Автор Тема: Престъпна и несправедлива система ли е Капитализмът/Империализмът?  (Прочетена 203615 пъти)

0 Потребители и 3 Гости преглежда(т) тази тема.

Неактивен bai_lun

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 143
Re:Престъпна и несправедлива система ли е Капитализмът/
« Отговор #480 -: Септември 06, 2011, 11:49:56 am »
“Ние сме социалисти, ние сме врагове на днешната капиталистическа икономическа система за експлоатация на икономически слабите, с несправедливите й заплати, с непристойната й оценка на човешките същества според богатства и имоти, вместо според отговорности и действия, и всички ние сме решени да унищожим тази система на всяка цена.”
Някои може да кажат, че този цитат безспорно принадлежи на Маркс. Но те няма да са прави. Този цитат е взет от изнесена на 1 май 1927 г. реч на Адолф Хитлер – също човек от еврейско потекло. ???
« Последна редакция: Септември 06, 2011, 11:53:14 am от bai_lun »
Тук съм за да разговарям с философи, овце си имам!

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
Един интересен текст който намерих във фейс бук групата Окупирай България - Occupy Bulgaria. Като изключим накрая, че залита в ляво и се говори леко про-Ленин който едва ли не го изкарват добър герой. Текстът добре описва така наречения империализъм и монопол капитализъм  за който става дума в темата. На мен лично ми допадна и бе информативен. Най-вече за механизмите за създаване на монополи и за това реших да го споделя с вас.

ИМПЕРИАЛИЗМЪТ — НАЙ-ВИСОК СТАДИЙ НА КАПИТАЛИЗМА

Същността на империализма гениално е разкрита от В. И. Ленин в неговия труд „Империализмът като най-висок стадий на капитализма". Той се характеризира с пет основни признака:

 „1) кон­центрация на производството и капитала, стигнала до такава висока сте­пен на развитие, че е създала монополите, които играят решаваща роля в стопанския живот;

2) сливане на банковия капитал с индустриалния и създаване на базата на тоя „финансов капитал" на финансова олигархия;

3) износът на капитал за разлика от износа на стоки придобива особено важно значение;

4) образуват се международни монополистически съюзи на капиталистите, които си поделят света, и

5) завършена е териториал­ната подялба на земята от най-големите капиталистически държави." (В. И. Ленин)

Концентрация на производството и възникване на монополите.

Капитализмът възниква и се утвърждава като общество на свободната конкуренция. Всеки производител се стреми да произвежда по-евтина и по-качествена продукция и по този начин да завоюва позиции на паза­ра, да увеличава своите печалби. Но свободната конкуренция и увелича­ването на масата на принадената стойност неизбежно водят до концент­рация и централизация на капиталите, защото в конкурентната борба преуспяват силните, най-добре организираните фирми.

Тенденцията към концентрация и централизация в края на XIX в. дове­де до коренна промяна в организацията на икономическия живот — появи­ха се и постепенно заеха господстващо място монополите. Това са ги­гантски капиталистически обединения, които съсредоточават в свои ръце голяма част от производството на дадени изделия и едновластно диктуват условията на пазара.

Означава ли това, че конкуренцията изчезва? Не, разбира се. Но тя вече се води между огромни по размери и икономически мощни органи­зации. Всяка от тях се стреми да завладее пазара и да разори конкуренти­те си. За постигане на тази цел се използуват всички „законни" и незакон­ни средства. Победителите в тази борба придобиват „правото" да опре­делят цените и да получават свръхпечалби чрез ограбване на работници­те и на другите трудови слоеве на населението. Понякога борбата за­вършва с компромис — монополите се договарят за размера на продукцията. цените и т. н.

Монополите са конкурентноспособни в сблъсъка с дребните и средните предприятия. Те произвеждат продукция с по-малки разноски и имат въз­можност по-бързо и в по-големи мащаби да използуват постиженията на науката и техниката.

Монополите в развитите капиталистически страни са своеобразни империи, които заемат господстващо положение в икономиката, поли­тиката и идеологията.

Монополите отдавна излязоха извън националните рамки. Капиталът се интернационализира, образуваха се мощни многонационални корпора­ции, които играят решаваща роля в икономическия живот на Запад.

