Автор Тема: Сатана - за какво всъщност става дума  (Прочетена 37441 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #45 -: Септември 08, 2010, 14:53:21 pm »
Да, съгласна съм! Хрумна ми и нещо друго, нещо...уж безобидно, но май е доста важно...хрумна ми един израз, с който хората обичат да замазват подовни мърлящини и безотговорност. Те казват "Човешко е". Нима...възможно ли е...Сатаната да е именно в това "човешко" у човека?

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #46 -: Септември 08, 2010, 15:02:18 pm »
Нечовешко е според мен. Човек не е създаден да греши.
"Немога" е човешкото. "Мога" е божественото.

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #47 -: Септември 08, 2010, 15:05:44 pm »
Ще ме спукате от смях, то ще излезе че сатаната ви е виновен за болезнения цирей на гъза ;D.
Ония мил нашепвашт глас, направи го .... направи го, не се вслушвай в думите на Митко, истината е само в теб .... ето ви го любимеца  ;).
На него му викаха изкусителя доколкото си спомням.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #48 -: Септември 08, 2010, 15:47:37 pm »
Нечовешко е според мен. Човек не е създаден да греши.
"Немога" е човешкото. "Мога" е божественото.
   Вместо  не  мога - ще  се  опитам!
    Вместо  не  знам - ще  се  науча!
    Сатаната  се страхува  само  от  хора  със  самостоятелно  мислене  и  с  чуство  за  отговорност!!!  Хора  за  които  понятието  трябва  е  водещо,  а  понятието  искам  върви  само  придружавано  от  съвеста!  
    А  любимците  му  са  цитатниците!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #49 -: Септември 08, 2010, 15:56:36 pm »
 
Цитат
Сатаната  се страхува  само  от  хора  със  самостоятелно  мислене  и  с  чуство  за  отговорност!!!
Да. Затова те представляват най-голям интерес за него.
« Последна редакция: Септември 08, 2010, 15:57:42 pm от fishbone »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #50 -: Септември 08, 2010, 16:21:09 pm »
Истината е,че на думи ни е много лесно да ИЗХВЪРЛИМ товара,да се ПРОМЕНИМ,да ЗАБРАВИМ и пр.А на дела си оставаме същите гърчещи се хорица :).И ДА ! Сатаната в крайна сметка си остава най-голямия хуманист ;D.Че и дясната ръка на Господ.Ми хайде да се обвържем с него и да забравим за съвеста си.Просто да я игнорираме и да си живеем ''праведно'' ,по сатанинските закони и хич да не ни пука,че убиваме,крадем,изнудваме......А къде е границата ???Къде е границата м/у Бог и дясната му ръка-Сатаната?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #51 -: Септември 08, 2010, 16:46:01 pm »
и дясната му ръка-Сатаната?
Това никога не го споменавай, даже и не си го мисли.
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #52 -: Септември 08, 2010, 16:56:37 pm »
А по какъв друг начин освен чрез шамар зад врата от "лошите" вниманието на мързеливото, самодоволно, самозабравило се в своето концентриране в материалното човечество, дето не го е еня за нищо, може да бъде пренасочено към духовното? Никой човек, дето е с всичкия си, няма да тръгне да тича подир "тоя дето духа" и да търси нещо повече от това, което вижда, ако животът му е уреден, охолен и доволен. Според мен това е ролята на злото- да те разтърси, че да се освестиш малко, че има нещо повече там навън (или вътре, ако щете  :)).
...water can flow, and water can crash...

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #53 -: Септември 08, 2010, 17:16:33 pm »
и дясната му ръка-Сатаната?
Това никога не го споменавай, даже и не си го мисли.

