Автор Тема: Самолет на Луната  (Прочетена 39065 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 826
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #45 -: Април 04, 2008, 12:14:31 pm »
Аз на снимки вече не вярвам. То с днешните технологии кво ли не може да се направи.

Неактивен Ford_Prefect

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #46 -: Април 04, 2008, 12:35:21 pm »
Аз на снимки вече не вярвам. То с днешните технологии кво ли не може да се направи.

И има защо. ;) Аз също грам не вярвам на снимки. Просто ми е чудно, че три страници някои хора се чудят дали снимката от първия пост е фалшива или не. "Снимката" с хубавото качество я направих преди малко ей така за проба, дано не се сърдите. ;) За основа използвах това:
Тук някой може би ще каже, че снимката на кратера е правена преди самолета да бъде "закаран" до там, или преди "базата" да бъде построена... laugh Хора вижте, не съм скептик, но тази снимка е 100 % "фейк". ;)

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #47 -: Април 04, 2008, 13:50:33 pm »
Ford_Prefect, тази снимка определено не осмисля живота ми и в този ред на мисли, не държа да е истинска. Нямам плакати по стените с нея и т.н., както мисля и всеки един писал по темата. Ако бъдеш малко по-осведомен и ще разбереш, че снимката е правена през 80-те, ако не и по-рано. Навярно не си бил роден, а още по-малко е бил роден PhotoShop-а, с който блесна по-горе. Не казвам, че технологията я е нямало тогава, но със сигурност я е нямало за обществено ползване. Което поражда въпроси. Може да е игра на сенки, може да е всичко. Ние НЕ ЗНАЕМ, както не знаеш и ти, макар и да имаш лично мнение. Всичко се заключва в това, че твоето раздразнение от факта, че дискутираме някаква снимка, е неадекватно. Точно така - неадекватно. Един ден ще се окаже, че 70% от този сайт е фейк, защото съществуват ЕКИПИ, които да създават подобни машинации, за да има хора като нас да се занимават с тях. И к'во от т'ва? Значи ли че трябва да спрем? Всеки решава сам. Вече няколко пъти казваш, че едва ли не си "потресен" от факта, че дискутираме очевиден фейк. Не разбрах как това лично те впряга, знам само че няколко пъти го казваш вече. Разбрахме и че не си скептик. Абе всичко разбрахме. Затова, моля те - спри :)

Неактивен Ford_Prefect

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #48 -: Април 05, 2008, 09:46:46 am »
Horus, грешно си ме разбрал. Нито за миг не ми е минавало през ума, че тази снимка осмиля на някой живота, или че си е закачил плакати с нея. Също така не съм "потресен" от факта, че я дискутират толкова много, а -  учуден. ;) Вярно е, че в тази област повечето (да не кажа всички) снимки и видеоклипове са винаги с не до там добро качество, но въпреки това има много хора, които вярват. В това няма нищо лошо, а и както казах по-горе, аз самият също съм един от тези хора. :) Аз само казах, че точно тази снимка според мен е фалшификат и съдя за това по снимката на абсолютно същия кратер, на която добре се вижда, че в него няма нищо подобно на самолет или каквото и да е. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Moon.crater.arp.750pix.jpg
Както и да е. С по-горния си пост не съм искал да засегна никой. :)

Неактивен l_z

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 65
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #49 -: Април 11, 2008, 10:06:22 am »
Аз само казах, че точно тази снимка според мен е фалшификат и съдя за това по снимката на абсолютно същия кратер, на която добре се вижда, че в него няма нищо подобно на самолет или каквото и да е.

Това, че в кратера няма самолет сега не означава, че обсъждаме фалшификат!

Неактивен Trandev

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 740
  • Tread softly, Because you tread on my dreams. W.Y.
    • Елементи от някои умозаключения
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #50 -: Април 11, 2008, 11:22:25 am »
Horus, грешно си ме разбрал. Нито за миг не ми е минавало през ума, че тази снимка осмиля на някой живота, или че си е закачил плакати с нея. Също така не съм "потресен" от факта, че я дискутират толкова много, а -  учуден. ;) Вярно е, че в тази област повечето (да не кажа всички) снимки и видеоклипове са винаги с не до там добро качество, но въпреки това има много хора, които вярват. В това няма нищо лошо, а и както казах по-горе, аз самият също съм един от тези хора. :) Аз само казах, че точно тази снимка според мен е фалшификат и съдя за това по снимката на абсолютно същия кратер, на която добре се вижда, че в него няма нищо подобно на самолет или каквото и да е. http://commons.wikimedia.org/wiki/Image:Moon.crater.arp.750pix.jpg
Както и да е. С по-горния си пост не съм искал да засегна никой. :)

Спомените ми за тази снимка се отнасят към 1980 - 1982 год., тогава за пръв път я видях в списание Космос или в-к Орбита. По скоро беше Космос, като твърде е вероятно това да е бил по ранен брой, като година.
Може и да е фалшификат, но както Хоръс правилно подчертава това е доста преди фотошопа.
 