Международните монополи контролират над 1/3 от промишлената про­дукция в капиталистическия свят, 90% от патентите, 80% от разходите за научни изследвания, повече от половината от външнотърговския обмен и 90% от задграничните инвестиции.

И така, първият и най-съществен белег на империализма е господството на монополите. Те възникват и съществуват не за благото на хората, а да извличат монополно високи печалби. Основният икономически закон на капитализма — законът за принадената стойност, действува с още по-голя­ма сила.

Финансов капитал и финансова олигархия. В миналото банките се задоволяваха със скромната роля на посредници в плащанията. Те събираха свободните парични средства и ги даваха в заем на онези капи­талисти, които имаха нужда от кредити.

Появата на големи предприятия в промишлеността увеличи притока на свободен паричен капитал. Бързо разрастващите се компании имаха нужда от дългосрочни кредити. По такъв начин самото развитие на ико­номиката издигна ролята на банките и постепенно те станаха всесилни мо­нополисти.

Монополите в промишлеността и в банковото дело все повече се срастват. По този начин се образува т. нар. финансов капитал, който контролира цели клонове на икономиката на капиталистическите страни. Появата на финансовия капитал е един от най-важните признаци на мо­нополистическия капитализъм. Заедно с него възниква и финансовата олигархия — малка група от представители на най-едрия финансово-монополистически капитал, който господства в икономиката и политиката на капиталистическите страни. Така например финансовата група на Морган (САЩ) контролира активи в размер на повече от 250 млрд. дола­ра, групата на Рокфелер — повече от 160 млрд. долара.

Финансовите групи имат далеч по-голямо влияние, отколкото са собствените им средства. Това те постигат, като изкупуват т. нар. конт­ролен пакет от акции на крупни фирми. Притежанието на 50%, 40%. дори 20% от тези акции им дава възможност да определят политиката на фирмата и да извличат монополни печалби от нейната дейност.

Износ на капитали. Икономическа и териториална подялба на све­та. Във времето на свободната конкуренция буржоазията от напреднали­те страни се стремеше да получи високи печалби чрез износ на стоки. При империализма типичен става износът на капитал. Тази промяна е ико­номически обоснована. Гигантското натрупване на свободни капитали доведе до положение, при което в напредналите страни вече бяха изчер­пани възможностите за доходното им влагане. В същото време по света има много промишлено неразвити страни, които разполагат с природни богатства и с евтина работна ръка. Представителите на големия бизнес отправиха своя алчен поглед към тях и започнаха да изнасят капитали. Така постепенно се създадоха икономическите предпоставки на колониал­ната система. Англия, а след това Франция, САЩ, Германия, Белгия. Холандия и Португалия заграбват огромни територии от Азия, Африка. Латинска Америка. В навечерието на Първата световна война терито­риалната подялба на света е свършен факт. След Втората световна война американският капитал, като използува затрудненото положение на пострадалите от войната западноевропейски страни, вложи в тях огром­ни капитали.

Разделянето на света на сфери на влияние не премахва борбата между монополите.
И в условията на империализма с пълна сила действува законът за неравномерното икономическо и политическо развитие. Настъп­ват промени в съотношението на силите на монополите и на империалис­тическите държави. На дневен ред излиза въпросът за териториалното преразпределение на света. Империалистическите държави, които по-късно излязоха на арената на борбата за колонии и сфери на влияние (Германия, Италия и Япония), не можеха да се примирят със създалото се положение. Империалистическото съперничество доведе до двете све­товни войни, които по мащаби на разрушенията и жертвите нямат равни на себе си в цялата история на човечеството. Борбата на големите капи­талистически държави за сфери на влияние продължава и в наши дни.

Новата роля на буржоазната държава. Същността и тенденциите на развитие на съвременния капитализъм не могат да бъдат разбрани, без да се вземе предвид един извънредно важен, забелязан още от В. И. Ленин факт — съединяване на силата на монополите със силата на държа­вата в единен механизъм. В резултат на това възниква държавномонополистическият капитализъм.

