Автор Тема: CSETI  (Прочетена 48789 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:CSETI
« Отговор #45 -: Октомври 22, 2010, 13:03:07 pm »
Малко като в ТВ предаването "Минута е много" но благодаря, приемам отговора ви за правилен. :)

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:CSETI
« Отговор #46 -: Октомври 22, 2010, 13:30:05 pm »
Цитат
ЕТ не контактуват с организации. Контактуват с групи хора, които могат да бъдат идентифицирани по определени признаци, в контекста на един развиващ се, продължителен процес на взаимно опознаване. За тях ние сме представиели на Земята, нищо повече.

lol и как така сте представители като населението на Земята 99,9% въобще не знае за вас.

Цитат
Рано или късно ще се присъединим към истинското си семейство.

Кое пък е това истинско семейство?
« Последна редакция: Октомври 22, 2010, 13:37:21 pm от sedere »
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Nikolai

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:CSETI
« Отговор #47 -: Октомври 22, 2010, 13:45:20 pm »
lol и как така сте представители като населението на Земята 99,9% въобще не знае за вас.

И ти приятелю ще бъдеш представител на човечеството ако някои извънземни започнат да контактуват с теб, няма да можеш да се измъкнеш от тази отговорност, просто защото си човек. За последното естествено само предполагам но се надявам :).

Да не говорим че дори и 100% от зомбираното човечество да знаеше за това че контактуваш с тях, в този свят в който живеем това не би променило нищо и на една йота. Според мен само можем да сме щастливи че в момента контакт се установява от хора, които очевидно знаят какво е морал и имат достойна за уважение ценностна система. Което пък определено си личи дори и от написаното в тази тема тук и като цяло едва ли е случайно.

Неактивен Nikolai

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:CSETI
« Отговор #48 -: Октомври 22, 2010, 13:53:47 pm »
Искам също така да попитам нещо и се надявам да се приеме като съвсем добронамерен въпрос. Става въпрос за таксите за обучение в CSETI които са доста високи. Защо е направен този избор? Това сякаш е основния повод за критика към вашата организация в англоезичните сайтове. От това което четох останах с впечатлението че в началото не сте действали така.
« Последна редакция: Октомври 22, 2010, 13:55:26 pm от Nikolai »

Неактивен sedere

  • (sedere)
  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 606
Re:CSETI
« Отговор #49 -: Октомври 22, 2010, 14:17:15 pm »
Цитат
И ти приятелю ще бъдеш представител на човечеството ако някои извънземни започнат да контактуват с теб, няма да можеш да се измъкнеш от тази отговорност, просто защото си човек.

Да ама друг път ще им кажа да се представят пред обществото и да не ме занимават мене. Всеки сам за себе си. :P Поне ще гледам как някои от хората си разширяват светогледа, някои се панират и тн. Ще бъде интересно ;D. Да и някой ден ще го има това наближава.

И съвет занимайте се със себе си най-вече не със такива неща. :P
Преодолей робското подчинение и живей изцяло в настоящето.

Неактивен Nasko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:CSETI
« Отговор #50 -: Октомври 22, 2010, 14:21:00 pm »
Човечеството винаги ще бъде представлявано от малка група индивиди. Това е неизбежно. Истинският въпрос не е дали и защо, а КОЙ ще ни представлява. В това отношение и аз бих предпочел това да е cseti а не например пентагона или ООН. Сигурен съм обаче че когато се стигне до крайна фаза на контакт изборът с кого да се говори няма да се направи от земята. Може би и той вече е направен в полза на cseti.

По въпроса за таксите за обучение в cseti доколкото на мен ми е известно те са такива само за обучението провеждано от д-р Стивън Гриър. Казвали са ми че ако някоя регионална група реши да проведе обучение тя има пълна свобода да го направи при каквито условия реши. Вие бихте ли потвърдили тази информация?
Thread lightly, listen and act wisely.

Неактивен CSETI Bulgaria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:CSETI
« Отговор #51 -: Октомври 22, 2010, 15:17:21 pm »
По отношение на това кой кого представлява, ако се върнете назад в темата ще забележите че аз съм написал "представиели на Земята", не на човечеството. И едно птиче е представител на Земята при контакт с ЕТ, може би по-пълноценен и по-пълноправен от нас. Птичето поне с нищо не допринася за унищожаването на живота планетата ни. По същия начин ЕТ са за нас представители на живота извън Земята. Това е, много е просто. В това няма политика, преминава много отвъд нея. Има равноправно общуване между живи същества, базирано на взаимно уважение.

