Автор Тема: Ада: Земята или друго измерение  (Прочетена 26275 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Ада: Земята или друго измерение
« -: Юни 01, 2010, 15:32:15 pm »
 :hi:Започвам тази тема, защото не съм сигурен точно какво е Ад. Смисъл дали е тук на земята или някаде другаде (друго измерение) . Аз лично смятам, че ада е в друго измерение. Бих искал да разбера вашето мнение по въпроса.
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #1 -: Юни 03, 2010, 23:03:05 pm »
Има най-различни сфери и състояния на съзнанието. Нито едно от тях обаче не продължава вечно. Затова че в християнския смисъл на думата, ад няма. Освен това дали човек ще пребивава в една или друга сфера зависи от самия него, а не е резултат от някакво наказание. Балоните политат във въздуха, а камъните падат на земята – всичко зависи от качествата на съответния предмет. Т.е. накъде ще се насочи човек зависи от качествата, които е развил в себе си.

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #2 -: Юни 04, 2010, 11:45:25 am »
Iris, само с първото и последното ти изречение съм съгласен.
Би ли обяснил за кой християнски смисъл на думата АД имаш предвид.ИЛи поне какъв е християнския смисъл? :-X
:hi:Смисъл дали е тук на земята или някаде другаде (друго измерение) . Аз лично смятам, че ада е в друго измерение.
Разбира се, че е друго измерение, което не го прави нещо нереално.

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #3 -: Юни 04, 2010, 14:35:50 pm »
Да. Това е така, за качествата, които човек развие. Но за "измеренията" е нужно да се уточни и поясни. За по-полезна аналогия, ще е добре, ако си припомним филмът "В какво се превръщат мечтите".
Измерението след смъртта на тленното тяло е ЕДНО. Това е интересно, ако направим паралел с нашето измерение, което също е ЕДНО налично-видимо-осезаемо.
След като тялото ни е мъртво, и предвид качествата, които сме развили (по Iris)- попадаме в "релност-виртуалност", която има два варианта:
- или да е обратното, на всичко, което сме нямали и искали през земния си тленен живот
- или, ако сме имали всичко, и сме го осъзнали, да е най-важното, което е осмислило живота ни и през прехода просто го запазваме.

Като цяло, дори в повечето представи "Ад" да е нещо, асоциирано с отрицателни емоции и преживявания, за мен това е по скоро едно Пречистващо ниво на Съзнанието.  :)
« Последна редакция: Юни 04, 2010, 14:39:23 pm от cassio »

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #4 -: Юни 04, 2010, 15:44:48 pm »
Цитат
за мен това е по скоро едно Пречистващо ниво на Съзнанието.
Така е. Мисълта ми беше, че времето на пребиваване в това ниво "АД" освен, че е реално е и неограничено, защото най-малкото измерението(ад или чистилище)е друго и е в следствие на т.н частен съд.
Цитат
или да е обратното, на всичко, което сме нямали и искали през земния си тленен живот
- или, ако сме имали всичко, и сме го осъзнали, да е най-важното, което е осмислило живота ни и през прехода просто го запазваме
Тук бих казал и двете.
« Последна редакция: Юни 04, 2010, 15:48:43 pm от fishbone »

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #5 -: Юни 04, 2010, 16:35:38 pm »
Според закона за привличането "подобното привлича подобно", си представете на едно място 10000000000 клюкарки :) И това ако не е ад? Пък и ще действа като хомеопатия - лекуване със собствената им дейност.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #6 -: Юни 06, 2010, 21:16:56 pm »
:hi:Започвам тази тема, защото не съм сигурен точно какво е Ад. Смисъл дали е тук на земята или някаде другаде (друго измерение) . Аз лично смятам, че ада е в друго измерение. Бих искал да разбера вашето мнение по въпроса.
А ти сигурен ли си къде живееш в момента?  :blum2:

Поста е залепен на Юни 06, 2010, 21:18:51 pm
Има най-различни сфери и състояния на съзнанието. Нито едно от тях обаче не продължава вечно. Затова че в християнския смисъл на думата, ад няма. Освен това дали човек ще пребивава в една или друга сфера зависи от самия него, а не е резултат от някакво наказание. Балоните политат във въздуха, а камъните падат на земята – всичко зависи от качествата на съответния предмет. Т.е. накъде ще се насочи човек зависи от качествата, които е развил в себе си.
Iris,това означава ли,че така наречения Рай също не е вечен?И въобще има ли някакво измерение/място,което да е вечно?Но,ако се замислим върху различните сфери от будистка гледна точка-то и тях не знам дали ги има,или са просто поредната илюзия,понеже нали за будистите всичко е майа(или някъде бъркам)?!
« Последна редакция: Юни 06, 2010, 21:18:51 pm от Blue|_Star »
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #7 -: Юни 06, 2010, 21:54:18 pm »
Според закона за привличането "подобното привлича подобно", си представете на едно място 10000000000 клюкарки :) И това ако не е ад? Пък и ще действа като хомеопатия - лекуване със собствената им дейност.


