Автор Тема: Сатана - за какво всъщност става дума  (Прочетена 37190 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #15 -: Септември 06, 2010, 23:37:08 pm »
Може би това има връзка с темата. Твърди се, че е със старогръцки произход. Но според мен е възможно и да е тракийски.
Твърди се, че в средата е Нептун, Бога на водата.

Забелязах точно в горната част на подноса(таблата) такова същество, наполовина човек, но с чифтокопитни крака, като елен. И май има и рога.


Описание:


Накратко описанието:
Подноса е 60 см диаметър. Намира се в Британския музей в Лондон.
Вътрешния кръг се състои от морски нимфи, митологични морски създания, морски кон, тритон, морски-стаг, 'кетос', морско чудовище.
Външния кръг, се състои от Бакхус, Херкулес, Бога Пан с .... крака и Маенадс (жена ...)

Ето още 2 от същата поредица:

Пак същия бог Пан.






А това е 6 лъчна звезда. Но се твърди в описанието, че е просто геометрична форма и нямала никакъв смисъл като символ по това време.
« Последна редакция: Септември 06, 2010, 23:50:36 pm от Tangrata_ »
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #16 -: Септември 06, 2010, 23:52:56 pm »
Цитат
'Той''(нашето его)
Ей ARRI , немога да се съглася с това. Егото е само иструмент  на който ако не свирим,  ще свири някой друг.
 Иначе в клипчето има игра.  :)

Сатаната съществува и играе ролята си по добре от всеки друг.
Понякога.. ;D
« Последна редакция: Септември 07, 2010, 00:05:42 am от fishbone »

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #17 -: Септември 07, 2010, 00:01:24 am »
Гледайте от 1,20 мин.Речта на Ал Пачино е много истинна ;).


Еми просто не е така -.-  Ако все още никой не си дава сметка, Конспирацията е нещо съвсем различно от това, за което почти всеки един я мисли.


Ние сме жертви на собствената си глупост и всъщност кошарата, в която сме вкарвани, е просто за да не причиняваме повече хаос в света.

Нас ни о б е з о п а с я в а т, защото сме недорасли, некадърни и неспособни. И най-вече - защото прибързваме и сами си навличаме всички неприятности.



Ако си изгледал клипа,ще разбереш,че САТАНАТА ,не съществува.''Той''(нашето его), само постила леглото,а останалото си зависи от нас.И кой,или кои по-точно,ни о б е з о п а с я в а т  :-X?

Пропуснал си да разбереш какво искам да кажа. Той сме ние. Аз съм той и ти си него. И сме жертви на себе си.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #18 -: Септември 07, 2010, 00:44:43 am »
Цитат
И сме жертви на себе си.
Т. е жертви на греха в нас? Но ние не сме грехът. Човека не е създаден с грехът нали така..едва в селедващия епизод той съгрешава.  ;)

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #19 -: Септември 07, 2010, 01:05:27 am »
А това е 6 лъчна звезда. Но се твърди в описанието, че е просто геометрична форма и нямала никакъв смисъл като символ по това време.

Ти представяш ли си -.- Колкото и да съм свикнал с това, не мога да преодолея това сразяващо ме изумление от адската тъпня, която може да се открие у някой такъв "анализатор". Тя разкрива един толкова мрачен интелектуален свят!

С какви очи ще дам детето си (евентуално) на училище, не знам!




fishbone, стереотипизираш =) Никакъв грях нямам предвид. За да си жертва на нещо, въобще не е задължително то да е някакъв "грях". Все едно месоядните животни да са "грях".

Жертва на себе си. Виждаш го всеки ден в градския транспорт, толкова ли е трудно за възприемане!

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #20 -: Септември 07, 2010, 04:28:52 am »
Браво Спорт...бях нмаерил един потомък на диноазаврите ама ща го намяря...Браво за темите... :hi:

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #21 -: Септември 07, 2010, 10:19:46 am »
Точно така Спорт ,той и ние сме едно цяло :yes:.Не бива да го търсим около нас и извън нас.Трябва да се оттървем от сатаната в себе си :drinks:.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #22 -: Септември 07, 2010, 10:39:59 am »
За мен "Сатана" е другото име на невежеството.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #23 -: Септември 07, 2010, 11:08:18 am »
Да се отървем НЕ - да преодолеем разрушителния аспект на принципа, на който е посветена темата.