Цитат
Искам също така да попитам нещо и се надявам да се приеме като съвсем добронамерен въпрос. Става въпрос за таксите за обучение в CSETI които са доста високи. Защо е направен този избор? Това сякаш е основния повод за критика към вашата организация в англоезичните сайтове. От това което четох останах с впечатлението че в началото не сте действали така.

Всъщност очаквах този въпрос да се появи по-рано. Причиите за високите такси за участие в симинарите на Д-р Гриър са няколко. Те не са прости за обясняване без да навлизам в детайли от "кухнята" на организацията. На първо място това е средство за грубо филтриране на аудиторията в условията на настоящата американска действителност. Гарантира участието на хора от upper middle class, не толкова поради финансовите им възможности, колкото поради образователния им ценз. Това може да бъде разбрано лесно само от някой, който е живял дълго време в САЩ. Другата причина е голямата нужда от пари която има основният екип на CSETI там, тъй като всичките му членове понастоящем са изоставили професионалните си кариери и нямат никакви доходи, начело с Д-р Гриър. Тези хора са се посветили на една от най-трудните задачи на планетата в момента - да създадат условия за пълно разкритие на ЕТ присъствието от името на правителството на САЩ. Това отнема 200% от времето им и изисква огромни ресурси, за да има свобода за пътуване, поддържане на лични контакти, както и за постоянно присъствие на ръководни членове на CSETI във Вашингтон. Само хора отвътре знаят каква битка се води в момента и какво изисква. Таксите които се събират са капка в морето, те не стигат за абсолютно нищо. Това е, много накратко и схематично. CSETI в момента се опитва да свърши определена работа, не да привлича нови хора.

Цитат
По въпроса за таксите за обучение в cseti доколкото на мен ми е известно те са такива само за обучението провеждано от д-р Стивън Гриър. Казвали са ми че ако някоя регионална група реши да проведе обучение тя има пълна свобода да го направи при каквито условия реши. Вие бихте ли потвърдили тази информация?

Да, това е точно така. Ръководителите на регионалните групи имат пълната свобода да провеждат обучение при всякакви условия, включително и напълно безплатно. Регионалните групи също така не са задължени и да внасят пари в централата на организацията. Регионалните клонове на CSETI в различните държави са равноправни помежду си и организационната структура е целенасочено децентрализирана. Имаме много добра взаимна координация, но не и организационна йерархия. Просто работим заедно в името на много по-голяма кауза. 

Неактивен why now

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re:CSETI
« Отговор #52 -: Октомври 22, 2010, 15:25:16 pm »
Не мога да повярвам!!!
Толкова време да се старахме и пазихме от всякаква публичност,тъй като е ясно нежеланието на обикновения човек да  се приеме и разбере постигнатите резултати и изведнъж само с една тема всичко се обезмисля!
Ужасно съм разочарована.Мисля да напусна!
Където смехът е забранен, обикновено не дават и да се плаче.

Неактивен Nikolai

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 8
Re:CSETI
« Отговор #53 -: Октомври 22, 2010, 16:03:45 pm »
Благодаря за отговора. Той ми изяснява нещата.
Много любопитно ми стана за децентрализираната ви организационна структура. Вместо да се опитвам да гадая ще попитам. Каква е целта нещата да са така?

Неактивен Гален

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 828
Re:CSETI
« Отговор #54 -: Октомври 22, 2010, 16:45:02 pm »
Защо точно "от името на правителството на САЩ" трябва да е "пълното разкритие на ЕТ"?
Извинявайте, но чуя ли за САЩ, започва да ми замирисва на нещо гнило!

Не сте ли изпитвали съмнения, че CSETI може и да е проект на ЦРУ, а д-р Гриър да е дълбоко законспириран техен агент? Следователно и целите може да са с прикрита насоченост към лошо.

Какви "битка се водят"?
Може ли да са фиктивни с цел заблуда? Не са решили не са му духнали под опашката на Гриър. Примери-бол. Кенеди,..........

Може да ви се струват тъпи и не на място въпросите ми, но не съм толкова навътре в тематиката, а и от прочетено не добивам цялостна картина.

Мнителен съм си към организации и организацийки, какво да направя.  :)
« Последна редакция: Октомври 22, 2010, 16:46:23 pm от Гален »

Неактивен Manve

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 127
Re:CSETI
« Отговор #55 -: Октомври 22, 2010, 17:04:13 pm »

 Ръководителите на регионалните групи имат пълната свобода да провеждат обучение при всякакви условия, включително и напълно безплатно.

1.Ще можем ли да изберем определен брой участници от форума,от които вие да изберете няколко за да ги обучите във вашите умения и познания ?

2.Ти ли си ръководителят на българската група ?

3.Може ли да вземем интервю в реално време от ръководителя на българската група ?