« Последна редакция: Април 11, 2008, 11:25:06 am от Trandev »

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #51 -: Април 11, 2008, 19:54:46 pm »
Хмм това е интересно че е през 82ра щото аз имам корица на списание от 88ма на което се вижда същия кратер и съвсем друг самолет  и очевидно фалшификат ;). Та интересно дали този фалшификат е с цел да се направи на  базата на евентуален оригинал или пък е фалшификат на фалшификата  :P


Неактивен loveca

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re:Самолет на Луната
« Отговор #52 -: Октомври 05, 2009, 12:44:43 pm »
Юнаци,последното което сьм чел за тази Американска Летяща Крепост е че две седмици след излизането на снимката в пресата вьпросният самолет е изчезнал от кратера.

Неактивен Black Adder

  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 791
  • Администратор и Собственик на XNETBG.NET
Re:Самолет на Луната
« Отговор #53 -: Октомври 05, 2009, 14:21:40 pm »
Драги loveca, желателно е такива едни твърдения да ги подкрепяш с линкове, та хем да звучат по-достоверно, хем да можем и ние да се просветлим по-подробно от първоизточника.
Когато сменят овчаря, само овцете си мислят, че се е сменил и стопанина.

Неактивен astro

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 37
    • Технологиите на бъдещето
Re:Самолет на Луната
« Отговор #54 -: Октомври 06, 2009, 10:54:43 am »
Този американски бомбардировач от времето на Втората световна война е заснет на Луната. Как е попаднал там, досега си остава неясно. Във всеки случай пилотът му не е прелетял без чужда помощ цялото това разстояние. Самолетът и до днес си стои там, в кратера.


Да не са го снимали в Лунното студио? ;)

Неактивен fry

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 557
Re:Самолет на Луната
« Отговор #55 -: Октомври 06, 2009, 11:19:43 am »
Пълни глупости!Няма ли снимки и на някоя подводница или танк?

Неактивен loveca

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 150
Re:Самолет на Луната
« Отговор #56 -: Октомври 06, 2009, 23:26:54 pm »
Здравейте. Държа в ръката си въпросната статия написана от Михаил Елцин. Изрязал съм я навремето от в. ,,Феномен'' май. Гледам Снимката и казвам ''че е100 процента фалшификат. Толкова хилав Самолет не съм виждал дори по магазините за детски играчки.Двигателите наистина сеа изнесени толков напред че да ти се доплаче от Мъка.Те по скоро изглеждат Реактивни отколкото Витлови. И най накрая
като гледам добре хоризонтираните му крила той все едно не се намира на Луната а на Софйското Летище.

Неактивен MOB

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 18
Re:Самолет на Луната
« Отговор #57 -: Октомври 07, 2009, 00:31:24 am »
Това е на Стенли Кубрик частния самолет,с него е отишъл до Луната да снима кацането на Аполо  :drinks:

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Самолет на Луната
« Отговор #58 -: Октомври 07, 2009, 00:38:02 am »

И има защо. ;) Аз също грам не вярвам на снимки. Просто ми е чудно, че три страници някои хора се чудят дали снимката от първия пост е фалшива или не. "Снимката" с хубавото качество я направих преди малко ей така за проба, дано не се сърдите. ;) За основа използвах това

Ford_Prefectт  :hi: тази снимка е от Уикипедия и е на лунния кратер Дедал. :drinks:
Че не са за вярване не са-съгласен съм.
« Последна редакция: Октомври 07, 2009, 00:43:32 am от marhs »

Неактивен Ford_Prefect

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Re:Самолет на Луната
« Отговор #59 -: Октомври 19, 2009, 21:18:16 pm »
Ford_Prefectт  :hi: тази снимка е от Уикипедия и е на лунния кратер Дедал. :drinks:

Не знаех, че така се казва този кратер, но това няма никакво значение. Вгледай се внимателно и ще видиш, че кратера от двете снимки (със самолета и без) е един и същ.

PS: След кратка справка с гугъл разбрах, че този кратер е с диаметър 93 км. Изводите оставям на вярващите в снимката със самолета. ;)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27