Автор Тема: Отговори от един Вътрешен  (Прочетена 120543 пъти)

0 Потребители и 5 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен Aarxe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #210 -: Юли 29, 2010, 10:18:51 am »
Защо, как и от кого е създаден хумора.
Как функционира?

Хоморът ви е даден, за да намали болката от някои истини и да ви помогне да се справите с неща, които иначе не бихте понесли.

Другите ти въпроси не се нуждаят от отговор.

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 547
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #211 -: Юли 29, 2010, 10:19:56 am »
Ще ми се да вметна нещо. Някой очаква ли, че ако се опита да провери къде се намирам - ще установи, че съм под земната кора и управлявам държавата България с група рептилии?
Каквое времето в момента?Питам те съвсем сериозно!Аз,вече съм те локализирала!

Неактивен Aarxe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #212 -: Юли 29, 2010, 10:21:51 am »
ТЕСТ ЗА ЧЛЕНОВЕ НА ФАМИЛИИ ОТ ЕЛИТА

утре като се върнеш да ни осветиш какво означават свещенните геометрични фигури на планетите през 2012  :dance:

п.с. Ако има някой астролог тук наистина да се поразрови кво значат тия фигури !!!

Въпросите ви за пореден път доказван нещо, което казах - "2012" е тест, който вие не издържате. С допълнителни разяснения относно влизането на Земята в отделен зодиакален знак и подретба на планети, каквато не е уникално събитие в Малката галактика няма да ви кажа повече, отколкото вече мислите, че знаете. Има определени дати, дни, моменти, в които се случват мащабни събития, за тях обаче вие не знаете нищо. Твърдението за нещо, което ще се случи на ОПРЕДЕЛЕНА ДАТА със земята/планетите в Слънчевата система/Слънчевата система - е лишено от смисъл.
Подчертаването е от мен. Мисля, че всеки ще се съгласи, че за да се случи нещо, без значение съществено или не, то би трябвало да са налице необходимите за това условия. Ако дата за случване на едно събитие е точно определена, това не означава ли, че волята на човека (а и множество други фактори) се изключва? Всъщност какво значение има конкретната дата? Сроковете могат да се ускорят или забавят, но това, което е посято ще бъде пожънато. Предопределеното събитие ще се реализира, но никое разумно същество няма да се ангажира с предварителното посочване на конкретна дата, просто защото не може да бъде абсолютно сигурно в прогнозите си. Свободната воля няма как да бъде пресметната и колкото и минимална да е при хората, тя все пак съществува и чрез нея могат да бъдат променени много неща. Как тогава подчертаното може да е вярно? Има срокове, причини и следствия, но датите реално са нищо. Като посадиш едно семе в земята, можеш ли да кажеш след колко дена точно ще поникне? Не, но можеш да създадеш условията за поникването му и да чакаш, а космичните закони ще свършат останалото. Посочването на дата просто не е нужно, освен че е невъзможно.

В последните две изречения от цитата виждам явно логическо противоречие, но ще оставя всеки сам да го открие.

Не отговори на предходните ми въпроси, на и аз не чакам отговори, затова че всичко е ОК.


Ще повторя с по-малко думи, четете по-внимателно. Има неща, свързани с определен момент /дата/час/минута/ден/ от времето на Земята, но вие не знаете нищо за тях, защото те не касаят ВАС.

Неактивен Aarxe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #213 -: Юли 29, 2010, 10:27:22 am »

Аз пък ще проявя упорство и ще продължа да задавам въпроса си:
Има ли езотерично учение(я), което да е действително в помощ на хората и да води до осъзнаване, просвещаване и т. н.

Разбрахме, че вървим с един ампутиран крак, щом всичко в религиите е измислица (за повечето пишещи тук, това не е изненада), но ще е доста притеснително ако се окаже, че нямаме никакъв помощен инструмент за придвижване напред.



