Автор Тема: Смирението  (Прочетена 31474 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Z-931

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
Re:Смирението
« Отговор #135 -: Септември 22, 2010, 19:04:58 pm »
Цитат
  Там където има желания, мисли,Его там смирение няма! Но все пак дали е така? 

Един от отговорите е че когато липсват Его, смирение и мисли може да става въпрос за вградена програма в индивида.

Пример : МК ULTRA  " Монарх" - програмиране - наблюдава се пълна смиреност на индивида и изпълнение на зададените му задачи, както и неспособност да се oсвободи от вградената му програма самостоятелно.
Егото е напълно унищоженo.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Смирението
« Отговор #136 -: Септември 22, 2010, 20:03:04 pm »
Нека да не се бърка смирение с примирение. Последното масово е вкарано като програма в българите.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Смирението
« Отговор #137 -: Септември 23, 2010, 10:18:34 am »
Да, бъркат се понятията и понякога съвсем целенасочено.
СМИрението - това е по-скоро стратегия. Стратегическо поведение на НЕотреагиране, подплатено със знание. Знане, че отреагирането, реакцията на злото (казано образно)умножава злото, свързваш се с него. НЕотреагирането е отвързване от злото. При неотреагирането не се чувства негодувание в душата.Това е мъдрост
ПРИмириението е насилствено подтискане на реакцията. Вътрешно негодуваш...по един или друг начин, но въшно не даваш ход на това, подтискаш реагирането. Това е нещо много лошо, защото всяко подтискане действа на принципа на тенджерата под налягане. Не се справяш с проблема ами го нагнетяваш под налягане.
Така, че правете разлика за какво става дума - за СМИрение, ПРИмирение или задръжка.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Смирението
« Отговор #138 -: Септември 23, 2010, 11:20:02 am »
Смирение:
Синоними
смиреност, послушание, примирение, покорство, покорност, подчинение, кротост, скромност, изпълнителност
спокойствие
отстъпване, отстъпчивост
търпение

 ;D
Май си играете само на думички  ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Смирението
« Отговор #139 -: Септември 23, 2010, 11:47:42 am »

Може и да ти се струва, че си играем на думички, но аз ще ти кажа, че нашите индивидуални затвори са посторени именно от думички.

Според мен този..."умник" дето е написал тези ..синоними си е играл на думички.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Смирението
« Отговор #140 -: Септември 23, 2010, 12:32:16 pm »

Може и да ти се струва, че си играем на думички..............
Не ми се струва а съм уверен в това, не изключвам и себе си де ;).
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Смирението
« Отговор #141 -: Септември 23, 2010, 21:22:23 pm »
Смирението за мен е способността да признаеш моментното си несъвършенство и ограничеността си, но в същото време да осъзнаваш неограничеността на своя потенциал и възможности. Именно това, което човек е, съотнесено към това, което може да бъде (а други вече са постигнали) е смирението, което носи сила, а не чувство за безпомощност. Истинското смирение е пред нещо, което човек уважава, към което се стреми, а не следствие от страх и безпомощност.

Неактивен Melody

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Re:Смирението
« Отговор #142 -: Септември 24, 2010, 08:09:07 am »
Смирение-с мир.Да си едно с това,което те заобикаля.Да отсъстват агресията,злобата,чувството на превъзходство над останалите.Да имаш силата и знанието и това да те прави скромен.Да имаш търпението на дърветата,да раздаваш себе си като слънцето.Смирединение!
Опитай!

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Смирението
« Отговор #143 -: Септември 24, 2010, 10:17:26 am »
Браво! Чудесна дума! Аз бих изхвърлила старата поради това, че е оплетена със "синоними" с друго значение и най-вече, че се бърка с примирение.
СМИРЕДИНЕНИЕ е чудесна дума, ДЕВСТВЕНА още!

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Смирението
« Отговор #144 -: Септември 25, 2010, 21:11:08 pm »
..................Истинското смирение е пред нещо, което човек уважава, към което се стреми, а не следствие от страх и безпомощност.

Как е започнал човек да го уважава това нещо?  :-X
Иначе с останалата част съгласието ми е налице. Само си мисля, че едно нещо в което човек ВЯРВА е по-заслужило смирението ни... почти като "преклонение" едва ли не се получава, но не като робство, а като пример за подражание... като интенция, която да осмисли /освети/ пътя ти.

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Смирението
« Отговор #145 -: Октомври 05, 2010, 16:20:35 pm »
Някой по-горе много добре го е обяснил. Но ако анализираме конкретно представената история с монаха и леката жена не е въпросът кой къде гледа, а това, че в собствените си помисли и желания, с които една Душа е чиста или покварена ние можем и приемаме живота.
Това, че някой външно и по конвенция показва някаква принадлежност към Бог или определена религия не означава, че вярва с душата си и е искрен в това което показва. Докато една изпаднала жена може да изглежда като последната развратница отдавайки тялото си, но да е запазила чистотата на душата си като не е позволила Душата й да е на нивото на телесните въжделения.
Реално Смирението е в това да приемеш и да си в служба на нещо по-висше- в случая докато сме Хора това е Душата ни. Трябва да я запазим чиста. Това е трудно. Да се смириш, не означава непременно да се подчиниш, а да приемеш живота си такъв какъвто е безусловно и да го изживееш достойно ... с чиста душа.
   :) Именно така разбирам тази притча и за това е в темата. Радвам се, на прочита ти по този начин    :hi:
« Последна редакция: Октомври 05, 2010, 16:21:52 pm от aldonea »
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Смирението
« Отговор #146 -: Октомври 05, 2010, 16:30:10 pm »
Смирението за мен е способността да признаеш моментното си несъвършенство и ограничеността си, но в същото време да осъзнаваш неограничеността на своя потенциал и възможности. Именно това, което човек е, съотнесено към това, което може да бъде (а други вече са постигнали) е смирението, което носи сила, а не чувство за безпомощност. Истинското смирение е пред нещо, което човек уважава, към което се стреми, а не следствие от страх и безпомощност.
  :)  Ирис разбира се, че смирението(НЕ ОВЧЕДУШИЕ) няма за цел да ни обезсили, а точно обратното само силният духом може да бъде смирен в моменти когато бива яростно нападан, отритван и други подобни изпитания. НО не мислиш ли, че има смирение там където има покой? Ако вътре в себе си сме спокойни, нищо не може да ни наруши душевният мир и смирение? Дали пък покоя=спокойният поглед в живота не предхожда смирението?  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Смирението
« Отговор #147 -: Октомври 05, 2010, 17:33:38 pm »
Бих заменил думата „покой“ с „равновесие“. Покоят ми се струва някак прекалено статичен, докато равновесието не изключва движението.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27