Автор Тема: Надеждата  (Прочетена 36375 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Надеждата
« Отговор #90 -: Септември 27, 2010, 12:23:27 pm »
коментираме смисъла на нещо
Честно казано аз не виждам да се коментира, защото когато някой изрази различно мнение от това че Надеждата е пълна заблуда и прочие, виж какво се случва
Цитат на: Спорт-Здраве4
Не казваш нищо съществено  - това означава нищо оправдано и обосновано - а вместо това запознаваш останалите с твоята лична пирамида от предразсъдъци.
Интересно ми е вие какво правите и какво казвате?
why now Не знаеш ли че на Спорта не се опонира,той винаги е прав и всички останали нищо не разбират,нищо не казват и темите им са несъществени.
Спорте, защо не си избиваш комплексите върху чашите ти с вода?

Неактивен why now

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re:Надеждата
« Отговор #91 -: Септември 27, 2010, 12:25:16 pm »
Защо разглеждаш надеждата като илюзия?
Много интересно как човек може да е така обезверен от нещо,че да отрича хубавото в това да се надяваш на нещо. :writer:
Ти когато искаш нещо да се случи,но виждаш,че трябва време за това какво правиш?Гледаш отстрани,отдръпваш се и чакаш,ама ей така,без да очакваш?Просто присъстваш,почти заспал емоционално?
Невъзможно.
А за бебетата дето си го написала,Аличка,не го разбирам.Това със залъгалките например.Не е за удобство само на родителите,а и за бебешкото такова.Защото то милото си се тръшка и като му спестиш рева пак е нещо.Не го разбират? ;D ;D ;D
:flag_of_truce: :flag_of_truce: :flag_of_truce:
Където смехът е забранен, обикновено не дават и да се плаче.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Надеждата
« Отговор #92 -: Септември 27, 2010, 12:29:17 pm »
      Всеки  изгубил  Надеждата  си  е  вече  мъртъв!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Надеждата
« Отговор #93 -: Септември 27, 2010, 12:37:34 pm »
  ....Вървейки по пътя към дадена цел,мечта,желание...,човек има нужда от подхранване и стимулиране,за да продължава да върви.....

Опитвайки се да вървим докато сме сакати имаме нужда от патерици...или пък докато сме бебета - някои ползват проходилки, което е...извинявайте унизително за бебето, защото то е силно и можещо и здраво и много по-бързо и лесно ще се научи да ходи ако не му се предлагат проходилки, каиши и прочие патерици...същото и за биберона...унизително е спрамя бебето да бъде ...залъгвано...заради ..удобството на родителя му...и заради ..неговото неумение да разбира детето и неговите истински нужди.

В този смисъл, в ролята на патерица (проходилка, биберон) надеждата може би е ценна...докато сме сакати (невежи), неопитни (бебета)...
Но я си представете...патерица, изигната в нещо като култ на цяла една вара за човечеството?
Биберон издигнат в патетичен символ на вярата..?
Проходилка....която браним и защитаваме...защото не желаем дори да си представим какво би било без нея?!
хайде сега от 100 кладенеца вода да извадите ,пак не ще успеете да направите надеждата толкова смешна колкото е всъщност и разбирането ви за нея. Защо продължавате да спорите? Всеки има право да си я изживява както си иска и както си я разбира,вие какво мислите че ще убедите някой в противното ли? Или просто нямате работа и се чешите пръстите на клавиатурата.
А относно спокойствието алибаба, спокойствието не се търси навън в
Цитат
в един вечно променящ се, непредсказуем, непознат и ...често опасен свят?!
спокойствието се търси вътре в нас самите,а надеждата изиграва ролята на свързващ елемент между това което си и онова което не разбираш.И за да ти стане по ясно ще ти дам пример.
Ти не знаеш какъв е смисъла на нечия смърт,живот,случка и надеждата ти дава спокойствието,че смисъла е в общата картина,която ти не можеш да видиш,която не разбираш,която е скрита от теб и която е за доброто на всички.Без надежда,няма да намериш никога покои,защото няма да спираш да търсиш смисъла и живота ти ще протече в едно голямо Защо(живея) вместо в Защото(творя,изграждам,създавами тн.)

