Автор Тема: Освобождаване  (Прочетена 10481 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Освобождаване
« Отговор #15 -: Септември 21, 2010, 11:29:35 am »
Добре, аз на това му викам вяра, обаче и това понятие е капан. Защото под "вяра" други хора разбират друго, а и самата аз преди време разбирах друго.
Значи това с абстрактните понятия е чиста проба хващане в капан. Ей за това се бият разните му там религозни фанатици, защото са хванати в капана на своя смисъл, който влагат в понятия като Бог и пр. Ето това става сега и с нас, не е по-различно...затова казвам, че тези понятия са боклуци в главите на хората, но те са наместени там преди човекът да се усети и сега нищо не ни остава освен едно по едно да ги разбием, за да излезнем от капаните им....

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Освобождаване
« Отговор #16 -: Септември 21, 2010, 11:41:05 am »
Аз не го наричам вяра,защото за мен вярвата е категоричност.Вярвам че ще изкарам 6 на един кой си изпит и я изкарвам,няма възможност да изкарам 5.До като надеждата предполага всичко.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Освобождаване
« Отговор #17 -: Септември 21, 2010, 11:51:42 am »
     Научете  се  да  мислите  самостоятелно!  
     Това  не  са  го  давали  по  телевизията - не  е  вярно!

Правило 1: Не вярвайте дори и на една дума от това, което четете. Подлагайте на проверка научените уроци. Кабала

Пралило 2 „И сега не вярвайте на нито една моя дума, само защото Буда ви е казал, а ги проверете добре, на базата на своя собствен опит и истински прозрения (даршана). Бъдете пътеводна светлина на самите себе си." Буда
 
Правило 3  "Проверявай  всяко  стъпало  изгнилото  е  последното  
на  което  ще  стъпиш"  Паалла
       Всеки  трябва  да  намери  собствена  красота - не  я  търсете  в  унифицирането!  
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Освобождаване
« Отговор #18 -: Септември 21, 2010, 11:59:08 am »
Да де...всеки влага собствена красота в понятието за Бог, но се избиват едни други нали?
Така, че между красотата да влагаш свой смисъл на понятията и ужаса от това да защитаваш своя смисъл до смърт има нещо.
Какво е то?
Кое пречи на хората да си имат своя смисъл без да влизат в стълкновения помежду си?

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Освобождаване
« Отговор #19 -: Септември 21, 2010, 12:14:01 pm »
Кое пречи на хората да си имат своя смисъл без да влизат в стълкновения помежду си?
       Въпрос  с  повишена  трудност!  Не  мога  да  отговоря!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Освобождаване
« Отговор #20 -: Септември 21, 2010, 22:13:02 pm »
    Научете  се  да  мислите  самостоятелно!  
     Това  не  са  го  давали  по  телевизията - не  е  вярно!

Правило 1: Не вярвайте дори и на една дума от това, което четете. Подлагайте на проверка научените уроци. Кабала

Пралило 2 „И сега не вярвайте на нито една моя дума, само защото Буда ви е казал, а ги проверете добре, на базата на своя собствен опит и истински прозрения (даршана). Бъдете пътеводна светлина на самите себе си." Буда
 
Правило 3  "Проверявай  всяко  стъпало  изгнилото  е  последното  
на  което  ще  стъпиш"  Паалла
       Всеки  трябва  да  намери  собствена  красота - не  я  търсете  в  унифицирането!  
Съмнявам се, следователно съществувам!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен ДАВИД

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 105
Re:Освобождаване
« Отговор #21 -: Септември 21, 2010, 22:15:49 pm »
Кое пречи на хората да си имат своя смисъл без да влизат в стълкновения помежду си?
       Въпрос  с  повишена  трудност!  Не  мога  да  отговоря!
Питайте децата! Пречките са в обществото. Почти няма мисъл, която да е лично наша...Това е като проблема с яйцето и кокошката!
ИДВАМ ОТ МИНАЛОТО...ОТИВАМ В БЪДЕЩЕТО...