Както алибаба точно отбеляза - разрушителния аспект на описвания принцип се преодолява, като невежеството се трансформира в разбиране. Защото разрушителния аспект на описвания принцип се проявява, когато този чудесен балансиран принцип на Сатана изпадне в цикъл (затворен кръг) от невежество.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #24 -: Септември 07, 2010, 11:11:39 am »
О'кей.Съгласен съм,но все пак принципът е един и същ.За теб е преодоляване,а за мен оттървавне.Явно аз съм по-тежък случай на невежа,и за това.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #25 -: Септември 07, 2010, 11:24:28 am »
О'кей.Съгласен съм,но все пак принципът е един и същ.За теб е преодоляване,а за мен оттървавне.Явно аз съм по-тежък случай на невежа,и за това.

Не е един и същ, понеже... има един важен извод, с който всеки сигурно ще се сблъска... "технологията не може да даде сила, нито променянето на реалността. Истинската сила идва чрез учене от реалността".

И да отхвърлиш нещо значи да го метнеш зад гърба си без да гледаш къде ще падне. А за да пожънеш истинска сила, трябва да се поучиш от това нещо. Затова не можем просто да "изоставим религията" и до никъде няма да стигнем "променяки реалността" или "избирайки високи вибрации". Идеята е да съберем знание, поучавайки се от това, което ни се случва.


П.П.
Другия вариант е да влагаш собстевно значение в думите и за теб отърваване да не означава това, което означава за повечето хора, в който случай сигурно си прав =)

Неактивен old4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 042
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #26 -: Септември 07, 2010, 11:33:08 am »
Както алибаба точно отбеляза - разрушителния аспект на описвания принцип се преодолява, като невежеството се трансформира в разбиране.

И как ще стане според теб това?
Съжалявам old4, съществува забрана, която не ти позволява да публикуваш или изпращаш лични съобщения

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #27 -: Септември 07, 2010, 11:34:57 am »


И да отхвърлиш нещо значи да го метнеш зад гърба си без да гледаш къде ще падне. А за да пожънеш истинска сила, трябва да се поучиш от това нещо. Затова не можем просто да "изоставим религията" и до никъде няма да стигнем "променяки реалността" или "избирайки високи вибрации".

Точно така.Искам да изхвърля нещо оогрооомно зад гърбът си,и не ме е грижа къде ще падне.Важното е аз да се оттърва от него.След като направя това нещо,може би ще търся истинската сила и промяна.Казах ти,че съм тежък случай.Приеми,че има и не толкова праведни хора като теб.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #28 -: Септември 07, 2010, 12:32:59 pm »

        АРРИ, 
        Не  може  да  изхвърлиш  нещо  ей  така,  понеже  това  нещо  не  е  дошло  просто  ей  така,  то  е  дошло  с  някаква  цел  и  докато  не  разберем  причината  за  появата  му  то  ще  бъде  твой  спътник  независимо  дали  го  искаш  или  не! 
       АРРИ,  истинската  сила  идва  от  разбирането,  а  когато  разбереш  нещо  то  ти  се  издигаш  над  него!  Всеки  разбран  и  осмислен  проблем  вече  не  е  проблем,  а  научен  урок!  Научаване  уроците  на  живота  е  нещо  задължително,  тук  няма  шикалкавене!
       Спорте,  обърни  внимание  АРРИ  те  нарича  праведен!
       АРРИ  преди  около  година  Спорта  бе  много  по-зле  от  теб!  Правилният  въпрос  към  Спорта  е:  Откъде  намери  сила  да  излезе  от  дупката! 
       С  уважение!
« Последна редакция: Октомври 12, 2010, 21:50:58 pm от Mirotvorec »
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #29 -: Септември 07, 2010, 12:42:29 pm »
Митко,всичко което си написал,аз го разбирам.На теория съм отличник.Ама на практика,хич ме няма.А Спорта,ако има желание,да каже от къде е намерил сили,за да излезе от дупката.И все пак,съм сигурен,че мойта и неговата ''дупка'' , са коренно различни.
ПОЗДРАВИ  :hi:.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27