Автор Тема: Ада: Земята или друго измерение  (Прочетена 26463 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #30 -: Юни 07, 2010, 20:53:22 pm »
Ами те са две съсвсем различи неща.
Вярвам защото безсмъртието може да се придобие, а духовната смърт да се избегне. Smiley

fishbone,не знам как може да придобиеш нещо,което поначало си имаш?!За духовната смърт-мисля,че имаш предвид смъртта на душата-кофти нещо е,но в крайна сметка доста хора го преживяват.Ние сме многоизмерни същества и имаме Дух,Душа,тяло,Его и Ум също,междродругото-само едно от тези неща са вечни,другите макар,и много трайни при т.нар. според теб "духовна смърт" рано,или късно "изчезват".Но пък и тогава има смисъл за нас,понеже оставяйки се основно на примитивно и чисто физическо ниво-ние осъзнаваме,че сме,и нещо повече,а не само кокали,и плът.Следователно,поне аз вярвам в това,дори в най-кофти ситуацията и мястото-човек се учи.
Но интересен въпрос е кой какво разбира под думичката смърт?!И какво всъщност е противоположното на смъртта?!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #31 -: Юни 07, 2010, 20:56:31 pm »
Това не е вярно. Има много документирани случи за хора спомнили си какви са били в минлия си живот и са го доказвали с факти. Дори в една страна(май беше еврейска) се опитват да накарат децата да си спомнят какви са били. А и това може да ти е доста полезно. Например: в миналия си живот си бил пяница, биел си жена си. Унижавал си хора. В този си живот ще знаеш как не трябва да се държиш и тогава човек е благодарен за това което е получил "от горе" ако ме разбирате.

Поста е залепен на Юни 07, 2010, 21:07:17 pm
Ами те са две съсвсем различи неща.
Вярвам защото безсмъртието може да се придобие, а духовната смърт да се избегне. Smiley

fishbone,не знам как може да придобиеш нещо,което поначало си имаш?!За духовната смърт-мисля,че имаш предвид смъртта на душата-кофти нещо е,но в крайна сметка доста хора го преживяват.Ние сме многоизмерни същества и имаме Дух,Душа,тяло,Его и Ум също,междродругото-само едно от тези неща са вечни,другите макар,и много трайни при т.нар. според теб "духовна смърт" рано,или късно "изчезват".Но пък и тогава има смисъл за нас,понеже оставяйки се основно на примитивно и чисто физическо ниво-ние осъзнаваме,че сме,и нещо повече,а не само кокали,и плът.Следователно,поне аз вярвам в това,дори в най-кофти ситуацията и мястото-човек се учи.
Но интересен въпрос е кой какво разбира под думичката смърт?!И какво всъщност е противоположното на смъртта?!
За мен такова понятие смърт няма. Умира само тялото(а то не е толкова важно). Това е основната грешка на хората когато някой "умре". Плачат, тъгуват, ходят в черно. :negative: Ние човеците подържаме нашите тела (поне някои :blum2:), но не разбираме, че трябва да полагаме повече грижи за душата си, защото тя е пряко свързана с тялото ни и всяко нейно чувство се отразява на него. Така ще се чувстваме по-добре, а ище изглеждаме по-добре 8).
« Последна редакция: Юни 07, 2010, 21:07:17 pm от nikoko »
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #32 -: Юни 07, 2010, 21:49:52 pm »
Към mitko:
Това с "хубавите спомени" е доста относително. Да не кажа: непостижимо.
И, между другото, няма невъзможности. Има нереализирани правилно възможности.  :)
       Да  оставяш  хубави  спомени  е  изкуство!
       Много  искам  да  се  върне  младоста  ми!

Съгласен съм с постилането, но като си постиляш в този живот, знаеш ли какъв ще бъдеш в следващия, или пак трябва да се подлагам на регресивна хипоза?
       Ти  избираш  какъв  живот  ще  бъде  следващия,  по-точно  съвеста  ти  избира  какво,  кога  и  как!  Божествените  изпитания  са  винаги  съобразени  с  възможностите  ти  да  ги  преодолееш!


