Автор Тема: Подслушват ли ви GSM ?  (Прочетена 38619 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #15 -: Май 19, 2010, 10:16:23 am »
Над теб лично извършва ли се ?

Не ползвам GSM и не мога да кажа. Но не ви ли прави впечатление, че от един известен период от време, българина като изоглавен купува апарати? Без да си дава сметка за финансовия разход и съм сигурен, че на повечето българи цената на телефона не отговаря на бюджета им. Другото, което е, не мога да разбера що за зомби трябва да си, щом от телевизора ти кажат гласивай и българина чинно изпълнява и си дава с мъка изкараните левчета, даже с радост.
« Последна редакция: Май 19, 2010, 10:23:51 am от sidewinder »

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #16 -: Май 19, 2010, 14:55:01 pm »
Ами така е. Гъзарията яко тресе някои хора. Може да няма и 5 лв. в джоба, ама ще вземе да си купи някои супер скъп телефон да се фука. Смешна работа. Имам познат, който така навремето си взе последен модел Нокия на изплащане и после се чудеше как да го изплаща и накрая взе че го продаде (и то на половин цена), за да може да почне да покрива вноските.  :lol: Лошото е, че за младите това е някаква мания и едва ли не смисъл в живота - да имат последния модел телефон. :unknown: Яко зомбация.
Keep 'em occupied!

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #17 -: Май 19, 2010, 17:23:41 pm »
Може да има такова нещо с купуването на скъпи телефони, но това е само в България, и се прави от тъпотия и гъзария, но не и от майнд контрол.

И то не отговаря само за телефона, ами за един куп подобни неща.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Митко

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 33
Re:Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #18 -: Май 21, 2010, 22:23:32 pm »
GSM-а е доста безполезен предмет според мен.Един мой приятел си беше взел последен модел телефон Самсунг.Вървим един ден с него,а тогава беше валяло.Отиваме на кафе.Както си ходим той ми казва,че му няма телефона.Връщаме се малко назад и...телефона паднал в една локва.И оттогава той НЕ ползва GSM.

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #19 -: Май 21, 2010, 22:43:56 pm »
В какъв смисъл? Защото го е страх да не го изгуби пак, защото не може да си купи друг или поради друга причина?
Keep 'em occupied!

Неактивен hobbs

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 121
Re:Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #20 -: Май 21, 2010, 23:50:29 pm »
причината е че няма смисъл от скъп телефон ,ако не ти трябва неговите функции !

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Re:Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #21 -: Юни 03, 2010, 01:18:12 am »
Да, както и скайпа >:( :mad:

Неактивен Choco

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 5
Re:Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #22 -: Февруари 02, 2012, 00:10:44 am »
Здравейте на всички,

Някой от вас сблъсквал ли се е със софтуер за подслушване ? Питам защото имам известни подозредния и се интересувам как може да бъде установено наличието му на даден телефон. Предвид че телефонът и картата, които визирам не са на мое име е трудно да проверя по сметки и разпечатки какво се случва. От друга страна имам основание да смятам че има нещо гнило, защото вътрешна информация достига до 3-ти лица. Друго нещо което допълва съмненията ми е, че телефонът е на Симбиан а на сайтове като http://srs.bg/podslushvane-na-gsm хакват точно такива телефони. Има ли някой по характерен файл който се модифицира при преработката и има ли начин софтуера да се премахне от телефона ? Благоря предварително!

Неактивен sasho90

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 452
  • Ако още не си бесен, значи не внимаваш достатъчно
Re:Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #23 -: Февруари 02, 2012, 11:27:52 am »
Телефонът служебен ли е? Ако работодателят ти е печен има много голяма вероятност да ти е боцнал софтуер за подслушване/следене.  :diablo:
« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 18:28:12 pm от Mirotvorec »
Keep 'em occupied!

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #24 -: Февруари 02, 2012, 11:59:17 am »
Ако подслушваха GSM-те, нямаше да има телефонни измами. А те сега са хит. Даже едни удариха 70 000лв.

Другия вариант е да има полицаи замесени в тези престъпни схеми за лесни пари. Не виждам друго обяснение.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re:Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #25 -: Февруари 02, 2012, 12:07:59 pm »
Посредством gsm-ите се зомбират много, много хора. Внушават се СТРАШНИ неща. А после се чудим "кой дявол ни накара да постъпим така".

