Автор Тема: Сатана - за какво всъщност става дума  (Прочетена 37432 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #30 -: Септември 07, 2010, 15:38:53 pm »
Не съм намирал сили за излизане от дупката.

Опитвам се по най-добрия начин, на който съм способен, да пресъздам във форума идеята, как границата между материално и духовно изчезва и най-вече как границата между съдба и свободна воля изчезва.



В случая съм избран да напиша това, което пиша. И същевременно съм го избрал сам, не преди, не някога, не е вложено предварително, избирам се в момента, в настоящето.
Всеки изход е отворен завинаги, но това е, защото всеки изход се поддържа отворен във всеки един момент, което означава, че нищо не е неотменно.


Ох... няма как да се обясни директно. Затова отварям тези теми  - за да усети всеки читател сам как с течение на времето и увеличаването на информацията границата между предопределеност и избор избледнява и как границата между духовно и материално избледнява.
« Последна редакция: Септември 07, 2010, 15:40:10 pm от Спорт-Здраве4 »

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #31 -: Септември 07, 2010, 20:34:19 pm »
       В  миналото  няма  добро  и  лошо  понеже  не  съществува  дуалноста!
       В  бъдещето  също  няма  добро  и  лошо,  по  простата  причина,  че  в  него  не  съществува  конкретика  и  не  изявяваме  свободната  си  воля! 
       Доброто  и  лошото  съществуват  тук  и  сега! 
       Следователно  сатаната  трябва  да  го  търсим  само  в  настоящето!  Сатаната  е  тук  и  сега - когато  упражняваме  свободната  си  воля  и се  смее  на  последствията  които  вече  не  зависят  от  нас! 
      Ако  се  стряхуваме  от  бъдещето  то  ние  се  страхуваме  от  Бога  а  не  от  Сатаната!   Силата  на  Сатаната  е  в  дадената  му  от  нас  самите  възможност  да  участва  във  вземането  на  решения!
      Грешката  я  правим  заедно,  последствията  ги  плащам  еднолично!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Спорт-Здраве4

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 244
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #32 -: Септември 07, 2010, 22:51:37 pm »
Никое решение не може да се вземе без Сатана -.-

Сега ще ме попиташ защо, и аз ще ти кажа, че вече съм написал защо е така според мен, после ти ще продължиш да си говориш своето така, сякаш въобще нищо не съм казал.

Това го правят учените по научните конференции, когато някой от някъде из публиката каже нещо, което не им изнася.


Ще кажеш, че те убеждавам. Да знам, всеки има свое мнение и никое не е по-важно от мнението на друг. Само че не е точно така, точон както е едно говоренето и друго правенето.


Както се казваше на едно място (на което, убеден съм, никой от тукашната публика не се е натъквал) - "Въпросът не е дали ще ми повярваш, въпросът е дали можеш да си позволиш да не ми повярваш, когато казвам истината".

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #33 -: Септември 07, 2010, 23:02:54 pm »
Никое решение не може да се вземе без Сатана -.-

Сега ще ме попиташ защо, и аз ще ти кажа, че вече съм написал защо е така според мен, после ти ще продължиш да си говориш своето така, сякаш въобще нищо не съм казал.
       Няма  да  го  направя!  Ти  се  чуди  защо?
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #34 -: Септември 08, 2010, 08:32:59 am »


И да отхвърлиш нещо значи да го метнеш зад гърба си без да гледаш къде ще падне. А за да пожънеш истинска сила, трябва да се поучиш от това нещо. Затова не можем просто да "изоставим религията" и до никъде няма да стигнем "променяки реалността" или "избирайки високи вибрации".

Точно така.Искам да изхвърля нещо оогрооомно зад гърбът си,и не ме е грижа къде ще падне.Важното е аз да се оттърва от него.След като направя това нещо,може би ще търся истинската сила и промяна.Казах ти,че съм тежък случай.Приеми,че има и не толкова праведни хора като теб.
Силното желание да изхвърлиш въпросното нещо, ти пречи действително да го направиш. Докато мислиш за него, ти си свързан с него. „Изхвърлянето“ става като пренасочиш фокуса на мисълта си в противоположна посока, към това, което искаш да придобиеш. Освен това не трябва да се страхуваш от това, което искаш да изхвърлиш. Изхвърлянето не трябва да е бягство. Ако се страхуваш, въпросното нещо ще бъде винаги с теб, докато не измениш отношението си към него. Приеми това като възможност да израснеш психически.

Можеш да имаш всичко, и да не си привързан към него, както и да нямаш нищо, и да си потънал в зависимости.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #35 -: Септември 08, 2010, 09:16:25 am »
Ирис  :hi:
Аз бих го казала още по-силно. Когато се откажеш от всичко, едва тогава получаваш всичко.Да се откажеш да го искаш, да се стремиш към него, да мечтаеш...просто махваш с ръка и тогава с удивление осъзнаваш, че въпросното нещо винаги е било с теб...но именно твоят стремеж е заставал между него и теб.
Сатана - няма нищо зловещо и лошо, защото именно невежеството, незнанието и свързаните с тях страдания ни подтикват към развитие.Това е нещо като налягането, което движи соковете в стеблото на растението против гравитацията.Той ще ни мами и подвежда до тогава докато не се научим да не се мамим и подвеждаме....Ако има Бог, то Сатана е неговата дясна ръка, най-добър помощник.

