Автор Тема: Самолет на Луната  (Прочетена 39060 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Самолет на Луната
« Отговор #15 -: Ноември 04, 2006, 19:38:14 pm »
(...) Но какво да говорим за похищение на отделни хора, ако са известни случаи на похищения на цели екипажи. Неотдавна читателите имаха възможност да видят снимката, получена от съветския космически апарат, който фотографира Луната и запечата в един от кратерите... американски бомбардировач от времето на втората световна война, похитен с целия си екипаж от НЛО.

(...)


Кой все пак отнесе американския бомбардировач в лунния кратер?

От статията в канадския седмичник "Уиклиърлдс нюз" научаваме за странния случай, станал с един съветски пилот преди 45 години. Открива ли се недостигащото звено от главоблъсканицата?
Бившият летец-изпитател Пьотр Губенков е убеден в това, че американския бомбардировач, намерен на Луната, е бил захвърлен там от космически пришълци - убеден е, защото тези същите пришълци са се опитали да отвлекат него, заедно със самолета му!!! Пенсионерът-летец разказва, че сребрист пурообразен НЛО се е опитал да "погълне" самолета му над Берингово море преди 45 години.
И неговият впечатляващ разказ удивително разкрива странната тайната на бомбардировача в лунния кратер, за който беше съобщено в пресата през 1988 година: "Ние притежаваме снимки, на които е изобразен бомбардировач с американски опознавателни знаци от времето на втората световна война, лежащ в лунен кратер. Две години си блъскахме главите как е можало да се случи подобно нещо, - казва ученият С. Макеев. - Историята с летеца Гуренков е достатъчно правдоподобна и само потвърждава версията на онези изследователски групи които вярват, че извънземни са откраднали самолета и са го пренесли на Луната."
Умопомрачителното приключение на летеца се случило през лятото на 1948 година, когато той извършил тренировъчен полет край сибирските брегове.
"Това беше най-обикновен полет, докато най-неочаквано отстрани се появи бляскащо пурообразно тяло, подобно на което никога дотогава не бях виждал. - спомня си летец-изпитателят. - То беше дълго най-малко половин километър (вероятно кораб-майка - бел. коресп.) и направено от някакъв блестящ металически материал, толкова ярък, че ми беше много трудно да го гледам. Въздухът беше спокоен, но изведнъж се появи такава турбулентност, че аз едва можах да овладея своя самолет.
След това изведнъж широко се отвориха две гигантски врати, подобни на врати на хангар и аз усетих как нещо започна да всмуква самолета по посока на НЛО. Можех да виждам фигурите, движещи се насам-натам в светлината, идваща от вътрешността на обекта; можех да виждам и как ТЕ се вглеждат в мен.
Опитвах се да се измъкна, но бях съвършено безпомощен, тъй като самолетът се всмукваше като от огромна прахосмукачка. В съзнанието ми нямаше съмнение относно това, че моят самолет, с мен заедно ще бъде всмукан и похитен.
"
Но изведнъж зловещото космическо тяло изпуснало виещ звук така гръмко, че изплашеният до смърт летец можал да го чуе през рева на собствените си мотори.
Секунда по-късно огромната врата се затворила и НЛО изчезнал от погледа, освобождавайки руския изстребител от хватката си.
"Приличаше на нещо такова, като че ли при тях беше прозвучала тревога или зов за помощ и съществата на борда на космическото тяло изведнъж загубиха интерес към мен, - разказва пилотът. - Това стана така бързо, че аз не успях дори да мигна."
Потресеният летец се върнал в базата, но никога на никого не разказал за своето страховито стълкновение, тъй като се боял това да не навреди на неговата военна кариера и на мечтата му да стане космонавт.
Но когато прочел за тайнствения бомбардировач на Луната, Гуренков, който е прелетял по различни авиолинии 32 години, решил преди да се пенсионира да разкрие своята удивителна тайна. "Сега вече никой не може да ми навреди." - казал добродушният човек.

"Сега, когато знаем, че извънземните имат интерес към похищението на военни самолети от Земята, а също и способността да осъществяват това, възможно е да отговорим на ред въпроси относно други изчезнали самолети." - казва Макеев.


Кореспондент: М. С. Елцин - президент на SACCUFON.

