Автор Тема: Метеори - Метеорити - Астероиди  (Прочетена 37810 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен WhiteRider

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 521
  • *terrafim*
Re: Метеори - Метеорити - Астероиди
« Отговор #15 -: Януари 13, 2007, 21:08:32 pm »
Обаче ме кефи как успяват да ги кръстят тези астероиди така че инаги да имат връзка с някой филм. За Deep Impact  няма ко да се коментира просто а сега Апофис. Хмм понеже се явява един от героите в любимия ми сериал Stargate SG1 Там е мощен Гоаулски бог който на няколко пъти праща ядрени ракети по Земята! Но най интересното е че един път прати астероид в дъното на който имаше ядрен материал от извънземен произход, който да пръсне планетата на парченца. Ами то бива съвпадения ама това си мирише на конспирация направо.
Нямаме ли всички убийствено чувство за хумор. И аз правя непрекъснато някакви асоциации с това, което съм чел и гледал, но не съчинявам конспирации, просто се шегувам. Остави клетите астрономи-nerds да се шегуват по този начин

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Метеори - Метеорити - Астероиди
« Отговор #16 -: Януари 15, 2007, 15:35:57 pm »
Всъщност в повечето случаи когато, комета, метеорит или какъвто искате камънак от космоса в миналото е заплашвал Земята - отговора на въпроса ЗАЩО е отново в извънземните игри. Те имат възможности да контролират тези процеси. Те имат кораби големи колкото планети. Тези номерца се прилагат по-време на война а последиците им са огромни за цялата система от планети. В случая обаче по-скоро имаме предтекст за изработване на космически оръжия които да се борят с някаква мнима опасност.

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Метеори - Метеорити - Астероиди
« Отговор #17 -: Януари 15, 2007, 16:01:04 pm »
Там има живи същества... Там има жив ред... Там има жива хармония... Всяко посегателство над това е ОПАСНО. Спрете да мислите единствено за оцеляване на материалните си тела и веществените си богатства - вие сте много повече от това... Космосът е живо и хармонично същество. Взривяването на бомби в него ще бъде посегателство, чиито деструктивни последици няма да бъдат възприети благосклонно от никое разумно същество там...
За жалост дори не можеш д осъзнеш разстоянията там и че дори една супернова е като пукване на балонче от опаковъчен найлон



В channeling-текстовете дори се споменава за възможност Земята да бъде набелязана за унищожаване, ако хората създадат твърде опасни за космическата хармония оръжия и ги насочат към звездната висина над нас..
Само аз ли виждам противоречие


Обероне,не мисли толкова дълго ами вземи мръдни,че камъка ще те уцели...
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Метеори - Метеорити - Астероиди
« Отговор #18 -: Януари 15, 2007, 16:01:25 pm »
Говорим за такива, които да причинят глобален катаклизъм. В повечето случаи това не са случайни неща.Когато в нашата система са се извършвали сериозни промени с планетите - също не е било случайно. Ако приемеш че динозаврите са измрели заради  подобен удар - той пак е бил планиран. Има и случайности разбира се, но те са по-малкия процент. Земята от много отдавна е под извънземно влияние ( а и тя по принцип винаги е била колония защото живота на нея е привнесен) и в този аспект винаги е  имало контрол върху това дали да "падне" нещо голямо върху нея или не. И то не е задължително да се контролира процеса от самата планета Земя. Това може да се направи от много други места в системата. В определени моменти обаче страха да не падне нещо отгоре може да бъде използван и за други цели.
« Последна редакция: Януари 15, 2007, 16:02:31 pm от Alien »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Метеори - Метеорити - Астероиди
« Отговор #19 -: Януари 15, 2007, 16:21:17 pm »
Този астероиден пояс се е образувал при избухването на Малдек причинено точно от извънземни военни действия. Марс е останал  почти без атмосфера пак заради война.

