Автор Тема: Самолет на Луната  (Прочетена 39204 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен hakama

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 160
Re: Самолет на Луната
« Отговор #30 -: Декември 04, 2006, 20:09:06 pm »
И все пак ако е фалшификат са се постарали - дори се вижда сянка отдолу под ...самолета

При такова лошо качество на изходните снимки подсказва за прилагане на 2-3 филтъра отгоре за да се уеднаквят

   Аз не разбирам защо снимката е в такова състояние ??? с какво е снимана ?
  Та по въпроса за луната и "въртенето" ,с тези моменти импулси  и теории -става  ,ама се замислям ,колко луни има в слънчевата с-ма - към 78 някъде ,някой знае ли дали поне една от тях се движи по този начин ?  :-\

Неактивен Gil-Galadh

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 983
  • V to the A to the D-E-R
    • chigot.blogspot.com
Re: Самолет на Луната
« Отговор #31 -: Декември 04, 2006, 21:30:51 pm »
Тея дето са по-близо до планетата-майка. Най-изявено е при Сатурн и Юпитер,като най-големи.
-Какво е дзен?  -Fire-water burn на Bloodhound gang chigot.blogspot.

Неактивен Peacekeeper

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 131
Относно: Re: Самолет на Луната
« Отговор #32 -: Януари 22, 2008, 20:56:46 pm »
Не, не :D Не разглеждате въпроса от правилната страна. Не дали е логично да е там. Само в момента мога да ти дам 5 разумни обяснения за това какво може да прави самолет на Луната. Не дали може наистина да е там. Може разбира се! Става въпрос за самата снимка. Доста мъглява е и наистина ми прилича като в студио. Не знам, може би е фалшива...
Ако става въпрос за това дали е възможно от гледна точка на физиката - да! С антигравитацията могат и цял танкер да качат там ;)  Ако някой е гледал "Близка среща от трети вид" на Спилбърг, знае за какво говоря ;)
П.П. Наскоро го гледах и съм сигурен, че още тогава, през годините на направата на филма, са имали такива летателни апарати като тези, които представят извънземните, ако не и по-добри ;) Малко хора са стигали до този извод, предвид нивото им на информираност ;)
« Последна редакция: Януари 22, 2008, 20:58:31 pm от Guderian »

Неактивен reply

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 137
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #33 -: Януари 22, 2008, 23:06:43 pm »
Това доста ми прилича на фотошоп... учим го в момента и определено съм повече скептичен към снимката...  :-X

Неактивен Oberon

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 092
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #34 -: Януари 24, 2008, 17:33:26 pm »
Аз сега като се загледах в снимката, установих че това е някаква база с 4 успоредни сгради, свързани с някакви пътища. Но под дадения ъгъл и зглежда като самолет.
In the Kingdom of the Blind, the One-eyed are Kings !!!

Неактивен SMSI-H

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 199
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #35 -: Януари 24, 2008, 17:44:37 pm »
Отдалеч наистина прилича на самолет, но при силно приближение очертанията се размиват и прилича на форма, създадена от скалите в кратера. Плюс това, погледнете основата на опашката при много силно увеличение? Пикселите са ретуширани..., което личи по големия правоъгълник, чертите на който се открояват на очертанията на от общия фон.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #36 -: Януари 25, 2008, 02:44:09 am »
Това е скен от вестник все пак, да не прекаляваме с анализа на пикселите ;)

А фотошоп, когато е пускана тази снимка, само в подземните бази е имало ;)

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #37 -: Февруари 16, 2008, 18:10:47 pm »
Е само на вестник ли я има тази снимка?
« Последна редакция: Февруари 16, 2008, 21:56:48 pm от Eon »
Елементарен човек!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #38 -: Февруари 17, 2008, 01:52:43 am »
Е само на вестник ли я има тази снимка?

В смисъл?

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #39 -: Февруари 17, 2008, 12:10:46 pm »
Това е скен от вестник все пак, да не прекаляваме с анализа на пикселите ;)

В смисал би трябвало да я има и някаде другаде , не само на скен от весник , за да има повече детайли.
Елементарен човек!

