ на някакъв месия който има важна информация за споделяне. Нямам "послание". На този етап просто бих отговарял на въпроси, с чистата мотивация да разсея малко мъглата от дезинформация която е обгърнала всички. Лични преживявания също няма смисъл да споделям, извън това че всичко което пиша е плод само на личен опит и на събития в които съм бил пряк участник.

Цитат
-А нагледни материали /в по-близък план, ако не звучи много нахално blush/. Аз съм от хората които искат да знаят какво се случва - с преживяване и разбиране.

Имаме натрупани вече доста видео и снимков материал, особено от последните 3-4 месеца. Аз обаче не съм привърженик на разпространяването на тези неща, защото живеем в епохата на дигиталната манипулация на образи и подобни материали не могат да служат за никакво доказателство. По-скоро са наш личен архив.


Цитат
В каква материална форма сте ги виждали?
Можете ли да опишете как изглеждат?

Всички ЕТ с които е общувано в CSETI са хуманоидни (т.е. глава, две ръце и два крака). С това обаче приликите между тях се изчерпват. Ако започна да описвам аз лично какво съм виждал много бързо ще започна да звуча като напълно откачен. Предпочитам да се въздържа.

Цитат
В какви местности се осъществява контaкта?

Конкретни места не мога да ви кажа. Имате обаче по-голям шанс за лесен контакт ако сте на изолирано място.

Цитат
1.Как обикновен човек може да стане част от вашата организация ?

Ние всички сме обикновени хора. Или поне сме такива в началото :)
Можете лесно да станете член ако участвате в някой от семинарите на Стивън в САЩ, но това в момента струва не-малко пари. Колкото до групата в България... ние сме с малко по-особен статут и поне на този етап не виждам много варианти за приемане на нови хора.

Цитат
2.ЕТ биха ли били благосклонни да отговорят на определен брой наши въпроси от сферата на разискваните тук теми - езотерика,конспирации,исторически факти ?

Както казах аз не съм запознат с обсъжданото тук и предвид малкото свободно време с което разполагам едва ли ще успея да се запозная. Предполагам естествено какво се обсъжда.
Това което ние правим в момента е много повече галактическа дипломация отколкото прагматично обсъждане на теми. Въпреки това съм сигурен че на голям процент от въпросите които биха били зададени вече сме получавали отговори. 

Цитат
3.Можем ли да организираме,с ваша помощ,контакт между ЕТ и избрана група от нашият форум ?

Това на практика не мисля че може да стане. Поне аз не бих се наел да фасилитирам нещо подобно. Трудно се въвеждат външни хора в тези неща и определено към подобно нещо не може да се подходи откъм забавната или любопитната му страна. Контактите които се случват в момента са много сериозни и са постигнати взаимоотношения с цената на много усилия. Когато въвеждаме нови хора напоследък се налага не малка подготовка, и това е извън проверките през които те минават от страна на ЕТ. Съжалявам че се налага да отговоря така, знам че дразни но това е истината.

Както казах в началото, не очаквайте от мен доказателства. Само информация. Take it or leave it. 

Неактивен agrippa

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 154
Re:CSETI
« Отговор #20 -: Октомври 21, 2010, 19:14:51 pm »
Цитат
Всички ЕТ с които е общувано в CSETI са хуманоидни (т.е. глава, две ръце и два крака). С това обаче приликите между тях се изчерпват. Ако започна да описвам аз лично какво съм виждал много бързо ще започна да звуча като напълно откачен. Предпочитам да се въздържа.


Напротив опишете тези неща, които сте видели не мисля че тук някой би ви отправил подобни нападки.

Неактивен Nikolai

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:CSETI
« Отговор #21 -: Октомври 21, 2010, 19:22:50 pm »
Не знам за другите но аз съм леко зашеметен от информацията и най-вече от начина на поднасянето й. Искам да попитам, споменавате за защита на групите на CSETI. В какво се изразява това? Явно не се притеснявате да споделяте информация което мен лично ме учудва. Могат ли да ви направят нещо?

Аватара доколкото знам е емблемата на CSETI, поправете ме ако бъркам.

Неактивен ети

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 152
Re:CSETI
« Отговор #22 -: Октомври 21, 2010, 19:57:03 pm »
За мен лично вида на ЕТ не е толкова от значение, каквито и да са, не бих се шокирала. Важно е какво се обсъжда на тези срещи. Не вярвам при толкова дългогодишен контакт,да се тъпче на едно място.Забранено ли е да се изнася такава информация?
Извинявайте наистина от многото въпроси, които ви задаваме, но интереса е огромен.

Неактивен otnesen

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 648
Re:CSETI
« Отговор #23 -: Октомври 21, 2010, 20:54:40 pm »
Честито, още един "посветен". :)

На пръв поглед изглежда, че въпросните ЕТ се опитват чрез теб и такива като теб да съсредоточат вниманието на най-лековерната част от обществото върху себе си. Ако целта е трайно съсредоточаване, значи става дума за фаза от някакъв план, ако не е трайно - значи е тест. :)

Уточнение - казвам "лековерни", защото е именно така. Стотици пъти такива подобни са твърдяли разни такива неща и до момента няма ни едно читаво доказателство. Аз лично съм бил на един такъв "контакт", чиито билет беше доста скъп, между другото.

