Автор Тема: Ада: Земята или друго измерение  (Прочетена 26481 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #15 -: Юни 07, 2010, 00:04:31 am »
Цитат
Интересно тогава защо някои шамани сами "слизат" в Ада?
Честно казано незнам. Може би защото са шамани и им влиза в задълженията. Но аз лично не съм чувал някой шаман да слиза в ада. Знам само за един такъв, който после се чудел как да излезе, но е попаднал там след смъртта си
Е,добре де,fishbone,нали има различни инкарнации-така или иначе,и "пребиваването" в Ада би трябвало да е нещо временно?!Така или иначе пак ще се родиш чисто физически,макар и съзнанието ти да не е на Иван,а да речем вече си Петкан?!За шаманите-и аз нямам идея за какво им е да ходят там,признавам си,може би,и затова попитах,но тяхна си работа.
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #16 -: Юни 07, 2010, 09:02:28 am »

Има най-различни сфери и състояния на съзнанието. Нито едно от тях обаче не продължава вечно. Затова че в християнския смисъл на думата, ад няма. Освен това дали човек ще пребивава в една или друга сфера зависи от самия него, а не е резултат от някакво наказание. Балоните политат във въздуха, а камъните падат на земята – всичко зависи от качествата на съответния предмет. Т.е. накъде ще се насочи човек зависи от качествата, които е развил в себе си.

Iris,това означава ли,че така наречения Рай също не е вечен?И въобще има ли някакво измерение/място,което да е вечно?Но,ако се замислим върху различните сфери от будистка гледна точка-то и тях не знам дали ги има,или са просто поредната илюзия,понеже нали за будистите всичко е майа(или някъде бъркам)?!
Отговорът ми е: да. А можем да разсъждаваме и от друга гледна точка. Човешкото съзнание, възможностите му за разбиране на Битието, се развиват вечно. Възможностите в това отношение нямат предел, който да бъде достигнат. Затова каквото и състояние на съзнанието да е достигнал човек, той винаги ще може да надгради нещо ново над него. Раят, така както се разбира от хората, е едно ограничение. Едно състояние, което само по себе си ги държи в себе си и спира развитието им. Монадите на цветята или на животните също си имат своите състояния на блаженство, но кой би предпочел да остане в тях, след като веднъж е познал новите възможности, които му предоставя човешката еволюция в сравнение с еволюциите на по-низшите царства? Овладявайки напълно енергиите които съпътстват тази човешка еволюция, човек отново ще достигне едно по-висше от растителното и животинското състояние на блаженство (на изток за това състояние са използва термина „нирвана“), но в крайна сметка и то ще отмине, и човекът ще започне над човешка еволюция. Къде е адът в представената по-горе гледна точка? Адът е когато новите енергии, които са освободени за да бъдат овладени от човека в новия еволюционен цикъл, добият такава власт над него, че той става зависим от тях. Всичко това може да се наблюдава в твърде широк мащаб в настоящето и е още по-силно в астралния свят. Хората нямат почти никакъв контрол над мислите и желанията си. Така че за много хора може да се каже, че адът е тук на Земята. Докато хората са зависими от желания, които няма как да бъдат удовлетворени, самите те (хората) ще изпитват страдания в резултат на това.
« Последна редакция: Юни 07, 2010, 09:32:50 am от Iris »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #17 -: Юни 07, 2010, 09:20:36 am »
Адът и Раят възникват едновременно при самото разделяне. Разделящото съзнание е това, което ги създава и двете едновременно. "Излизането" от ада е преодоляването на разделящото съзнание.
Което означава, че изчезва адът, но изчезва и раят с това и това неразделено битие е нирвана.
Няма такова нещо като излизане от ада и попадане в рая.
Те са два полюса и винаги вървят в комплект  :)

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #18 -: Юни 07, 2010, 14:03:51 pm »
Във твоя и моя власт е да се ''повдигнем'' . Т.Е. да се измъкнем от собственият си ад . Не бива да разчитаме на друг . Много често , подадената ръка (за измъкване от нашия ад) е  със зли  намерения . Всичко си зависи от нас самите .... аз лично , не бих рискувал , да поема ръката , бих разчитал на себе си и вътрешният си АЗ.....
Така е, ние сме хората който трабва да се самоизбавим според възможностите си и пр. Но я си представи сега, че си в Ада но не тоя "земния"(просто някакво си там временно състояние на съзнанието или тялото) а един друг ад, в които намаш никакви права и свобода на действията,а под теб гори неугасващ огън и единственнта тъзможност е някой чувайки твоят вик примерно да си спомни и помоли за теб, което малко ще облекчи твоите мъки. Аз съм убеден, че такова място съществува някъде.
Е,добре де,fishbone,нали има различни инкарнации-така или иначе,и "пребиваването" в Ада би трябвало да е нещо временно?!Така или иначе пак ще се родиш чисто физически,макар и съзнанието ти да не е на Иван,а да речем вече си Петкан?
Временно на за неопределено време мисля. Дали ще се преророди и кога Петкан, не зависи само и едниственно от него.Малко метафорично ще ти кажа, че майстора на баницата с късметите не е Петкан. Той само може да има избор да си избере ново парче. Но ако е попаднал в ада това няма как да стане толкова бързо.
Вярвам в безсмъртието на личността. Вярвам и в духовната смърт.
Разделящото съзнание е това, което ги създава и двете едновременно. "Излизането" от ада е преодоляването на разделящото съзнание.
Има накаква логика, но това съзнание е способно да създава само докато е в тялото. т. е докато не е напуснало физическото такова.  ;)
Ада и рая не е едно цяло което накой зазделя с брадвата на две. Те съществуват реално, като астрални светове.