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Надеждата
« Отговор #94 -: Септември 27, 2010, 12:42:32 pm »
Това, което казва Митко е доста точно...в някакъв смисъл чувството е подобно, но това, което после става е, че едва след този момент разбира каквое живота и за пръв път успява го почувства...има ПАРАДОКС. Едва, когато "умреш" за този свят в който вилнеят бурите на залудите и илюзиите се събуждаш за ...другия, светът на яснотата (на ясното съзнание) или казано по друг начин - за царството небесно.
Познато ли ви е "Аз съм ВЪВ света, но не съм ОТ този свят"...едва когато умреш приживе се раждаш за света на духа. Ако отлагаш това за момента на физическата смърт, това, което ще се случи е, че събитието ще бъде шокиращо и човекът ще изпадне в безсъзнание, тъй че ще пропусне всичко.
Разбира се не става по този начин, някой да ти каже - изхвъли надеждата и умри приживе за да се преродиш и онзи да каже ДОБРЕ! и хоп!
Не, така не става. До дотогава докато човекът може ще се държи за нея и това е естествено.
Но, животът (ДУХЪТ) сам го прави...той  подрежда събитията така, води човекът така, че далеч преди моментът на физическата смърт този човек да може да се пробуди...понякога отнема надеждата му...все едно взема патерицата му и казва "ХОДИ!"...и едва тогава този човек за пръв път разбира...че може да ходи сам! Разбира какво нещо е самостоятелното ходене и за пръв път...започва да обича живота...
Това, което пиша не е убеждаване или манипулация, а просто един разказ..едно сподлеяне...така, че споко моля, надеждата ще бъде с вас докато животът не ви я изтръгне от ръцете и не успее да ви прегърне ...така, че да го усетите за пръв път - истинска, здрава прегръдка!

Неактивен Alegria

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 15
Re:Надеждата
« Отговор #95 -: Септември 27, 2010, 12:56:11 pm »
За тези с английски: ;D
The more we give love, the greater our capacity to do so. (David Hawkins)

Неактивен why now

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re:Надеждата
« Отговор #96 -: Септември 27, 2010, 13:11:09 pm »
Цитат
Това, което пиша не е убеждаване или манипулация, а просто един разказ..едно сподлеяне...така, че споко моля, надеждата ще бъде с вас докато животът не ви я изтръгне от ръцете и не успее да ви прегърне ...така, че да го усетите за пръв път - истинска, здрава прегръдка!
Аличка,това звучи толкова екзалтирано някак си. :nea: :nea: :nea:
Чак ме достраша малко от този момент като те чета-кога ще ме прегърне ъъъъ...докато ми изхрущят костите. :o
Дотогава ще се уповавам на надеждата. :blum2:
Където смехът е забранен, обикновено не дават и да се плаче.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Надеждата
« Отговор #97 -: Септември 27, 2010, 13:12:04 pm »
Вие виждате ли някакъв смисъл от първия коментар на темата?

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Надеждата
« Отговор #98 -: Септември 27, 2010, 13:13:20 pm »
............................................................................че може да ходи сам! Разбира какво нещо е самостоятелното ходене и за пръв път...започва да обича живота...
Това, което пиша не е убеждаване или манипулация, а просто един разказ..едно сподлеяне...така, че споко моля, надеждата ще бъде с вас докато животът не ви я изтръгне от ръцете и не успее да ви прегърне ...така, че да го усетите за пръв път - истинска, здрава прегръдка!

Първо да отбележа, че примерът със залъгалки, биберони, проходилки, колани и патерици НЕ Е аргумент (против Надеждата).
Защото много деца не употребяват такива. И много други като от по-старото поколение не са употребявали такива. Патерици и други помощни средства, знаем кога се използват. Когато си си счупил ВЕЧЕ крака, ръката главата. Надеждата не идва след свършен Факт, драма. Надеждата е именно това, което те кара да ритнеш проходилката или да изплюеш биберона. Т.е. абсолютно обратното на онова което се опитват да я изкарат противниците Й. Но жалко за тях. Защото явно не я разбират, а други са я отхвърлили преди да я разберат и да постигнат нещо през нея.
Така че, на който му пречи да си я отрича и заклеймява. На мен ми помага и ме кара да се чувствам добре. И ако още веднъж поясня, че ако искате да си пишете за илюзиите, може да си пишите, но уточнявайте, че е за тях без да манипулирате думата : Надежда.  :) :nea: :dance:
« Последна редакция: Септември 27, 2010, 13:15:39 pm от cassio »