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Освобождаване
« Отговор #22 -: Септември 23, 2010, 08:47:21 am »
...
Също смятам, че си напълно права за това, че страстта към знаие е един етап и че идва момент, когато не трупането, а освобождаването от знанията идва на дневен ред.
...
Да, така е, и не е така. Има знание, което от гледна точка на вечността е излишно и затормозява човека, но има и познание, което е универсално, синтетично, дълбоко и отнасящо се до същността на нещата, до принципите на съществуването. В Библията се говори за разделяне на зърното от сламата. Сламата наистина е излишна и е добре да се освободим от нея, но първо трябва да се научим да различаваме едното от другото. Нека всеки си зададе въпроса: с какво би ми послужило това, че знам еди какво си примерно след 10, 100, 1000 години? Кое от това, което знаем, ще можем да приложим след 1000 години?

Освен това трябва да се има предвид, че истинското знание върви ръка за ръка с развиването на определени качества и умения. Просто няма начин едното да се отдалечи много в развитието си от другото.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Освобождаване
« Отговор #23 -: Септември 23, 2010, 10:11:47 am »
Аз мисля, че не е необходимо да ходим в бъдещето и да мислим какво ще ни послужи, ама да си помислим СЕГА каква част от нещата, които знаем служат ли ни да нещо и ако не да хвърляме...

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Освобождаване
« Отговор #24 -: Септември 23, 2010, 19:40:50 pm »
Съгласен съм обаче къде да хвърляме, къде?
Само да не е в "пазвата" на другите. Защото повярвай знам какво е за радост на някой...
Що се отнася до освобождаването само истината може да ви освободи.
Търсете я не спирайте, че няма време както каза алибаба!
Поздрави!
« Последна редакция: Септември 23, 2010, 19:45:57 pm от fishbone »

Неактивен eses

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 898
Re:Освобождаване
« Отговор #25 -: Септември 23, 2010, 20:53:03 pm »

Що се отнася до освобождаването само истината може да ви освободи.

Това го знаем,ти кажи има ли универсална исина тук? Защото аз мисля че няма.Вече го написах в моя друга тема.Истините се менят постоянно с убежденията ни,който от своя страна се сменят кажи речи на 10 години.Та единствена истина за цял живот аз не знам да има,иначе много бих искала да я открия за себе си и да живея в нея,знам че това е единствения начин да няма противоречия,въпроси,търсене,и тн.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Освобождаване
« Отговор #26 -: Септември 23, 2010, 21:23:17 pm »
Има разбира се тук и там и навсякъде. Но докато мислиш или се съмняваш, че няма такава трудно ще я намериш, защото тя не се намира, тя се търси и респ. ще заживееш с нея. Също не искам да те критикувам или поучавам щото някои се сърдят или въобще не обичат. ;D Та  не искам да оставам с впечатлението, че я чакаш сама да дойде, да те хване за ръчичка и да ти каже:- Цял живот ще съм с теб.
Цитат
Истините се менят постоянно с убежденията ни,който от своя страна се сменят кажи речи на 10 години.
Колкото и романтично дати прозвуча ти говоря за оная истина, която можеш да откриеш само и единственно в сърцето си. Тя там живее и чака цял живот. Повече едва ли бих могъл да те насоча. ;)

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Освобождаване
« Отговор #27 -: Септември 23, 2010, 22:26:28 pm »
Колкото и романтично дати прозвуча ти говоря за оная истина, която можеш да откриеш само и единственно в сърцето си. Тя там живее и чака цял живот. Повече едва ли бих могъл да те насоча. ;)
       Тази  истина  се  открива  когато  изпиеш  чашата  на  живота  и  погледнеш  на  дъното!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Освобождаване
« Отговор #28 -: Септември 24, 2010, 07:51:58 am »

Тази  истина  се  открива  когато  изпиеш  чашата  на  живота  и  погледнеш  на  дъното!
[/quote]
 :hi:, всичко беше казано в едно изречение.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Re:Освобождаване
« Отговор #29 -: Септември 24, 2010, 08:49:56 am »
Търсете я не спирайте, че няма време както каза алибаба!


Няма нужда да я търсим, тя е в нас.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27