Неактивен ----------

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 583
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #40 -: Февруари 18, 2008, 03:39:17 am »
Да, освен на scan от вестник, я има и на post от xNet :P
EfonD, защо ни уморяваш толкова много със своя скептицизъм?
Цитат
За да има надежда, че такова велико събитие щ

Неактивен P.E.A.C.E.

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 500
Относно: Re: Самолет на Луната
« Отговор #41 -: Февруари 20, 2008, 00:53:39 am »
Аз все не разбирам как така луната винаги е с едната си страна винаги обърната към нас. ПРосто не съм намерил адекватен модел който да ми го демонстрира. Както го разбирам аз, за да не се вижда едната страна на Луната, то тя НЕ трябва да се върти около оста си, обаче тя се върти. Как тогава от никоя точка на земята луната не се вижда като се върти около себе си.
Ако някой има линк към картинка или анимация която обяснява на невежите като мен ще е полезно
п.с. Аз не твърдя че НЕ СЕ върти около себе си, просто искам да видя как става номера понеже не мога да си го обясня :)
laugh

Неактивен EfonD

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 144
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #42 -: Февруари 20, 2008, 15:14:20 pm »
В разни клипчета с интересни места през google earth, пак има  разни самолетченца.
« Последна редакция: Февруари 21, 2008, 09:21:13 am от Eon »
Елементарен човек!

Неактивен veselqk-U

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 255
Относно: Re: Самолет на Луната
« Отговор #43 -: Февруари 22, 2008, 17:07:21 pm »
Аз все не разбирам как така луната винаги е с едната си страна винаги обърната към нас. ПРосто не съм намерил адекватен модел който да ми го демонстрира. Както го разбирам аз, за да не се вижда едната страна на Луната, то тя НЕ трябва да се върти около оста си, обаче тя се върти. Как тогава от никоя точка на земята луната не се вижда като се върти около себе си.
Ако някой има линк към картинка или анимация която обяснява на невежите като мен ще е полезно
п.с. Аз не твърдя че НЕ СЕ върти около себе си, просто искам да видя как става номера понеже не мога да си го обясня :)
laugh

Дължи се на това че времето за което Луната обикаля около Земята е равно на    околоосното и въртене(синхронна орбита) т.е. всеки път по-време на обикалянето си около Земята премине през точка при която е видима от земен наблюдател,тя ще е обърната със същата страна,което би видял и следващият път когато мине през тази точка.Разбира се по време на въртенето си тя се обръща и с обратната си страна,но тогава не е видима.Но има леки отклонения дължащи се на лунната либрация,което е причина да се наблюдават различни пейзажи.
1.Либрация по дължина-дължи се на ексцентритета(скоростта на въртене около Земята не е постоянна но околоосната й,е) на лунната орбита или по-конкретно,ако е изминала някаква част от орбиталният си път да речем една десета то тя няма да се е завъртяла около себе си с една десета.Ако този момент е на малката полуос то тя ще се е завъртяла малко по-малко от една десета т.е. ще я виждаме малко повече от към изток,ако е на голямата полуос тя ще е завъртяна малко повече от една десета и ще я виждаме малко повече от към запад.
2.Либрация по широчина-дължи се на наклона на лунната ос спрямо еклиптиката.Според това дали е под или над еклиптиката се вижда северният или южният й полюси.
3.Денонощна либрация-дължи се на околоосното въртене на Земята и може да отклони наблюдателя до един земен радиус.
Но най-голямо отклонение идва от либрацията по дължина.

Неактивен Ford_Prefect

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Относно: Самолет на Луната
« Отговор #44 -: Април 04, 2008, 11:37:21 am »
Хмм, вижте на какво попаднах. Същата снимка, но с малко по-добро качество. :-\

« Последна редакция: Април 04, 2008, 11:43:45 am от Ford_Prefect »

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27