Не  Аз , Алибаба го каза.Цитирах нея.Явно и тя вътрешно се опитва да си ''измие ръцете''.Грехове,какво да я правим ;D,всеки се опитва по даден начин,да се оттърве от тях :).Ама на нея и е простено :yes:.Тя е ''къс пас''.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #54 -: Септември 08, 2010, 20:17:50 pm »
Нищо подобно, нищо от това, което казах няма общо с някакви си грехове...а точно обратното, ако не са били някои грешки (или грехове) сигурно щях да се превърна в самодоволно, бечувствено и....самозабравило се в материалното лайно..както каза merulious.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #55 -: Септември 08, 2010, 20:26:00 pm »
Нищо подобно, нищо от това, което казах няма общо с някакви си грехове...а точно обратното, ако не са били някои грешки (или грехове) сигурно щях да се превърна в самодоволно, бечувствено и....самозабравило се в материалното лайно..както каза merulious.

Като мен ;D.А къде е границата м/у мен и теб?Аз се крия зад гърба на Сатаната,а ти зад чий гръб се криеш?Отговаряй!!!!
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #56 -: Септември 08, 2010, 20:40:47 pm »
Мисля, че никой не разбра нищо, от това, което исках да кажа за Сатана -.- Не че искам да ви убеждавам в нещо, порсто никой не изкоментира моето мнение и... всъщност исках да чуя мнението ви относно моето мнение... което съм убеден, че бихте дали, стига да бях успял да достигна до някого. Толкова самотен се чувствам понякога в това отношение.



Исках да кажа, че Сатана е един от енергийните принципи, които изграждат елементите и духа.

Да махнеш един електрон от атома - става друг атом.
Затова не можеш да махнеш Сатана от нищо. Той е в тъканта на реалността, както всичко останало. Всичко останао - това са всички други енергии, които християнството не споменава (забележете, че "избягва да отрече" като не ги споменава, именно защото не е вярно, че ги няма).

Затова казвам, че християнството е частен, изолиран случай, несъществуващ в природата контекст, изобразяващ враждуващи стихии - сатана и всичкоостанало.


Никой не обърна внимание на градивната страна на Сатана като аспект, без която светът не може да съществува -.-

И не го казвам в смисъл на "доброто не може да бъде оценено без зло, без сатана". Не. Казвам го в смисъл "Сатана има най-силната добра страна от всички други аспекти в сътворението".

Но в частния случай на християнството не става дума за това. И там е въпросът. Темата разглежда Сатана извън контекста на християнството (ако никой не забелязва, понеже всеки влага в Сатана значението, дадено от християнството)
« Последна редакция: Септември 08, 2010, 20:41:57 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #57 -: Септември 08, 2010, 20:45:51 pm »
Не е вярно, че никой не те разбира, аз те разбрах и казах същото. Но ако някъде нещо се е оплело и оплескало по даден въпрос (в случая в християнството)трябва да тръгнеш оттам откъдето се е оплело и да го изведеш разплетено.
Иначе никой няма да схване връзката

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #58 -: Септември 08, 2010, 20:57:52 pm »
Спорт-Здраве4,сатаната е егрегор :yes:.Също като парите.Ние см подвластни на тях(САТАНАТА И ПАРИТЕ).Знам,че ще се противопоставиш на моето мнение,но дълбоко в себе си,си на колене пред тях 8).
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #59 -: Септември 08, 2010, 21:07:03 pm »
Цитат
Мисля, че никой не разбра нищо, от това, което исках да кажа за Сатана

Ами ти пишеш за себе си и на себе си и си отговаряш сам.
Вместо да изпишеш онзи ферман, можеше да бъде само с това:
Цитат
Казвам го в смисъл "Сатана има най-силната добра страна от всички други аспекти в сътворението".
Това не е вярно
Цитат
Темата разглежда Сатана извън контекста на християнството (ако никой не забелязва, понеже всеки влага в Сатана значението, дадено от християнството)
Много метафизично разглеждаш нещата, а в религиите това е сведено малко по разбираемо ;).
Цитат
Публикувана от: ARRI  
Спорт-Здраве4,сатаната е егрегор .Също като парите.Ние см подвластни на тях(САТАНАТА И ПАРИТЕ).Знам,че ще се противопоставиш на моето мнение,но дълбоко в себе си,си на колене пред тях .

Даже бих се съгласил със с това което казва ARRI, но не и с теб.
« Последна редакция: Септември 08, 2010, 21:09:03 pm от old4 »
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27