Естествено, че, ако за нещо трябва, могат да се подслушат. Има автоматична система, която следи за ключови думи по време на разговора и ако засече такива думи - веднага се включва запис.

А за разните хакерчета няма смисъл да говорим - когато работех в едно среднообразователно училище там един ученик беше хакнал сигнала от охранителните камери и си правеше каквото си иска.  :rofl2: :rofl2: :rofl2: Посредством телефона, естествено.

А иначе съм чел /само съм чел, не съм търсил схеми и методики, защото съм слаб в електрониката/, че специалист по радиоелектроника /или поне запознато лице/ "преустройва" нещо съвсем малко в gsm-а и после с "преустроения" вече gsm-апарат само набираш желания номер и можеш да подслушваш всичките му разговори. Доколкото знам дори такъв един специалист може да си "направи" специална sim-карта, от която да разговаря, но да не му се начислява сметка при оператора. Но не помня подробности. Това се знае отдавна. Друг е въпроса, че тези специалисти /както и специалистите по шперцове и електронни ключалки/ се водят зачислени знаем къде. И "носят" информация там. А за "замазване на очите" ги оставят те самите да ползват тези блага.   :---

А иначе може да попрочетете и тук за други начини.  8) В Пловдив даже съм виждал такъв магазин.

А ние тук се питаме дали ни подслушват...  :rofl2:

Който не е поискал - той не го е направил.
« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 12:44:07 pm от bofara »
6285174923344176257

Неактивен sidewinder

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 837
Re:Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #26 -: Февруари 02, 2012, 12:46:14 pm »
bofara, разбира се, че могат, но нямат ресурса за всички едновременно да записват разговора. Това са гигабитови потоци. Гръбнака на академичната мрежа само на Европа е 10Gb честотна лента. Давам само пример. А какво стана с прословутата Наредба 40?
« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 12:47:23 pm от sidewinder »

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re:Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #27 -: Февруари 02, 2012, 12:48:17 pm »
...нямат ресурса за всички едновременно да записват разговора...

Затова се включва автомат при зададени ключови думи.

А какво стана с прословутата Наредба 40?

 :o Този въпрос към мен ли е?  :o От такива наредби нищо не разбирам, ако въпросът е към мен, дори не знам за какво става дума. Нямам телевизор и не съм запознат, ако са го давали по ТВ.

А това за "телефонните измами" са определени социумни програми с една или друга цел. Да наложат на хората определени нагласи. Какви - малко са хората, които знаят, а аз не мога да се похваля с това. Поинтересувайте се - "чувствени технологии", остарели още през '85.  :o
 

« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 13:24:26 pm от bofara »
6285174923344176257

Неактивен kalan

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 889
Re:Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #28 -: Февруари 02, 2012, 13:23:39 pm »
Естествено, че, ако за нещо трябва, могат да се подслушат. Има автоматична система, която следи за ключови думи по време на разговора и ако засече такива думи - веднага се включва запис.
Това и друг път са ми го казвали. Мисля, че е вярно.Имам познат, който работи при военните. Имат си цял отдел, който подслушва и следи интернет активността на самите военни. Влизат им без проблем във всичките им пощи, фейсбуци и прочие.

Ако подслушваха GSM-те, нямаше да има телефонни измами.
Всъщност като се има на предвид колко подкупни хора има в полицията, нищо чудно да им изнася да има телефонни измами.

Неактивен bofara

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 526
Re:Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #29 -: Февруари 02, 2012, 13:35:35 pm »
...Имам познат, който работи при военните. Имат си цял отдел, който подслушва и следи интернет активността на самите военни. Влизат им без проблем във всичките им пощи, фейсбуци и прочие...

Военно контраразузнаване. Антишпионаж. Особено, след като сме граница в Шенген е задължително. Винаги е било задължително.

Но, не бих се учудил, ако има специални услуги на операторите, за специални клиенти, свързани с подслушване на цели фирми и/или организации /за gsm-ите им де/.

Естествено има и сръчни батковци и чичковци - специалисти по радиоелектроника. А пък и който си поиска - купува си от горепосочените неща и ... Не мисля, че е много трудно да "подхвърлиш" някъде предавател.

« Последна редакция: Февруари 02, 2012, 13:39:45 pm от bofara »
6285174923344176257

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27