През XX столетие, особено след Първата световна война, настъпи важ­на промяна във функциите на бур­жоазната държава. Без да престава да бъде страж на интересите на круп­ните собственици, тя наруши „неутра­литета" и открито започна да се меси в икономическия живот.

Следва ....
« Последна редакция: Януари 11, 2012, 16:56:49 pm от blade »
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
... продължение

Кои са причините за тази нова ориентация в дейността на буржоаз­ната държава?

Капиталистическото стопанство достигна такъв етап на развитие, при който необходимите пропорции в икономиката вече не могат да се ус­тановят и поддържат по стихиен път, чрез действията на отделните конку­риращи се фирми. Съвременната ико­номика се нуждае от мощна енерге­тика, пътища, транспорт, водоснаб­дителна и канализационна мрежа в населените места и промишлените зони, системи за информация и др. За развитие на науката, която се превръща в непосредствена произ­водителна сила, са необходими огромни капитални вложения. Става, наложително да се вземат мерки за  опазване на природната среда. Отделният капиталист нито е заинтересо­ван, нито е в състояние да развие дейностите, които обслужват цялата икономика. Частната собственост се оказа пречка за развитие на произ­водителните сили. Именно това налага тази функция да се поеме от дър­жавата, която по думите на Ф. Енгелс действува като съвкупен, колекти­вен капиталист.

Въздействието на буржоазната държава върху икономиката се осъ­ществява главно в три форми: национализация на отрасли и стопански дейности, преразпределение на националния доход чрез бюджета и планира­не на стопанската дейност.

Буржоазната държава обикновено национализира нерентабилни, но важни за националната икономика предприятия и отрасли. Така например в Англия бяха национализирани каменовъгленото производство и енер­гетиката. Но това не беше национализация в истинския смисъл на дума­та, защото на бившите собственици са изплатени не само пълната стой­ност на отнетото имущество, но и други суми за обезщетение. Капита­листът си остава капиталист — получените от държавата средства той влага в други, високодоходни стопански дейности.

Собствеността на буржоазната държава върху едни или други отрас­ли и предприятия създава възможност да се подпомага и подсилва част­ният капитал. Произведената в държавните предприятия продукция обикновено се представя на частните компании по ниски цени. Без запла­щане или срещу минимално заплащане те се ползват от резултатите на научните изследвания, финансирани от държавата.

Въпреки тези изгоди частният капитал невинаги гледа с добро око на държавната собственост. Капиталистите разбират, че народните маси се борят за друга по социално съдържание национализация — в интерес на трудещите се, без обезщетение на бившите собственици. В някои случаи господстващата буржоазия прибягва до превръщане на одържавени предприятия в частна собственост, т. е. извършва се т. нар. реприватизация. В други — държавните предприятия се отдават под аренда срещу символичен наем на частни компании.

Сега в държавния бюджет на напредналите капиталистически страни е концентрирана повече от една трета от националния доход. Буржоазна­та държава получава приходи от своите предприятия и стопански дей­ности, от преки и косвени данъци и др. Тя предоставя на фирмите, особе­но от най-важните и перспективните народностопански отрасли, данъчни привилегии, а понякога и средства за разширяване и обновяване на произ­водствените мощности. Сигурен източник на печалби са държавните по­ръчки, особено във военното дело.

Буржоазната държава активно се намесва в трудовите конфликти. Но тя съвсем не действува като безпристрастен съдия, а пряко или косвено защищава интересите на капиталистите. Това се постига чрез антиработнически закони, с които се забраняват стачките и се „замразяват" (т. е. не се разрешава да се увеличават) работните заплати въпреки растежа на цените. Преследват се профсъюзни дейци. Това води до засилване на икономическите и социалните конфликти в буржоазното общество.

В редица капиталистически страни се разработват и утвърждават пет­ годишни и други планове за развитие на икономиката. Апологетите на капитализма широко пропагандират тази дейност и я представят като средство за преодоляване на анархията и за решаване на общонационал­ни проблеми. В определени случаи се постигат по-малки или по-големи резултати. Но планирането и програмирането не са в състояние да преодо­леят нито един от съществените белези на буржоазното общество. Сътресе­нията продължават, свидетелство за което е икономическата криза през 1974—1975 г. Програмите и плановете се съставят така, че под формата на решаване на национални проблеми фактически да се обогатяват круп­ните монополи. Плановете, утвърждавани от държавата, имат индикати­вен характер — в тях се сочат някои цели и направления на икономиче­ското развитие, без да бъдат задължителни за частните компании. Така теориите за „организирания" и „планирания" капитализъм остават без покритие.

