Автор Тема: Подслушват ли ви GSM ?  (Прочетена 38622 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Princess_Deja

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 600
Re: Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #60 -: Юни 04, 2012, 23:32:45 pm »
Убедително и ясно си го обяснил. Благодаря.

Разбирам, че технически е възможно. Разбирам, че се практикува, и то не от времената на мобилните телефони. Всеки е чел и гледал и знае за определени подслушващи устройства.
Остава онзи  impact factor  ;) който по една или друга причина определя нещо като достатъчно полезно и за нас самите... или обратното (?).
"These are the times that try man`s souls" Thomas Paine

Неактивен fD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re: Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #61 -: Юни 16, 2012, 00:55:23 am »
С риск да се върна малко назад в темата, ще цитирам някои от вас. Първият цитат се отнася до съвета ми вместо специализиран криптиращ софтуер (който в повечето случаи се прави така, че да остави някои още по-специализирани "задни вратички" или дори да няма такива, подлежи на разбиване при определени условия), да бъдат използвани случайно купени телефони от заложна къща със SIM-карта на името на някой циганин.

Цитат
И на втората клечка за зъби, забита под нокътя на циганина, ще си изпее и майчиното мляко и пак ще стигнат до теб. От закона бягане няма, освен, ако нямаш стабилни връзки. Ако не нарушаваш закона какво ти дреме, че ти подслушват телефона? Винаги могат да ти подслушват телефона и да разберат, каквото им е нужно. Аз не съм от разузнаването и пак мога с едно любезно писмо да разбера къде живееш и къде другаде в нета пишеш.

Всъщност, не можеш да разбереш. Другарите от ДАНС също не могат да разберат. Имам нещо предвид. А що се отнася до циганина с клечките... Обикновено когато се срещам с подобни цигани, не им давам лична карта с постоянен адрес, за да направим размяната на SIM-картата и 30-те лева; правим го без подробности... Така че циганинът ще трябва да признае (той ще го направи далеч по-бързо, до клечки изобщо няма да се стигне), че изобщо няма представа къв беше тоя, дето му продаде картата; беше с черни очила, късо подстриган, нисък на ръст, на около 20-25, с дънки и тениска... като 2000000 similar untitled ones.

Цитат
Ако човек е чист какво толкова, че го подслушват? Само престъпниците трябва да се безспокоят :yes:

Това кой е престъпник е променлива величина. Днес ти не си престъпник, защото властта не е обявила (не го е обявила официално), че да се интересуваш от конспиративни форуми е нещо престъпно. Утре може да го обяви. Може дори да обяви, че престъпници са и онези, които някога преди време са се интересували от такива форуми. Може дори да не обявява нищо, а тихомълком да реши да издирва и да убива такива хора. Има много причини властта да иска да направи такова нещо. Освен това властта има ресурси, които й позволяват да го направи, ако реши. И тогава мнозина от влизащите тук биха се оказали в опасност... Ако за вас писането и четеното на подобни теми като тези тук е просто хоби за свободното време, явно изобщо не сте разбрали къде се намирате! Нямам предвид къде се намирате в интернет, а къде се намирате като време, епоха, нрави.

За тези, които очакват, че властта преследва само убийци, крадци и изнасилвачи, аз спирам да говоря каквото и да било. За другите, които считат, че властта преследва всеки човек, чиито идеи отричат установеното статукво, повтарям - прикривайте си комуникацията и въобще да не ви е грижа дали ви подслушват или не; те така или иначе няма да ви дадат отчет, ако решат да опитат.
Този пост достига до вас чрез Tor Project org

Неактивен tazmdg

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 234
  • Смисълът на живота е... 42 !
Re: Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #62 -: Юни 16, 2012, 01:58:52 am »
Извинявай за рязкото включване,но ти не обрисува нищо по-различно от разкази на моите родители 43-47-ми набор,доволно подкрепено от техните родители 12-та...20-та година родени..., моите баби и по-точно дядовци и техните поучителни разкази за оцеляване-факт!
Така се завъртат по груби сметки 100 години,нещата са си същите...,само по напредна технологията и зависим жизнено от маса скъпо струващи добре лансирани джаджи,които изплащаме дебело,за да могат ДРУГИТЕ да имат новата версия,да я пробват върху нас...
Малко като филма Криминале...и да го осмислиш,то си остава все същото...
Странно,борим ли се за нещо,постигаме ли нещо или си тичаме в миша въртележка,все напред...?...  :writer:
"БАХТИ МАЙКАТА и ЕБИ МУ МАЙКАТА са свещени благословии от дълбока древност в българския език..."

Неактивен fD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Re: Подслушват ли ви GSM ?
« Отговор #63 -: Юни 16, 2012, 11:19:11 am »
Цитат
Извинявай за рязкото включване,но ти не обрисува нищо по-различно от...

Нямам никакъв проблем с "рязкото ти включване", но не разбрах каква информация всъщност добавяш. Нито разбрах дали (и какво) питаш. Ако тезата ти е, че тъй като не казвам "нищо по-различно", значи не казвам нищо смислено, тогава... пусни си генератор за random-числа (генерира произволни комбинации от цифри) и от него ще слушаш "все различни неща".

Мисля, че за GSM-те казах достатъчно от организационна гледна точка. Който се вълнува от софтуерното защитаване на тези устройства, нека продължи да търси нататък. Успех!
Този пост достига до вас чрез Tor Project org

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27