Помощните инструменти, с които да се движите са навсякъде около вас. Ученията са същите като религиите - свързвате дадена доктрина с определен човек и той ви води като стадо. Никое учение не се появява случайно. Ако решим - някои прерастват в религии.
Да, има някои, съдържащи определени истини в по-голяма степен. Не съм тук, за да ви кажа на какво "да вярвате" или "на кого". По-скоро да ви кажа какво да правите със себе си и на какво да спрете да вярвате.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #214 -: Юли 29, 2010, 10:28:22 am »
Благодаря за отговора, но нещо не ми допада. Представяш нещата които се случват между мъжа и жената като еднопосочен процес "мъжът обладава жената". Самата постановка за еднопосочност е грешна в основата си. Съвършенният полов акт не е еднопосочен, тъй като енергиите на мъжа и на жената в този момент би следвало да стремят активно един към друг. Колкото мъжът "обладава" жената, толкова и жената "обладава" мъжът. И ключът е в силата и този активен ВЗАИМЕН стремеж. Мъжът може и да е груб, недодялан и всякакъв, но жената да го желае с цялото си същество. И обратното - мъжът може да е нежен и пр., но в жената да няма достатъчно силно желание. В тези два случая първият ще е енергийно силен, втория енергийно слаб.
Изобщо не засегна този важен въпрос. Описа всичко така сякаш сексуалното общуване е нещо, което мъжът ПРАВИ на жената. Това е просто абсурдно, остаряло и....невярно.

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #215 -: Юли 29, 2010, 10:34:26 am »
Това за хуморът също не е вярно. Хуморът, както и любовта са състояния на съзнанието. Степени на освободеност от ограниченията на аз-а. Не са някакви помощтни средства (нещохкато лекарства) за да понесем нещо си по-леко. С тях става по-леко именно защото те са показател, че сме достигнали тези състояния на съзнанието, където личният аз (ограничителят) е надмогнат.

Неактивен Aarxe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #216 -: Юли 29, 2010, 10:34:35 am »
внимание

Aarxe, съфорумци,

Предлагам на Aarxe тест-гатанка. Дали ще я разреши? От отговорът му зависи много! И хич не си мислете, че си правя майтап. Гатанката си е гатанка. Самата тя и намерението ми са изключително сериозни.


"Дибиби дибебе казажаж
ао каиа дивака
ана иа калак влакак
я мама музал васл внал."


Aarxe. Що е то?

Има думи в тази мантра, които не трябва да се използват, ако искате да напреднете. Мантрата, която ми даваш за пример е като християнска молитва по същността си - тя МОЛИ, изисква нещо от Вселенския разум. Не постъпвайте така. Търсете силите за справяне с нещата, които ви се изпречват у самите вас.

Неактивен Aarxe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #217 -: Юли 29, 2010, 10:42:41 am »
Благодаря за отговора, но нещо не ми допада. Представяш нещата които се случват между мъжа и жената като еднопосочен процес "мъжът обладава жената". Самата постановка за еднопосочност е грешна в основата си. Съвършенният полов акт не е еднопосочен, тъй като енергиите на мъжа и на жената в този момент би следвало да стремят активно един към друг. Колкото мъжът "обладава" жената, толкова и жената "обладава" мъжът. И ключът е в силата и този активен ВЗАИМЕН стремеж. Мъжът може и да е груб, недодялан и всякакъв, но жената да го желае с цялото си същество. И обратното - мъжът може да е нежен и пр., но в жената да няма достатъчно силно желание. В тези два случая първият ще е енергийно силен, втория енергийно слаб.
Изобщо не засегна този важен въпрос. Описа всичко така сякаш сексуалното общуване е нещо, което мъжът ПРАВИ на жената. Това е просто абсурдно, остаряло и....невярно.


Избухването ти е реакция, която е съвсем нормална.
Всичко, което казваш по-долу е грешно, просто не знаеш, което също е нормално.
Питаш ме за зачеването, не за половия акт. Мъжът /енергийно поле/полова чистота/обремененост - действие върху жената - зачеване - раждане. Защо мислиш, че жената ражда, не - мъжът?