Всичко това показва, че съединяването на силата на буржоазната дър­жава със силата на монополите е продиктувано от противоречието между обществените производителни сили и частната собственост върху средства­та за производство, от стремежа да се укрепят позициите на монополистиче­ската буржоазия и да се продължи съществуването на буржоазния строй. Но противоречията на капитализма не се притъпяват, а още повече се изострят.

http://www.-Цензурурано - Сайт с преобладаваща дезинформация -/groups/occupy.bulgaria/doc/133685900080004/
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 433
Всичко това си е така.

Как ми се ще да пиша на компютър, излязъл от манифактурата, ръчна изработка.

Вместо LED екран, две канарчета щяха да чукат с клюнове по сменяеми въглеродни плочи.
Ще бъде all-in-one, хем принтер, хем монитор. Само, че цвят няма да може да докараме. И ще лагва малко, Ама скоро ще изобретим модели с 4 канарчета. - По-малко лаг.
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен xtring

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 132
Re:Престъпна и несправедлива система ли е Ка&
« Отговор #484 -: Януари 12, 2012, 22:11:17 pm »
Щях да кажа, че е малко назад моралното ниво на много-много хора, само че ще кажа че е изгризан инстинкта за оцеляване и някои си правят криви сметки но за тях на ноевият ковчег няма да има местенце. Много хора с някакви надеждици и сметчици, ще бъдат прецакани и в тяхна полза е да си дадат сметка за реалностите докато е време. Щото ако продължат да работят ни лук яли - ни мирисали за едни обещания, които няма как да им се изпълнят, малко време им остава.

Тая анкета с настоящите опции- то пък било анкета може да си я наврем, знаете къде.
« Последна редакция: Януари 13, 2012, 09:32:11 am от Mirotvorec »

Неактивен element

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 59
Имам всички томове на В.И.Ленин. От утре сутринта ги 'почвам. Ако открия още нещо, ще пиша. Задавам си обаче един въпрос - колко ли е бил умен Ленин, за да напише толкова много книги? Освен него мога да посоча още няколко автори, чието творчество или гениални идеи и виждания, трудно се побират в издания от по 20-30 тома умножени по 500-600 стр.? Те и историците много си съчиняват, ама де да видим колко още ще издържат? Бих искал да спомена имена като Тодор Живков (над 20 тома), Димитър Благоев (Над 20 тома)...ще спра до тук, за да не пропусна някой (с каскет)и да се обиди, а да, Георги Димитров (над 20 тома) ... но Ленин е успял да систематизира всичко в 5 изречения (значи е прозрял истината). Всичко това е прах в очите на хората, освен това, монопол няма как да има конкуренция. Горното "четиво" ми прилича на дипломна работа по политикономика от преди 30-40 години. Капитализма е толкова измислен,колкото и демокрацията, комунизма, феодализма, родовообщинния строй,  първобитнообщинен строй, племената, диваците... по-назад май  не са описали  ???  Заблуда на "противника" е заложена навсякъде, (да ме прощава пейстналия тази статия) ама не знам кое ти се е видяло толкова интересно???
Случайност - това е начина чрез който Господ, се опитва да запази анонимност.

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 433
Re:Престъпна и несправедлива система ли е Ка&
« Отговор #486 -: Януари 14, 2012, 04:24:47 am »
Щях да кажа, че е малко назад моралното ниво на много-много хора, само че ще кажа че е изгризан инстинкта за оцеляване и някои си правят криви сметки но за тях на ноевият ковчег няма да има местенце. Много хора с някакви надеждици и сметчици, ще бъдат прецакани и в тяхна полза е да си дадат сметка за реалностите докато е време. Щото ако продължат да работят ни лук яли - ни мирисали за едни обещания, които няма как да им се изпълнят, малко време им остава.