Цитат


Рептилите обожават да използват комети и астероиди като оръжия и кораби, използвайки ги за да пътуват сред звездите. Първо те образуват малка черна дупка като задвижваща система която избутва големия планетоид до неговата дестинация. Когато се използва като оръжие те ползват ускорител на частици за да създадат силна струя , която да запрати кометата или астероида  до неговата цел. Цялата тази технология е била придобита от съшества от Сириус А


Stewart A. Swerdlow


Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Метеори - Метеорити - Астероиди
« Отговор #20 -: Януари 15, 2007, 16:37:24 pm »
Разликата в обясненията ни идва най-вече оттам че твоята философия е че нещата стават случайно и изобщо цялата Вселена е случайност,  докато аз мисля точно обратното. Разбира се известен % случайност винаги има. Другия вариант е ти да смяташ че Създаването не е случайно но оттам нататъка всичко е на самотек и възможността да се влияе на огромната природа е почти никаква. Да,  ама след като самата вселена (поне по мойте схващания е сътворена) дали технологично дали по някакъв друг начин  няма значение , оттук следва логично да може и да се моделира чрез различни способи (пак неслучайни неща)  :P ;)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Метеори - Метеорити - Астероиди
« Отговор #21 -: Януари 15, 2007, 16:50:53 pm »
Значи обобщавам: не се осланяме на факти, а на вярвания:)))? Напред !!!

Един и същи "факт" може да се интерпретира по различен начин от субекта. А разглеждането на определен факт когато е изваден от целия си контекст защото другите "факти" някой ги е скрил е идеалното средство за манипулация! Точно на този принцип е и сегашната ни "наука"
« Последна редакция: Януари 15, 2007, 16:51:41 pm от Alien »

Неактивен GNOSTIC

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Re: Метеори - Метеорити - Астероиди
« Отговор #22 -: Януари 15, 2007, 17:05:52 pm »
Какво ни казва wiki...
Апофис е египетско божество-чудовище, представяно под образа на змия. Апофис е бог на смъртта и хаоса, противоположност на бог Ра. Всяка сутрин, когато слънцето изгрява Апофис е победен от Ра. Интересен факт е, че настъпването на слънчево затъмнение е било обяснявано като битка между Ра и Апофис, при която Ра винаги печели.

Горе главата, Ра винаги печелел! ;)

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Метеори - Метеорити - Астероиди
« Отговор #23 -: Януари 15, 2007, 17:08:01 pm »
Нима можеш да имаш друго, освен ВЯРАТА в един свят, изтъкан от илюзията за факти, в койо единственото реално нещо е твоето съзнание?; нима можеш да имаш друго, освен вярваната реалност, която ти сам си си причинил?

Цитат
Поне вече знам, че като ни нападне някой, ти ще си първия, който ще се покрие в молитвената си пещера...

...Не, няма да съм първия... Моите далновидни Учители вече ще са отишли там, за да ми подготвят място... На мен, също и на теб, ако имаш разум да ги/ни последваш... Но ти няма да го направиш; помниш за асансьора от друго място, нали - дори и да се окажем в един асансьор с теб, няма да се забележим, ще се разминем...


В channeling-текстовете дори се споменава за възможност Земята да бъде набелязана за унищожаване, ако хората създадат твърде опасни за космическата хармония оръжия и ги насочат към звездната висина над нас..
Само аз ли виждам противоречие

Да, Gil-Galadh, тук "противоречието" си е твой собствен дефект; принципът е прост: когато някой започне да създава огромни унищожителни ресурси, които той е готов да насочи срещу целия Открит космос наоколо, същият този трябва да бъде спрян, а последна мярка в това спиране е неговото заличаване, за да не му се позволи той да заличи някакво по-голямо пространство от космическата му околност...

Цитат
Поне вече знам, че като ни нападне някой, ти ще си първия, който ще се покрие в молитвената си пещера...

Самата формулировка на това показва убеденост на автора, че някой ще го нападне; и, че друг някой ще го изостави, покривайки се в молитвената си пещера [отдавайки се на егоистичните си и фантасмагорични занимания].

Такава убеденост в духовните светове не работи по никакъв друг начин, освен да започне да създава модел за този автор, по силата на който модел авторът, ако вярва твърде много в това, ще се натъкне именно на описаното нападение и изоставяне; "подобното привлича подобно" и ние с мислите си привличаме като реалност към себе си това, в което повярваме. За разлика например, flyDragon вярва, че постепенно около него се изгражда високоенергийна сфера, която създава и ще запазва цялата реалност около му в един все по-хармоничен порядък. Дори и да има метеоритен катаклизъм на Земята, дори и flyDragon да бъде сплескан от някой 200 хилядокилотонен камък в недрата на Урал, той няма да изживее това събитие, защото съзнанието му отдавна вече ще е изградило своя високоенергиен защитен мехур и ще го е отнесло в съвсем друга реалност... като събуждане от сън, който се готви да започне да се превръща в кошмар; въздишка, облекчение, заслушване в щурчетата - какъв звезден небосвод само!
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Метеори - Метеорити - Астероиди
« Отговор #24 -: Януари 15, 2007, 17:14:59 pm »
И все още ми е чудно как взрива на 10 мегатонна  ядрена бойна глава отвъд орбитата на Луната (примерно) ще ни направи по-зли същества и ще объркаме вселенския ред . :-\
И ако пуцаме по някой астероид с ядрена ракета за да отървем майката земя, извънземните ще си помислят че правим заявка за галактическо господство?