Неактивен dragonn

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 261
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #36 -: Септември 08, 2010, 09:48:57 am »
Цитат
Това е нещо като налягането, което движи соковете в стеблото на растението против гравитацията.

Хубаво стана дума. Как си го обясняваш това, като дървото няма мускул да изтласква соковете нагоре? Също съм се чудил защо като лисна малко вода на стената, петното се разпространява равномерно нагоре и надолу, като има гравитация.

Цитат
Ако има Бог, то Сатана е неговата дясна ръка, най-добър помощник.

Това звучи много яко, браво!

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #37 -: Септември 08, 2010, 10:16:14 am »
Всичко си има обяснение,действат различни сили..но за да съм точна трябва сега да ровя из учебниците пък това може всеки да си ги направи..дадох го за пример. Просто животът се проявява при напрежението между двете основни сили -едната, целяща да сведе всичко до хомогенност, да се разпаднат всички структури..и.другата - организиращата, създаваша и поддържаща структури и порядък.Всяка една от тези главни сили или тенденции е безсмислена без другата...тяхното ВЗАИМОДЕЙСТВИЕ създава необходимата енергия за живота...казано най-общо...и тогава кака е възможно да гледаш на едната като на добра, а на другата - като на ужасна и да тръгваш да се бориш с нея....това е пълна глупост...това от което днешното човечество има нужда е интеграция, а не разделение....трябва да осъзнае, че и двете сили действат в името на развитието и в името на ЖИВОТА...който е над раждането и смъртта.
Преди време бах задала гатанката...казах, че смъртта не е обратното на живота.
Правилната двойка противоположности е раждане-смърт...но те и дете са част от живота.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #38 -: Септември 08, 2010, 10:47:11 am »
Аз бих го казала още по-силно. Когато се откажеш от всичко, едва тогава получаваш всичко.Да се откажеш да го искаш, да се стремиш към него, да мечтаеш...просто махваш с ръка и тогава с удивление осъзнаваш, че въпросното нещо винаги е било с теб...но именно твоят стремеж е заставал между него и теб.
Хубаво ама я ми посочи сега някой който да се отказал от всичко. Какво значи всичко?
В случая е важна мотивацията, например защо Пенчо се е отказал от всички земни блага, защото му дошло до гуша или защото мъдростта в него преливала? Има разлика нали?
Цитат
Сатана - няма нищо зловещо и лошо.
Най голямата заблуда. С извинение големи приятели станахте с тоя Сатана.
Цитат
защото именно невежеството, незнанието и свързаните с тях страдания ни подтикват към развитие
По тая логика давай тогава да ставаме невежи или да си изпържим мозъците пък да чакаме развитието после.  ;D
Цитат
Ако има Бог, то Сатана е неговата дясна ръка, най-добър помощник.
Някога е бил!

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #39 -: Септември 08, 2010, 12:17:24 pm »
 :) Отказването не може да стане доброволно  :), поне не и преди да си направил всичко възможно да получиш това, което искаш.. самата идея да се откажеш е вече знак, че си готов да направиш следваща крачка...по-скоро капитулираш отколкото да се откажеш ...въпроса е дали ще приемеш новото положение, дали ще понесеш да се откажеш...и ако го приемеш изцяло...и после установеш, че след отказа и приемането не само не свършва света, ами си достигнал нови хоризонти, по-добро състояние от преди..тогава започва да ти светва...това е бавен и труден процес. НИКОЙ не се отказва от нещо просто ей така заради някаква обещана мъдрост или развитие.

За зловещината на Сатаната. Само човекът има тая склонност да обвива някои неща в ореол на зловещина или пък на прекрасност....всъщност реалното положение е че става въпрос за сили....неутрални...все едно да кажеш, че гравитацията е зловеща или пък някоя друга сила или физичен закон....емоционланите окраски ги прави човекът и те нямат нищо общо с истината.
Така, че ако погледнем на Сатаната или на Господ като подобни принципи или сили....е неуместно да ги охарактеризираме емоционално..поне не и ние, хората които вече знаят толкова за планетите, електроните, квантовата физика и пр.
Зя някогашните хора е било наложително...но за нас...едва ли...