Тая анкета с настоящите опции- то пък било анкета може да си я наврем, знаете къде.
А ти пък как може да очакваш, че морала и всякаквите други подобни ще се възпитават с его стимул?

Какви ноеви ковчези, какви местенца?

Това, че някои хора ги мързи да работят и ги е яд на другите, не виждам как ще ги стимулира да си приписват някакви въображаеми добродетели и някакви въображаеми местенца в разни ковчези.

Просто е толкова наивно  ;D чак смешно.
Кой и как избира кой да влезе в ковчега? В библията ли пише? Или някой равин така каза?
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен Tangrata_

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 433
Имам всички томове на В.И.Ленин. От утре сутринта ги 'почвам. Ако открия още нещо, ще пиша. Задавам си обаче един въпрос - колко ли е бил умен Ленин, за да напише толкова много книги? Освен него мога да посоча още няколко автори, чието творчество или гениални идеи и виждания, трудно се побират в издания от по 20-30 тома умножени по 500-600 стр.? Те и историците много си съчиняват, ама де да видим колко още ще издържат? Бих искал да спомена имена като Тодор Живков (над 20 тома), Димитър Благоев (Над 20 тома)...ще спра до тук, за да не пропусна някой (с каскет)и да се обиди, а да, Георги Димитров (над 20 тома) ... но Ленин е успял да систематизира всичко в 5 изречения (значи е прозрял истината). Всичко това е прах в очите на хората, освен това, монопол няма как да има конкуренция. Горното "четиво" ми прилича на дипломна работа по политикономика от преди 30-40 години. Капитализма е толкова измислен,колкото и демокрацията, комунизма, феодализма, родовообщинния строй,  първобитнообщинен строй, племената, диваците... по-назад май  не са описали  ???  Заблуда на "противника" е заложена навсякъде, (да ме прощава пейстналия тази статия) ама не знам кое ти се е видяло толкова интересно???
Абе те хората не си четат кавквото са изкопирали сами. Иначе щеше да се отчаят какви глупости има вътре.

Карай, важното е копи-пастела да играе.  ::)
Искаш да свалиш някое момиче: www.lovestyle.org/forum  Българите в Канада: www.bgcanada.com

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
10-те недостатъка на капитализма

В последно време се усилват антикапиталистическите настроения по света. Каква би могла да е алтернативата на капитализма не се наемаме да предлагаме, но да се спрем на някои от най-дискутираните недостатъци на тази система, изтъквани от противниците й:

10. Неравенството

Мантрата, че „всеки може да бъде богат, стига да работи здраво“ бе развенчана. Напротив, разликата между богати бедни непрекъснато се увеличава. Според протестиращите днес богатите са 1%, а бедните 99%.

9. Разхищаване

В общество, където ресурсите не са по равно разпределени, винаги богатите ще имат в излишък. Този излишък често се похабява.

8. Глад

В света има достатъчно храна за всички, казват анти-капиталистите, но тя не се разпределя както трябва. Докато в третия свят хората гладуват, в Запада консумират прекалено много, затлъстяват, и разхищават.

7. Антисоциален е

Мотивът да печелиш в капиталистическата държава е мотив номер 1. Хората се интересуват само от себе си и възприемат това за напълно нормално. Знаят, че ако изгубят всичко, никой няма да им помогне и насочват усилията си към това да бъдат винаги преди останалите.

6. Опасност

Анти-капиталистите твърдят, че в западното общество много компании правят компромис със сигурността и здравето на работниците, защото ще им е по-лесно да изплатят някое-друго обезщетение, отколкото, ако инвестират в подобряване на условията.

5. Съмнителна демокрация?

Да, всеки гражданин има право на един вот, за да избере политик, но няма почти никакъв глас над това какви решения ще вземе този политик в работата си. Влияние над правителството оказват интересите на големите банки, корпорации и като цяло – богатите.

4. Замърсяване

Корпорациите замърсяват света, но това няма да се промени. Какво значение има, че в далечното бъдеще хората ще са погубили планетата? В далечното бъдеще, всички ние ще бъдем мъртви, а в близкото бъдеще тези корпорации ще са най-богати.