Вярно пич . Представи си сам да се филмираш в черен филм . И по този закон , си се вкарал в ада максимално . Може и рак да хванеш . Така е , адът си е в нас . Не във друго измерение , където все го търсим . Каквото посеем , това ще жънем .  :drinks:
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #8 -: Юни 06, 2010, 22:20:28 pm »
:hi:Започвам тази тема, защото не съм сигурен точно какво е Ад. Смисъл дали е тук на земята или някаде другаде (друго измерение) . Аз лично смятам, че ада е в друго измерение. Бих искал да разбера вашето мнение по въпроса.
А ти сигурен ли си къде живееш в момента?  :blum2:
Ами да напълно съм сигурен.
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #9 -: Юни 06, 2010, 22:42:58 pm »
Адът е невъзможноств най-различния смисъл, била тя и да излезеш от него.

И наистина когато човек си отиде-самата ЛИЧНОСТ, Иван, Петкан или Драган, няма да има възможност да си поправи грешките или адското състояние защото то е в него, тялото му ще е мъртво, а той няма възможност да си помогне. Неможе да се роди пак Иван или Драган. Тогава той наистинна ще е в ада и някой ще трябва да му помогне да излезе от там. Не мислиш ли ARRI? ;)

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #10 -: Юни 06, 2010, 22:49:33 pm »
Не е задалжително Иван, Петкан или Драган да са направили някаква грешка за да отидат в Ада.
Не мислиш  ли fishbone ;).
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #11 -: Юни 06, 2010, 22:59:10 pm »
Не е задължително разбира се, но зависи от самите тях дали ще успеят да си ги поправят приживе. Защото самото наказание може да бъде именно някаква невъзможност в ада.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #12 -: Юни 06, 2010, 23:04:11 pm »
Не е задължително разбира се, но зависи от самите тях дали ще успеят да си ги поправят приживе. Защото самото наказание може да бъде именно някаква невъзможност в ада.
Интересно тогава защо някои шамани сами "слизат" в Ада?
nikoko,всъщност има ли нещо,в което да си несигурен?В повечето нещата,за които сме сигурни на 100% накрая излизат възможно най-несигурните. ;)
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #13 -: Юни 06, 2010, 23:20:59 pm »
Цитат
Интересно тогава защо някои шамани сами "слизат" в Ада?
Честно казано незнам. Може би защото са шамани и им влиза в задълженията. Но аз лично не съм чувал някой шаман да слиза в ада. Знам само за един такъв, който после се чудел как да излезе, но е попаднал там след смъртта си

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #14 -: Юни 06, 2010, 23:58:08 pm »
Адът е невъзможноств най-различния смисъл, била тя и да излезеш от него.

И наистина когато човек си отиде-самата ЛИЧНОСТ, Иван, Петкан или Драган, няма да има възможност да си поправи грешките или адското състояние защото то е в него, тялото му ще е мъртво, а той няма възможност да си помогне. Неможе да се роди пак Иван или Драган. Тогава той наистинна ще е в ада и някой ще трябва да му помогне да излезе от там. Не мислиш ли ARRI? ;)

Да  fishbone , може и така както казваш да се третират нещата , но не мисля че трябва да очакваш чужда помощ . Не забрявяй какво са казали просветените хора - Бог , който живее в мен , ме прави силен . Аз използвам силата  му , за да се повдигна . П.Дънов .

Във твоя и моя власт е да се ''повдигнем'' . Т.Е. да се измъкнем от собственият си ад . Не бива да разчитаме на друг . Много често , подадената ръка (за измъкване от нашия ад) е  със зли  намерения . Всичко си зависи от нас самите .... аз лично , не бих рискувал , да поема ръката , бих разчитал на себе си и вътрешният си АЗ.....
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27