Неактивен why now

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re:Надеждата
« Отговор #99 -: Септември 27, 2010, 13:17:00 pm »
Цитат
Вие виждате ли някакъв смисъл от първия коментар на темата?
Таите надежда темата да тръгне в точно определена насока.
Ето как понякога надеждата умира и човек почва да търси вина у другите. :P

А това кой какво вижда и как точно е по-скоро за темата с истините. ;)
Където смехът е забранен, обикновено не дават и да се плаче.

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Надеждата
« Отговор #100 -: Септември 27, 2010, 13:20:45 pm »
Вие виждате ли някакъв смисъл от първия коментар на темата?
Твоя коментар ли?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Надеждата
« Отговор #101 -: Септември 27, 2010, 13:25:37 pm »

Но, животът (ДУХЪТ) сам го прави...той  подрежда събитията така, води човекът така, че далеч преди моментът на физическата смърт този човек да може да се пробуди...понякога отнема надеждата му...все едно взема патерицата му и казва "ХОДИ!"...и едва тогава този човек за пръв път разбира...че може да ходи сам! Разбира какво нещо е самостоятелното ходене и за пръв път...започва да обича живота...
Това, което пиша не е убеждаване или манипулация, а просто един разказ..едно сподлеяне...!
        
 
        И  аз  споделям,  просто  едно  споделяне!  
        Да  умира  надеждата  за  миг,  заменена  от  увереноста,  че  можеш  да  ходиш,  но  щом  отмине  радоста  от  това,  че  си  проходил  едно  гласче  се  обажда  и  пита:  А  ще  може  ли  да  тичаш!  Чии  ли  е  този  гласец,  Алибаба?  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Надеждата
« Отговор #102 -: Септември 27, 2010, 13:35:31 pm »
Вие виждате ли някакъв смисъл от първия коментар на темата?
Твоя коментар ли?

Не, този на Alien.



Не е ли странен този подход, при вида на заглавие на тема, първата подбуда на човек да бъде издекламиране на онова, което знае по въпроса?


За този форум, който "Хнетбг е създаден за онези от вас, които сериозно се интересуват от уфология, конспирации, езотерика и мистика и тези, които наистина искат да научат нещо ново и интересно.", не е ли по-подходящ подходът на първоначално осмисляне на оформлението на даден въпрос? Тоест... преди животинското формиране на мнозинството, защитаващо старовековната простотия?

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Надеждата
« Отговор #103 -: Септември 27, 2010, 13:43:19 pm »
Опитах се да си представя ситуация в която надеждата би ме напуснала.Например да съм на километри вътре в морето,сама,без жилетка,да е нощ и никой да не знае къде съм, пак ще се надявам,че ще се спася.Да съм заровена под 5 метра пръст в ковчег и никой да не чува виковете ми,пак ще се надявам ,че ще се спася и тн. Колкото и да се отрича надеждата в всяка една нейна форма ,тя е неделима,от човека.Сутрин ставаш и в главата ти изплуват планове за деня ,ако я нямаше надеждата че ще ги постигнеш,най вероятно няма въобще да станеш от леглото.Ако нямаш надеждата ,че ще имаш живо и здраво дете няма да го създадеш,ако нямаш надеждата ,че ще откриеш това което търсиш няма да го търсиш и тн. и тн.Всички знаем че ако се хвърлим от 20 етаж без предпазни средства ще умрем.Ако имаше някаква възможност да не умрем сигурно редовно щяхме да се мятаме.Понеже никой няма надеждата че ще оцелее ,никой и не скача, а тези малко случай който оцеляват,може би именно надеждата ги спасила.Затова ,че за какво раждане в света на духа, след смърта на надеждата говорите?Та тя от там идва.

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Надеждата
« Отговор #104 -: Септември 27, 2010, 14:02:33 pm »
Със същите аргументи освен Надеждата остава да се отречете от Вярата и Любовта, после единственото нещо което Ви остава е да се присъедините към студенокръвното технологично безсмъртие и ордите на един, за който пише Щайнер...

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27