3. Войните

Мнозина твърдят, че повечето войни, водени в днешно време, са с цел печалба. В Ирак инвазията се осъществяваше благодарение на няколко компании, които произвеждат оръжия. С петрол се свързват военните действия в Либия и Иран.

2. Диктаторство

Западният човек не търпи диктатори в държавното управление, но търпи диктатори на работното място. CEO-тата на големите компании получават фантастични компенсации и бонуси, и то често, дори и когато са се доказали като лоши управници.

1. Пропаганда

Капитализмът е навсякъде – от всеки билборд, от всяка ТВ програма ви казват какво да правите, за да сте щастливи. Интересното е, че когато политиците правят това – го наричаме пропаганда, а когато това правят компаниите – го наричаме реклама. И двете са форма на промиване на мозъци.

http://profit.bg/news/10-te-nedostatuka-na-kapitalizma/nid-87184.html
« Последна редакция: Януари 19, 2012, 18:32:35 pm от blade »
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515
Стига вече го човъркахте капитализма. В изначалния си вид той е най-справедливата ''утопия''. Имаш мозък-бачкаш. Нямаш мозък, а имаш мускули-пак бачкаш. Всеки бачка, кой с мозък, кой с мускули. Капитализма дава шанс на умния да просперира и да бъде богат, а останалите да бачкат и да имат кинти. А, че банкстерския ''капитализъм'' няма нищо общо с капитализма е безспорен факт. Капитализма се дели според мен на два вида:
1.Капитализма на Форд.
2.Капитализма на гейтс.
АЗ съм за първия вид. Истинския капитализъм :yes:.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен Eon

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 3 824
Капитализма си е капитализъм. Нищо повече. Виновни са хората, които го израждат. Все едно да кажеш ножа е виновен. Ножа си е нож - с него режеш хляб, с него убиваш и човек. Ръката, която го държи е водеща.

Неактивен gm67

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 91
Стига вече го човъркахте капитализма. В изначалния си вид той е най-справедливата ''утопия''. Имаш мозък-бачкаш. Нямаш мозък, а имаш мускули-пак бачкаш. Всеки бачка, кой с мозък, кой с мускули. Капитализма дава шанс на умния да просперира и да бъде богат, а останалите да бачкат и да имат кинти.
Ами ако нямаш "мозък" или мускули?Умираш ли?
Ако вече не си млад,силен и здрав,умираш ли?
Всеки става някога стар,слаб и болен.
Да,капитализмът е справедлив,но е безчовечен 8)

Неактивен bojinkata

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 126
Пък според мен всичко що завършва на ИЗЪМ е измислено за да заблуждава масите да вярват в някакви идеали, докато друга малка прослойка забогатява на техен гръб. Поне последните 100 години е така. При всички ...изми  едни и същи хора са богати, а останалите д..... супата.

Неактивен ARRI

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 515

Ами ако нямаш "мозък" или мускули?Умираш ли?
Ако вече не си млад,силен и здрав,умираш ли?
Всеки става някога стар,слаб и болен.
Да,капитализмът е справедлив,но е безчовечен 8)

Не знам дали е безчовечен, но в този живот няма опция да не работиш и да имаш всичко. Поне за нас. Има и друг вид хора - крадци, убийци, политици и пр. престъпници, които не работят, но са богати. Е, ние не сме от тях. А ако намекваш за инвалидите, които не могат да работят, на тях нали им дават инвалидна пенсия. Знам, че е малко, но пък и без нея по-зле.
ЖИВОТЪТ  НА   БОГОВЕТЕ   Е  СЛЯПАТА  ВЯРА  НА  ОНЕЗИ, КОИТО  ИМ  СЕ  КЛАНЯТ !Тери Пратчет

Неактивен blade

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 467
ARRI

Съгласен съм, че който се е трудил трябва да получава повече, но в случая в серията от системи в които живеем от поне 5-6 хил. години, труда и така наречената "работа" не е била никога решението. Напротив, по този начин въртиш колелото на живота  като хамстер.
“And neither do I! I want to have a wife, children & a home, I want to live! But it's all for nothin

 

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27