Автор Тема: Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?  (Прочетена 56536 пъти)

0 Потребители и 1 Гост преглежда(т) тази тема.

Неактивен mejdupraznika

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 4
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #105 -: Март 24, 2010, 11:14:11 am »
Филма го гледах на 3Д, на мен много ми хареса, какви депресии какви убииства  :---. Да убииства може да станат като хората се тъпчат да изкупят последните билети за Аватар  :drinks:.

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #106 -: Март 25, 2010, 00:14:33 am »
В тази връзка миждам и още една поука от Аватар-колко нездравословен може да бъде виртуалният свят, ако не се съчетава добре с реалния. ;)

Неактивен aldonea

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 520
  • От всичко достатъчно!
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #107 -: Март 29, 2010, 22:09:44 pm »
В тази връзка миждам и още една поука от Аватар-колко нездравословен може да бъде виртуалният свят, ако не се съчетава добре с реалния. ;)
   :)  Малко ми е странна възможността реалност и виртуалност да се съчетават. Защото едното е в едното "сега и тук", а другото е в сферата на хипотетичното.
Но относно филма бих казала, че е страхотен показател за лошо отношение на реалността към виртуалният свят! А  изводите към които ни води сюжета са много и обхващат всички сфери на реално и виртуално взаимодействие ,пречупено през погледа на страхотен творец!  :hi:
БОЛКАТА Е НАЙ-ДОБРИЯТ УЧИТЕЛ!!!

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #108 -: Март 30, 2010, 00:00:47 am »
А  изводите към които ни води сюжета са много и обхващат всички сфери на реално и виртуално взаимодействие ,пречупено през погледа на страхотен творец!  :hi:
quote]

Така е. Значи сценарият и идеите са избарани страхотно. :)Гениално попадение.


Неактивен SiriusAngel

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 170
  • Преди да поискаш, помисли какво си дал.
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #109 -: Май 16, 2010, 20:16:04 pm »
Мисля че филмa е невероятен.
Това, което не може да ме убие, ще ме направи по-силен. Ницше  4. Самите Богове не могат да се пребор

Неактивен marhs

  • marh-s
  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 370
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #110 -: Май 17, 2010, 23:51:50 pm »
А  изводите към които ни води сюжета са много и обхващат всички сфери на реално и виртуално взаимодействие ,пречупено през погледа на страхотен творец!  :hi:

Я кажи някое изводче (както го виждаш)-доста ни заинтригува по този въпрос ;)

Неактивен insomnia1304

  • Много Писал
  • *****
  • Публикации: 2 314
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #111 -: Август 03, 2010, 21:49:45 pm »

"Аватар" изплагиатстван от китайски роман
 :o
Аспарух Калянджиев

Освен че си остана без сериозни "Оскари", Джеймс Камерън изглежда сега ще си има и съдебни неприятности - китайски писател го съди за плагиатство. Фантастът Джоу Шаомоу обвинява създателя на касовия хит "Аватар", че е заимствал голяма част (до 80%) от сюжета на романа му "Легенда за синята врана". Книгата е била публикувана онлайн през 1997 г., след като не е била откупена от китайските издатели.

Според автора й, книгата разказва историята на пътуването на шест астронавти до далечна планета, обитавана от раса от сини извънземни. “Четири пети от сюжета и ключовите елементи от "Аватар" са подобни на моя роман,” оплаква се Джоу пред "Чайна Дейли": “Съзнавам, че не съм особено известен в Китай, но държа да защитя авторското си право. А и над 10 милиона души са чели книгата ми в Интернет.”

Подаденият от Джоу иск в Народния съд в Пекин, който в крайна сметка бе отхвърлен в понеделник поради недостатъчно доказателства за извършено престъпление, вероятно ще бъде продължен с друг иск - за компенсация в размер $146.5 млн., вече в американски съд.

Връзката на "Аватар" с Китай допълнително се затвърждава от наскоро преименуваната от китайските власти Southern Sky Column. Според китайската преса тя е послужила като вдъхновение за летящата планина във филма, след като е била заснета от холивудски фотографи. След излизането на филма високата 1080 м планина, разположена в природен парк в южен Хунан, вече носи името Avatar Hallelujah Mountain.