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Самолет на Луната
« Отговор #16 -: Ноември 04, 2006, 23:00:57 pm »
да и аз съм я виждал тази снимка през 92 или 93г. мисля че е истинска,макар че все още никои не може да каже как точно става работата-догадки има много но "истината е някъде там"

topteglo

  • Гост
Re: Самолет на Луната
« Отговор #17 -: Ноември 19, 2006, 12:59:19 pm »
Тука има няколко момента.
Ако снимката е истинска виждали се сега този самолет през телескоп от земята?
Ако -не -защо?
Нали всеки може да наблюдава луната с по мощен телескоп?
Имало бази на луната от тъмната страна-добре.
Но нали се върти и все ще и видим като се покажат- но не ги виждаме?
Не ме разбирайте погрешно.
Интересувам се от тези теми и съм изчел доста книги и съм изгледал доста филми
,но все пак изникват въпроси.

Eon

  • Гост
Re: Самолет на Луната
« Отговор #18 -: Ноември 19, 2006, 13:04:28 pm »
Имало бази на луната от тъмната страна-добре.
Но нали се върти и все ще и видим като се покажат- но не ги виждаме?

Тя винаги е с едната страна.. към нас.. дори и да се върти...

А и аз ако съм няма да ме притеснява дори и да си направя на лицевата страна на луната бази...

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Самолет на Луната
« Отговор #19 -: Ноември 19, 2006, 15:57:28 pm »
Аз все не разбирам как така луната винаги е с едната си страна винаги обърната към нас. ПРосто не съм намерил адекватен модел който да ми го демонстрира. Както го разбирам аз, за да не се вижда едната страна на Луната, то тя НЕ трябва да се върти около оста си, обаче тя се върти. Как тогава от никоя точка на земята луната не се вижда като се върти около себе си.
Ако някой има линк към картинка или анимация която обяснява на невежите като мен ще е полезно
п.с. Аз не твърдя че НЕ СЕ върти около себе си, просто искам да видя как става номера понеже не мога да си го обясня :)

Неактивен Alien

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 6 668
  • WATCHER
Re: Самолет на Луната
« Отговор #20 -: Ноември 19, 2006, 16:08:29 pm »
Аз все не разбирам как така луната винаги е с едната си страна винаги обърната към нас. ПРосто не съм намерил адекватен модел който да ми го демонстрира.

За Луната е характерно синхронно въртене, поради което само едната й страна (или нейната „близка страна“) е видима от Земята. Другата й страна („далечната страна“ или „обратната страна“) остава винаги скрита от земния наблюдател освен малки части в близост до хоризонта вследствие на лунната либрация. Далечната страна на Луната е била напълно непозната за човечеството преди космическата ера. Синхронното въртене на Луната е резултат от действието на приливните сили на Земята, които са намалили значително момента на импулса на Луната скоро след нейното формиране.
Момент на импулса на твърдо тяло при въртене около дадена ос на симетрия е равен на произведението от неговия инерционен момент спрямо тази ос и ъгловата му скорост.

Моментът на импулса съответства на величината импулс при постъпателните движения. Мерната единица за момент на импулс е kg.m2 / s (килограм по метър на квадрат в секунда). Моментът на импулса е векторна величина. Направлението му съвпада с направлението на оста, около която се върти тялото, когато тя е негова ос на симетрия. Посоката на вектора на момента на импулса е: ако гледаме по направление на оста на въртене срещу стрелката на вектора, да виждаме въртенето на тялото в посока, обратна на часовниковата стрелка.
Обратната страна на Луната понякога е наричана погрешно „тъмна страна“. Всъщност тя получава точно толкова количество светлина, колкото и видимата страна, и то точно когато Луната не е видима поради взаимното положение на Земята, Луната и Слънцето. Космическите апарати и кораби се намират в радиосянката на Луната, когато са кацнали на обратната страна на Луната или се намират над нея. Всъщност обратната страна на Луната е най-защитеното от земни радиовълни място в Слънчевата система и към 2005 г. се разработват планове за построяване на радиотелескоп на лунната повърхност.

Отличителна черта на обратната страна на Луната е почти пълната липса на лунна мариа (вид лунна вулканична скала) която има ниско албедо.

Различни части от Лунната повърхност са осветени в зависимост от взаимното разположение на Земята, Луната и Слънцето, което води до наблюдаването на лунните фази от земната повърхност. Границата между осветената и неосветената част на Луната се нарича Слънчев терминатор.