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Re: Метеори - Метеорити - Астероиди
« Отговор #25 -: Януари 15, 2007, 17:21:32 pm »
Да, Oberon, има сходство, но съществената разлика е в честността и добротата на този, който се принуждава да унищожи и във вероломността и отвратителните намерения на този, който си строи могъщи оръжия, докато избива половината свят от глад. Иначе, ако няма духовен елемент, разлика не може да се види и двете изглеждат като еднакви. Благодаря все пак, че не се заяде за предходния ми post!

Rapsio, за да ти стане ясно, си представи как хвърлям в хола ти една граната (аз съм твоят съсед), защото си си пуснал твърде силно мача по телевизора и ми пречиш да си рецитирам "Харе-Кришна"-та; вместо да дойда, да ти кажа за болката си и да се опитам да ти пробутам чифт висококачествени слушалки... И понеже веднага ще скокнеш, че на астероида ние не можем да кажем да се отклони - ние не можем, но маите са го правили... много пъти... Защото вместо да строят ядрени оръжия и да създават електронни излъчватели за психоконтрол, са се стремяли да обичат Природата и да живеят в съзвучие с нея...
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Eon

  • Гост
Re: Метеори - Метеорити - Астероиди
« Отговор #26 -: Януари 15, 2007, 17:25:55 pm »
Абе нищо и никаква скала дето си обикаля от милиони години в орбита и дето можела да се тресне в Земята, и която според мен с право ще я треснем ние (с каквото можем) за да не ни помете нас...

Та от този спор как извадихте езотерични работи не можах да разбера...

Викайте г-н Уилис той ще оправи нещата...

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Метеори - Метеорити - Астероиди
« Отговор #27 -: Януари 15, 2007, 17:38:32 pm »
С какво сме виновни на някоя 5-10 км скала която си лети из космоса и нейната посока съвпаднала с нашата орбита? Не ми се вярва всеки астероид да е пратен по команда. Сравнението с гранатата изобщо не ми се струва уместно.
Имаме една малка планетка, имаме и няколко милиона камъка около Слънцето. Напълно нормално е отвреме навреме някой да попадне в насрещен курс и тогаз не трябва да направим нищо? Да го оставим да падне че да се покажем мирна цивилизация?
И как да не може да се отклони астероид с ядрен взрив? Мани ги тез раоти на НАСА дет ще пращали сонди дотам да ги отклоняват с двигатели. Някоя друга водородна бомба от ново поколение (ако има такива след Цар Бомба) и решаваме проблема.
Пък и що не пробваме някое оръжие с антиматерия :) - така ще отпадне проблема с множеството малки парчета (дет все си мисля че би трябвало да се изпарят от самия ядрен взрив или най-малкото да станат кат монети).
Да няма ся природата да ни се ядоса че искаме да отървем кожите? Тряа се оставим да умрем ли?
Идва астероид, ние ги взривяваме след това идват извънземни и ни съставят акт за нарушаване на галактическото обществено спокойствие. Наказанието е връщане в каменната ера. 8)
После що нямало останали следи от предните цивилизации населяващи Земята. Ся кат се замисля може и тва да е ставало. Тотален геноцид и унищожаване на всичко сътворено от съответната цивилизация.

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Метеори - Метеорити - Астероиди
« Отговор #28 -: Януари 15, 2007, 17:43:09 pm »
Имат си достатъчно технологии с които да се неутрализира евентуално падащ астероид. Тука игрите са други.

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Метеори - Метеорити - Астероиди
« Отговор #29 -: Януари 15, 2007, 20:31:42 pm »
Цитат
Мисля, че това се нарича телекинеза  Ако се обединят много на брой адепти, като нищо могат да отклонят един голям камък...Да, да...
Докато ви чета разсъжденията дали да се гръмне астероида или не, точно тази идея ми се въртеше в главата. Това си е едно голямо предизвикателство за нас, хората-дали можем  да преоткрием  в себе си тази отдавна забравена сила? Защото това ще бъде най-чистото, най-мъдрото решение да отместим камъка.
Не мисли като човек!-Крион

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27