Неактивен konstantin2007

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 256
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #218 -: Юли 29, 2010, 10:43:17 am »
Благодаря за отговора, но нещо не ми допада. Представяш нещата които се случват между мъжа и жената като еднопосочен процес "мъжът обладава жената". Самата постановка за еднопосочност е грешна в основата си. Съвършенният полов акт не е еднопосочен, тъй като енергиите на мъжа и на жената в този момент би следвало да стремят активно един към друг. Колкото мъжът "обладава" жената, толкова и жената "обладава" мъжът. И ключът е в силата и този активен ВЗАИМЕН стремеж. Мъжът може и да е груб, недодялан и всякакъв, но жената да го желае с цялото си същество. И обратното - мъжът може да е нежен и пр., но в жената да няма достатъчно силно желание. В тези два случая първият ще е енергийно силен, втория енергийно слаб.
Изобщо не засегна  нетози важен въпрос. Описа всичко така сякаш сексуалното общуване е нещо, което мъжът ПРАВИ на жената. Това е просто абсурдно, остаряло и....невярно.

Мисля,че е прав.И то заради киноварната енергия,която жената притежава,а мъжът не.

Неактивен Aarxe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #219 -: Юли 29, 2010, 10:45:18 am »
Това за хуморът също не е вярно. Хуморът, както и любовта са състояния на съзнанието. Степени на освободеност от ограниченията на аз-а. Не са някакви помощтни средства (нещохкато лекарства) за да понесем нещо си по-леко. С тях става по-леко именно защото те са показател, че сме достигнали тези състояния на съзнанието, където личният аз (ограничителят) е надмогнат.

Придавате по-голямо значение и повече характеристики на разума, отколкото той има.

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #220 -: Юли 29, 2010, 11:00:46 am »
Да, има някои, съдържащи определени истини в по-голяма степен. Не съм тук, за да ви кажа на какво "да вярвате" или "на кого". По-скоро да ви кажа какво да правите със себе си и на какво да спрете да вярвате.

Доколкото успявам да асимилирам целият процес на диалога до момента нищо от последното изречение не си направил както трябва. Само недомлъвки. Ако имаше сериозни намерения би могъл във всеки свой пост да ни даваш концепцията си малко по малко, както го правеше това предишния посветен и така да ни изнесеш цяла лекция. Явно намеренията ти, изразени в последното изречение, или не са напълно искрени, или не си наясно, с каква цел предизвика целият този диалог!

внимание

Aarxe, съфорумци,

Предлагам на Aarxe тест-гатанка. Дали ще я разреши? От отговорът му зависи много! И хич не си мислете, че си правя майтап. Гатанката си е гатанка. Самата тя и намерението ми са изключително сериозни.


"Дибиби дибебе казажаж
ао каиа дивака
ана иа калак влакак
я мама музал васл внал."


Aarxe. Що е то?

Има думи в тази мантра, които не трябва да се използват, ако искате да напреднете. Мантрата, която ми даваш за пример е като християнска молитва по същността си - тя МОЛИ, изисква нещо от Вселенския разум. Не постъпвайте така. Търсете силите за справяне с нещата, които ви се изпречват у самите вас.

Браво! Мно-о-о-о-о-о-го горещо! Издържа теста-гатантака на 70%! Да си призная никак не очаквах да направиш даже толкова! Оценката ми е отличен! ;D
Вече спокойно мога да призная, че наистина имаш разбиране за неща, които не се знаят от болшинството в България! Но, въпреки, че не си напълно точен, се надявах да кажеш повече подробности по текста; да споменеш поне, на какъв език е, да се опиташ да го преведеш и разтълкуваш. Мисля, че на съфорумците няма да им е достатъчно като само изясняваш концепцията и предназначението на текста. Би могъл и да споменеш, кои думи не трябва да се използват, като посочиш ВРЕДНОТО ИМ ЕНЕРГО-ИНФОРМАЦИОННО ЗНАЧЕНИЕ!
« Последна редакция: Юли 29, 2010, 11:02:44 am от SMSI-H »

Неактивен Aarxe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #221 -: Юли 29, 2010, 11:05:03 am »
Имам и следното запитване -

Всичко е Игра. От създаването на Вселената, в която се намира и Земята, участниците са Рептилиите и Хуманоидите ли като основни играчи в Дуалността на Играта?