Наистина всеки има различна идея и представа за ада което е хубаво. Може пък да успееем да зглобим всеобщата картина.
Ада първо тук на Земята и ако не съумеем да излезем навренме това продължава и Там. Но дори и да излезем тук Там отново е възможно да минем през ада, защото за да се пречисти човек той трябва да мине през ада, т.е пътя за рая минава през ада.

« Последна редакция: Юни 07, 2010, 14:18:09 pm от fishbone »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #19 -: Юни 07, 2010, 14:51:25 pm »
Цитат
Така е, ние сме хората който трабва да се самоизбавим според възможностите си и пр. Но я си представи сега, че си в Ада но не тоя "земния"(просто някакво си там временно състояние на съзнанието или тялото) а един друг ад, в които намаш никакви права и свобода на действията,а под теб гори неугасващ огън и единственнта тъзможност е някой чувайки твоят вик примерно да си спомни и помоли за теб, което малко ще облекчи твоите мъки. Аз съм убеден, че такова място съществува някъде.

 fishbone , ти си на мнение , че ад , чистилище и др.описания , съществуват след смърта . Поне аз така разбирах от написаното.Според мен адът си е тук на Земята и в нас самите.Ние сме тези,които си го правим животът ад , или рай . Според мен ние не бива да ги разглеждаме тези понятия по отделно .  Същото е при думи като ''плюс'' и ''минус'',''топло'' и ''студено'', ''война'' и ''мир'', ''мъж'' и ''жена''… Сама по себе си всяка от тези думи е неразбираема, тъй като до голяма степен се определя от нейната противоположност.Разбираш ли ? Не можеш да усетиш състоянието на студ , ако не ти е било топло преди това . Ето същото е адът и рая . Представи си (не дай Боже) , че се качиш на автомобилът си и в даден момент нещо ти прещрака в главата и решиш да излетиш в стратосферата . Натискаш педала на газта до край и ......катастрофа . Има и загинали и пр.И след това животът ти става ад . Самата мисъл , че си убил човек вече те погубва . И през цялото време си мислиш , колко добре си живял преди катастрофата . Животът ти е бил рай . Ето за това говоря . Ада и рая си е в нас , тук и сега . А относно чистилището след смърта,за мен не съществува . Греховете натрупани от минали животи си ги изплащаме в следващите . Карма . :drinks:
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Blue|_Star

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 639
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #20 -: Юни 07, 2010, 15:08:25 pm »
fishbone,как хем вярваш в безсмъртието на личността,хем в духовната смърт?!
“Истинската съдба на човека е нещо, което обикновените хора не могат да схванат и няма да са в състо

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #21 -: Юни 07, 2010, 15:13:38 pm »
Разбираш ли ? Не можеш да усетиш състоянието на студ , ако не ти е било топло преди това . Ето същото е адът и рая...
Разбирам, аз затова писах, че първо трябва да минеш през ада, за да разбереш донякъде що е рай.
Цитат
А относно чистилището след смърта,за мен не съществува .

Тука аз немога да те разубедя. Ако аз съм прав ти ще се убедиш, че съществува ако ти си аз ще се убедя в обратното.
Това с плащането в следващите животи логично но ми звучи като измиване на ръце или пране на пари.

Поста е залепен на [time]юни 07, 2010, 03:24:50 [/time]
fishbone,как хем вярваш в безсмъртието на личността,хем в духовната смърт?!
Ами те са две съсвсем различи неща.
Вярвам защото безсмъртието може да се придобие, а духовната смърт да се избегне. :)
« Последна редакция: Юни 07, 2010, 15:25:39 pm от fishbone »

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #22 -: Юни 07, 2010, 15:30:10 pm »
Цитат
Тука аз немога да те разубедя. Ако аз съм прав ти ще се убедиш, че съществува ако ти си аз ще се убедя в обратното.
Това с плащането в следващите животи логично но ми звучи като измиване на ръце или пране на пари.