Та, в тази светлина и моя въпрос. Бихте ли предали на извънземните при следващия контакт, че чрез вас те се изявяват тук, на Земята, във възможно най-компроментирания вид?
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 21:02:48 pm от otnesen »

Неактивен bad_w0lf

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 51
Re:CSETI
« Отговор #24 -: Октомври 21, 2010, 22:14:28 pm »
Понеже казвате че нямате намерение да представяте организацията  CSETI,да разбирам ли че включването Ви във форума е лична инициатива, макар и провокирана? Практика ли е тази организация да отговаря публично на "простосмъртни"?
Моля не считайте тези въпроси за НЕдобронамерени, опитвам се да отсея ИСТИНАТА от фалша. Никой в днешно време не приема нещата безрезервно!

Включването ми във форума е напълно лична инициатива. Просто си казах "защо пък не". Може би малък личен социален експеримент, тъй като по принцип съм много скептичен по отношение на споделяне на информация. По същите причини поради които вие сте разбираемо скептични по отношение на получаването й.

CSETI няма целенасочена практика за публично изнасяне на информация. Намаме и практика за криене на информация. Мисля че отдавна сме минали етапа на първоначалния ентусиазъм и желание да споделим всичко със света и затова информация от нас не излиза много лесно. Просто хората които знаят какво се случва са вдигнали ръце от това. Моят статут в организацията просто ми позволява да споделя всяка информация, която счета за удачно.
Цитат
Ами да за какво да знаят обикновените хора като това не им трябва защото ще поумнеят и ще искат да са свободни.А вие които имате тези знания ги използвате за зло.За какво да го знаят като ще изгубят управниците послушните си роби.
Цитат
1.Каква е целта на наблюдението им? Доброжелателни ли са?

Доброжелателни, категорично. Присъствието на ЕТ около и на Земята в момента е напълно централно координирано от тях. Няма свобода за никакви контакти и взаимодействие на отделни групи ЕТ без това да е координирано при тях. Такива независими групи просто няма.

За целта на присъствието им... това е много сложен въпрос и не мога да претендирам че знам отговора във всичките му аспекти. Присъствието им в момента е свързано с период на голяма промяна на Земята, във всякакъв план. Но те винаги са били тук, може би не по този начин.
Цитат
То че промяна предстои,обаче към какво.Добро или лошо,защото в момента се случват само лоши неща
Колкото до "злонамерените ЕТ", като изключим малкия брой недоразумения които без съмнение са възниквали, всичко което попада в тази графа е свързано със земни групи и интереси. Някои от тях разполагат с много напреднали технологии и могат много лесно да минат за извънземен разум в очите на почти всеки.
Цитат
Недоразумения ли. :o
Цитат
2.Предвиждат ли открит контакт с човечеството в близко бъдеще?

Това съвсем не е изключено да се случи, а и в определен смисъл вече е започнало да се случва. Иначе със сигурност нямаше да си пишем по темата. По отношение на открит контакт, в смисъл всеки човек на земята да знае за съществуването им... Няма да се учудя ако до година-две и това се случи.
Цитат
Нали то от 2008 се случва този контакт.И относно рептилите те какви са.Бог да ви е помощ

Цитат
3.Житните кръгове тяхно дело ли са? Ако отг. е "ДА", какво се опитват да ни кажат чрез тях?

Житните кръгове, поне тези които не са правени от хора (някои вече са доста надобрели) са тяхно дело. За значението им обаче на този етап поне ние можем само да гадаем. Има доста аспекти от общуването с ЕТ които значително надхвърлят нашето мислене и капацитет. С всеки следващ контакт при нас нещата се доизясняват, но още сме съвсем в началото на пътя към взаимното си опознаване и към отпадането на задръжките. Не знам дали нашето поколение ще го доживее.  
От това което съм видял обаче няма да се учудя ако житните кръгове са просто една шега към нас. ЕТ имат изключителен усет към красота и невероятно чувство за хумор - и тези две неща са може би основната характеристика на всички контакти, които сме имали до момента.  

Цитат
... доколко намесата на ЕТ е повлияла и влияе на историята ни, политиката, технологиите ии като цяло на еволюцията и развитието ни като раса.

Моето разбиране е, че в далечното минало е имало неща, които са били много свързани с тях. В конкретния момент от историята ни обаче по отношение на политиката и развитието на технологиите пряко влияние от тяхна страна няма никакво. Те не могат да си позволят никаква открита глобална намеса в момента. Те са наблюдатели на този етап, не участници.


« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 22:18:26 pm от bad_w0lf »

Неактивен Nasko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:CSETI
« Отговор #25 -: Октомври 21, 2010, 22:26:12 pm »
Аз искам да багодаря много за доброжелателно споделената информация и моля да не се влияете от глупавите коментари написани отгоре.
Имам близък приятел член на cseti в германия, където живея. Това което съм научил от разговорите си с него се припокрива напълно с написаното по-горе от вас. Бих искал да попитам доколко контактите които провеждат различните групи на cseti в различните държави са подобни един на друг. Доколкото съм чувал има разлики. Знам че понякога се пътува до определени точки в определени държави за да се провеждат специфични мероприятия. Ще ми е много интересно да науча подробности за това. Също така знам че Д-р Гриър прави един път в годината голяма конференция с много хора, където също се прави някакъв контакт. Това същото ли е, което се прави в малките ви регионални групи?

Благодаря и не се отказвайте.
Thread lightly, listen and act wisely.

Неактивен MindOrganizer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
Re:CSETI
« Отговор #26 -: Октомври 21, 2010, 22:27:17 pm »
CSETI Bulgaria, вие лично участвали ли сте в пряк контакт с ET? Видили ли сте диалог с ЕТ?

Rio

  • Гост
Re:CSETI
« Отговор #27 -: Октомври 21, 2010, 23:19:07 pm »
Извинете за глупавия въпрос, но какво е ЕТ???

Неактивен CSETI Bulgaria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:CSETI
« Отговор #28 -: Октомври 21, 2010, 23:29:08 pm »
Цитат
Искам да попитам, споменавате за защита на групите на CSETI. В какво се изразява това? Явно не се притеснявате да споделяте информация което мен лично ме учудва. Могат ли да ви направят нещо?

На етапът на който се намират контактите на CSETI в момента никой не може дори да помисли да атакува организацията или членове на групите ни. Това би променило мигновено обстановката в глобален мащаб. Не мисля обче че мога да напиша повече подробности за това.

Цитат
Важно е какво се обсъжда на тези срещи. Не вярвам при толкова дългогодишен контакт,да се тъпче на едно място.Забранено ли е да се изнася такава информация?
Извинявайте наистина от многото въпроси, които ви задаваме, но интереса е огромен.

Най-големият проблем който аз забелязвам при обсъждане на въпроса за ЕТ с хора които не са участвали в такива срещи е невъзможността да се излезе от "човешката" представа за един "контакт". Ще дам един малко краен пример, който обаче може да илюстрира ситуацията. Представете си че отивате в гората с мисия да установите контакт с мравките в един мравуняк. Целта е те да установят контакт с вас и вие с тях - поне да осъзнаете взаимното си присъствие. Нелека задача, да не кажа невъзможна. При контактите с ЕТ нещата са по-лесни, в смисъл че поне и двете страни сме представители на "човечеството", в най-широкия смисъл на думата. Но не си мислете че е лесно да общуват групи от индивиди, които в еволюционно отношение имат милиони години разлика. Това не е сядане на масата и обсъждане на политиката на чаша бира (или дори гаргаробластер). До момента имаме огромно количество споделена информация, която разбираме, включително и такава засягаща много широк спектър прагматични въпроси, които вълнуват всеки от нас. Има и още толкова информация обаче, която изобщо не разбираме на този етап. Приятели сме и ставаме все по-близки. Има още много път да извървим заедно. Това е, което мога да споделя накратко.

Цитат
Бих искал да попитам доколко контактите които провеждат различните групи на cseti в различните държави са подобни един на друг. Доколкото съм чувал има разлики. Знам че понякога се пътува до определени точки в определени държави за да се провеждат специфични мероприятия. Ще ми е много интересно да науча подробности за това.

Различните групи на различните места действително провеждат контакти на различно ниво. Зависи от групата и от тези които я ръководят. Има групи които в момента са все още на ниво запознаване с материята. Има и групи, които участват активно в дипломацията и сериозните контакти.

Понякога се налага и да пътуваме на места, на които ЕТ имат присъствие за установяване на контакти свързани със специфични проблеми.

Цитат
Също така знам че Д-р Гриър прави един път в годината голяма конференция с много хора, където също се прави някакъв контакт. Това същото ли е, което се прави в малките ви регионални групи?

Предполагам имате предвид конференцията в Рио Рико? Там действително Стивън прави опит за контакт и обикновено когато той е наоколо под една или друга форма такъв се осъществява. Това обаче няма нищо общо с онова, което се случва в специализираните групи на CSETI.

Цитат
CSETI Bulgaria, вие лично участвали ли сте в пряк контакт с ET? Видили ли сте диалог с ЕТ?

Многократно. Както отбелязах вече на няколко места, всичко което пиша тук е плод на личен опит.
« Последна редакция: Октомври 21, 2010, 23:46:35 pm от CSETI Bulgaria »

Неактивен MindOrganizer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
Re:CSETI
« Отговор #29 -: Октомври 21, 2010, 23:38:07 pm »
А какво трябва да направя, за да осъществя контакт и аз? Изобщо това възможно ли е? Вие бихте ли ми помогнали?

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27