от Уикипедия, свободната енциклопедия

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Re: Самолет на Луната
« Отговор #21 -: Ноември 19, 2006, 22:07:56 pm »
(...) Сега да се върнем назад във времето. Земята вече била годна за колонизиране, защото вече имала суша, а водата била изтеглена от атмосферата, като се получавала среда, богата на кислород. Влегучоподобните докарали нов обект в Слънчевата система, за да колонизират Земята. Този обект сега наричаме Луна. Луната е единственият считан за естествен космически обект, който не се върти. Тя е обърната винаги с една и съща страна към Земята, като кораб в орбита и всъщност е точно това. Ако изпратите звуков резонанс към Луната, тя кънти като кухо стъкло, а не като твърдо тяло. Ако беше твърдо тяло, звуковият резонанс щеше да звучи като думкане или трясък. Но не е такъв. До ден днешен, ако имате телескоп, особено при пълнолуние и го насочите към който и да било лунен кратер, ще видите там дейност. Ще видите движещи се светлини, превозни средства, дори сгради. Това става, ако имате телескоп и не е нужно той дори да е скъп. Те колонизирали континент. По онова време имало два основни континента - континентът, известен като Лемурия, или както го наричат някои цивилизации, Му. Това са били влечугоподобни същества.


Из лекция на Стюърт Суердлоу

Неактивен Mirotvorec

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 793
  • Азъ, от Народа на Еднорога
    • http://silverunicorn.org/
Re: Самолет на Луната
« Отговор #22 -: Ноември 19, 2006, 23:53:05 pm »
Някой да има телескоп?  :P
Не мисли като човек!-Крион

Неактивен Gogo

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 275
Re: Самолет на Луната
« Отговор #23 -: Ноември 23, 2006, 00:03:58 am »
аз имам телескоп,виждал съм само нещо като път или река доста дълго някъде 1/10 част от самата повърност която се вижда.

ketal

  • Гост
Re: Самолет на Луната
« Отговор #24 -: Ноември 27, 2006, 16:31:56 pm »
Вчера се вгледах в снимката, увеличих я доколкото мога и ако се базирам на познанията си за американските стратегически бомбандировачи от войната с убеденост твърдя че това са светлосенки! Отначало ми заприлича на Б-24 или Б-29 но никoй US бомбардировач няма толкова изнесени двигатели от крилата. На снимката се забелязва че лявото полукрило е по-малко от дясното. При това положение теорията за аеродинамиката не му дават право да лети. Вертикалният стабилизатор е ту с цвета на лунната повърхност, ту с цвета на "самолета". За мен тази фотография е действителна, но формата на самолет идва само и единствено от светлосенките.В гледайте се в "самолета". После погледнете Б-24, Б-29, Б-17, B25, B26 или който искате бомбер от ВСВ - няма да намерите прилика!!

Поздрав.
« Последна редакция: Декември 02, 2006, 14:01:26 pm от Horus »

stiver

  • Гост
Re: Самолет на Луната
« Отговор #25 -: Ноември 28, 2006, 00:48:45 am »
После погледнете Б-24, Б-29, Б-17, B25, B26 или който искате бомбер от ВСВ - няма да намерите прилика!!

Защо мислиш така? На мен доста ми прилича на B-29  :-\
« Последна редакция: Декември 02, 2006, 14:02:14 pm от Horus »

Antonium

  • Гост
Re: Самолет на Луната
« Отговор #26 -: Ноември 29, 2006, 12:31:35 pm »
Аз също съм от скептиците, по повод снимката на самолета, която от време на време се появява из инфо пространството.
« Последна редакция: Декември 02, 2006, 14:04:27 pm от Horus »

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Самолет на Луната
« Отговор #27 -: Ноември 29, 2006, 12:53:36 pm »
И все пак ако е фалшификат са се постарали - дори се вижда сянка отдолу под ...самолета

Неактивен Jean-Luc Picard

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 351
  • Starfleet Captain
Re: Самолет на Луната
« Отговор #28 -: Ноември 29, 2006, 14:03:07 pm »
И все пак ако е фалшификат са се постарали - дори се вижда сянка отдолу под ...самолета

При такова лошо качество на изходните снимки подсказва за прилагане на 2-3 филтъра отгоре за да се уеднаквят двата елемента като уж част от едно цяло. Макар, че добри професионалисти в графичната обработка да са в състояние да монтират незабележимо една върху друга и дигитални снимки с перфектно качество. Не казвам че е невъзможно НАСА да замажат със звезди някоя летяща чиния, но и обратното е в сила.  :D

Неактивен Rapsio

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 399
Re: Самолет на Луната
« Отговор #29 -: Ноември 29, 2006, 14:21:31 pm »
Е да де, ясно за дигиталните артисти/професионалисти в НАСА, ама трябва и малко оптимизъм :)
Щеше да е по-странно ако вместо самолет имаше снимка на подводница или кораб . И те като самолетите са изчезвали :). Току виж в някое парче лед на Луната открили някоя изчезнала подводница. С изваден шнорхел :)

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27