Автор Тема: Идея и представа  (Прочетена 13389 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Идея и представа
« -: Април 15, 2010, 21:50:49 pm »
 :)
Преди известно време, присъствах на една `защита`, и един уважаван професор зададе въпросът:
Идеята за жена, НЕ Е представата за манекенка, нали?

естествено, отговорих:

докажете го.

Всички се разсмяха и започнаха да ме убеждават, че той се "шегува".
Странно. Аз не се шегувах. Стана ми интересно КАКВА (пък) толкова е (тая) ИДЕЯ за жена, че да НЕ Е представата за манекенка. Кое е по-важно? идеята или представата.
Предвид и общуването ни във виртуалност, е интригуващо, както съм си отбелязала, че съм жена- каква ли идея и каква представа създавам за себе си, според това, което пиша?
Много се надявам да не ме питате за обратното. Но така или иначе, никой не може да отрече, че си създава някаква ПРЕДСТАВА. Кое й липсва, за да е ИДЕЯ?  :) за да си пишеш и комуникираш с `нея`? :dance:

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Идея и представа
« Отговор #1 -: Април 15, 2010, 23:39:22 pm »
По принцип избягвам да си внушавам идеи за участничките в този, или други форуми. Може би само най-общо и смътно.
Реалността никога не може да е по-изненадваща.
Може ти да си мислиш, че е на 20, а тя е всъщност на 50.
Може да си мислиш, че е 50 кила, а тя 150.
Може да си мислиш. че в лице прилича на ангел, а всъщност се оказва Баба Яга.

Затова съм приел под общ знаменател средния вариант:
ЧЕ е на 20+50/2 = 35
50+150 / 2 = 100 (е, да кажем към 70)
и тн.

Отделно от това, ако се разсъждава логично, ако една жена е супер красива, то ще има и 10 000 обожатели. От тях ще има предостатъчно супер големи мъже, силни, атрактивни, интелигентни и тн, които ще и запълват цялото свободно време.
И едва ли ще и остава време за форуми ...

Така, че усредненият изчислен вариант със леко застаряващата 35 годишна мома става доста актуален (от вероятностна гледна точка)

Та мога да отговоря в духа на темата:
Идеяата ми за жена, не е представата за жената - форумен трол.

Разбира се това е само шега ...  8) :drinks:
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Идея и представа
« Отговор #2 -: Април 15, 2010, 23:44:49 pm »
 "От тях ще има предостатъчно супер големи мъже, силни, атрактивни, интелигентни и тн, които ще и запълват цялото свободно време"
 ;D  ;D  ;D  ;D 

Неактивен why now

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re:Идея и представа
« Отговор #3 -: Април 16, 2010, 00:02:44 am »
Това е абсолютно идеалистично.
При все,че е писано от мъж.
Но да задам въпрос,Тан :blush: :blush: :blush:.
Бих те попитала защо залагаш на по-лошите варианти в представите си,а натоварваш реалните личности с такива невъзможни качества? :P :P :P
« Последна редакция: Април 16, 2010, 00:03:55 am от why now »
Където смехът е забранен, обикновено не дават и да се плаче.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 465
Re:Идея и представа
« Отговор #4 -: Април 16, 2010, 00:35:57 am »
нещо не ми стана ясен въпроса.

Кои са въображаемите (в представите ми) и кои са реалните личности за които говориш?

И кои са тези невъзможни качества?

И дали аз съм с нереалните представи, а не някой друг? Кой е критерия за това ...


А общ отговор "Защо?" вече дадох. Просто не ме вълнува особено как е в действителност. Във който и да е случай шанса да се срещна на живо с някой от форума граничи с 0та.
В БЪлгария се прибирам 1 път на 5години средно и ми е най-малко до форумни срещи.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен persefona

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Re:Идея и представа
« Отговор #5 -: Април 16, 2010, 00:46:25 am »
Може би, без да искаш, смесваш нещата.  :) Това е Уловката. Че ти е добре да се успокояваш с представи, защото са неангажиращи, но за идеите трябва и да се... позамислиш. А, тогава става вече, ангажиращо.
Затова е добре да се набляга и да се живее предимно с представи, отколкото с идеи.  :)

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Идея и представа
« Отговор #6 -: Април 16, 2010, 08:34:21 am »
Идеята е мисъл, която както представата ,така и въображението са важни .
Без идеи няма теория ,няма  изкуство ;няма представа ,възприятие , мисъл нищо. :blum1:
Например, Сократ  предпоставя, че на въпроса за дефиницията може да се отговори  – Платон тематизира тази предпоставка и така стига до приемането на идеите.   ;)
Представата е степен на прехода от възприятието към мисленето.
"Всичко това,което сме ние е резултат от мислите,които сме имали."-Буда
И от това ,следва да знаем,че идеята идва с мисленето и наблягайки само на представата или не, идея има т.с., трябва да се живе както с идеите ,така и с представите  ;
persefona ,степента на прехода си казва думата . :hi:
Чаткаш ли?   :drinks:

ПП:Понякога  представата на някои е  абсурд и имено това е причината, която ни кара да се узорим  и позамислим  къде всъщност  отиваме .  :writer:   
« Последна редакция: Април 16, 2010, 12:35:18 pm от Mirotvorec »

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Идея и представа
« Отговор #7 -: Април 16, 2010, 09:38:18 am »
Alive, защо си промени послеписа?
Предният беше изключително точен („ПП: Идеята може да стане реалност,а представата абсурд.“) и загатва много неща без излишни разяснения.

Идеята е нещо непроявено, нереализирано. Тя първо придобива конкретна форма превръщайки се в мисъл, а едва след това е възможно да поличи и физически израз. Представата, за разлика от идеята, се поражда от това, което е проявено. Тя зависи от това как някой субективно възприема, осмисля и разбира нещо вече съществуващо.



Неактивен why now

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 52
Re:Идея и представа
« Отговор #8 -: Април 16, 2010, 09:53:05 am »
Тан,не съм и споменала за подобни глупости като форумни срещи.Нали именно тук търсим някаква закрила зад ника,един вид сме недостъпни и можем да отговорим или даже прочетем някого само ако искаме,докато в реалността всекидневно ни се налага да го правим и без желание. :)Въпреки това е логично дори несъзнателно да си изграждаме представа за човека,с когото комуникираме.Но искаме ли да си остане толкова хубава и идеална трябва да си остане виртуално познанство.
За друго идеше реч.
Как така нареди до една готина жена някви несъществуващи типажи ми беше въпросът? 8) 8) 8)

Където смехът е забранен, обикновено не дават и да се плаче.

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Идея и представа
« Отговор #9 -: Април 16, 2010, 09:55:50 am »
Alive, защо си промени послеписа?
Предният беше изключително точен („ПП: Идеята може да стане реалност,а представата абсурд.“) и загатва много неща без излишни разяснения.

Идеята е нещо непроявено, нереализирано. Тя първо придобива конкретна форма превръщайки се в мисъл, а едва след това е възможно да поличи и физически израз. Представата, за разлика от идеята, се поражда от това, което е проявено. Тя зависи от това как някой субективно възприема, осмисля и разбира нещо вече съществуващо.



Хахаха ,аз съм го написал и после съм си го  обяснил ,т.с абсурда  .  ;D :lol:
« Последна редакция: Април 16, 2010, 10:02:39 am от ALive »

Max

  • Гост
Re:Идея и представа
« Отговор #10 -: Април 16, 2010, 12:24:01 pm »
Реалността никога не може да е по-изненадваща.

Охо, даже не можеш да си представиш... ;)
« Последна редакция: Април 16, 2010, 15:34:31 pm от Max »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Идея и представа
« Отговор #11 -: Април 16, 2010, 12:46:22 pm »
По мое мнение идеята е ВРЪЗКАТА или връзките (причинно-следствени, съпоставителни и сравнителни), които ние търсим и налагаме между представите.
Например аз мога да имам визуална представа за някого, но ако кажа "ГОТИН Е" това вече ще е идея, защото за да го кажа съм направила сравнение и пр.
Така мисля.

Неактивен ALive

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 106
  • :::::::swwxe20a40:::::::::::::
Re:Идея и представа
« Отговор #12 -: Април 16, 2010, 14:13:41 pm »
Шапка ти свалям за размишлението !!!  :hi:
« Последна редакция: Април 17, 2010, 08:42:25 am от Mirotvorec »

Неактивен алибаба

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 794
Re:Идея и представа
« Отговор #13 -: Април 16, 2010, 14:21:19 pm »
Може да се окаже, че греша  :)
Всяка идея е предпоследна  ;D

Неактивен Iris

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 922
Re:Идея и представа
« Отговор #14 -: Април 16, 2010, 16:54:01 pm »
Ами то да се обясни какво точно е „идея“ е много трудно (ако въобще е възможно с думи). В разговорния език „идея“ и „представа“ често са взаимозаменяеми. Но като философско понятие и в езотериката под „идея“ се разбира нещо различно. Нещо, което е в основата на мисълта, но все пак не е мисъл. Последната е само конкретно (приело форма) изражение на идеята. Дори и в един тълковен речник в който проверих, обяснението не беше точно и „идея“ се даваше като синоним на „представа“ и на „мисъл“. Някой ако е по-наясно с древногръцката философия може да сподели какво точно са разбирали първоначално под „идея“, защото термина е старогръцки.

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27