Плагиатска биография

За Камерън обвиненията в плагиатство не са нещо чак толкова ново - режисьорът бе съден преди години от фантаста Харлан Елисън за превърналия се в култов филм "Терминатор", но спорът им бе уреден по извънсъдебен път.

За "Аватар" Камерън бе обвинен в плагиатство и от Борис Стругацки, който определи сюжета на филма като "заимстван" от поредицата романи на братя Стругацки "Мир полудня", публикуван през 60-те години на миналия век. Руският писател обаче прецени, че нямало смисъл да води дела срещу създателя на "Аватар", тъй като това би било само "загуба на време".

Самият Джеймс Камерън не крие, че е черпил вдъхновение от четени в детството му научнофантастични книги, но по-скоро предпочита да цитира като свое вдъхновение Едгар Бъроуз.
http://webcafe.bg/id_1110876482

Неактивен Erebus

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 43
  • Shut up Mokuba!!!
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #112 -: Ноември 05, 2010, 01:39:04 am »
На едно място във филма,когато водят Джейк за първи път при тях много ясно и точно как една женска от тълпата казва на български: "Тук е Любов!".Не си въобразявам.  :o :drinks:

Неактивен Hacko

  • Доста Писал
  • ****
  • Публикации: 1 007
Re: Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #113 -: Май 05, 2012, 16:55:50 pm »
Руснаците пък  направиха документален филм  "Руски аватар" -
Може  ли да  се контролират разрушителните  военни машини само с мисъл? И как с помощта на мантия невидимка могат да се скрият от любопитни очи секретните военни бази? Кой прави супер оръжие  и защо след няколко години вместо  войници  в армията ще служат хакери?

Неактивен Агент Мръднал

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 10
  • The Evil's always stronger, Hope's dead ...
Re:Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #114 -: Май 07, 2012, 22:02:19 pm »
На едно място във филма,когато водят Джейк за първи път при тях много ясно и точно как една женска от тълпата казва на български: "Тук е Любов!".Не си въобразявам.  :o :drinks:
Така е, не си въобразяваш. Имам пълната версия на филма в Блу Рей. Според брояча, на около 00:50:00мин. го чувам. :good:

Шъ знайш, чи и там бугарите са в основата тяхната циливилизациЪ. :D
« Последна редакция: Май 07, 2012, 22:03:22 pm от Агент Мръднал »
THE TRUTH IS OUT THERE

Неактивен bogoizbrania

  • Пишещ
  • ***
  • Публикации: 931
  • Homo Supermenos!
    • Олтар на непознатия Бог
Re: Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #115 -: Май 08, 2012, 14:55:06 pm »
НАпомня ми на фраз от албунма на Бийтълс "пусни ми веригата", yellow submarine, много го заклеймяват като най-окултният. Произнесена на най-чист български. Да не забравяме че Камерън се прочу с филма Титаник, а и наскоро се спуска в най-дълбокото място на океана, марианската падина, вероятно съвпаденията не са случайни.
Soli Deo Gloria!

Неактивен Ford_Prefect

  • Четящ
  • *
  • Публикации: 58
Re: Аватар - "зелена" пропаганда или нещо друго?
« Отговор #116 -: Януари 12, 2013, 20:15:50 pm »
На мен пък друго нещо ми направи впечатление във филма - всички животни на Пандора са с шест крайника, а най-висшите са с четири. А на Земята всички гръбначни* + човека са с по четири. Това ми се видя едно от най-нереалистичните неща от филма, без да броим летящите планини.

*без рибите

 

Сходни теми

  Заглавие / Започната от Отговора Последна публикация
51 Отговора
37733 Прегледи
Последна публикация Април 17, 2012, 03:16:48 am
от Hacko
14 Отговора
13544 Прегледи
Последна публикация Декември 19, 2006, 03:33:03 am
от Ford_Prefect
Water "Crop" Circles

Започната от H. НЛО

4 Отговора
12142 Прегледи
Последна публикация Юли 06, 2011, 12:41:54 pm
от Hacko
1 Отговора
8417 Прегледи
Последна публикация Октомври 25, 2008, 23:31:38 pm
от Peacekeeper
7 Отговора
12114 Прегледи
Последна публикация Юли 10, 2009, 02:21:19 am
от Peacekeeper

Sitemap 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27