Рептилиите изпълняват отрицателните роли, а хуманоидите (човешкият тип) положителните или е по друг начин? Каква е целта на Краят на Играта?

Да се интегрират двете полярности ли или е нещо друго като цел?

И когато свърши тази Игра следващата нещо подобно ли ще е?

Имало ли е преди тази Земя две планети подобни на нея, но които не са успели да си извършат предначертаното? Земята трети експеримент ли е? За интегрирането на полярностите?

Кои и каква роля играят относно Земята Санат Кумара и другите Учители от Шамбала, споменавани толкова често или най-често други се представят вместо тях?

Има много легенди за змейове, дракони, хали, русалии - с каква цел са били създавани?

 :)
- не. Имаше, имало е други, по-стари епохи, които отминаха отдавна, с други участници. Хората са твърде древен вид,  постоянен в отказа си да напредва. Рептилийите са един ранг по-високо от фалшивите ви гурута и лидери, нощо повече. Ще кажа, защото е важно - рептилиите не управляват на енергийно ниво, те са рангови власти. Изпълняват задачите си и вършат работата си, "вселяването им", действията им на "енергийно ниво" са мит. Не можете да изгоните рептилиите с "екзорсизъм", няма смисъл в подобно действие. Няма отрицателни и положтелни роли. Ролята на рептилиите е неутрална. Вашата роля, щом сте тук - не е завидна. Ако под следваща игра - имаш предвид следващата ви задача - не, няма та е такава. За Земята - имаше 9 такива планети, но само в един от случаите дотолкова объркахте нещата, че бяхте изтрити. Сега няма да стане така, надявам се и следващия път.
За съществата - всяко от тях има определено значение и замисъл, не могат да се поставят под общ знаменател.
За "Вечно Младият" - той изпълни задачата си, като ви даде много от нещата, които така или иначе са ви дадени, още веднъж. Вселенският закон е благосклонен към хората. "Вечно Младият" дава добри насоки как да живеете, неслучайно не е вече при вас. Беше открито, че има по-голям потенциал и му беше дадено да ви казва някои неща по няколко пъти и да се връща (което по принцип не иска никой). Не е трудно да се определи кои негови думи не са "негови"

Неактивен Master Mason

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 1
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #222 -: Юли 29, 2010, 11:15:49 am »
„Както и  преди се случи ......”

Разбирасе, че и преди, а и след това се е случвало и ще се случва!

Защото има почва на която да вирее – фактор №1 почвата сте Вие.
Освен това тук на лице е фактор №2 – време.
Свалиха ви на най-ниско, примитивно ниво, като спекулираха с меко казано ниската ви физическа възраст и присъщата на младите хора, особенно участващи в този и подобен вид форуми импулсивност в търсенето на отговори на въпроси като „Аз кой съм?”, заемайки непробиваема позиция на „светнат” по интересуващите ви теми, обещавайки ви отговори на напълно безсмислените въпроси които се очаква да му зададете. Превърнаха ви в тълпа. „Светнатия” ви пресира да мислите и задавате въпроси  „осмислени извън фалшивата реалност на изкуствено създадените догми”, за да не питате платил ли си е сметката за студената вода, защото разполага с малко време „тук”. Времето му е проблем – до 7 дни интересът ще е спаднал под чешещия егоцентризма му праг.
Ето защо СПРЕТЕ ДА СЕ УНИЖАВАТЕ.
Бъдете рационални в търсенето на отговори по интересуващите ви въпроси. Спрете да го чешете – СПРЕТЕ ДА ГО ПИТАТЕ.
Ако въпреки всичко ви е интересен - гледайте „го” по пършивите кабеларки, където се опитва да гадае колко задни салта са ви дадени в този живот. Не си разводнявайте форума.

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 832
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #223 -: Юли 29, 2010, 11:21:42 am »
Този цирк се разиграва от едно лице, обикновен оперативен служител в някакъв забит офис.