Благодаря предварително  :)
"Бъди възторжен идеалист - смел до безумство,влюбен в България до фанатизъм,честен до самопожертвува

Rio

  • Гост
Re:CSETI
« Отговор #56 -: Октомври 22, 2010, 17:37:05 pm »

Таксите които се събират са капка в морето, те не стигат за абсолютно нищо.
Дойдохме си на думата. Именно, че организацията е фабрика за пари, в която работят шарлатани. Може би покрай тях има и някой заблуден ентусиаст, занимаващ се с уфология.  :negative: :bad:
Няма как да стане група от простолюдието да си разговаря с извънземните, при положение, че си говорим, че самите те управляват света (рептили, сиви и т.н.).
« Последна редакция: Октомври 22, 2010, 17:39:01 pm от Rio »

Неактивен CSETI Bulgaria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
Re:CSETI
« Отговор #57 -: Октомври 22, 2010, 17:38:00 pm »
Благодаря за отговора. Той ми изяснява нещата.
Много любопитно ми стана за децентрализираната ви организационна структура. Вместо да се опитвам да гадая ще попитам. Каква е целта нещата да са така?

За да може в случай на прекъсване на комуникацията всяка група да действа автономно и, ако е необходимо, да продължи контакта или да поеме върху себе си централната координация.

Цитат
Защо точно "от името на правителството на САЩ" трябва да е "пълното разкритие на ЕТ"?
Извинявайте, но чуя ли за САЩ, започва да ми замирисва на нещо гнило!

Аз съм живял достатъчно в САЩ и по тази причина имам достатъчно малко уважение към тази държава. В момента обаче това е единственото правителство което може да данправи разкритието. Ако те не го направят никой друг няма да го направи. Причината е много сложна за обясняване.

Цитат
Не сте ли изпитвали съмнения, че CSETI може и да е проект на ЦРУ, а д-р Гриър да е дълбоко законспириран техен агент? Следователно и целите може да са с прикрита насоченост към лошо.

Този въпрос не е логичен. Ако това е така то със сигурност и аз съм такъв агент и отговорът който бих ви дал няма да има никаква стойност.

Цитат
Какви "битка се водят"?
Може ли да са фиктивни с цел заблуда? Не са решили не са му духнали под опашката на Гриър. Примери-бол. Кенеди,..........

Виж по-горе.

Цитат
Мнителен съм си към организации и организацийки, какво да направя.

Това само може да бъде похвалено.

Цитат
1.Ще можем ли да изберем определен брой участници от форума,от които вие да изберете няколко за да ги обучите във вашите умения и познания ?

На този въпрос вече отговорих.

Цитат
3.Може ли да вземем интервю в реално време от ръководителя на българската група ?

Не, за съжаление това няма да е възможно.


Ще продължа да поглеждам в темата и ако видя смислени въпроси ще се опитам да отговоря, но като цяло мисля че написах тук достатъчно, даже прекалено много.  

Радвам се че има хора, които искрено се интересуват от тези неща и които до момента не са се поддали на пълното интелектуално обезличаване. На всички които искат да участват в контакт бих пожелал доброта и да не изоставят мечтата си. Ако присъстват тези две неща вероятността това да им се случи не е малка.



Неактивен MindOrganizer

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 73
Re:CSETI
« Отговор #58 -: Октомври 22, 2010, 17:56:08 pm »
CSETI Bulgaria, как ще докажеш твърденията си?
Или... "Вервайте ми..."  :-X
Аз лично вярвам в ЕТ, НЛО, призраци и свръхестествени явления, но начинът по който даваш информация ми изглежда твърде недостоверен.
Обоснови се! А ако питаш за какво... ЗА ВСИЧКО!

Ти как стана член? Какво ти струваше? Време? Пари? Колко?
« Последна редакция: Октомври 22, 2010, 17:59:18 pm от MindOrganizer »

Неактивен Nasko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 11
Re:CSETI
« Отговор #59 -: Октомври 22, 2010, 18:12:46 pm »
Човекът е казал поне на две места в темата че няма намерение нищо да доказва. Освен това това тук е най-достоверно поднесената информация за cseti на която аз лично съм попадал, а боравя свободно с три езика и съм чел достатъчно в интернет.

Цитат
Дойдохме си на думата. Именно, че организацията е фабрика за пари, в която работят шарлатани. Може би покрай тях има и някой заблуден ентусиаст, занимаващ се с уфология.

Горното пък мисля че може да бъде написано само в България. Човекът обяснява че нямат пари за нищо, че хората са си оставили професиите за да направят нещо смислено за всички нас, нашият юнак казва че това е доказателство че са фабрика за пари. Браво!


Искам да благодаря на cseti българия за човешки споделената информация.  :hi:
Thread lightly, listen and act wisely.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27