Естествено , че ние двамата взаимно не можем да се убедим в тезите си.Това ще стане след като умрем , и чак тогава ще разберем дали има пъкъл,ад,чистилище и пр. До тогава можем само да гадаем.Според мен , трябва да си живеем животът тук и сега , и ако може да го живеем по-качествено и чистоплътно . Т.е. да внимаваме , защото на каквото постелем , на това ще легнем.Разбирай го,че в този живот си постиляш леглото за следващия .
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен mitko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 843
  • Не прави това, което не искаш да ти се случва
    • профил
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #23 -: Юни 07, 2010, 15:57:50 pm »
      Когато  живееш  в  света  на  възможностите  си  ти  си  в  рая!
      Когато  живееш  в  света  на  невъзможностите  ти  си  в  ада!
      Опознай  себе  си  за  да  бъдеш  в  рая!!

Но я си представи сега, че си в Ада но не тоя "земния"(просто някакво си там временно състояние на съзнанието или тялото) а един друг ад, в които намаш никакви права и свобода на действията,а под теб гори неугасващ огън и единственнта тъзможност е някой чувайки твоят вик примерно да си спомни и помоли за теб, което малко ще облекчи твоите мъки. Аз съм убеден, че такова място съществува някъде.
       "Единственият  начин  да  промениш  кармата  си  приживе  е  да  оставяш  хубави  спомени  за  себе  си  в  другите!
"Въображението е по важно от знанието" Айнщайн

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #24 -: Юни 07, 2010, 16:15:18 pm »
Разбирай го,че в този живот си постилаш леглото за следващия .
Съгласен съм с постилането, но като си постиляш в този живот, знаеш ли какъв ще бъдеш в следващия, или пак трябва да се подлагам на регресивна хипоза?
Въпроса е към всички.
      Когато  живееш  в  света  на  възможностите  си  ти  си  в  рая!
      Когато  живееш  в  света  на  невъзможностите  ти  си  в  ада!
      Опознай  себе  си  за  да  бъдеш  в  рая!!
Да много точно. :flag_of_truce:

Неактивен cassio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 324
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #25 -: Юни 07, 2010, 17:03:11 pm »
Към mitko:
Това с "хубавите спомени" е доста относително. Да не кажа: непостижимо.

Ако една жена иска и те целуне. Тя го прави, за да е хубав спомен(може би), но ти я отблъскваш. Споменът за теб, хубав или лош е? Защото за нея, въобще не е от хубавите. Но е "свършен Факт"=спомен. Как да забрави тя? Ти, какво би направил, все пак, ако имаш възможност и тя ти я даде, за да остане в нея "хубав спомен"?

И, между другото, няма невъзможности. Има нереализирани правилно възможности.  :)
« Последна редакция: Юни 07, 2010, 17:09:36 pm от cassio »

Неактивен Mildo

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
    • Thank You Buddy
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #26 -: Юни 07, 2010, 17:27:14 pm »
Според мен това са пълни глупости.. рай, ад... религиозни измишльотини  >:( ???

Неактивен nikoko

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 203
  • Castigo corpus meum
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #27 -: Юни 07, 2010, 18:10:37 pm »
Адът и Раят възникват едновременно при самото разделяне. Разделящото съзнание е това, което ги създава и двете едновременно. "Излизането" от ада е преодоляването на разделящото съзнание.
Което означава, че изчезва адът, но изчезва и раят с това и това неразделено битие еР нирвана.
Няма такова нещо като излизане от ада и попадане в рая.
Те са два полюса и винаги вървят в комплект  :)
Ада произлиза от Рая, защото кадето няма добро има зло. Но като се замисли човек Ада не е лошо място, а нвщо като затвор за лошите души. В истинския затвор  се намират престъпниците, който не могат да сторят лошо на никого.
Атлантическото знание категорично заявява: човекът притежава сила на мисълта и чрез нея може да бъде

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 516
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #28 -: Юни 07, 2010, 18:16:25 pm »
Цитат
Съгласен съм с постилането, но като си постиляш в този живот, знаеш ли какъв ще бъдеш в следващия, или пак трябва да се подлагам на регресивна хипоза?

fishbone , не ти трябва да знаеш , какъв ще ти бъде следващия живот.Ами я си представи,че научиш,че ще ти е ужасен и труден?И какво ще направиш ? Ще откажеш да го живееш ли?Най-много още от сега да се филмираш и може да превъртиш.Живей ТУК и СЕГА.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен fishbone

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 166
Re:Ада: Земята или друго измерение
« Отговор #29 -: Юни 07, 2010, 20:40:22 pm »
Да точно поради тази причина човек не трябва да знае какъв е бил и в предишен живот. Всъщност ако трябва да знае няма как да не узнае.
Живей в настоящето.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27