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #40 -: Септември 08, 2010, 13:24:07 pm »
Точно доброволно трябва да стане, като акт на свободната ти воля. Но първо трябва да знаеш защо, а не да експериментираш.
Цитат
Когато се откажеш от всичко, едва тогава получаваш всичко.
Всичко ни е дадено няма нужда да се отказвам от нещо за да получа пак него.
Цитат
НИКОЙ не се отказва от нещо просто ей така заради някаква обещана мъдрост или развитие.
Напротив точно това, както и други още по примитивни причини са мотивът на повечето хора които познавам. И никой неможе да ме убеди, че не е така дори и самите те.
Цитат
За зловещината на Сатаната. Само човекът има тая склонност да обвива някои неща в ореол на зловещина или пък на прекрасност....всъщност реалното положение е че става въпрос за сили....неутрални................................
Примерът ти е неуместен.
Кой са тия неутрални сили искаш да кажеш, че Сатаната е неутрална сила?
Цитат
Сатана - няма нищо зловещо и лошо, защото именно невежеството, незнанието и свързаните с тях страдания ни подтикват към развитие.
Е аз не обичам да страдам, за да се осъвършенствам.
 Страданието идва винаги когато е наложително и никога само!
« Последна редакция: Септември 08, 2010, 13:36:56 pm от fishbone »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #41 -: Септември 08, 2010, 13:42:29 pm »
Ха, тук се получава игра на думи...ДА! доброволно трябва да стане...и въпреки това...добрата ти воля за отказване не идва токутака без принуждението на някои страдания. Все едно, че си се разболял и доброволно трябва да изпиеш лекарството, но това ще стане само след като болестта ти е причинила страдания и ти повече не желаеш да ги търпиш.
Така, че болестта те принуждава да пожелаеш да вземеш лекарството (или да се подложиш на операция, или да отидеш на зъболекар).
Същото е и с отказването. Трябва да осъзнаеш, че твоето прекомерно желание за нещо...ти причинява страдания за да проявиш воля за отказване от него.
Някои хора не се отказват преди да паднат изранени и уморени в прахта и буквално не бъдат принудени да се предадат.Преди това са склонни да удрят в стената докато не паднат долу.
За мотивите на хората - това, което хората изтъкват пред другите и дори пред себе си като мотиви обикновено не са истинските мотиви.
Да, това искам да кажа, че е неутрална сила.Въпреки резултатите от нея.
Например ако паднеш от 7-мия етаж....резултатът е зловещ, но силата на гравитацията, която го е предизвикала е неутрална. Причината да паднеш - също...ако проследиш ще видиш, че такава има и тя може би е много банална причина...да речем, че някой си е оставил ръцете като е правил парапета щото е бързал за мача и му се е пиело биричка, супер безобидна причина нали, и не е свършил добре нещо и парапета се е изкъртил под тежестта ти. Примерно казвам.
Ами самолетните катастрофи....обикновено точно подобна баналност, небрежност...става причина за зловещ резултат.
Това имим предвид.
Къде е сатаната в тези случаи? Че на майстора му се пиело биричка и му се гледал мача ли? Често най-зловещите неща като ги проследиш стигаш до най-банални причини.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #42 -: Септември 08, 2010, 13:54:03 pm »
Цитат
Все едно, че си се разболял и доброволно трябва да изпиеш лекарството, но това ще стане само след като болестта ти е причинила страдания и ти повече не желаеш да ги търпиш.
Аа не, не се приема. Това е симулация. ;D
Цитат
Същото е и с отказването. Трябва да осъзнаеш, че твоето прекомерно желание за нещо...ти причинява страдания за да проявиш воля за отказване от него.
Някои хора не се отказват преди да паднат изранени и уморени в прахта и буквално не бъдат принудени да се предадат.Преди това са склонни да удрят в стената докато не паднат долу.
За мотивите на хората - това, което хората изтъкват пред другите и дори пред себе си като мотиви обикновено не са истинските мотиви.
Браво тука се съгласявам вече поизбистрихме малко.
Цитат
Къде е сатаната в тези случаи? Че на майстора му се пиело биричка и му се гледал мача ли?
Точно там!

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #43 -: Септември 08, 2010, 14:07:34 pm »
 Няма нищо, ама абсолютно нищо зловещо в това на някой да му се гледа мач и да му се пие биричка. Сатаната не е тук. Малко по-нататък е. Познавам хора, които НИКОГА не биха претупали работата си заради желанието да пийнат биричка и заради мача. Познавам и други, които ще го направят много, ама много лесно. Даже няма и да се замислят. познавам и доста средни положения като например хора, които ще го направят но не лесно, ще ги гризе съвестта, ще се двуомят...и след двоуменето едни ще го направят и ще зарежат с мисълта "е какво пък толкова", а други ще пуснат една дълбока въздишка и ще се насилят да си свършат работата въпреки, че мача е почнал.
Сатаната е някъде там...в това на какво ще подчиниш волята и избора си...а не в самия факт, че ти се пие бира и ти се гледа мач.
Лично аз се слагам в групата на тези дето ще пуснат въздишка...може и някоя сълза но общо взето ще свършат работата..е може и да не идеално, но...

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Сатана - за какво всъщност става дума
« Отговор #44 -: Септември 08, 2010, 14:22:14 pm »
Цитат
"е какво пък толкова",
Ето това е гласът му!
Цитат
Сатаната е някъде там...в това на какво ще подчиниш волята и избора си...
И мислите си!
Цитат
..е може и да не идеално, но...
Затова вероятността да падне някоя друга тераса се увеличава многократно .. ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27