Вярвам защото безсмъртието може да се придобие, а духовната смърт да се избегне. Следователно,поне аз вярвам в това,дори в най-кофти ситуацията и мястото-човек се учи.
Но интересен въпрос е кой какво разбира под думичката смърт?!И какво всъщност е противоположното на смъртта?!
       Безсмъртието  е  даденост  на  душата  и  духовна  смърт  няма,  има  духовна  деградация  до  определена  степен,  после  отново  прогрес!
       Винаги  и  от  всичко  може  да  се  извлече  поука  и  ако  тя  е  правилна  винаги  осигурява  напредък!
       Умираме  за  едното  измерение  и  се  раждаме  в  другото! 
       
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #33 -: Юни 07, 2010, 22:00:43 pm »
Не съм съгласен с последмното ти изречение. Душата избира сама в кое измерение, в кой времеви пояс, в какво семейство да се "прероди", за да натрупа необходимите знания. Всъщност матерялния свят е училището на душевния. Но не и учителят.
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #34 -: Юни 07, 2010, 22:16:06 pm »
   За  да  се  родиш  трябва  да  умреш,  а  за  да  умреш  трябва  да  се  родиш!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #35 -: Юни 07, 2010, 22:26:57 pm »
Цитат
Умираме  за  едното  измерение  и  се  раждаме  в  другото!


Мitko,не се ли прераждаме отново тук , на Земята ? А в другите измерения не престояваме ли , само временно , докато се преродим ?
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #36 -: Юни 07, 2010, 22:27:08 pm »
Не съм съгласен с последмното ти изречение. Душата избира сама в кое измерение, в кой времеви пояс, в какво семейство да се "прероди", за да натрупа необходимите знания. Всъщност матерялния свят е училището на душевния. Но не и учителят.
nikoko,само някои имат този избор,другите-изключително рядко или въобще са лишени от него.Макар че погледнато реално всичко си е наш избор.Според една мацка,ако човек дели на духовно-материално-все още живее в дуален свят-чудя се дали е по същия начин с живота,и смъртта?!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #37 -: Юни 07, 2010, 22:33:25 pm »
Цитат
Умираме  за  едното  измерение  и  се  раждаме  в  другото!


Мitko,не се ли прераждаме отново тук , на Земята ? А в другите измерения не престояваме ли , само временно , докато се преродим ?
Ами има времеви измерения. Тоест сега докато пиша Аспарух създава българската държава, а в съшото време Крум саздава първите писани закони. А и не Земята или някоя друга планета е нашия истински дом, а така наречения "Рай". Там е дома на душата. Там имаме семейство.
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #38 -: Юни 07, 2010, 22:41:45 pm »

Нещо като паралелни светове .
« Последна редакция: Октомври 26, 2010, 17:29:42 pm от Mirotvorec »
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #39 -: Юни 08, 2010, 19:12:47 pm »

Именно. :good:
« Последна редакция: Октомври 26, 2010, 17:30:00 pm от Mirotvorec »
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #40 -: Юни 08, 2010, 21:51:13 pm »
Може би "Ада" е някъде в Кухата земя. :writer: А там неможе да се слиза току така.
http://neshtoto.com/?p=99

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #41 -: Юни 08, 2010, 22:28:00 pm »
Тогава "Ада" не е понятие за зло място кадето "гният" лошите души, а един цял нов свят.
Защото знам, че в кухата земя живат много култури. Сега си спомних легендата за изгубения град (май така се казваше ;)).
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #42 -: Юни 08, 2010, 22:34:47 pm »
Едно лично мое мнение - двама човека могат да спят в едно и също и легло и единият да е в рая, другият в ада. :)
Макар, че ако спят достатъчно дълго в едно легло...нищо не се знае, може тоя дето е бил в ада да почне да излиза от там или обратното...в смисъл, че хората си влияят един на друг. :)

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #43 -: Юни 08, 2010, 23:48:21 pm »
Всеки определя съдбата си и никой не може да му повлиае. Кадето и да спи.
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #44 -: Юни 08, 2010, 23:50:43 pm »
 Влияят си хората и то много.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27