Автор Тема: Януари - 2010: Михаил Столбов – Как си отгледах нови зъби  (Прочетена 59567 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен Tina

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 696
Какво ще кажеш да прочетеш специалното издание и да разбереш как 8)

Липсва ли ми нещо? Имам само едно книжле, което ти пусна.  :( Казвайте, че ще си отглеждам няколко и ще подменям още няколко зъба...(зъболекарски грешки и промиване на мозъка ми - да не помислите, че съм на сто години...)  :)

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Липсва, липсва подробна информация за зъбките, само насоки има за започване. Ако разбираш руски, ще трябва най- вероятно да се поровиш из линковете, ако ти трябва подробна информация, но по- добре прочети първо книжлето.
« Последна редакция: Януари 09, 2010, 22:05:29 pm от merulious »
...water can flow, and water can crash...

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
От 5 год. не бях ходил на зъбар ;D Но миналия (вече) декември ме "нападнаха" цели 2 зъба.С единия-по точно корен- се простих.А другия, вече пломбиран един път, пак го работиха и пломба.
Та се заинтересувах от темата, защото с годиниките, при някои хора, намалява и броя на зъбите.Е все още имам достатъчно, но взех да се замислям по-сериозно за това.
Затова питам Емилкос за това книжле от поста му-къде да го намеря.? :)

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Ъъъъ възможно ли е да имаш предвид книжката от специалното издание, която можеш да изтеглиш от линка в ПЪРВИЯ ПОСТ от темата?  :-X
...water can flow, and water can crash...

Неактивен emilkos

  • Малко Писал
  • **
  • Публикации: 276
  • Леле, к'во станА
...
Затова питам Емилкос за това книжле от поста му-къде да го намеря.? :)

marsh специално за теб: На сам ->  :drinks:

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Eee :) за това респект emilkos :hi: :hi: :hi:
 :drinks: :drinks:

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Някой пробвал ли е спиртните тинктури за жабурене, за които се говори в текста?
Ако да, моля да сподели опит.

Max

  • Гост
За какви спиртни тинктури става дума? / не съм чел целия текст/
Бях попаднал преди 3-4 месеца на  руска статия за водка и прополис, както средство за възстановяване на зъби с кариес.
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 11:16:27 am от Raven »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Ами прочети целия текст, за да разбереш. Какво да ти преразказвам сега, нещо, което някой е написал по-добре от мен.

Дай я ако обичаш тази руска статия ако ти се намира?

Max

  • Гост
Лечение на зъбите без пломбиране и естественото им възстановяване / в оригиналния текст : удължаване/
          За  лечението на  зъбите обикновено се използват две настойки с водка:

    * Настойка с аир (блатен или злаковый) – това растение расте по береговете на водоемите, цъвети през юни –юли, за лекарствени цели се  използват корените,можете да го намерите в аптеките, или да си го наберете сами.
    * Настойка с прополис – него също можете да го намерите приобрести в аптеките или на пазара.

За приготовянето им се вземат 0,5 чаша корени от аир и се заливат с 0,5 литра хубава водка (40%). Всичко престоява не по-малко от седмица. Така се приготвя и  настойката от прополис. В 0,5 литра водка добавят
15 гр. дребно смлян прополис и го киснат настаивают също около седмица.
Готовите настойки се държат на хладном място.
     Изпользват се  едновременно. Взема се 1 супена. лъжица настойка от аир
и 1 супена. Лъжица  настойка от прополис, смесват се и се наливают в устата за изплакване/ може би „ жабурене”/. Болните зъби се жабурят зубы около две минути, после се изплюва. Такива процедури е необходимо да се правят по всяко време когато се чувства болка в зъбите или те са с повишена реакция към хладно и горещо, или преди сън. Продължительността напроцедурата е около месяц, макар всички болкови усещания да изчезват на 1-3-я ден.

     Помнете, че предложените разтвори осигуряват проникването на  прополиса и алкалоидоите на аира в дълбоките точки на больните зъби. Аирът обезболява корените, а прополисът пломбира всички микропукнатини. Зъбите съвсем спират да болят.
     Забелязано е че, и запазените корени, едва държащи се на венците, се закрепват за тях и понасятнатиск на без усещане за каквато и да е болка, а счупените корени спират да се разрушават и в течение на няколко години забележимо израстват, ставайки работоспособни зъби.
     При този ускорен ръст на зъбите приемат в неголеми дози препарати, содержащи калций. От народните средства се препоръчва да се приема вътрешно прах, приготвен от зъби (например, смлени свински зъби), в еднократана  доза 0,1гр. по време на хранене 1 път на ден. Използвайте също фторосъдържащи зъбни пастаи./ не знам какво е „фтор”

Сайт расширенного сознания...
www.soznanie.info


П.П. Две думи не съм ги превел, защото не ги знам.
« Последна редакция: Януари 16, 2010, 20:12:06 pm от Raven »

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Сега ако беше прочел оригиналния текст, щеше да видиш, че са 1 към 1 и само си загуби времето :)

И изводът е? :P

Max

  • Гост
Нямам време да чета всичко.
Пък да превеждам е толкова досадно.Няма да ти простя!

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...

Неактивен merulious

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 548
Аа, не е така! Разбира се доволно, само тук- таме ако се редактира, и ше е бонбон! С положителност всички, които като мен не отбират от руски, ще оценят труда.
Повече за блатния аир
Цитат
Лечебно действие: 
Афродизиак
Абортивно
Болковъзпиращо
Възбуждащо апетита
Засилващо менструацията
Общотонизиращо
Халюциногенно
Не се препоръчва за бременни значи.
...water can flow, and water can crash...

Неактивен H.

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 8 658
  • In Lies We Trust...
Аз за това растение за пръв път чувам, някой срещал ли го е по аптеките?

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
1 Отговора
4349 Прегледи
Последна публикация Септември 25, 2008, 22:43:58 pm
от jediguardian
0 Отговора
13676 Прегледи
Последна публикация Януари 01, 2010, 23:57:47 pm
от H.
0 Отговора
3274 Прегледи
Последна публикация Февруари 16, 2010, 00:05:40 am
от dobrodeteli
0 Отговора
18324 Прегледи
Последна публикация Юни 03, 2010, 11:05:20 am
от Alien
3 Отговора
3857 Прегледи
Последна публикация Август 01, 2010, 21:27:06 pm
от Melody

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27