 ;D Да, но явно такъв театър ни е липсвал, като разнообразие в последно време,и за това говори големият интерес към тази тема.Нещо по-различно, и интригуващо, поне в началото.  ;)

 
        Нивото  на  темата  се  определя  не  от  отговорите,  а  от  задаваните  въпроси!        
        Четейки  въпросите  се  радвам,  че  съм  частица  от  тази  група  търсачи!  
        Четейки  отговорите,  констатирам,  че  има  хора  във  форума  който  са  по-подготвени  от  отговарящия  Вътрешен!  
        Ако  се  научим  да  бъдем  по-толерантни  към  наивните  (привидно  глупави)  и  контрастни  за  нашите  виждания  въпроси,  можем  да  научим  много  повече  от  зададените  въпроси!  Кой,  какъв  е  и  къде  е - виж  какво  пита  и  ще  разбереш!  
        Предлагам  Вътрешният  да  слезе  от  пиадестала  и  да  почне  да  пита!  По  въпросите  ще  го  припознаем!  
        Смятам,  че  дразнители  като  Вътрешният;  като  Негативният  и  други  такива  са  необходими  по  простата  причина,  че  прогонват  апатията  във  всяка  една  тема!
        С  уважение:      
          
          
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен Aarxe

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 62
Re:Отговори от един Вътрешен
« Отговор #224 -: Юли 29, 2010, 11:23:30 am »
Да, има някои, съдържащи определени истини в по-голяма степен. Не съм тук, за да ви кажа на какво "да вярвате" или "на кого". По-скоро да ви кажа какво да правите със себе си и на какво да спрете да вярвате.

Доколкото успявам да асимилирам целият процес на диалога до момента нищо от последното изречение не си направил както трябва. Само недомлъвки. Ако имаше сериозни намерения би могъл във всеки свой пост да ни даваш концепцията си малко по малко, както го правеше това предишния посветен и така да ни изнесеш цяла лекция. Явно намеренията ти, изразени в последното изречение, или не са напълно искрени, или не си наясно, с каква цел предизвика целият този диалог!

внимание

Aarxe, съфорумци,

Предлагам на Aarxe тест-гатанка. Дали ще я разреши? От отговорът му зависи много! И хич не си мислете, че си правя майтап. Гатанката си е гатанка. Самата тя и намерението ми са изключително сериозни.


"Дибиби дибебе казажаж
ао каиа дивака
ана иа калак влакак
я мама музал васл внал."


Aarxe. Що е то?

Има думи в тази мантра, които не трябва да се използват, ако искате да напреднете. Мантрата, която ми даваш за пример е като християнска молитва по същността си - тя МОЛИ, изисква нещо от Вселенския разум. Не постъпвайте така. Търсете силите за справяне с нещата, които ви се изпречват у самите вас.

Браво! Мно-о-о-о-о-о-го горещо! Издържа теста-гатантака на 70%! Да си призная никак не очаквах да направиш даже толкова! Оценката ми е отличен! ;D
Вече спокойно мога да призная, че наистина имаш разбиране за неща, които не се знаят от болшинството в България! Но, въпреки, че не си напълно точен, се надявах да кажеш повече подробности по текста; да споменеш поне, на какъв език е, да се опиташ да го преведеш и разтълкуваш. Мисля, че на съфорумците няма да им е достатъчно като само изясняваш концепцията и предназначението на текста. Би могъл и да споменеш, кои думи не трябва да се използват, като посочиш ВРЕДНОТО ИМ ЕНЕРГО-ИНФОРМАЦИОННО ЗНАЧЕНИЕ!

Някои от вас дават характеристики на отговорите ми и "как е трябвало" да отговоря. Въздържайте се от подобни коментари и начин на мислене, вреди ви.
Що се отнася до другото - зададе ми го като гатанка и можех д ане ти отговарям. Направих го само и единствено защото исках да ви кажа, че мантрата е вредна поради "моленето" в нея. Мисля, че човекът, който я създаде беше от държавата Акад, но не само там се говореше езика, на който е.
Не съм тук, за да се доказвам.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27